March 13, 2019
|
Lake Howell HS - Winter Park, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 21.78 10 -0.3
2 Victor Jones FR Olympia 22.96 8 -0.3
3 Shawn Daffin SR Mainland 23.09 6 -0.1
4 Terrence Jones SR Wekiva 23.30 4.5 -0.3
4 Chase Latouche JR Colonial 23.30 4.5 0.4
6 Charles Fletcher SO Wekiva 23.33 3 -0.1
7 Ra'Mello Dotson JR Mainland 23.54 2 -0.3
8 Keoni Anthony JR First Academy (Orlando) 23.85 1 -0.1
9 Alexander Diaz SO Colonial 24.21 - -0.3
10 Ethan Singleton SO Apopka 24.48 - +0.0
11 Leron Sheppard SO Olympia 24.64 - 0.4
12 Rashaad Guilford FR Apopka 24.67 - -0.1
13 Christian Vazquez SO Wekiva 24.68 - -0.1
14 Jordan Porter FR Mainland 24.91 - -0.1
15 Quran Joseph SO Ocoee 25.03 - -0.3
16 Keshawn Cummings FR Lake Howell 25.32 - +0.0
17 Miguel Flores SR Freedom (Orlando) 25.53 - -0.1
18 Justin Maugoa SR Freedom (Orlando) 25.80 - 0.4
19 Kyle Schehr FR Lake Brantley 25.86 - 0.4
20 Rodney Vickers SO Apopka 25.94 - +0.0
21 John Adrien FR Ocoee 25.97 - 0.4
22 Jamesly Duval FR Freedom (Orlando) 26.58 - +0.0
23 Lewis Cornelius FR Lake Howell 26.75 - +0.0
24 Kenny Farmer FR Deltona 27.16 - 0.4
25 Jedon Ward SO Lake Brantley 27.96 - +0.0
26 Aaron Riley JR Lake Howell 29.05 - 0.4
  Nathan Edwards SR First Academy (Orlando) DNF    -
  Quvarius Miles SR Lake Brantley DNS    -
  Zane Hair SO Deltona DNS    -
  Alex Landaway FR Deltona DNS    -
  Sayeed Decosta SR Colonial DNS    -
  Gryphon Lanahan JR Olympia DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 21.78 10
2 Victor Jones FR Olympia 22.96 8
4 Terrence Jones SR Wekiva 23.30 4.5
7 Ra'Mello Dotson JR Mainland 23.54 2
9 Alexander Diaz SO Colonial 24.21 -
15 Quran Joseph SO Ocoee 25.03 -
  Nathan Edwards SR First Academy (Orlando) DNF   
  Sayeed Decosta SR Colonial DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Shawn Daffin SR Mainland 23.09 6
6 Charles Fletcher SO Wekiva 23.33 3
8 Keoni Anthony JR First Academy (Orlando) 23.85 1
12 Rashaad Guilford FR Apopka 24.67 -
13 Christian Vazquez SO Wekiva 24.68 -
14 Jordan Porter FR Mainland 24.91 -
17 Miguel Flores SR Freedom (Orlando) 25.53 -
  Quvarius Miles SR Lake Brantley DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Ethan Singleton SO Apopka 24.48 -
16 Keshawn Cummings FR Lake Howell 25.32 -
20 Rodney Vickers SO Apopka 25.94 -
22 Jamesly Duval FR Freedom (Orlando) 26.58 -
23 Lewis Cornelius FR Lake Howell 26.75 -
25 Jedon Ward SO Lake Brantley 27.96 -
  Gryphon Lanahan JR Olympia DNS   
  Zane Hair SO Deltona DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Chase Latouche JR Colonial 23.30 4.5
11 Leron Sheppard SO Olympia 24.64 -
18 Justin Maugoa SR Freedom (Orlando) 25.80 -
19 Kyle Schehr FR Lake Brantley 25.86 -
21 John Adrien FR Ocoee 25.97 -
24 Kenny Farmer FR Deltona 27.16 -
26 Aaron Riley JR Lake Howell 29.05 -
  Alex Landaway FR Deltona DNS