March 13, 2019
|
Lake Howell HS - Winter Park, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 10.96 10 -2.1
2 Taelson Jean SR Olympia 11.18 8 -2.1
3 Ishma Estephere SO Freedom (Orlando) 11.35 6 1.3
4 Brandon Hill SR Wekiva 11.42 5 1.9
5 D'andre Mcmillian SR Mainland 11.42 4 1.9
6 Fredderick Young JR Apopka 11.45 3 1.9
7 Tahron Keith JR Mainland 11.57 2 1.9
8 Shawn Daffin SR Mainland 11.57 1 -2.1
9 Renardo Green SR Wekiva 11.64 - 1.9
10 Barry Crawford JR Lake Howell 11.66 - 1.3
11 Keoni Anthony JR First Academy (Orlando) 11.66 - 1.9
12 Victor Jones FR Olympia 11.69 - -2.1
13 Jose Dorelus FR Apopka 11.72 - 1.9
14 Alexander Diaz SO Colonial 11.76 - -2.1
15 Terrence Moore SR Wekiva 11.76 - -2.1
16 Ethan Singleton SO Apopka 11.99 - 0.5
17 Jakobe Reed FR Olympia 12.00 - 0.5
18 Stephen Sparrow FR Colonial 12.11 - -2.1
19 Cameron Sims SO Freedom (Orlando) 12.19 - 0.5
20 Andre Nembhora SO Freedom (Orlando) 12.27 - 0.5
21 Joshua Vaca SO Lake Howell 12.40 - 1.3
22 Quvarius Miles SR Lake Brantley 12.52 - 0.5
23 Kyle Schehr FR Lake Brantley 12.54 - 1.3
24 John Adrien FR Ocoee 12.57 - 0.5
25 Zanye Brown JR Lake Howell 12.65 - 1.3
26 Joshua Castro SR Deltona 12.71 - 1.3
27 Jedon Ward SO Lake Brantley 13.30 - 0.5
28 Kenny Farmer FR Deltona 13.34 - 1.3
  David Clerjuste JR Ocoee DNS    -
  Sayeed Decosta SR Colonial DNS    -
  Patrick Hendley SO Deltona DNS    -
  Quran Joseph SO Ocoee DNS    -
Boys' 100 Meters Section 1
W: -2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 10.96 10
2 Taelson Jean SR Olympia 11.18 8
8 Shawn Daffin SR Mainland 11.57 1
12 Victor Jones FR Olympia 11.69 -
14 Alexander Diaz SO Colonial 11.76 -
15 Terrence Moore SR Wekiva 11.76 -
18 Stephen Sparrow FR Colonial 12.11 -
  Sayeed Decosta SR Colonial DNS   
Boys' 100 Meters Section 2
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Brandon Hill SR Wekiva 11.42 5
5 D'andre Mcmillian SR Mainland 11.42 4
6 Fredderick Young JR Apopka 11.45 3
7 Tahron Keith JR Mainland 11.57 2
9 Renardo Green SR Wekiva 11.64 -
11 Keoni Anthony JR First Academy (Orlando) 11.66 -
13 Jose Dorelus FR Apopka 11.72 -
  Quran Joseph SO Ocoee DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Ethan Singleton SO Apopka 11.99 -
17 Jakobe Reed FR Olympia 12.00 -
19 Cameron Sims SO Freedom (Orlando) 12.19 -
20 Andre Nembhora SO Freedom (Orlando) 12.27 -
22 Quvarius Miles SR Lake Brantley 12.52 -
24 John Adrien FR Ocoee 12.57 -
27 Jedon Ward SO Lake Brantley 13.30 -
  David Clerjuste JR Ocoee DNS   
Boys' 100 Meters Section 4
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Ishma Estephere SO Freedom (Orlando) 11.35 6
10 Barry Crawford JR Lake Howell 11.66 -
21 Joshua Vaca SO Lake Howell 12.40 -
23 Kyle Schehr FR Lake Brantley 12.54 -
25 Zanye Brown JR Lake Howell 12.65 -
26 Joshua Castro SR Deltona 12.71 -
28 Kenny Farmer FR Deltona 13.34 -
  Patrick Hendley SO Deltona DNS