March 13, 2019
|
Lake Howell HS - Winter Park, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jesaiah Jones SO Wekiva 50.25 10
2 Malcolm Reed SR Mainland 51.01 8
3 Chase Latouche JR Colonial 51.75 6
4 Noel Andino SO Colonial 52.84 5
5 Jalen Treasure JR Apopka 52.94 4
6 Redwimy Noel SO Lake Brantley 52.96 3
7 Harris Perez-Camacho JR Freedom (Orlando) 53.22 2
8 Jaden Martin SR Apopka 53.44 1
9 Tavion Wood JR Ocoee 53.52 -
10 Malik Carter JR Wekiva 53.53 -
11 Charles Fletcher SO Wekiva 53.86 -
12 Besean Ford SR Mainland 54.15 -
13 Kevin Byrd JR Lake Howell 54.25 -
14 Tyler McArdle SO First Academy (Orlando) 54.38 -
15 Eric Sherwood SO Ocoee 55.24 -
16 Marcus Greene JR Mainland 56.84 -
17 Anthony Palermo Ruiz SO Lake Howell 56.89 -
18 Christian Pastrana SO Lake Howell 57.23 -
19 Daniel Sherlock JR Lake Brantley 57.53 -
20 Lantz Ernest JR Olympia 58.16 -
21 Cornelius Williams SR Apopka 59.27 -
22 Christian Velez SO Freedom (Orlando) 1:01.13 -
23 Michael Pineda Garcia FR Freedom (Orlando) 1:01.72 -
24 Kolby Hollis JR Olympia 1:03.62 -
25 Freddy Tejada FR Deltona 1:09.35 -
  Allen Cox JR First Academy (Orlando) DNS   
  Alex Landaway FR Deltona DNS   
  Zane Hair SO Deltona DNS   
  Chance Bing SR Lake Brantley DNS   
  David Clerjuste JR Ocoee DNS   
  Gryphon Lanahan JR Olympia DNS   
  Kamron Summers JR First Academy (Orlando) DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jesaiah Jones SO Wekiva 50.25 10
2 Malcolm Reed SR Mainland 51.01 8
3 Chase Latouche JR Colonial 51.75 6
4 Noel Andino SO Colonial 52.84 5
11 Charles Fletcher SO Wekiva 53.86 -
13 Kevin Byrd JR Lake Howell 54.25 -
  Chance Bing SR Lake Brantley DNS   
  Allen Cox JR First Academy (Orlando) DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Jalen Treasure JR Apopka 52.94 4
6 Redwimy Noel SO Lake Brantley 52.96 3
7 Harris Perez-Camacho JR Freedom (Orlando) 53.22 2
8 Jaden Martin SR Apopka 53.44 1
9 Tavion Wood JR Ocoee 53.52 -
12 Besean Ford SR Mainland 54.15 -
15 Eric Sherwood SO Ocoee 55.24 -
  David Clerjuste JR Ocoee DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Malik Carter JR Wekiva 53.53 -
14 Tyler McArdle SO First Academy (Orlando) 54.38 -
17 Anthony Palermo Ruiz SO Lake Howell 56.89 -
18 Christian Pastrana SO Lake Howell 57.23 -
19 Daniel Sherlock JR Lake Brantley 57.53 -
20 Lantz Ernest JR Olympia 58.16 -
21 Cornelius Williams SR Apopka 59.27 -
  Gryphon Lanahan JR Olympia DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Marcus Greene JR Mainland 56.84 -
22 Christian Velez SO Freedom (Orlando) 1:01.13 -
23 Michael Pineda Garcia FR Freedom (Orlando) 1:01.72 -
24 Kolby Hollis JR Olympia 1:03.62 -
25 Freddy Tejada FR Deltona 1:09.35 -
  Zane Hair SO Deltona DNS   
  Alex Landaway FR Deltona DNS   
  Kamron Summers JR First Academy (Orlando) DNS