February 19, 2019
|
Lake Region High School - Eagle Lake, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elijah Stokes SR Lake Region 11.66 8
2 Glainst Altidor JR Winter Haven 11.92 6
3 D'Angelo Sapp JR Winter Haven 12.29 4
4 Joaquin Jackson FR Winter Haven 12.48 2
5 Edino Taylor SO Winter Haven 12.56 1
6 Jacob Lehning SO Auburndale 12.61 -
7 Josue Etienne FR Lake Region 12.65 -
8 Zack Hagerty SR Santa Fe Catholic 13.10 -
9 Jayden Davis FR Auburndale 13.20 -
10 Simeon Hunter SO McKeel 13.32 -
11 John Eady SR Santa Fe Catholic 14.23 -
12 Henry Heisey SR Santa Fe Catholic 14.38 -
13 Juan Diaz-Nieto FR McKeel 15.11 -
14 Zaire Davis FR McKeel 15.59 -
  Devonte Thomas SR Lake Region DNS   
  Tyrese Martin SO McKeel DNS   
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elijah Stokes SR Lake Region 11.66 8
7 Josue Etienne FR Lake Region 12.65 -
8 Zack Hagerty SR Santa Fe Catholic 13.10 -
10 Simeon Hunter SO McKeel 13.32 -
12 Henry Heisey SR Santa Fe Catholic 14.38 -
13 Juan Diaz-Nieto FR McKeel 15.11 -
14 Zaire Davis FR McKeel 15.59 -
  Devonte Thomas SR Lake Region DNS   
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Glainst Altidor JR Winter Haven 11.92 6
3 D'Angelo Sapp JR Winter Haven 12.29 4
4 Joaquin Jackson FR Winter Haven 12.48 2
5 Edino Taylor SO Winter Haven 12.56 1
6 Jacob Lehning SO Auburndale 12.61 -
9 Jayden Davis FR Auburndale 13.20 -
11 John Eady SR Santa Fe Catholic 14.23 -
  Tyrese Martin SO McKeel DNS   

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elijah Stokes SR Lake Region 23.08 8
2 Caleb Joshway FR Auburndale 23.79 6
3 Devonte Thomas SR Lake Region 24.24 4
4 Glainst Altidor JR Winter Haven 24.29 2
5 Josh Warren SR Winter Haven 24.83 1
6 D'Angelo Sapp JR Winter Haven 25.08 -
7 Kijani Henry SR McKeel 25.49 -
8 Timmy Watts SR Winter Haven 25.72 -
9 Lewis Diante SR Lake Region 26.22 -
10 Josue Etienne FR Lake Region 26.42 -
11 Jayden Davis FR Auburndale 27.28 -
12 Zack Hagerty SR Santa Fe Catholic 27.30 -
13 Taylor Fedderly SR Santa Fe Catholic 27.89 -
14 Conner Bass JR McKeel 28.58 -
15 John Eady SR Santa Fe Catholic 29.16 -
16 Henry Heisey SR Santa Fe Catholic 29.22 -
  Simeon Hunter SO McKeel DNS   
  Christopher Donaldson FR Auburndale DNS   
  Zaire Davis FR McKeel DNS   
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elijah Stokes SR Lake Region 23.08 8
2 Caleb Joshway FR Auburndale 23.79 6
3 Devonte Thomas SR Lake Region 24.24 4
4 Glainst Altidor JR Winter Haven 24.29 2
8 Timmy Watts SR Winter Haven 25.72 -
12 Zack Hagerty SR Santa Fe Catholic 27.30 -
  Christopher Donaldson FR Auburndale DNS   
  Simeon Hunter SO McKeel DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Josh Warren SR Winter Haven 24.83 1
6 D'Angelo Sapp JR Winter Haven 25.08 -
7 Kijani Henry SR McKeel 25.49 -
10 Josue Etienne FR Lake Region 26.42 -
14 Conner Bass JR McKeel 28.58 -
15 John Eady SR Santa Fe Catholic 29.16 -
16 Henry Heisey SR Santa Fe Catholic 29.22 -
  Zaire Davis FR McKeel DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Lewis Diante SR Lake Region 26.22 -
11 Jayden Davis FR Auburndale 27.28 -
13 Taylor Fedderly SR Santa Fe Catholic 27.89 -

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Christopher Donaldson FR Auburndale 53.97 8
2 Khedgen Willis SR Lake Region 55.32 6
3 Josh Warren SR Winter Haven 55.83 4
4 Kijani Henry SR McKeel 56.01 2
5 Jacob Lehning SO Auburndale 56.93 1
6 Tyler Martin SO Winter Haven 57.87 -
7 Josue Etienne FR Lake Region 58.69 -
8 Anthony Alls SO Winter Haven 58.81 -
9 Taylor Fedderly SR Santa Fe Catholic 59.00 -
10 Quzayvion Johnson SO Winter Haven 59.00 -
11 Lewis Diante SR Lake Region 59.05 -
12 Conner Bass JR McKeel 59.75 -
13 Andres Cubillos FR Santa Fe Catholic 1:15.52 -
  Zach Locke FR McKeel DNS   
  Erikson Wills 8 McKeel DNS   
  Stevel Johnson SR Lake Region DNS   
  Adrian Clay JR Auburndale DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Christopher Donaldson FR Auburndale 53.97 8
2 Khedgen Willis SR Lake Region 55.32 6
3 Josh Warren SR Winter Haven 55.83 4
4 Kijani Henry SR McKeel 56.01 2
5 Jacob Lehning SO Auburndale 56.93 1
6 Tyler Martin SO Winter Haven 57.87 -
  Erikson Wills 8 McKeel DNS   
  Stevel Johnson SR Lake Region DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Anthony Alls SO Winter Haven 58.81 -
10 Quzayvion Johnson SO Winter Haven 59.00 -
11 Lewis Diante SR Lake Region 59.05 -
12 Conner Bass JR McKeel 59.75 -
  Adrian Clay JR Auburndale DNS   
  Zach Locke FR McKeel DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Josue Etienne FR Lake Region 58.69 -
9 Taylor Fedderly SR Santa Fe Catholic 59.00 -
13 Andres Cubillos FR Santa Fe Catholic 1:15.52 -

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mario Tullis JR Winter Haven 2:18.64 8
2 Jamill Vasques JR Auburndale 2:20.48 6
3 Benjie Toussaint SO Lake Region 2:21.93 4
4 Laith El-Labban Senior Auburndale 2:22.57 2
5 Erikson Wills 8 McKeel 2:25.18 1
6 Eric Feacher SR Winter Haven 2:25.65 -
7 Tyreese Williams SR Lake Region 2:34.00 -
8 Edrin Warren SO Winter Haven 2:36.12 -
9 Arturo Montiel-Acuna JR McKeel 2:39.77 -
10 Treyshan Sneed FR Winter Haven 2:42.79 -
11 Qornelious Richardson FR Winter Haven 2:43.54 -
12 Aidan Lieberman SO McKeel 2:49.83 -
13 Eric Rivera Torres JR Lake Region 2:58.22 -
  Paul Bouiye SO Lake Region NT   
  Stevel Johnson SR Lake Region DNS   
  Djoury Mardi SR Lake Region DNS   
  Thomas Esterline SR Santa Fe Catholic DNS   
  Dustin White SR McKeel DNS   
  Bernardo Valdez FR Santa Fe Catholic DNS   
  Luis Veliz FR Santa Fe Catholic DNS   
  Anthony Joseph JR Lake Region DNS   

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 James Burkett SR Auburndale 5:05.17 8
2 Mario Tullis JR Winter Haven 5:12.01 6
3 Dustin White SR McKeel 5:13.82 4
4 Dylan Loser FR Auburndale 5:16.81 2
5 Jamill Vasques JR Auburndale 5:17.11 1
6 Stephen Holland SO McKeel 5:24.82 -
7 Wolf Blaise FR Winter Haven 5:27.09 -
8 Landon Johnson SO McKeel 5:28.02 -
9 Benjie Toussaint SO Lake Region 5:42.93 -
10 Thomas Esterline SR Santa Fe Catholic 5:47.94 -
11 Mark Seefeldt JR Lake Region 6:03.61 -
12 Makhi Smothers SO Winter Haven 6:26.39 -
13 Guissepe Page SR Lake Region 6:49.04 -
14 Bernardo Valdez FR Santa Fe Catholic 7:04.82 -
15 Anthony Brigandi SO McKeel 7:11.38 -
  Eric Rivera Torres JR Lake Region DNS   
  Isaac Morrison 8 McKeel DNS   
  Djoury Mardi SR Lake Region DNS   

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 James Burkett SR Auburndale 10:47.28 8
2 Dylan Loser FR Auburndale 10:54.06 6
3 Laith El-Labban Senior Auburndale 11:26.65 4
4 Isaac Morrison 8 McKeel 11:52.52 2
5 Landon Johnson SO McKeel 11:56.80 1
6 Stephen Holland SO McKeel 12:02.74 -
7 Benjie Toussaint SO Lake Region 13:10.40 -
8 Mark Seefeldt JR Lake Region 13:12.61 -
9 Maxwell White 8 McKeel 13:59.95 -
10 Mark Motsch JR Santa Fe Catholic 14:54.37 -
11 Wolf Blaise FR Winter Haven 15:36.50 -
12 Guissepe Page SR Lake Region 15:39.34 -
  Anthony Brigandi SO McKeel DNS   
  John Adames SO Santa Fe Catholic DNS   
  Ryan Spivey JR McKeel DNS   
  Anthony Joseph JR Lake Region DNS   

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Daqwon Wilson JR Winter Haven 17.03 8
2 De'Nario Hanford JR Lake Region 19.76 6
  Austin Nester FR McKeel DNS   
  Brandon Ingram SR Winter Haven DNS   
  D'Angelo Sapp JR Winter Haven DNS   

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 De'Nario Hanford JR Lake Region 44.94 8
2 D'Angelo Sapp JR Winter Haven 45.40 6
3 Austin Nester FR McKeel 47.22 4
4 Daqwon Wilson JR Winter Haven 47.91 2
5 Colby Todd JR Auburndale 1:12.02 1
  Brandon Ingram SR Winter Haven DNS   

Boys' 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME SC
1 Auburndale A Shyheim Stokes, Dewarren Stokes, Malichi Lowery, Jaelen Stokes 44.19 8
2 Winter Haven A 44.59 6
  Winter Haven A DNS   

Boys' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
  Paul Bouiye SO Lake Region DNS NH
  Paul Ballou SO Lake Region DNS NH

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Octaveous Richardson SR Winter Haven 6.01m 19' 8.75" 8
  • 5.30  
  • 6.01  
  • 6.01  
2 Robert Richardson SR Winter Haven 5.95m 19' 6.25" 6
  • 5.34  
  • 5.42  
  • 5.95  
3 Joaquin Jackson FR Winter Haven 5.40m 17' 8.75" 4
  • 5.21  
  • 5.36  
  • 5.40  
4 Edino Taylor SO Winter Haven 5.39m 17' 8.25" 2
  • 4.91  
  • 5.28  
  • 5.39  
5 Austin Nester FR McKeel 5.06m 16' 7.25" 1
  • 5.06  
  • 4.67  
  • FOUL  
  Simeon Hunter SO McKeel DNS NM   

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Robert Richardson SR Winter Haven 13.06m 42' 10.25" 8
  • FOUL  
  • 12.51  
  • 13.06  
2 Adrian Clay JR Auburndale 12.74m 41' 9.75" 6
  • 12.10  
  • 12.30  
  • 12.74  
3 Octaveous Richardson SR Winter Haven 12.56m 41' 2.5" 4
  • 11.82  
  • 12.26  
  • 12.56  
4 Shyheim Stokes JR Auburndale 10.93m 35' 10.5" 2
  • 10.71  
  • 10.80  
  • 10.93  
  Kijani Henry SR McKeel NM NM   

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Charvon Depriest JR Auburndale 12.95m 42' 6" 8
  • 12.67  
  • 12.83  
  • 12.95  
  • 12.54  
2 Colby Todd JR Auburndale 10.80m 35' 5.25" 6
  • 10.80  
  • 8.78  
  • 8.14  
  • 8.75  
3 Connor Legendre FR Lake Region 9.91m 32' 6.25" 4
  • 9.11  
  • 9.20  
  • 9.34  
  • 9.91  
4 Desean Harris SO Winter Haven 8.88m 29' 1.75" 2
  • 7.80  
  • 8.88  
  • 8.81  
  • 8.63  
5 Josh Jones JR Winter Haven 8.87m 29' 1.25" 1
  • 5.90  
  • FOUL  
  • 8.31  
  • 8.87  
6 Noah Al-Shaer JR McKeel 8.72m 28' 7.5" -
  • 4.30  
  • 8.72  
  • 8.14  
  • 8.60  
7 Brody Palmer FR McKeel 8.60m 28' 2.75" -
  • 8.60  
  • 6.66  
  • 7.78  
  • 7.74  
8 Anthony Joseph JR Lake Region 8.60m 28' 2.75" -
  • 8.60  
  • 6.85  
  • 6.85  
  • 6.93  
  Dandre Baker SR McKeel DNS NM   
  Thomas Nance SR Lake Region DNS NM   

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Charvon Depriest JR Auburndale 25.60m 84' 0" 8
  • 25.10  
  • 25.60  
  • 23.90  
2 Colby Todd JR Auburndale 24.40m 80' 1" 6
  • 24.40  
  • 24.40  
  • FOUL  
3 Brody Palmer FR McKeel 23.80m 78' 1" 4
  • 19.70  
  • 23.80  
  • 22.50  
4 Anthony Joseph JR Lake Region 22.90m 75' 1" 2
  • 20.50  
  • 21.08  
  • 22.90  
5 Connor Legendre FR Lake Region 20.20m 66' 3" 1
  • 20.20  
  • 20.10  
  • 19.40  
6 Noah Al-Shaer JR McKeel 15.40m 50' 6" -
  • 15.30  
  • 15.40  
  • 15.40  
  Dandre Baker SR McKeel DNS NM   
  Josh Jones JR Winter Haven DNS NM   
  Thomas Nance SR Lake Region DNS NM   
  Desean Harris SO Winter Haven DNS NM