April 4, 2019
|
Astronaut HS - Titusville, FL

Boys' 100 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Caziah Holmes JR Cocoa 10.85 7.71 10
2 Jordan Younge-Humphrey SR Rockledge 10.88 10.88 8
3 Jeremiah Housey SO Viera 10.98 10.98 6
4 Adreal Johnson SR Rockledge 11.04 9.72 5
5 Davis Mallinger SO Viera 11.20 11.65 4
6 Zack Sedaros SO Viera 11.46 10.89 3
7 Antonio Wright Jr SO Melbourne 11.55 8.32 2
8 Tyler Hayes JR Palm Bay 11.66 13.53 1

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jordan Younge-Humphrey SR Rockledge 9.79 13.20 12.21 11.00 7.92
2 Caziah Holmes JR Cocoa 7.85 10.43 12.78 11.21 13.12
3 Davis Mallinger SO Viera 9.47 10.82 13.87 11.27 8.79
4 Jeremiah Housey SO Viera 10.50 8.92 13.66 11.29 10.28
5 Zack Sedaros SO Viera 10.31 9.40 9.85 11.32 12.68
6 Antonio Wright Jr SO Melbourne 11.78 9.83 12.01 11.43 9.26
7 Tyler Hayes JR Palm Bay 14.20 9.97 13.06 11.45 14.55
8 Adreal Johnson SR Rockledge 14.39 11.56 9.75 11.33 10.54
9 Rashard Farmer JR Heritage 10.35 14.10 14.67 11.37 13.19
10 Jumaine McDonald SR Heritage 8.87 10.12 13.42 11.37 8.42
11 Tyshawn Hamilton SO Heritage 8.48 12.72 12.04 11.46 8.26
12 Samuel Jones JR Satellite 8.61 10.56 8.61 11.47 13.42
13 Rontavious Farmer SO Heritage 12.17 11.13 12.52 11.59 11.13
14 Abreon Torres SO Astronaut 11.94 8.93 14.26 11.59 8.70
15 Ryan Robinson SR Merritt Island 13.80 14.26 8.46 11.59 12.98
16 Trayvion Austin SO Astronaut 12.27 10.05 13.67 11.68 12.97
17 Virgil Marshall FR Rockledge 10.07 12.65 11.25 11.71 11.71
18 Antonio Williams SO Cocoa 8.28 8.75 12.77 11.82 14.54
19 Devin Alves FR Palm Bay 15.41 15.29 10.55 11.85 13.04
19 D.J. Lawrence SO Space Coast 13.51 10.67 10.55 11.85 10.91
21 Cristian Lima SR Melbourne 14.72 14.84 11.16 11.87 10.57
22 Jordan Blackmon JR Eau Gallie 15.47 15.47 9.17 11.90 14.52
23 Rickey Riley FR Rockledge 15.13 14.18 10.84 11.91 10.72
24 Marquise Freeman JR Cocoa 12.65 8.47 9.43 11.93 13.13
25 Daniel Shelton JR West Shore 15.04 9.19 13.96 11.93 10.62
26 Jordaine Shaw JR Melbourne 11.73 14.97 15.21 11.97 9.46
27 Jabarie Simmons SO Melbourne 9.25 10.21 12.01 12.01 12.49
28 Luis Sanchez JR Bayside 8.83 13.30 15.24 12.09 14.39
29 Diego Arroyo SO Cocoa 13.42 14.27 11.73 12.09 13.79
30 John Causey JR Astronaut 11.28 11.88 8.73 12.12 12.25
31 Tracy Lebrun FR Titusville 14.68 12.13 12.13 12.13 15.29
32 Liam Schutte FR West Shore 8.53 15.72 12.55 12.18 11.58
33 Noah Mitchell JR Space Coast 13.18 9.52 9.64 12.20 14.40
34 Joshua Watts SR Bayside 15.02 14.41 11.85 12.21 11.60
35 Robert Lewis SO Bayside 12.22 12.47 9.90 12.22 10.39
36 Ja Mari Willis SO Palm Bay 15.72 12.41 11.92 12.28 14.99
37 Hunter Davis SO Titusville 11.21 14.41 9.61 12.31 12.44
38 Leighton Johnson JR West Shore 15.27 10.96 12.68 12.31 8.87
39 Francesco Olivo SO Titusville 12.35 10.13 10.25 12.35 9.27
40 Donnie Cullen SO Bayside 15.27 10.92 12.66 12.41 9.31
41 Owen Jones FR West Shore 15.48 12.61 15.73 12.48 13.23
42 Zane Deluge JR Space Coast 13.87 12.37 14.12 12.49 11.00
43 David Harrelson JR Astronaut 8.90 10.40 8.77 12.53 13.79
44 Joseph Robinson SO Titusville 12.69 11.43 11.81 12.69 15.99
45 Isiah Rodriguez FR Eau Gallie 9.58 14.82 15.71 12.77 16.09
46 Ryan Moran JR Cocoa Beach 11.28 11.92 8.97 12.81 12.30
47 Manny Salazar JR Eau Gallie 16.29 12.48 16.02 13.13 15.63
48 Rowan Richter JR Edgewood 15.11 13.78 15.51 13.25 12.99
49 Spencer Leighty FR Edgewood 10.44 16.46 13.38 13.38 17.26
50 Peyton Kromash FR Edgewood 16.00 16.70 10.58 13.91 10.99
  TJ Johnson FR Viera FS FS FS FS FS
  Jaden Gragg SR Eau Gallie DNF DNF DNF DNF DNF
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Caziah Holmes JR Cocoa 11.21
10 Jumaine McDonald SR Heritage 11.37
12 Samuel Jones JR Satellite 11.47
19 D.J. Lawrence SO Space Coast 11.85
23 Rickey Riley FR Rockledge 11.91
36 Ja Mari Willis SO Palm Bay 12.28
50 Peyton Kromash FR Edgewood 13.91
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Jeremiah Housey SO Viera 9.60 12.42 14.68 12.08 7.91 11.29 13.89
16 Trayvion Austin SO Astronaut 13.67 14.37 12.38 14.60 14.14 11.68 14.02
26 Jordaine Shaw JR Melbourne 13.29 15.45 11.50 13.41 13.29 11.97 13.17
34 Joshua Watts SR Bayside 13.19 10.14 14.05 12.34 13.44 12.21 8.80
38 Leighton Johnson JR West Shore 9.24 15.02 13.18 9.36 8.87 12.31 10.10
45 Isiah Rodriguez FR Eau Gallie 14.94 13.03 14.05 10.86 15.84 12.77 10.22
49 Spencer Leighty FR Edgewood 17.26 12.72 15.79 12.31 15.12 13.38 11.51
  TJ Johnson FR Viera FS FS FS FS FS FS FS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jordan Younge-Humphrey SR Rockledge 11.11 11.00 12.76
9 Rashard Farmer JR Heritage 9.90 11.37 8.87
19 Devin Alves FR Palm Bay 11.97 11.85 14.46
25 Daniel Shelton JR West Shore 8.59 11.93 15.51
29 Diego Arroyo SO Cocoa 8.95 12.09 10.76
37 Hunter Davis SO Titusville 10.96 12.31 14.28
42 Zane Deluge JR Space Coast 15.62 12.49 14.49
47 Manny Salazar JR Eau Gallie 16.42 13.13 16.15
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Davis Mallinger SO Viera 14.43 13.64 11.50 13.87 10.26 11.27
21 Cristian Lima SR Melbourne 11.64 11.52 8.43 12.11 9.50 11.87
24 Marquise Freeman JR Cocoa 15.16 9.31 11.58 10.62 10.98 11.93
27 Jabarie Simmons SO Melbourne 14.66 11.53 9.25 12.49 12.13 12.01
40 Donnie Cullen SO Bayside 14.65 12.66 10.30 9.68 13.78 12.41
43 David Harrelson JR Astronaut 9.90 14.16 15.17 14.04 11.28 12.53
46 Ryan Moran JR Cocoa Beach 11.53 14.99 13.97 13.33 11.66 12.81
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Antonio Wright Jr SO Melbourne 11.21 11.43 8.58 13.49 13.26 14.52
13 Rontavious Farmer SO Heritage 13.80 11.59 11.71 9.28 11.94 9.51
17 Virgil Marshall FR Rockledge 10.89 11.71 13.00 9.25 12.07 12.65
18 Antonio Williams SO Cocoa 8.63 11.82 15.25 14.78 12.30 8.40
28 Luis Sanchez JR Bayside 8.71 12.09 14.39 15.48 11.37 9.56
33 Noah Mitchell JR Space Coast 15.50 12.20 13.30 11.84 13.55 13.55
48 Rowan Richter JR Edgewood 14.84 13.25 16.17 11.93 16.04 17.23
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Zack Sedaros SO Viera 14.72 8.72 11.32 14.04 12.23 9.06
8 Adreal Johnson SR Rockledge 10.20 9.75 11.33 12.69 13.03 11.45
14 Abreon Torres SO Astronaut 9.04 11.36 11.59 8.23 12.29 13.45
22 Jordan Blackmon JR Eau Gallie 13.33 13.45 11.90 13.57 11.19 13.45
30 John Causey JR Astronaut 8.73 11.76 12.12 9.94 10.55 10.06
32 Liam Schutte FR West Shore 9.99 11.45 12.18 8.53 10.11 9.75
35 Robert Lewis SO Bayside 8.92 11.12 12.22 13.08 9.05 12.71
44 Joseph Robinson SO Titusville 9.39 9.14 12.69 13.58 13.20 9.27
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Tyler Hayes JR Palm Bay 11.45
11 Tyshawn Hamilton SO Heritage 11.46
15 Ryan Robinson SR Merritt Island 11.59
31 Tracy Lebrun FR Titusville 12.13
39 Francesco Olivo SO Titusville 12.35
41 Owen Jones FR West Shore 12.48
  Jaden Gragg SR Eau Gallie DNF