April 4, 2019
|
Astronaut HS - Titusville, FL

Boys' 300 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Reginald Reynolds JR Heritage 41.28 10
2 Deantalique Shelburne SR Viera 41.59 8
3 Destin Watson SO Eau Gallie 41.73 6
4 Daryl Smith FR Rockledge 43.07 5
5 Matthew Blackmon SO Palm Bay 43.16 4
6 Leevon Sherr SR Viera 43.24 3
7 Bertram Pratt SO Rockledge 44.16 2
8 Jeff Aime JR Heritage 44.22 1

Boys' 300 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Destin Watson SO Eau Gallie 41.49
2 Reginald Reynolds JR Heritage 42.25
3 Jeff Aime JR Heritage 43.05
4 Daryl Smith FR Rockledge 43.31
5 Deantalique Shelburne SR Viera 43.85
6 Matthew Blackmon SO Palm Bay 41.60
7 Leevon Sherr SR Viera 43.88
8 Bertram Pratt SO Rockledge 44.28
9 Devarius Mitchell SO Merritt Island 44.67
10 Tristan Thomas JR Titusville 44.85
11 Ryan Robinson SR Merritt Island 45.04
12 Tyreek Daniels FR Titusville 45.82
13 Desmond Ferrell SO Rockledge 45.82
14 Dylan Black SR Edgewood 45.85
15 Desmond Jean-Baptiste-Hig SR Merritt Island 45.89
16 Trevor Evetts JR Cocoa Beach 45.95
17 Devon Ampa SR Viera 46.06
18 Caige Raup FR Rockledge 46.56
19 Kyle Daley JR Heritage 46.75
20 Julio Garcia SO Merritt Island 46.76
21 Caleb Quigley SO Satellite 47.73
22 Mason Rice JR Titusville 48.15
23 Chatavion Johnson-Perry SO Heritage 48.24
24 Daniel Colby SO Satellite 48.51
25 John Causey JR Astronaut 48.61
26 David Blake FR Astronaut 48.65
27 Donovan Giles FR Viera 48.72
28 Isaiah Clayborn FR Cocoa 49.09
29 Cody Garcia SO Astronaut 49.19
30 Jordan Iris JR Melbourne 50.19
31 Ryan Moran JR Cocoa Beach 50.84
32 Chase Haight SR Satellite 51.04
33 Linval Maragh JR Bayside 51.38
34 Tyrese Osborne JR Cocoa 51.43
35 Kyle Smith SO Astronaut 52.97
36 Jacob Faxon SR Melbourne 53.41
37 Jay Carrasquillo SR Bayside 53.50
38 Rowan Richter JR Edgewood 53.51
39 Ethan Neuerburg FR Space Coast 55.81
40 Ramsey McQueary FR Melbourne 56.92
41 Gabriel Leguillow SR Melbourne 58.80
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Destin Watson SO Eau Gallie 41.49
6 Matthew Blackmon SO Palm Bay 41.60
15 Desmond Jean-Baptiste-Hig SR Merritt Island 45.89
22 Mason Rice JR Titusville 48.15
24 Daniel Colby SO Satellite 48.51
31 Ryan Moran JR Cocoa Beach 50.84
35 Kyle Smith SO Astronaut 52.97
40 Ramsey McQueary FR Melbourne 56.92
41 Gabriel Leguillow SR Melbourne 58.80
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Deantalique Shelburne SR Viera 43.85
11 Ryan Robinson SR Merritt Island 45.04
12 Tyreek Daniels FR Titusville 45.82
14 Dylan Black SR Edgewood 45.85
17 Devon Ampa SR Viera 46.06
29 Cody Garcia SO Astronaut 49.19
32 Chase Haight SR Satellite 51.04
37 Jay Carrasquillo SR Bayside 53.50
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Reginald Reynolds JR Heritage 42.25
7 Leevon Sherr SR Viera 43.88
13 Desmond Ferrell SO Rockledge 45.82
19 Kyle Daley JR Heritage 46.75
23 Chatavion Johnson-Perry SO Heritage 48.24
28 Isaiah Clayborn FR Cocoa 49.09
30 Jordan Iris JR Melbourne 50.19
36 Jacob Faxon SR Melbourne 53.41
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Daryl Smith FR Rockledge 43.31
8 Bertram Pratt SO Rockledge 44.28
9 Devarius Mitchell SO Merritt Island 44.67
21 Caleb Quigley SO Satellite 47.73
25 John Causey JR Astronaut 48.61
27 Donovan Giles FR Viera 48.72
33 Linval Maragh JR Bayside 51.38
39 Ethan Neuerburg FR Space Coast 55.81
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jeff Aime JR Heritage 43.05
10 Tristan Thomas JR Titusville 44.85
16 Trevor Evetts JR Cocoa Beach 45.95
18 Caige Raup FR Rockledge 46.56
20 Julio Garcia SO Merritt Island 46.76
26 David Blake FR Astronaut 48.65
34 Tyrese Osborne JR Cocoa 51.43
38 Rowan Richter JR Edgewood 53.51