March 2, 2019
|
Ponte Vedra - Ponte Vedra, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Connor Phillips SR Chiles 1:58.84 10
2 Johnathan Washington SR Creekside 2:01.89 8
3 Nicholas Marescot SR Creekside 2:03.25 6
4 Landon Opp JR Fleming Island 2:05.45 5
5 Dom Koenders JR Chiles 2:05.51 4
6 Clayburn Milford SR Chiles 2:06.12 3
7 Jacob Walrod JR Fleming Island 2:06.51 2
8 Quinn Remisiewicz FR Ponte Vedra 2:06.63 1
9 Alex Bendig FR Fleming Island 2:06.67 -
10 David Gonzalez SR St. Joseph 2:07.81 -
11 Preston Rose SR Creekside 2:08.84 -
12 Noah Prestia SR Beaches Chapel 2:10.08 -
13 Jacobo Perez Anderson FR Ponte Vedra 2:11.75 -
14 Peter Failma SO Chiles 2:12.78 -
15 Ryan Landeweer JR Nease 2:13.31 -
16 Taylor Hampson JR Nease 2:14.11 -
17 Luke Snyder SR Ponte Vedra 2:14.51 -
18 T. J. Sutphin SR Nease 2:15.41 -
19 Chance Zimmerman SO Ponte Vedra 2:17.63 -
20 Shane McCaffery SR Nease 2:19.73 -
21 Maxwell Hornstein JR Matanzas 2:20.37 -
22 Xavier Carter SO Robert E. Lee 2:21.46 -
23 Jefferry Howard FR Menendez 2:24.40 -
24 Franklin Collins JR Terry Parker 2:24.69 -
25 Tristian Nieves FR Matanzas 2:25.80 -
26 Evan Kopach JR Matanzas 2:29.47 -
27 Sam Courter SO Menendez 2:29.78 -
28 William Clark SO Menendez 2:30.67 -
29 Nick Sisak SR University Christian 2:34.53 -
30 Dalen Lentz SO Menendez 2:34.79 -
31 Dante Black SO University Christian 2:38.91 -
32 Jacob Rulli SR Duval Charter 2:40.94 -
33 Sean Lewis FR Robert E. Lee 2:41.82 -
34 Joseph Darnall FR Duval Charter 2:44.27 -
35 Dominic Lafakis FR Duval Charter 2:46.42 -
36 Tyln Beard SO Matanzas 2:47.60 -
37 Isaiah Wood JR Beaches Chapel 2:48.13 -
38 Macienzie Baumbach JR Beaches Chapel 2:48.98 -
39 Caleb Brown 6 University Christian 2:59.82 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Connor Phillips SR Chiles 1:58.84 10
2 Johnathan Washington SR Creekside 2:01.89 8
3 Nicholas Marescot SR Creekside 2:03.25 6
4 Landon Opp JR Fleming Island 2:05.45 5
5 Dom Koenders JR Chiles 2:05.51 4
6 Clayburn Milford SR Chiles 2:06.12 3
7 Jacob Walrod JR Fleming Island 2:06.51 2
8 Quinn Remisiewicz FR Ponte Vedra 2:06.63 1
9 Alex Bendig FR Fleming Island 2:06.67 -
10 David Gonzalez SR St. Joseph 2:07.81 -
11 Preston Rose SR Creekside 2:08.84 -
12 Noah Prestia SR Beaches Chapel 2:10.08 -
15 Ryan Landeweer JR Nease 2:13.31 -
17 Luke Snyder SR Ponte Vedra 2:14.51 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Jacobo Perez Anderson FR Ponte Vedra 2:11.75 -
14 Peter Failma SO Chiles 2:12.78 -
16 Taylor Hampson JR Nease 2:14.11 -
18 T. J. Sutphin SR Nease 2:15.41 -
19 Chance Zimmerman SO Ponte Vedra 2:17.63 -
20 Shane McCaffery SR Nease 2:19.73 -
22 Xavier Carter SO Robert E. Lee 2:21.46 -
23 Jefferry Howard FR Menendez 2:24.40 -
24 Franklin Collins JR Terry Parker 2:24.69 -
27 Sam Courter SO Menendez 2:29.78 -
28 William Clark SO Menendez 2:30.67 -
29 Nick Sisak SR University Christian 2:34.53 -
33 Sean Lewis FR Robert E. Lee 2:41.82 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Maxwell Hornstein JR Matanzas 2:20.37 -
25 Tristian Nieves FR Matanzas 2:25.80 -
26 Evan Kopach JR Matanzas 2:29.47 -
30 Dalen Lentz SO Menendez 2:34.79 -
31 Dante Black SO University Christian 2:38.91 -
32 Jacob Rulli SR Duval Charter 2:40.94 -
34 Joseph Darnall FR Duval Charter 2:44.27 -
35 Dominic Lafakis FR Duval Charter 2:46.42 -
36 Tyln Beard SO Matanzas 2:47.60 -
37 Isaiah Wood JR Beaches Chapel 2:48.13 -
38 Macienzie Baumbach JR Beaches Chapel 2:48.98 -
39 Caleb Brown 6 University Christian 2:59.82 -