March 2, 2019
|
Ponte Vedra - Ponte Vedra, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kyle Reinheimer JR Ponte Vedra 4:28.79 10
2 Owen Taylor JR Creekside 4:29.61 8
3 Kameron Wallizada SO Fleming Island 4:32.56 6
4 Quinn Remisiewicz FR Ponte Vedra 4:33.93 5
5 Todd Nichols SR Creekside 4:40.37 4
6 Will Livesay JR Fleming Island 4:42.01 3
7 Peter Failma SO Chiles 4:50.03 2
8 Cameron Heinz JR Ponte Vedra 4:50.82 1
9 Spencer Amsellem JR Chiles 4:51.85 -
10 Sam Mountin SR Chiles 4:52.27 -
11 William Lloyd SO Nease 4:52.38 -
12 Donovan Anglin SR Nease 4:53.95 -
13 John Decker SR Creekside 4:54.95 -
14 Gage West SR Fleming Island 4:55.23 -
15 Aiden Champagne SO Nease 4:55.36 -
16 Thomas Whitehouse SO St. Joseph 5:01.57 -
17 Chandler Garcia SR Ponte Vedra 5:02.85 -
18 Maxwell Hornstein JR Matanzas 5:05.48 -
19 Owen Darfler SO Fleming Island 5:06.42 -
20 Payne Johnson SO Matanzas 5:08.81 -
21 Xavier Carter SO Robert E. Lee 5:08.86 -
22 Nataniel Cotto SR Creekside 5:17.57 -
23 Keith Davis SO Duval Charter 5:21.73 -
24 William Clark SO Menendez 5:22.39 -
25 Sam Courter SO Menendez 5:24.68 -
26 Sam lagassa FR St. Joseph 5:33.40 -
27 Jefferry Howard FR Menendez 5:37.95 -
28 Rayn Castiglia SO St. Joseph 5:42.80 -
29 Nick Sisak SR University Christian 5:47.33 -
30 Justin Probst SO Duval Charter 5:49.79 -
31 Livio Amato FR St. Joseph 6:00.11 -
32 Tre Smith SO Menendez 6:19.40 -
33 Logan Lance 8 Beaches Chapel 6:20.88 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kyle Reinheimer JR Ponte Vedra 4:28.79 10
2 Owen Taylor JR Creekside 4:29.61 8
3 Kameron Wallizada SO Fleming Island 4:32.56 6
4 Quinn Remisiewicz FR Ponte Vedra 4:33.93 5
5 Todd Nichols SR Creekside 4:40.37 4
6 Will Livesay JR Fleming Island 4:42.01 3
7 Peter Failma SO Chiles 4:50.03 2
8 Cameron Heinz JR Ponte Vedra 4:50.82 1
9 Spencer Amsellem JR Chiles 4:51.85 -
10 Sam Mountin SR Chiles 4:52.27 -
11 William Lloyd SO Nease 4:52.38 -
12 Donovan Anglin SR Nease 4:53.95 -
13 John Decker SR Creekside 4:54.95 -
14 Gage West SR Fleming Island 4:55.23 -
15 Aiden Champagne SO Nease 4:55.36 -
16 Thomas Whitehouse SO St. Joseph 5:01.57 -
17 Chandler Garcia SR Ponte Vedra 5:02.85 -
18 Maxwell Hornstein JR Matanzas 5:05.48 -
19 Owen Darfler SO Fleming Island 5:06.42 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Payne Johnson SO Matanzas 5:08.81 -
21 Xavier Carter SO Robert E. Lee 5:08.86 -
22 Nataniel Cotto SR Creekside 5:17.57 -
23 Keith Davis SO Duval Charter 5:21.73 -
24 William Clark SO Menendez 5:22.39 -
25 Sam Courter SO Menendez 5:24.68 -
26 Sam lagassa FR St. Joseph 5:33.40 -
27 Jefferry Howard FR Menendez 5:37.95 -
28 Rayn Castiglia SO St. Joseph 5:42.80 -
29 Nick Sisak SR University Christian 5:47.33 -
30 Justin Probst SO Duval Charter 5:49.79 -
31 Livio Amato FR St. Joseph 6:00.11 -
32 Tre Smith SO Menendez 6:19.40 -
33 Logan Lance 8 Beaches Chapel 6:20.88 -