February 22, 2019
|
Bishop Snyder - Jacksonville, FL

Girls' 200 Meters Finals

W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kierra Ivey JR Bartram Trail 25.60 10
2 Leiya Green JR Raines 25.91 8
3 Jhamiah Scott SO Raines 26.78 6
4 Kayla Young JR Bartram Trail 26.86 5
5 Jade Hardwick FR Episcopal 27.16 4
6 DeMia Harris FR Orange Park 27.20 3
7 Brooke Long SR Fernandina Beach 28.14 2
8 Jordan Noel SR Stanton 28.81 1

Girls' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Leiya Green JR Raines 26.06 0.1
2 DeMia Harris FR Orange Park 26.40 +0.0
3 Kierra Ivey JR Bartram Trail 26.53 -0.4
4 Kayla Young JR Bartram Trail 26.70 +0.0
5 Jhamiah Scott SO Raines 26.82 0.1
6 Jade Hardwick FR Episcopal 27.03 -0.3
7 Jordan Noel SR Stanton 27.27 -0.3
8 Brooke Long SR Fernandina Beach 27.37 -0.3
9 Breanna Dennis JR Raines 27.68 -0.3
10 Reggina Alexander JR Fernandina Beach 27.70 +0.0
11 Chichi Modozie SO Bartram Trail 27.73 -0.2
12 Carissa Aldana SO Bolles 28.13 -0.3
13 Ellah McGruder JR Interlachen 28.24 +0.0
14 Gabi Carter SR Episcopal 28.28 -0.2
15 Jaime Preston 8 Trinity Christian (Jax) 28.50 -0.7
16 Shelby Abinsay FR Bishop Kenny 28.76 +0.0
17 Beija Langi SO Harvest Community 28.77 -0.3
18 Landrey Shultz JR Bishop Kenny 28.84 +0.0
19 Hope donasco FR St. Joseph 28.92 -0.4
20 Chloe Selmer 7 Episcopal 29.10 -0.3
21 Kenyette Buck 8 North Florida Educational 29.17 0.1
22 Jailin Johnson SO Orange Park 29.30 -0.2
23 Amaya Williams JR Hilliard 29.31 -0.3
24 Kailynn Posey SO Bishop Snyder 29.66 -0.2
25 Miriah Edmund 8 North Florida Educational 29.71 -0.7
26 Priscilla Griffin SR Interlachen 29.86 0.1
27 Zoe Whaley FR Ridgeview 29.87 -0.3
28 Amya Thomas FR Clay 29.94 -0.3
29 Lucy Shultz JR Bishop Kenny 30.18 -0.2
30 JhaTarra Sampson SR Ridgeview 30.58 -0.3
31 Hallee Dover FR Hilliard 30.79 0.1
32 Caldwell Connolly SO Bolles 30.89 -0.7
33 Nadia White FR Fernandina Beach 31.06 -0.4
34 Christine Dees JR Trinity Christian (Jax) 31.12 +0.0
35 Bridget August JR St. Joseph 31.25 +0.0
36 Agnew Aliya 8 University Christian 31.56 0.1
37 John'niah Moss 7 North Florida Educational 32.17 +0.0
38 Shelby Smalley SR First Coast Christian 32.75 +0.0
39 Desmon'na Singleton SR Hilliard 32.79 -0.7
40 Gabrielle Russell SO St. Joseph 33.23 -0.2
41 Journi Galmore 6 Trinity Christian (Jax) 33.28 +0.0
42 Emelia Flores FR Middleburg 34.57 -0.4
43 Aquarius Pittman JR Orange Park 40.99 -0.2
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Leiya Green JR Raines 26.06
5 Jhamiah Scott SO Raines 26.82
21 Kenyette Buck 8 North Florida Educational 29.17
26 Priscilla Griffin SR Interlachen 29.86
31 Hallee Dover FR Hilliard 30.79
36 Agnew Aliya 8 University Christian 31.56
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Kierra Ivey JR Bartram Trail 26.53
19 Hope donasco FR St. Joseph 28.92
33 Nadia White FR Fernandina Beach 31.06
42 Emelia Flores FR Middleburg 34.57
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Jaime Preston 8 Trinity Christian (Jax) 28.50
25 Miriah Edmund 8 North Florida Educational 29.71
32 Caldwell Connolly SO Bolles 30.89
39 Desmon'na Singleton SR Hilliard 32.79
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Kayla Young JR Bartram Trail 26.70
10 Reggina Alexander JR Fernandina Beach 27.70
35 Bridget August JR St. Joseph 31.25
41 Journi Galmore 6 Trinity Christian (Jax) 33.28
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jade Hardwick FR Episcopal 27.03
7 Jordan Noel SR Stanton 27.27
12 Carissa Aldana SO Bolles 28.13
20 Chloe Selmer 7 Episcopal 29.10
28 Amya Thomas FR Clay 29.94
30 JhaTarra Sampson SR Ridgeview 30.58
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 DeMia Harris FR Orange Park 26.40
13 Ellah McGruder JR Interlachen 28.24
16 Shelby Abinsay FR Bishop Kenny 28.76
18 Landrey Shultz JR Bishop Kenny 28.84
34 Christine Dees JR Trinity Christian (Jax) 31.12
37 John'niah Moss 7 North Florida Educational 32.17
38 Shelby Smalley SR First Coast Christian 32.75
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Chichi Modozie SO Bartram Trail 27.73
14 Gabi Carter SR Episcopal 28.28
22 Jailin Johnson SO Orange Park 29.30
24 Kailynn Posey SO Bishop Snyder 29.66
29 Lucy Shultz JR Bishop Kenny 30.18
40 Gabrielle Russell SO St. Joseph 33.23
43 Aquarius Pittman JR Orange Park 40.99
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Brooke Long SR Fernandina Beach 27.37
9 Breanna Dennis JR Raines 27.68
17 Beija Langi SO Harvest Community 28.77
23 Amaya Williams JR Hilliard 29.31
27 Zoe Whaley FR Ridgeview 29.87