February 22, 2019
|
Bishop Snyder - Jacksonville, FL

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Collier JR Orange Park 48.17 10
2 Zach Nelson SR Bartram Trail 49.58 8
3 Chase Ruskin SR Bartram Trail 49.79 6
4 Xavier Green SR Raines 50.61 5
5 Sean Dixon JR Orange Park 51.01 4
6 Jett Isley SR St. Johns Country Day 51.36 3
7 Ethan Howell SR Bartram Trail 51.84 2
8 Matthew Koziolek SR Ridgeview 52.35 1

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Zach Nelson SR Bartram Trail 50.39
2 Alex Collier JR Orange Park 50.45
3 Chase Ruskin SR Bartram Trail 51.61
3 Jett Isley SR St. Johns Country Day 51.61
5 Sean Dixon JR Orange Park 51.74
6 Ethan Howell SR Bartram Trail 51.79
7 Xavier Green SR Raines 51.84
8 Matthew Koziolek SR Ridgeview 52.04
9 Marlon Brooks SR Raines 52.36
10 Nicholas Marescot SR Creekside 52.78
11 Owen Taylor JR Creekside 53.73
12 Quincy Burroughs FR Raines 53.98
13 Khalil McLaughlin SO Bishop Snyder 54.14
14 Nicholi Brown SR Stanton 54.32
15 Noah Straley FR Bishop Kenny 54.53
16 Savion Lewis FR Orange Park 54.60
17 T. Rives Martin SO Providence 55.09
18 Jesse Benavides FR Creekside 55.28
19 Cedric Pierre SO Ridgeview 55.66
20 Matthew Cherry 8 University Christian 55.95
21 Keegan Bille FR Fernandina Beach 56.96
22 JaQuez Ketter SR North Florida Educational 57.15
23 Frank Palmieri JR St. Joseph 57.85
24 Reese Kalka SR Bishop Snyder 57.97
25 Hunter Henry SO Stanton 58.20
26 Nicholas Robery FR Clay 58.36
27 Andre Stamper SO Episcopal 58.39
28 Joseph Luxenberg JR Trinity Christian (Jax) 58.52
29 Brookes Burkhardt JR St. Joseph 58.64
30 Seth Bialick 8 Trinity Christian (Jax) 58.72
31 Jolan Ziegenfuss FR Middleburg 59.32
32 Zach Binder SR St. Joseph 59.55
33 Jacob Christie FR Bolles 59.87
34 Belony Estinvil JR Ridgeview 59.91
35 Theodros Amde JR Trinity Christian (Jax) 1:00.79
36 Hannan Etienne FR First Coast Christian 1:00.89
37 Jack Boyd FR Providence 1:01.09
38 Blake Rowe SO Fernandina Beach 1:01.35
39 Rodarion Taylor FR North Florida Educational 1:01.40
40 Micah Gouin SR St. Johns Country Day 1:01.44
41 Armani Brodie SO North Florida Educational 1:01.55
42 Daniel Carter SO Clay 1:01.59
43 Dante Black SO University Christian 1:01.90
44 Blake Barfield FR Middleburg 1:02.02
45 Emmanuel Kizer SO Stanton 1:02.12
46 William Nash FR Episcopal 1:03.00
47 Nick Vermillion FR Episcopal 1:04.53
48 Jahmetrius Hale 8 University Christian 1:06.71
49 Francise Soereh SR Bishop Kenny 1:07.43
50 Owen Sheetz 7 Eagles View 1:07.53
51 Mason Fortenberry FR Fernandina Beach 1:09.08
52 Brandon Sweat SO Clay 1:11.99
53 Isaiah Garcia FR First Coast Christian 1:12.50
54 Thomas Crawford 7 Eagles View 1:20.06
55 Logan Disney 7 Eagles View 1:20.37
  Christian Winter FR Harvest Community DNF
  Chad Elder FR Harvest Community DNF
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Alex Collier JR Orange Park 50.45
13 Khalil McLaughlin SO Bishop Snyder 54.14
22 JaQuez Ketter SR North Florida Educational 57.15
31 Jolan Ziegenfuss FR Middleburg 59.32
32 Zach Binder SR St. Joseph 59.55
  Christian Winter FR Harvest Community DNF
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Marlon Brooks SR Raines 52.36
11 Owen Taylor JR Creekside 53.73
19 Cedric Pierre SO Ridgeview 55.66
28 Joseph Luxenberg JR Trinity Christian (Jax) 58.52
36 Hannan Etienne FR First Coast Christian 1:00.89
51 Mason Fortenberry FR Fernandina Beach 1:09.08
54 Thomas Crawford 7 Eagles View 1:20.06
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Nicholi Brown SR Stanton 54.32
17 T. Rives Martin SO Providence 55.09
18 Jesse Benavides FR Creekside 55.28
39 Rodarion Taylor FR North Florida Educational 1:01.40
44 Blake Barfield FR Middleburg 1:02.02
47 Nick Vermillion FR Episcopal 1:04.53
50 Owen Sheetz 7 Eagles View 1:07.53
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Xavier Green SR Raines 51.84
10 Nicholas Marescot SR Creekside 52.78
27 Andre Stamper SO Episcopal 58.39
34 Belony Estinvil JR Ridgeview 59.91
38 Blake Rowe SO Fernandina Beach 1:01.35
40 Micah Gouin SR St. Johns Country Day 1:01.44
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Chase Ruskin SR Bartram Trail 51.61
12 Quincy Burroughs FR Raines 53.98
20 Matthew Cherry 8 University Christian 55.95
26 Nicholas Robery FR Clay 58.36
29 Brookes Burkhardt JR St. Joseph 58.64
30 Seth Bialick 8 Trinity Christian (Jax) 58.72
45 Emmanuel Kizer SO Stanton 1:02.12
53 Isaiah Garcia FR First Coast Christian 1:12.50
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Sean Dixon JR Orange Park 51.74
15 Noah Straley FR Bishop Kenny 54.53
23 Frank Palmieri JR St. Joseph 57.85
41 Armani Brodie SO North Florida Educational 1:01.55
42 Daniel Carter SO Clay 1:01.59
49 Francise Soereh SR Bishop Kenny 1:07.43
52 Brandon Sweat SO Clay 1:11.99
55 Logan Disney 7 Eagles View 1:20.37
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jett Isley SR St. Johns Country Day 51.61
8 Matthew Koziolek SR Ridgeview 52.04
16 Savion Lewis FR Orange Park 54.60
24 Reese Kalka SR Bishop Snyder 57.97
37 Jack Boyd FR Providence 1:01.09
43 Dante Black SO University Christian 1:01.90
46 William Nash FR Episcopal 1:03.00
48 Jahmetrius Hale 8 University Christian 1:06.71
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Zach Nelson SR Bartram Trail 50.39
6 Ethan Howell SR Bartram Trail 51.79
21 Keegan Bille FR Fernandina Beach 56.96
25 Hunter Henry SO Stanton 58.20
33 Jacob Christie FR Bolles 59.87
35 Theodros Amde JR Trinity Christian (Jax) 1:00.79
  Chad Elder FR Harvest Community DNF