March 15, 2019
|
Mt. Dora Christian - Mount Dora, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mitchell Curtis SO Mount Dora Christian 4:34.38 10
2 Ethan Wattles SO International Community 4:43.72 8
3 Tom Valente JR Mount Dora Christian 4:51.49 6
4 Alexander Croy SR South Lake 4:52.21 5
5 Jose Rivas SR South Lake 4:52.68 4
6 Cooper Krug SO South Lake 4:59.14 3
7 Nicholas Lee SO Eustis 5:06.26 2
8 Joe Cannella JR St. Francis 5:07.86 1
9 Dametrius Henry SO Evans 5:10.37 -
10 Maximus Stansfield SO South Lake 5:12.53 -
11 Kyle Davidson SR Wildwood 5:15.97 -
12 Bradley Higgins SO Foundation Academy 5:21.60 -
13 Andrew Petrella FR Trinity Catholic 5:22.64 -
14 Sean Perrin JR St. Francis 5:25.71 -
15 Rylan Susla 8 Orangewood Christian 5:26.43 -
16 Jermaine Bailey JR Eustis 5:28.74 -
17 Noah Butterstein FR Orangewood Christian 5:36.91 -
18 Caleb Leware JR First Academy (Leesburg) 5:39.88 -
19 Guerandre Nonord FR Halifax Academy 5:48.31 -
20 Bhamani Morgan SO Wildwood 5:52.63 -
21 Andrew Nyland 7 Foundation Academy 5:58.23 -
22 Alex Watson FR Warner Christian 5:58.84 -
23 Zach Long SO Foundation Academy 6:00.37 -
24 Jared Del Mundo FR Eustis 6:02.29 -
25 Jeremy Ponkey SR Trinity Catholic 6:17.98 -
26 Benjamin Elliston SO Foundation Academy 6:30.22 -
27 Nour Kayyali 8 Halifax Academy 7:09.08 -
  Joe Richmond FR Trinity Catholic NT   
  Bryson Jones Sophomore Trinity Catholic NT   
  Ryan Brogan JR St. Francis NT   
  Nick McCrady SO Orangewood Christian NT   
  Virgil Young JR Evans NT   
  Austin Langford SO Eustis NT   
  Elijah Lindemann SO Trinity Christian (Deltona) NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Andrew Petrella FR Trinity Catholic 5:22.64 -
14 Sean Perrin JR St. Francis 5:25.71 -
17 Noah Butterstein FR Orangewood Christian 5:36.91 -
18 Caleb Leware JR First Academy (Leesburg) 5:39.88 -
19 Guerandre Nonord FR Halifax Academy 5:48.31 -
20 Bhamani Morgan SO Wildwood 5:52.63 -
22 Alex Watson FR Warner Christian 5:58.84 -
23 Zach Long SO Foundation Academy 6:00.37 -
24 Jared Del Mundo FR Eustis 6:02.29 -
25 Jeremy Ponkey SR Trinity Catholic 6:17.98 -
26 Benjamin Elliston SO Foundation Academy 6:30.22 -
27 Nour Kayyali 8 Halifax Academy 7:09.08 -
  Elijah Lindemann SO Trinity Christian (Deltona) NT   
  Joe Richmond FR Trinity Catholic NT   
  Bryson Jones Sophomore Trinity Catholic NT   
  Virgil Young JR Evans NT   
  Ryan Brogan JR St. Francis NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mitchell Curtis SO Mount Dora Christian 4:34.38 10
2 Ethan Wattles SO International Community 4:43.72 8
3 Tom Valente JR Mount Dora Christian 4:51.49 6
4 Alexander Croy SR South Lake 4:52.21 5
5 Jose Rivas SR South Lake 4:52.68 4
6 Cooper Krug SO South Lake 4:59.14 3
7 Nicholas Lee SO Eustis 5:06.26 2
8 Joe Cannella JR St. Francis 5:07.86 1
9 Dametrius Henry SO Evans 5:10.37 -
10 Maximus Stansfield SO South Lake 5:12.53 -
11 Kyle Davidson SR Wildwood 5:15.97 -
12 Bradley Higgins SO Foundation Academy 5:21.60 -
15 Rylan Susla 8 Orangewood Christian 5:26.43 -
16 Jermaine Bailey JR Eustis 5:28.74 -
21 Andrew Nyland 7 Foundation Academy 5:58.23 -
  Austin Langford SO Eustis NT   
  Nick McCrady SO Orangewood Christian NT