February 22, 2019
|
Satellite - Satellite Beach, FL

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Andy Martinez SR Viera 9:54.73 10
2 Liam Pelikan JR Melbourne 9:59.96 8
3 Matthew Cummings SR Cocoa Beach 10:06.86 6
4 Kai Cheatham JR Cocoa Beach 10:14.47 5
5 Brayden Cheek SO West Shore 10:32.23 4
6 Dillon Helzerman SO Vero Beach 10:41.02 3
7 Ethan Wattles SO International Community 10:41.38 2
8 Vincenzo Prezioso JR Cocoa 10:43.06 1
9 Brandon Crawford SO Heritage 10:57.42 -
10 Austin Harvey SO Cocoa 11:09.58 -
11 Robbie Naberhaus SO Viera 11:12.38 -
12 Jackson Dejesus 8 Circle Christian 11:24.60 -
13 Cole Lefebure SR Sebastian River 11:24.84 -
14 Zachary Hohl SR Edgewood 11:26.14 -
15 Paul Morris SO Vero Beach 11:27.98 -
16 Malachi Jones JR Titusville 11:28.55 -
17 Zephan Leyva JR Vero Beach 11:35.06 -
18 Hunter Bergstrom JR Melbourne 11:38.62 -
19 Christian Diaz SO Brevard HEAT 11:42.77 -
20 Bryan Baker JR Viera 11:52.24 -
21 Seth Day SO Heritage 11:54.24 -
22 Trevor Cross FR Vero Beach 12:02.70 -
23 Daniel Reinecke FR Heritage 12:03.91 -
24 Caleb Phillips SO Titusville 12:06.05 -
25 Carson Chavez JR Melbourne Central Catholic 12:13.85 -
26 Grant Lindell SO Covenant Christian 12:25.77 -
27 Quinn Foster 6 Brevard HEAT 12:31.83 -
28 James Davis SO Melbourne 12:34.69 -
29 Joshua Titus SR Melbourne 12:34.83 -
30 Braden Willis FR Heritage 12:44.84 -
31 Josh McKenzie SR Melbourne Central Catholic 12:46.57 -
32 Jack Purkerson SO West Shore 12:49.15 -
33 Logan Colangelo SR Cocoa Beach 13:04.66 -
34 Oliver Sutton FR Brevard HEAT 13:05.30 -
35 Tyler Heminger JR Cocoa 13:09.92 -
36 Sawyer Bracken SO West Shore 13:20.63 -
37 Michael Scalero FR Melbourne Central Catholic 14:30.74 -
38 Robert Booth SO Melbourne Central Catholic 14:50.47 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Andy Martinez SR Viera 9:54.73 10
2 Liam Pelikan JR Melbourne 9:59.96 8
3 Matthew Cummings SR Cocoa Beach 10:06.86 6
4 Kai Cheatham JR Cocoa Beach 10:14.47 5
5 Brayden Cheek SO West Shore 10:32.23 4
6 Dillon Helzerman SO Vero Beach 10:41.02 3
7 Ethan Wattles SO International Community 10:41.38 2
8 Vincenzo Prezioso JR Cocoa 10:43.06 1
9 Brandon Crawford SO Heritage 10:57.42 -
10 Austin Harvey SO Cocoa 11:09.58 -
11 Robbie Naberhaus SO Viera 11:12.38 -
12 Jackson Dejesus 8 Circle Christian 11:24.60 -
14 Zachary Hohl SR Edgewood 11:26.14 -
16 Malachi Jones JR Titusville 11:28.55 -
17 Zephan Leyva JR Vero Beach 11:35.06 -
20 Bryan Baker JR Viera 11:52.24 -
21 Seth Day SO Heritage 11:54.24 -
22 Trevor Cross FR Vero Beach 12:02.70 -
25 Carson Chavez JR Melbourne Central Catholic 12:13.85 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Cole Lefebure SR Sebastian River 11:24.84 -
15 Paul Morris SO Vero Beach 11:27.98 -
18 Hunter Bergstrom JR Melbourne 11:38.62 -
19 Christian Diaz SO Brevard HEAT 11:42.77 -
23 Daniel Reinecke FR Heritage 12:03.91 -
24 Caleb Phillips SO Titusville 12:06.05 -
26 Grant Lindell SO Covenant Christian 12:25.77 -
27 Quinn Foster 6 Brevard HEAT 12:31.83 -
28 James Davis SO Melbourne 12:34.69 -
29 Joshua Titus SR Melbourne 12:34.83 -
30 Braden Willis FR Heritage 12:44.84 -
31 Josh McKenzie SR Melbourne Central Catholic 12:46.57 -
32 Jack Purkerson SO West Shore 12:49.15 -
33 Logan Colangelo SR Cocoa Beach 13:04.66 -
34 Oliver Sutton FR Brevard HEAT 13:05.30 -
35 Tyler Heminger JR Cocoa 13:09.92 -
36 Sawyer Bracken SO West Shore 13:20.63 -
37 Michael Scalero FR Melbourne Central Catholic 14:30.74 -
38 Robert Booth SO Melbourne Central Catholic 14:50.47 -