March 16, 2019
|
Raines - Jacksonville, FL

Boys' 200 Meters Finals

W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tyrese Cooper SR Miami Norland 21.15 10
2 marcus fleming JR Miami Northwestern 21.71 8
3 Aaron Bell SO Terry Parker 21.82 6
4 Jalen Chance SR Bishop Snyder 21.85 5
5 Darius Lewis SR First Coast 21.89 4
6 Jarvis Barber SR North Marion 22.09 3
7 Jaleel Gilbert Senior Liberty County 22.63 2
  Trayvon Williams SR Palatka DNF -

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Tyrese Cooper SR Miami Norland 21.49 -0.8
2 Trayvon Williams SR Palatka 21.68 0.8
3 marcus fleming JR Miami Northwestern 21.70 -1.2
4 Jalen Chance SR Bishop Snyder 21.72 0.3
5 Jaleel Gilbert Senior Liberty County 21.90 1.9
6 Darius Lewis SR First Coast 21.91 0.8
7 Aaron Bell SO Terry Parker 21.97 0.8
8 Jarvis Barber SR North Marion 22.12 0.8
9 Domictress Robinson SO Ribault 22.25 -0.4
10 Marcus Floyd SR Middleburg 22.27 1.0
11 jaquez stuart SR Miami Northwestern 22.30 -0.8
12 Galen Johnson SO Lincoln 22.34 1.9
13 Derrick Cruickshank JR Palm Beach Central 22.37 0.3
14 Jaylan Sessions SR Palatka 22.38 1.9
15 Dominic Larry SO Lincoln 22.42 0.8
16 Davian Burroughs SR Palm Beach Gardens 22.44 0.2
17 Jeremiah Fails SR Ocoee 22.50 -1.2
17 Darrell Thomas SR Flagler Palm Coast 22.50 1.0
19 Tre Morrison Senior Berkeley 22.51 +0.0
20 Matthew Clark Senior Richmond Hill 22.55 -0.8
21 Joseph Brown SR Terry Parker 22.56 0.2
22 Tristan Willis SR Menendez 22.61 0.2
22 Desmyn McCall SO Sandalwood 22.61 0.8
24 Jonathan Gaines FR First Coast 22.65 0.8
25 Erriyon Knighton FR Hillsborough 22.66 1.9
26 Justin McKee SR Episcopal 22.74 -0.8
27 Namon Pointer Senior Johnson, Savannah 22.75 -1.2
28 Jordan Battle SR St. Thomas Aquinas 22.84 0.8
28 Nivon Holland JR Dr. Phillips 22.84 0.3
30 Connell Mosley SR Mandarin 22.85 +0.0
31 Malcolm Odum FR Union County 22.92 0.3
31 Caleb Douglass JR Rickards 22.92 1.9
33 Morris Jeffers SO Flagler Palm Coast 22.99 0.2
34 Jayden Hope SO Palm Beach Central 23.03 -0.4
35 Carlton Gantt SR Ribault 23.09 -0.8
36 Devin Crews SR Lake Weir 23.13 0.8
36 Jamal Watkins JR Rickards 23.13 1.0
38 Jeremiah Vaughn SR Bradford 23.17 -0.8
39 Alex Carter Junior Hillcrest 23.24 0.3
40 Jacquez Jones JR Dr. Phillips 23.28 -0.4
41 Michael Brunson Junior Calhoun County 23.29 0.8
42 Anthony Havens SR Middleburg 23.34 +0.0
43 Jaden Jones-Riley SR Leon 23.44 1.0
44 Corey McDaniels SR St. Johns Country Day 23.47 1.0
45 Ja'Notrisse Sampson Senior Richmond Hill 23.48 0.3
46 Erric Smith SO Bradford 23.52 0.8
46 Quincy Burroughs FR Raines 23.52 -0.8
48 Cornelius Cooks SO Ed White 23.53 -1.2
49 Niles Cromwell SR Gainesville 23.54 1.0
50 Ron'Darius Goldwire SO Santa Fe 23.57 1.9
51 Nazorio Jones SR Raines 23.61 +0.0
52 Jaden Pittman SR Godby 23.64 -0.4
53 Skinner Quincy JR St. Thomas Aquinas 23.75 -0.8
54 Caleb Ferreira JR Clay 23.78 0.2
55 Antonio Williams SO Cocoa 23.79 -0.8
56 Lyle Williams SR Atlantic Coast 23.82 0.8
57 Kenneth Spead Sophomore Camden County 23.83 0.2
58 James Colby-Hill SR Atlantic Coast 23.85 -0.8
59 Austin Hatcher SR Windermere 23.91 -1.2
60 Dyoni Hill FR Gainesville 23.95 1.9
61 JaQuez Ketter SR North Florida Educational 23.98 1.9
62 Jeremiah Mack Senior Berkeley 23.99 0.3
63 Sage Limon FR Windermere 24.00 -0.8
64 Jaylon Distan SR Union County 24.03 0.8
65 Kris Coleman Senior Liberty County 24.04 -0.4
66 Johntay Moss SR North Florida Educational 24.14 -1.2
67 Derrick Mckinnon JR FAMU DRS 24.22 +0.0
68 Keiarryien Green SO Florida High 24.26 -0.8
69 Terich Reynolds JR Lake Weir 24.31 +0.0
70 Zacari Brady FR Andrew Jackson 24.44 0.8
71 Del Ducharme SR P. K. Yonge 24.47 -0.8
72 CJ Tremble SO Episcopal 24.48 0.2
73 Antonio Norflett SO Wolfson 24.59 -0.4
74 Cornelius Pace SR FAMU DRS 24.60 -0.8
75 Tavion Wood JR Ocoee 24.76 +0.0
76 Antwaun Cooper SR Orange Park 24.92 -0.4
77 William Turral JR Florida High 25.10 -1.2
78 Leondre Stevenson SO Robert E. Lee 25.12 1.0
79 Chase Donaldson Sophomore Calhoun County 25.18 +0.0
80 Samuel Baptist Junior Tucker 25.36 0.8
81 Kaleb Lane Sophomore Tucker 25.81 -0.4
82 RICHARD GONZAGA FR Miami Palmetto 26.29 0.3
83 MARUS ALEXANDER FR Miami Palmetto 29.40 -1.2
  Jalen Herring SO Chiles DNF -
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Trayvon Williams SR Palatka 21.68
8 Jarvis Barber SR North Marion 22.12
15 Dominic Larry SO Lincoln 22.42
22 Desmyn McCall SO Sandalwood 22.61
41 Michael Brunson Junior Calhoun County 23.29
46 Erric Smith SO Bradford 23.52
70 Zacari Brady FR Andrew Jackson 24.44
  Jalen Herring SO Chiles DNF
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jaleel Gilbert Senior Liberty County 21.90
12 Galen Johnson SO Lincoln 22.34
14 Jaylan Sessions SR Palatka 22.38
25 Erriyon Knighton FR Hillsborough 22.66
31 Caleb Douglass JR Rickards 22.92
50 Ron'Darius Goldwire SO Santa Fe 23.57
60 Dyoni Hill FR Gainesville 23.95
61 JaQuez Ketter SR North Florida Educational 23.98
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Davian Burroughs SR Palm Beach Gardens 22.44
21 Joseph Brown SR Terry Parker 22.56
22 Tristan Willis SR Menendez 22.61
33 Morris Jeffers SO Flagler Palm Coast 22.99
54 Caleb Ferreira JR Clay 23.78
57 Kenneth Spead Sophomore Camden County 23.83
72 CJ Tremble SO Episcopal 24.48
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Tyrese Cooper SR Miami Norland 21.49
20 Matthew Clark Senior Richmond Hill 22.55
35 Carlton Gantt SR Ribault 23.09
58 James Colby-Hill SR Atlantic Coast 23.85
63 Sage Limon FR Windermere 24.00
68 Keiarryien Green SO Florida High 24.26
74 Cornelius Pace SR FAMU DRS 24.60
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 jaquez stuart SR Miami Northwestern 22.30
26 Justin McKee SR Episcopal 22.74
38 Jeremiah Vaughn SR Bradford 23.17
46 Quincy Burroughs FR Raines 23.52
53 Skinner Quincy JR St. Thomas Aquinas 23.75
55 Antonio Williams SO Cocoa 23.79
71 Del Ducharme SR P. K. Yonge 24.47
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 marcus fleming JR Miami Northwestern 21.70
17 Jeremiah Fails SR Ocoee 22.50
27 Namon Pointer Senior Johnson, Savannah 22.75
48 Cornelius Cooks SO Ed White 23.53
59 Austin Hatcher SR Windermere 23.91
66 Johntay Moss SR North Florida Educational 24.14
77 William Turral JR Florida High 25.10
83 MARUS ALEXANDER FR Miami Palmetto 29.40
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Domictress Robinson SO Ribault 22.25
34 Jayden Hope SO Palm Beach Central 23.03
40 Jacquez Jones JR Dr. Phillips 23.28
52 Jaden Pittman SR Godby 23.64
65 Kris Coleman Senior Liberty County 24.04
73 Antonio Norflett SO Wolfson 24.59
76 Antwaun Cooper SR Orange Park 24.92
81 Kaleb Lane Sophomore Tucker 25.81
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Tre Morrison Senior Berkeley 22.51
30 Connell Mosley SR Mandarin 22.85
42 Anthony Havens SR Middleburg 23.34
51 Nazorio Jones SR Raines 23.61
67 Derrick Mckinnon JR FAMU DRS 24.22
69 Terich Reynolds JR Lake Weir 24.31
75 Tavion Wood JR Ocoee 24.76
79 Chase Donaldson Sophomore Calhoun County 25.18
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 9
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Jalen Chance SR Bishop Snyder 21.72
13 Derrick Cruickshank JR Palm Beach Central 22.37
28 Nivon Holland JR Dr. Phillips 22.84
31 Malcolm Odum FR Union County 22.92
39 Alex Carter Junior Hillcrest 23.24
45 Ja'Notrisse Sampson Senior Richmond Hill 23.48
62 Jeremiah Mack Senior Berkeley 23.99
82 RICHARD GONZAGA FR Miami Palmetto 26.29
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 10
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Darius Lewis SR First Coast 21.91
7 Aaron Bell SO Terry Parker 21.97
24 Jonathan Gaines FR First Coast 22.65
28 Jordan Battle SR St. Thomas Aquinas 22.84
36 Devin Crews SR Lake Weir 23.13
56 Lyle Williams SR Atlantic Coast 23.82
64 Jaylon Distan SR Union County 24.03
80 Samuel Baptist Junior Tucker 25.36
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 11
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Marcus Floyd SR Middleburg 22.27
17 Darrell Thomas SR Flagler Palm Coast 22.50
36 Jamal Watkins JR Rickards 23.13
43 Jaden Jones-Riley SR Leon 23.44
44 Corey McDaniels SR St. Johns Country Day 23.47
49 Niles Cromwell SR Gainesville 23.54
78 Leondre Stevenson SO Robert E. Lee 25.12