March 2, 2019
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL

Boys' 300 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Russell Robinson SR West Orange 40.95 10
2 Joseph Stravato JR West Orange 41.30 8
3 Gabriel Amadis SR Osceola (Kissimmee) 42.41 6
4 Gregory Gentle SR Spruce Creek 42.74 5
5 Christian Davenport SR Spruce Creek 43.19 4
6 Austin Chilton SR West Orange 43.37 3
7 Miles Butterfield FR Lake Brantley 45.91 2
8 Keyon Dennis JR Seminole (Sanford) 46.27 1

Boys' 300 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Joseph Stravato JR West Orange 42.50
2 Russell Robinson SR West Orange 43.22
3 Gabriel Amadis SR Osceola (Kissimmee) 44.11
4 Gregory Gentle SR Spruce Creek 44.16
5 Christian Davenport SR Spruce Creek 44.51
6 Austin Chilton SR West Orange 44.63
7 Keyon Dennis JR Seminole (Sanford) 45.40
8 Miles Butterfield FR Lake Brantley 45.42
9 Raymond Maldonado JR Spruce Creek 45.63
10 Antonio Roberts JR Seminole (Sanford) 47.05
11 Roland Lopez JR Lake Brantley 47.18
12 Quillian Conway SR Ocoee 47.32
12 Alan Harrison SO Ocoee 47.32
14 Ivan Pavlov SR University (OC) 47.39
15 Chance Bing SR Lake Brantley 47.54
16 Jose Vargas JR University (OC) 48.18
17 Lexus Jones SO West Orange 48.72
18 David Clerjuste JR Ocoee 49.99
19 Arnong Kanya SO University (OC) 52.11
20 Marcos Yagual 11 Pine Ridge HS 53.12
21 Timothy Thomas 12 Pine Ridge HS 53.54
22 Ryan Antalek SR Lake Brantley 53.94
23 Karim Zaghloul SO Spruce Creek 54.70
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Russell Robinson SR West Orange 43.22
5 Christian Davenport SR Spruce Creek 44.51
6 Austin Chilton SR West Orange 44.63
8 Miles Butterfield FR Lake Brantley 45.42
12 Alan Harrison SO Ocoee 47.32
21 Timothy Thomas 12 Pine Ridge HS 53.54
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Joseph Stravato JR West Orange 42.50
7 Keyon Dennis JR Seminole (Sanford) 45.40
10 Antonio Roberts JR Seminole (Sanford) 47.05
14 Ivan Pavlov SR University (OC) 47.39
18 David Clerjuste JR Ocoee 49.99
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Gregory Gentle SR Spruce Creek 44.16
9 Raymond Maldonado JR Spruce Creek 45.63
11 Roland Lopez JR Lake Brantley 47.18
12 Quillian Conway SR Ocoee 47.32
19 Arnong Kanya SO University (OC) 52.11
20 Marcos Yagual 11 Pine Ridge HS 53.12
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Gabriel Amadis SR Osceola (Kissimmee) 44.11
15 Chance Bing SR Lake Brantley 47.54
16 Jose Vargas JR University (OC) 48.18
17 Lexus Jones SO West Orange 48.72
22 Ryan Antalek SR Lake Brantley 53.94
23 Karim Zaghloul SO Spruce Creek 54.70