March 8, 2019
|
Park Vista High School - Lake Worth, FL
|
Timing: Mogo Timing

Men's 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Stephenson Fleuriot SR Palm Beach Gardens 1:57.56 1:34.76 1:59.95 1:31.17 2:33.54 2:22.74 1:50.36 10
2 Matthew Mule SO West Boca Raton 1:52.01 1:34.97 2:01.75 2:15.15 1:34.97 2:34.63 2:16.36 8
3 Christian Ruocco JR Dwyer 2:05.84 1:59.73 2:02.17 1:53.62 2:09.50 1:47.51 2:33.94 6
4 Cade Lyttle SO Boca Raton 2:09.67 1:59.89 2:02.33 2:09.67 1:25.64 2:17.01 2:13.34 5
5 Zachary Vincennie JR Spanish River 2:30.95 1:54.13 2:02.72 1:28.36 2:08.86 1:28.36 1:27.14 4
6 Kyle Hare SO Seminole Ridge 2:37.09 2:13.40 2:04.67 1:52.21 2:17.14 2:10.91 2:28.36 3
7 Samuel Munera SR Jupiter 1:27.69 2:40.35 2:05.27 2:25.32 1:41.47 1:47.74 2:30.33 2
8 Rodolph Adonis SR Wellington 1:59.12 2:06.65 2:05.39 1:40.32 2:35.49 2:14.17 1:34.05 1
9 Greg Kovacs SO Spanish River 2:04.34 2:10.62 2:05.59 2:10.62 2:20.66 2:19.41 1:34.20 -
10 Ryan Douihech FR West Boca Raton 2:33.41 2:34.68 2:06.78 2:35.94 2:02.98 2:33.41 2:28.34 -
11 Nikolas Viitaniemi JR Park Vista 2:19.92 2:32.64 2:07.20 2:28.83 2:02.12 2:03.39 2:36.46 -
12 Hogan Von Holten SR Park Vista 2:41.75 1:40.62 2:07.36 1:31.70 1:36.80 2:39.20 1:31.70 -
13 Conner Nagle SR Dwyer 1:47.32 2:15.43 2:07.76 2:00.10 1:39.66 2:38.43 2:35.87 -
14 Sully Nordheim JR Boca Raton 1:55.04 2:34.67 2:07.82 1:53.76 2:14.21 2:39.78 2:32.11 -
15 Christopher Volpe SR Jupiter 2:44.43 1:37.63 2:08.46 2:26.45 2:34.16 2:29.02 2:27.73 -
16 Matthew Zimmerman JR Seminole Ridge 2:41.04 2:19.14 2:08.83 2:44.91 1:50.80 1:37.91 2:33.31 -
17 James D'Aout JR Atlantic (Delray) 2:46.13 2:06.89 2:10.81 1:55.12 2:10.81 2:23.90 1:47.27 -
18 Marvyn Point Du-Jour JR Somerset Canyons 1:33.04 2:50.34 2:11.03 2:03.17 2:30.69 2:05.79 2:33.31 -
19 Douglas Echenagucia SR West Boca Raton 2:48.38 2:40.48 2:11.54 2:16.81 1:33.40 2:06.28 1:39.97 -
20 Joseph Karch SO Palm Beach Gardens 1:49.88 1:59.26 2:14.00 2:04.62 1:41.84 2:48.84 2:43.48 -
21 Anthony Davis SR Palm Beach Gardens 2:24.66 1:41.40 2:15.19 2:38.18 2:05.73 1:42.75 2:09.79 -
22 Moises Medina SO Spanish River 2:33.11 1:47.04 2:15.49 2:42.59 2:42.59 2:20.91 2:48.01 -
23 Charles Bush SR Atlantic (Delray) 2:39.03 2:24.08 2:15.92 2:03.69 2:25.44 2:09.13 2:20.00 -
24 Tyler Asuncion JR Wellington 2:35.35 2:55.79 2:16.27 1:36.76 2:09.46 2:17.64 2:50.34 -
25 Cruz Ayala JR Dwyer 2:43.56 2:04.04 2:16.30 2:44.93 1:43.59 2:08.13 2:46.29 -
26 Billy Bates SO Jupiter 2:32.98 2:55.04 2:17.82 2:19.20 2:44.01 1:43.37 2:23.34 -
27 Samuel Jandorf JR Park Vista 2:23.54 2:31.83 2:18.02 1:55.94 2:30.45 2:56.67 1:53.18 -
28 Evan Dalzell JR John I. Leonard 2:56.32 1:43.55 2:19.93 1:50.55 2:40.92 2:14.34 2:31.13 -
29 Yilun Chen SO King's Academy 2:15.88 2:49.85 2:21.54 2:17.30 2:38.53 2:45.61 1:47.57 -
30 Willis Chery SR Somerset Canyons 2:51.52 1:40.65 2:21.75 2:40.18 2:11.83 2:52.94 1:50.57 -
31 Terrance Corretier SR Atlantic (Delray) 2:38.21 2:53.89 2:22.53 2:29.66 2:52.47 2:12.56 2:41.06 -
32 Dalincy Esterling SO Santaluces 2:13.28 1:54.65 2:23.31 2:03.25 2:06.12 1:51.79 2:06.12 -
33 Daylerh Campos FR Boca Raton 2:54.78 2:08.56 2:24.44 2:53.33 2:38.89 2:44.67 2:02.78 -
34 Chris Rosa SO Trinity Christian (LW) 2:24.78 2:43.61 2:24.78 1:58.72 2:08.86 2:42.16 2:14.65 -
35 Nicolai Rodriguez SO Oxbridge Academy 2:10.10 2:40.80 2:26.18 2:24.72 2:42.26 2:26.18 2:11.57 -
36 Elijah Gardner SR Somerset Canyons 2:04.43 2:02.96 2:26.38 2:17.60 3:01.52 2:02.96 2:07.35 -
37 Rogelio Guerra FR Santaluces 2:54.32 2:46.99 2:26.48 2:07.44 2:08.91 3:03.10 2:45.53 -
38 Jaiden Watkins FR Wellington 2:39.91 2:41.37 2:26.70 3:00.44 2:14.97 1:48.56 2:12.03 -
39 Alvaro Sanchez SO John I. Leonard 2:46.28 2:22.74 2:27.15 2:16.85 2:13.91 1:54.78 2:31.57 -
40 Farrell Cifrant JR Santaluces 2:33.65 3:12.07 2:33.65 2:58.24 2:56.70 2:24.43 2:47.48 -
41 Chris Alves 8 Trinity Christian (LW) 1:59.03 3:01.67 2:36.61 3:15.77 3:06.37 2:46.01 3:18.90 -
42 Joel Foga FR John I. Leonard 3:19.33 2:25.97 2:36.95 2:14.98 2:54.22 2:47.94 2:10.27 -
43 Joseph Fimiani JR St. John Paul II 2:39.23 2:45.60 2:39.23 2:29.68 2:58.34 2:12.16 2:18.53 -
44 Kenneth Hickey SO Forest Hill 2:41.54 2:52.74 2:39.94 2:09.56 2:35.15 2:19.15 2:01.56 -
45 Christian Goldman SO St. John Paul II 3:01.98 3:25.14 2:45.43 3:18.52 2:30.55 3:21.83 2:42.13 -
46 Steven Sanchez SR Forest Hill 3:32.83 2:07.36 2:47.58 2:25.80 3:36.18 2:44.23 2:27.47 -
47 Giroy De Armas SR Forest Hill 3:39.69 2:39.62 2:51.63 2:37.90 3:36.26 2:15.59 2:58.50 -
48 Chris Joseph 8 Trinity Christian (LW) 2:52.99 2:56.63 3:02.09 3:34.87 3:05.74 2:07.47 3:49.44 -
49 Jonathan Singer FR St. John Paul II 3:02.69 4:03.59 3:10.30 2:55.08 2:17.02 3:21.72 2:49.37 -
  John-Vincent Janin FR Benjamin School NT NT NT NT NT NT NT   
  Casey Crawford FR Benjamin School NT NT NT NT NT NT NT   
  Howard Willson FR Oxbridge Academy NT NT NT NT NT NT NT   
  John Schumacher FR Oxbridge Academy NT NT NT NT NT NT NT   
Men's 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Ryan Douihech FR West Boca Raton 2:06.78 -
13 Conner Nagle SR Dwyer 2:07.76 -
29 Yilun Chen SO King's Academy 2:21.54 -
32 Dalincy Esterling SO Santaluces 2:23.31 -
34 Chris Rosa SO Trinity Christian (LW) 2:24.78 -
35 Nicolai Rodriguez SO Oxbridge Academy 2:26.18 -
37 Rogelio Guerra FR Santaluces 2:26.48 -
38 Jaiden Watkins FR Wellington 2:26.70 -
39 Alvaro Sanchez SO John I. Leonard 2:27.15 -
41 Chris Alves 8 Trinity Christian (LW) 2:36.61 -
43 Joseph Fimiani JR St. John Paul II 2:39.23 -
45 Christian Goldman SO St. John Paul II 2:45.43 -
46 Steven Sanchez SR Forest Hill 2:47.58 -
48 Chris Joseph 8 Trinity Christian (LW) 3:02.09 -
49 Jonathan Singer FR St. John Paul II 3:10.30 -
  Casey Crawford FR Benjamin School NT   
  John-Vincent Janin FR Benjamin School NT   
  John Schumacher FR Oxbridge Academy NT   
  Howard Willson FR Oxbridge Academy NT   
Men's 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
17 James D'Aout JR Atlantic (Delray) 2:10.81 2:19.97 -
19 Douglas Echenagucia SR West Boca Raton 2:11.54 2:04.97 -
20 Joseph Karch SO Palm Beach Gardens 2:14.00 1:57.92 -
21 Anthony Davis SR Palm Beach Gardens 2:15.19 2:05.73 -
22 Moises Medina SO Spanish River 2:15.49 1:48.40 -
23 Charles Bush SR Atlantic (Delray) 2:15.92 2:55.34 -
25 Cruz Ayala JR Dwyer 2:16.30 2:20.39 -
26 Billy Bates SO Jupiter 2:17.82 1:59.91 -
27 Samuel Jandorf JR Park Vista 2:18.02 2:38.73 -
28 Evan Dalzell JR John I. Leonard 2:19.93 2:45.12 -
30 Willis Chery SR Somerset Canyons 2:21.75 2:37.35 -
31 Terrance Corretier SR Atlantic (Delray) 2:22.53 2:11.13 -
33 Daylerh Campos FR Boca Raton 2:24.44 2:02.78 -
36 Elijah Gardner SR Somerset Canyons 2:26.38 2:43.95 -
40 Farrell Cifrant JR Santaluces 2:33.65 2:10.61 -
42 Joel Foga FR John I. Leonard 2:36.95 3:03.64 -
44 Kenneth Hickey SO Forest Hill 2:39.94 2:49.54 -
47 Giroy De Armas SR Forest Hill 2:51.63 3:19.09 -
Men's 800m Run Varsity Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Stephenson Fleuriot SR Palm Beach Gardens 2:10.75 2:05.95 1:46.76 1:59.95 2:19.15 2:31.14 1:47.96 10
2 Matthew Mule SO West Boca Raton 1:36.19 1:47.14 2:34.63 2:01.75 1:49.58 1:59.32 2:05.41 8
3 Christian Ruocco JR Dwyer 2:16.83 2:32.72 1:48.74 2:02.17 1:45.07 1:25.52 2:05.84 6
4 Cade Lyttle SO Boca Raton 1:35.42 2:23.13 2:31.69 2:02.33 2:28.02 2:25.58 1:34.20 5
5 Zachary Vincennie JR Spanish River 2:19.90 2:34.63 1:30.82 2:02.72 2:08.86 1:34.50 1:40.63 4
6 Kyle Hare SO Seminole Ridge 2:23.37 1:55.95 2:13.40 2:04.67 1:34.75 2:23.37 2:40.83 3
7 Samuel Munera SR Jupiter 1:38.97 2:42.86 2:34.09 2:05.27 2:11.54 1:57.76 1:46.48 2
8 Rodolph Adonis SR Wellington 2:27.96 1:31.54 2:32.98 2:05.39 1:50.35 2:36.74 1:54.11 1
9 Greg Kovacs SO Spanish River 2:28.20 1:48.01 2:29.46 2:05.59 2:16.90 2:21.92 1:29.17 -
11 Nikolas Viitaniemi JR Park Vista 2:02.12 1:36.68 2:21.20 2:07.20 2:23.74 2:41.55 2:11.02 -
12 Hogan Von Holten SR Park Vista 2:16.28 2:11.18 2:15.01 2:07.36 1:34.25 1:54.63 2:11.18 -
14 Sully Nordheim JR Boca Raton 2:37.22 1:44.82 2:44.89 2:07.82 2:11.66 2:27.00 2:37.22 -
15 Christopher Volpe SR Jupiter 2:27.73 1:32.50 2:34.16 2:08.46 2:23.88 2:36.73 2:38.01 -
16 Matthew Zimmerman JR Seminole Ridge 1:40.49 2:39.75 2:23.01 2:08.83 2:07.55 1:40.49 2:19.14 -
18 Marvyn Point Du-Jour JR Somerset Canyons 2:30.69 1:38.28 2:39.86 2:11.03 1:52.69 2:09.72 1:57.93 -
24 Tyler Asuncion JR Wellington 2:09.46 1:57.20 2:54.43 2:16.27 2:31.26 2:36.71 2:29.90 -