March 15, 2019
|
Creekside - St. Johns, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC WIND
1 Joe Bradshaw JR Nease 22.32 22.54 27.50 22.99 16.46 10 0.8
2 Aaron Ramirez SR Fleming Island 25.76 22.59 28.92 18.53 26.89 8 0.8
3 Devin Johnson JR Columbia 23.64 22.73 28.64 18.64 28.19 6 0.8
4 Willie Grullon SR Nease 22.78 22.78 25.52 16.41 23.24 5 0.8
5 Devron Lewis SO Mandarin 28.52 23.00 16.79 25.53 20.93 4 0.8
6 Devon Lewis SO Mandarin 29.43 23.17 25.72 20.63 28.50 3 1.0
7 Devin Grind SO Fleming Island 20.91 23.23 26.95 23.23 25.56 2 0.8
8 Shyheim Brown SO Columbia 22.42 23.35 20.09 27.56 26.39 1 1.0
9 Lanadrick Bradley JR Columbia 19.63 23.37 24.78 22.44 21.97 - 1.0
10 Jordan Hogan JR Creekside 19.18 23.38 17.54 29.23 19.18 - 0.8
11 Jeffrey Stiles FR Bartram Trail 26.19 23.38 28.29 26.89 17.54 - 1.0
12 Cory Grossman SR Creekside 19.53 23.81 19.77 20.00 27.15 - 1.0
13 Jeremy Zaifert SO Creekside 26.95 23.85 21.23 19.80 21.47 - 1.0
  Max McClendon JR University Christian DNS DNS DNS DNS DNS    -
Boys' 200 Meters Finals Section 1
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joe Bradshaw JR Nease 22.54 10
2 Aaron Ramirez SR Fleming Island 22.59 8
3 Devin Johnson JR Columbia 22.73 6
4 Willie Grullon SR Nease 22.78 5
5 Devron Lewis SO Mandarin 23.00 4
7 Devin Grind SO Fleming Island 23.23 2
10 Jordan Hogan JR Creekside 23.38 -
Boys' 200 Meters Finals Section 2
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Devon Lewis SO Mandarin 29.20 29.20 19.93 23.17 3
8 Shyheim Brown SO Columbia 29.19 28.26 21.95 23.35 1
9 Lanadrick Bradley JR Columbia 28.52 25.48 17.30 23.37 -
11 Jeffrey Stiles FR Bartram Trail 29.23 23.15 19.18 23.38 -
12 Cory Grossman SR Creekside 26.91 20.48 20.96 23.81 -
13 Jeremy Zaifert SO Creekside 21.71 25.29 22.66 23.85 -
  Max McClendon JR University Christian DNS DNS DNS DNS   

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Willie Grullon SR Nease 22.69 -0.1
2 Aaron Ramirez SR Fleming Island 22.76 -0.7
3 Joe Bradshaw JR Nease 22.89 -0.9
4 Devin Grind SO Fleming Island 22.95 0.2
5 Devin Johnson JR Columbia 22.99 -0.7
6 Devron Lewis SO Mandarin 23.13 -0.1
7 Jordan Hogan JR Creekside 23.35 0.6
8 Shyheim Brown SO Columbia 23.38 -0.4
9 Devon Lewis SO Mandarin 23.41 -0.7
10 Cory Grossman SR Creekside 23.42 0.2
11 Max McClendon JR University Christian 23.50 0.2
12 Lanadrick Bradley JR Columbia 23.51 -0.4
13 Jeremy Zaifert SO Creekside 23.57 -0.1
14 Jeffrey Stiles FR Bartram Trail 23.60 -0.4
15 Courtney Williams JR Fleming Island 23.72 0.6
16 David Osborn SR Ridgeview 23.74 0.2
17 Damarise Johnson FR Columbia 23.75 -0.9
18 Dominick Altomare SR Bartram Trail 23.80 -0.9
19 Noah Straley FR Bishop Kenny 23.86 -0.1
20 Eric Marshall JR Nease 23.88 -0.1
21 James Meade JR St. Augustine 23.98 0.2
22 Aaron Roberson FR St. Augustine 24.20 0.6
23 Terell Maxwell SO Creekside 24.37 -0.7
24 Matthew Cherry 8 University Christian 24.39 -0.7
25 Franco Pore SR Bishop Kenny 24.55 -0.9
26 Reynaldo Gonzalez JR Ridgeview 24.66 -0.4
27 Ja'mon Gracin SO University Christian 24.73 0.2
28 Ellis Davis FR Mandarin 24.73 0.2
29 John Heuschkel JR Ponte Vedra 24.83 -0.4
30 Ethan Davis SO Mandarin 25.02 -0.9
31 Mishael Souverain SO Matanzas 25.43 0.2
32 Jonathan Rodriguez SO Matanzas 25.44 -0.1
33 Kirk Reed FR Episcopal 25.60 -0.4
34 Thomas Driggers SR Bishop Kenny 25.70 0.2
35 Darrell Myers SO St. Augustine 25.98 0.6
36 Raymond Joubert SR Menendez 26.25 -0.1
37 Jimmy Albanese FR Menendez 28.39 -0.1
  Jerard Baptista SO Matanzas DNS -
  Caneim Maxwell SR Bishop Kenny DNS -
  John Snyder SR Fleming Island DNS -
  Dougie Milne SR Episcopal DNS -
  Aidan Darr FR Episcopal DNS -
  Andre Stamper SO Episcopal DNS -
  Ian Hunter SO Nease DNS -
  Jayce Friendly SO Matanzas DNS -
  Orel Grey 8 University Christian DNS -
  Adam Yocum JR Bartram Trail DNS -
  Austin Way JR Bartram Trail DNS -
  Michael Heinz SO Ponte Vedra DNS -
  Keaton Thomas FR Ponte Vedra DNS -
  John Melton SR Menendez DNS -
  Gabe Hartley FR Menendez DNS -
  Brandon Johnson SR St. Augustine DNS -
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Aaron Ramirez SR Fleming Island 24.36 15.94 22.76
5 Devin Johnson JR Columbia 25.98 20.24 22.99
9 Devon Lewis SO Mandarin 18.03 20.14 23.41
23 Terell Maxwell SO Creekside 23.89 29.00 24.37
24 Matthew Cherry 8 University Christian 27.81 31.71 24.39
  Keaton Thomas FR Ponte Vedra DNS DNS DNS
  Caneim Maxwell SR Bishop Kenny DNS DNS DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Joe Bradshaw JR Nease 28.62 24.27 22.89
17 Damarise Johnson FR Columbia 21.14 23.04 23.75
18 Dominick Altomare SR Bartram Trail 30.94 24.99 23.80
25 Franco Pore SR Bishop Kenny 21.85 25.54 24.55
30 Ethan Davis SO Mandarin 21.27 30.28 25.02
  Andre Stamper SO Episcopal DNS DNS DNS
  Aidan Darr FR Episcopal DNS DNS DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Devin Grind SO Fleming Island 26.86 22.04 27.77 22.95 23.87
16 David Osborn SR Ridgeview 19.47 22.79 30.39 23.74 17.33
27 Ja'mon Gracin SO University Christian 23.74 18.30 22.76 24.73 25.72
28 Ellis Davis FR Mandarin 29.93 24.49 19.54 24.73 23.74
  Gabe Hartley FR Menendez DNS DNS DNS DNS DNS
  Dougie Milne SR Episcopal DNS DNS DNS DNS DNS
  John Snyder SR Fleming Island DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Devron Lewis SO Mandarin 22.67 24.98 20.13 23.13 21.75 17.58 23.13
13 Jeremy Zaifert SO Creekside 25.46 27.11 23.57 23.81 18.62 19.33 23.57
32 Jonathan Rodriguez SO Matanzas 24.94 27.99 28.50 21.63 31.80 21.63 25.44
36 Raymond Joubert SR Menendez 25.47 25.73 28.62 22.84 23.89 32.55 26.25
37 Jimmy Albanese FR Menendez 31.52 34.36 20.44 21.86 23.85 32.08 28.39
  Adam Yocum JR Bartram Trail DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ian Hunter SO Nease DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Shyheim Brown SO Columbia 27.59 23.38 18.01
12 Lanadrick Bradley JR Columbia 22.57 23.51 16.46
14 Jeffrey Stiles FR Bartram Trail 26.67 23.60 28.32
26 Reynaldo Gonzalez JR Ridgeview 31.08 24.66 17.76
29 John Heuschkel JR Ponte Vedra 32.28 24.83 20.36
33 Kirk Reed FR Episcopal 28.16 25.60 19.46
  John Melton SR Menendez DNS DNS DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Willie Grullon SR Nease 29.27 17.25 28.14 16.34 17.93 22.47 22.69
19 Noah Straley FR Bishop Kenny 24.82 27.92 23.15 25.06 21.96 28.16 23.86
20 Eric Marshall JR Nease 30.09 22.45 19.82 21.97 23.17 23.41 23.88
  Brandon Johnson SR St. Augustine DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jayce Friendly SO Matanzas DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jerard Baptista SO Matanzas DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Jordan Hogan JR Creekside 24.76 24.99 18.92 23.82 23.35 17.75
15 Courtney Williams JR Fleming Island 21.59 20.88 22.54 27.99 23.72 21.59
22 Aaron Roberson FR St. Augustine 29.53 20.33 31.22 25.17 24.20 19.36
35 Darrell Myers SO St. Augustine 32.48 24.94 20.53 30.14 25.98 24.17
  Michael Heinz SO Ponte Vedra DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Orel Grey 8 University Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Cory Grossman SR Creekside 28.81 29.51 23.42 21.32 25.53 17.80 19.44
11 Max McClendon JR University Christian 20.21 24.44 23.50 27.97 23.97 24.68 20.68
21 James Meade JR St. Augustine 19.43 18.71 23.98 20.87 24.94 18.71 30.70
31 Mishael Souverain SO Matanzas 32.81 19.84 25.43 24.42 24.42 24.67 19.08
34 Thomas Driggers SR Bishop Kenny 25.45 22.11 25.70 23.39 24.93 25.45 28.02
  Austin Way JR Bartram Trail DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS