March 15, 2019
|
Creekside - St. Johns, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 100 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
  Aaron Ramirez SR Fleming Island 11.17 10 0.1
  Devin Grind SO Fleming Island 11.58 - +0.0
  Derek Johnson JR Columbia 11.42 6 0.1
  James Williamson SO Columbia 11.37 8 +0.0
  Jordan Perkins JR Mandarin 11.84 - 0.1
  Brian Brown SO Mandarin 11.50 3 0.1
  Abdullah Al-Gharabally SR Nease 11.51 2 +0.0
  Michael Williams FR Matanzas 11.51 1 0.1
  Max McClendon JR University Christian 11.50 4 +0.0
  Adam Yocum JR Bartram Trail 11.96 - 0.1
  Jacob McLeod JR Creekside 11.46 5 0.1
  Justin McKee SR Episcopal DNS    -
  Caleb Dixon SO Columbia DNS    -
  Jeremy Zaifert SO Creekside DNS    -
Boys' 100 Meters Finals Section 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Max McClendon JR University Christian 11.50 4
  Abdullah Al-Gharabally SR Nease 11.51 2
  James Williamson SO Columbia 11.37 8
  Devin Grind SO Fleming Island 11.58 -
  Jeremy Zaifert SO Creekside DNS   
  Justin McKee SR Episcopal DNS   
  Caleb Dixon SO Columbia DNS   
Boys' 100 Meters Finals Section 2
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Jacob McLeod JR Creekside 11.46 5
  Adam Yocum JR Bartram Trail 11.96 -
  Michael Williams FR Matanzas 11.51 1
  Brian Brown SO Mandarin 11.50 3
  Jordan Perkins JR Mandarin 11.84 -
  Derek Johnson JR Columbia 11.42 6
  Aaron Ramirez SR Fleming Island 11.17 10

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Justin McKee SR Episcopal 11.35 -0.8
2 Derek Johnson JR Columbia 11.52 0.4
3 Michael Williams FR Matanzas 11.53 -1.3
4 Abdullah Al-Gharabally SR Nease 11.57 0.4
5 James Williamson SO Columbia 11.58 -2.0
6 Aaron Ramirez SR Fleming Island 11.62 -2.0
7 Brian Brown SO Mandarin 11.66 -1.6
8 Devin Grind SO Fleming Island 11.67 -1.3
9 Max McClendon JR University Christian 11.68 +0.0
10 Jacob McLeod JR Creekside 11.74 -1.1
11 Jordan Perkins JR Mandarin 11.75 -1.0
12 Caleb Dixon SO Columbia 11.75 -0.8
13 Jeremy Zaifert SO Creekside 11.76 0.4
14 Adam Yocum JR Bartram Trail 11.81 -1.3
15 Cory Grossman SR Creekside 11.81 -1.7
16 Paul Wood FR Creekside 11.86 -0.7
17 CJ Tremble SO Episcopal 11.89 +0.0
18 Jeffrey Stiles FR Bartram Trail 11.89 -0.7
19 Noah Straley FR Bishop Kenny 11.90 +0.0
20 Jordan Hogan JR Creekside 11.91 -1.0
21 Devon Lewis SO Mandarin 11.91 -1.6
22 John Snyder SR Fleming Island 11.92 -0.7
23 Aaron Roberson FR St. Augustine 11.93 -1.3
24 Santiago Angarita JR Nease 11.94 -0.8
25 John Parkins SO Mandarin 11.95 -1.5
26 Darrian Session SO Matanzas 11.98 -1.1
27 Darius Harris SO Fleming Island 11.98 -1.5
28 Devron Lewis SO Mandarin 12.02 -2.0
29 Dominick Altomare SR Bartram Trail 12.08 -2.0
29 Taylor Gaten SO Mandarin 12.08 -0.8
31 Malik Williams JR Fleming Island 12.09 -1.7
32 Jose Blanco JR St. Augustine 12.10 -1.1
33 Michael Heinz SO Ponte Vedra 12.10 -1.5
34 Tyrek Whitfield JR St. Augustine 12.12 -2.0
35 Timothy Thomas SO Fleming Island 12.14 -1.6
36 Joseph Bryant SR Creekside 12.15 -1.0
37 Ryan Tevlin JR Creekside 12.20 -0.8
38 Ellis Davis FR Mandarin 12.21 -0.8
39 Terell Maxwell SO Creekside 12.23 -1.6
40 Brandon Marchand SR Creekside 12.23 0.5
41 Jamar Hollimon FR St. Augustine 12.24 -1.0
42 Jake Thorpe FR Creekside 12.24 0.5
43 Noah Summers JR Ponte Vedra 12.25 0.4
44 Damarise Johnson FR Columbia 12.34 -1.7
45 Austin Clemons SO Mandarin 12.39 -0.7
46 Samuel Airheart SO Bishop Kenny 12.40 -1.0
47 Jacob Ritchie SO Creekside 12.44 -1.7
48 Tyler Rado SO Mandarin 12.47 -1.5
49 Franco Pore SR Bishop Kenny 12.48 -1.1
50 Dougie Milne SR Episcopal 12.53 0.4
51 Alejandro Castelo-Galliano SR Bishop Kenny 12.53 0.5
52 Thomas Driggers SR Bishop Kenny 12.54 -0.7
53 Joseph Stevens FR Fleming Island 12.55 -1.1
54 Michael Kunovich SO Bishop Kenny 12.55 -1.6
55 Scott Miller JR Bishop Kenny 12.59 -0.8
56 Tristan Davis SO Mandarin 12.60 -1.7
57 Jamison Turner JR Menendez 12.61 -1.6
58 James Marquez SR Bishop Kenny 12.62 0.5
59 Kaiman Clark SO Episcopal 12.62 0.5
60 Ja'mon Gracin SO University Christian 12.65 -2.0
61 Luis Trejo SR Ponte Vedra 12.78 -0.8
62 Raishad Newsome SO University Christian 12.83 -1.1
63 Kohl Jones SO Menendez 12.87 -2.0
64 Francise Soereh SR Bishop Kenny 12.89 0.5
65 Kirk Reed FR Episcopal 12.95 -1.5
66 Grayson Roberts JR Nease 13.01 +0.0
67 Jordan Pocharasang FR Ridgeview 13.09 -1.1
68 Gray Gamble JR Menendez 13.16 -1.5
69 Saiyan Mosley SR Bishop Kenny 13.22 -0.7
70 Ryan Dalton JR Nease 13.35 -0.8
71 Matthew Blaquiere JR Bishop Kenny 13.42 0.4
72 Cameron Anderson 7 University Christian 13.86 -1.7
73 Jimmy Albanese FR Menendez 14.03 -1.6
74 Julian Pope FR Mandarin 14.07 -1.3
75 Dah'Kari Gilley 7 University Christian 14.30 -1.0
76 Aidan Darr FR Episcopal 14.51 -0.8
  Uriel RIchardson SO Mandarin DNS -
  Jordan Mcintyre SR Bartram Trail DNS -
  Andrew Meyers JR Nease DNS -
  Tristan Williams FR Matanzas DNS -
  David Angarita JR Nease DNS -
  Malik Harrison FR Ponte Vedra DNS -
  Noah Semple SR Bishop Kenny DNS -
  John Melton SR Menendez DNS -
  Andre Stamper SO Episcopal DNS -
  Christopher Brown FR Fleming Island DNS -
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 James Williamson SO Columbia 11.58
6 Aaron Ramirez SR Fleming Island 11.62
28 Devron Lewis SO Mandarin 12.02
29 Dominick Altomare SR Bartram Trail 12.08
34 Tyrek Whitfield JR St. Augustine 12.12
60 Ja'mon Gracin SO University Christian 12.65
63 Kohl Jones SO Menendez 12.87
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Justin McKee SR Episcopal 11.35
24 Santiago Angarita JR Nease 11.94
38 Ellis Davis FR Mandarin 12.21
55 Scott Miller JR Bishop Kenny 12.59
61 Luis Trejo SR Ponte Vedra 12.78
76 Aidan Darr FR Episcopal 14.51
  Uriel RIchardson SO Mandarin DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Brian Brown SO Mandarin 11.66
21 Devon Lewis SO Mandarin 11.91
35 Timothy Thomas SO Fleming Island 12.14
39 Terell Maxwell SO Creekside 12.23
54 Michael Kunovich SO Bishop Kenny 12.55
57 Jamison Turner JR Menendez 12.61
73 Jimmy Albanese FR Menendez 14.03
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Jordan Perkins JR Mandarin 11.75
20 Jordan Hogan JR Creekside 11.91
36 Joseph Bryant SR Creekside 12.15
41 Jamar Hollimon FR St. Augustine 12.24
46 Samuel Airheart SO Bishop Kenny 12.40
75 Dah'Kari Gilley 7 University Christian 14.30
  Andre Stamper SO Episcopal DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Jacob McLeod JR Creekside 11.74
26 Darrian Session SO Matanzas 11.98
32 Jose Blanco JR St. Augustine 12.10
49 Franco Pore SR Bishop Kenny 12.48
53 Joseph Stevens FR Fleming Island 12.55
62 Raishad Newsome SO University Christian 12.83
67 Jordan Pocharasang FR Ridgeview 13.09
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Cory Grossman SR Creekside 11.81
31 Malik Williams JR Fleming Island 12.09
44 Damarise Johnson FR Columbia 12.34
47 Jacob Ritchie SO Creekside 12.44
56 Tristan Davis SO Mandarin 12.60
72 Cameron Anderson 7 University Christian 13.86
  Malik Harrison FR Ponte Vedra DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Max McClendon JR University Christian 11.68
17 CJ Tremble SO Episcopal 11.89
19 Noah Straley FR Bishop Kenny 11.90
66 Grayson Roberts JR Nease 13.01
  Jordan Mcintyre SR Bartram Trail DNS
  Noah Semple SR Bishop Kenny DNS
  Christopher Brown FR Fleming Island DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 8
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
40 Brandon Marchand SR Creekside 12.23
42 Jake Thorpe FR Creekside 12.24
51 Alejandro Castelo-Galliano SR Bishop Kenny 12.53
58 James Marquez SR Bishop Kenny 12.62
59 Kaiman Clark SO Episcopal 12.62
64 Francise Soereh SR Bishop Kenny 12.89
  David Angarita JR Nease DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 9
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Derek Johnson JR Columbia 11.52
4 Abdullah Al-Gharabally SR Nease 11.57
13 Jeremy Zaifert SO Creekside 11.76
43 Noah Summers JR Ponte Vedra 12.25
50 Dougie Milne SR Episcopal 12.53
71 Matthew Blaquiere JR Bishop Kenny 13.42
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 10
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Caleb Dixon SO Columbia 11.75
29 Taylor Gaten SO Mandarin 12.08
37 Ryan Tevlin JR Creekside 12.20
70 Ryan Dalton JR Nease 13.35
  John Melton SR Menendez DNS
  Tristan Williams FR Matanzas DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 11
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Paul Wood FR Creekside 11.86
18 Jeffrey Stiles FR Bartram Trail 11.89
22 John Snyder SR Fleming Island 11.92
45 Austin Clemons SO Mandarin 12.39
52 Thomas Driggers SR Bishop Kenny 12.54
69 Saiyan Mosley SR Bishop Kenny 13.22
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 12
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 John Parkins SO Mandarin 11.95
27 Darius Harris SO Fleming Island 11.98
33 Michael Heinz SO Ponte Vedra 12.10
48 Tyler Rado SO Mandarin 12.47
65 Kirk Reed FR Episcopal 12.95
68 Gray Gamble JR Menendez 13.16
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 13
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Michael Williams FR Matanzas 11.53
8 Devin Grind SO Fleming Island 11.67
14 Adam Yocum JR Bartram Trail 11.81
23 Aaron Roberson FR St. Augustine 11.93
74 Julian Pope FR Mandarin 14.07
  Andrew Meyers JR Nease DNS