March 15, 2019
|
Creekside - St. Johns, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyson Churchill JR Chiles 5:00.73 10
2 Elizabeth Iliff SO Creekside 5:12.11 8
3 Laci Watford FR University Christian 5:12.91 6
4 Mei Chiang FR Fleming Island 5:17.45 5
5 Olivia Miller SR Chiles 5:22.64 4
6 Blake Petrick SO Creekside 5:26.98 3
7 Lauren Schaudel FR Fleming Island 5:27.61 2
8 Megan Graser JR Creekside 5:30.13 1
9 Averie Brannigan FR Ponte Vedra 5:32.06 -
10 Marisa Kortright SO Fleming Island 5:32.27 -
11 Madison Manucy FR Nease 5:33.37 -
12 Grace Adams FR Fleming Island 5:33.74 -
13 Lindsay James SO Chiles 5:38.11 -
14 Sarah McMullin JR Ponte Vedra 5:43.56 -
15 Lucy Morfit SO Ponte Vedra 5:45.21 -
16 Caroline Smith JR Episcopal 5:53.54 -
17 Anne Caraher SR Ponte Vedra 5:55.32 -
18 Susan Mago JR Nease 5:57.96 -
19 Lauren Bolnick SO Creekside 5:58.53 -
20 Hannah Jacobbe SO Creekside 6:03.29 -
21 Elliott Fluman JR St. Augustine 6:04.42 -
22 Genevieve Ernest FR Mandarin 6:04.55 -
23 Caitlyn Norfolk JR Matanzas 6:09.70 -
24 Anna Magruder JR Ridgeview 6:15.04 -
25 Caroline Woolfolk SR St. Augustine 6:15.17 -
26 Queenly Xie SO Mandarin 6:16.31 -
27 Brynn Kniesley FR Fleming Island 6:22.48 -
28 Rachel Maxwell SR Bishop Kenny 6:24.36 -
29 Katherine Harlamor SO Fleming Island 6:24.48 -
30 Kiersten Bohm SR Bartram Trail 6:25.35 -
31 Emily Noye SO Ponte Vedra 6:27.54 -
32 Janelle Bunni FR Ponte Vedra 6:27.91 -
33 Karah McElhone SO St. Augustine 6:27.92 -
34 Kendall Mandt SR Fleming Island 6:28.62 -
35 Juliette Holder SO Ponte Vedra 6:28.65 -
36 Quinn Knehans JR Nease 6:29.89 -
37 Genevieve Mundy SO Matanzas 6:31.24 -
38 Kylie Maldonado SO Bartram Trail 6:32.04 -
39 Elliot Baker FR Fleming Island 6:32.61 -
40 Madilyn Hicks FR Mandarin 6:39.45 -
41 Lauren Marshall FR Matanzas 6:40.59 -
42 Tanya Thayver SO Ponte Vedra 6:45.02 -
43 Riley Reinhold FR Menendez 6:51.73 -
44 Izabelle Young FR Bishop Kenny 6:52.76 -
45 Emily Chattin JR Mandarin 6:52.97 -
46 Alexis Taylor JR Fleming Island 6:54.20 -
47 Madison Milone SO Fleming Island 6:54.57 -
48 Lindsay Knotts SR Fleming Island 6:54.61 -
49 Isabella Carson SO Ponte Vedra 6:55.22 -
50 Sarah Evans FR St. Augustine 6:55.42 -
51 Amelia Haynes FR Episcopal 7:00.45 -
52 Bailey Glidden JR Fleming Island 7:08.84 -
53 Krista Lovely 7 University Christian 7:09.09 -
54 Rosa Reilly JR Matanzas 7:10.38 -
55 Erin Garvey SR Mandarin 7:10.66 -
56 Kylie Edosada FR Ridgeview 7:23.12 -
57 Alisia Williamson JR Ridgeview 7:29.81 -
58 Lily Soroka SO St. Augustine 7:40.41 -
59 Caroline DeLosSantos 6 University Christian 9:01.65 -
  Kelly Steffens JR Matanzas DNS   
  Sarah Webb JR Ponte Vedra DNS   
  Francesca Pece SO St. Augustine DNS   
  Marley Concha FR Menendez DNS   
  Mackenize Glenn FR Episcopal DNS   
  Taylor Holmes SO Bartram Trail DNS   
  Elizabeth Riggs JR Episcopal DNS   
  Camille Ferron SR Mandarin DNS   
  Elvedina Kajtazovic FR Mandarin DNS   
  Cerys Jack SO Ponte Vedra DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Emily Noye SO Ponte Vedra 6:27.54 -
32 Janelle Bunni FR Ponte Vedra 6:27.91 -
35 Juliette Holder SO Ponte Vedra 6:28.65 -
39 Elliot Baker FR Fleming Island 6:32.61 -
43 Riley Reinhold FR Menendez 6:51.73 -
45 Emily Chattin JR Mandarin 6:52.97 -
46 Alexis Taylor JR Fleming Island 6:54.20 -
47 Madison Milone SO Fleming Island 6:54.57 -
48 Lindsay Knotts SR Fleming Island 6:54.61 -
49 Isabella Carson SO Ponte Vedra 6:55.22 -
50 Sarah Evans FR St. Augustine 6:55.42 -
51 Amelia Haynes FR Episcopal 7:00.45 -
52 Bailey Glidden JR Fleming Island 7:08.84 -
53 Krista Lovely 7 University Christian 7:09.09 -
54 Rosa Reilly JR Matanzas 7:10.38 -
55 Erin Garvey SR Mandarin 7:10.66 -
56 Kylie Edosada FR Ridgeview 7:23.12 -
57 Alisia Williamson JR Ridgeview 7:29.81 -
58 Lily Soroka SO St. Augustine 7:40.41 -
59 Caroline DeLosSantos 6 University Christian 9:01.65 -
  Elvedina Kajtazovic FR Mandarin DNS   
  Taylor Holmes SO Bartram Trail DNS   
  Sarah Webb JR Ponte Vedra DNS   
  Cerys Jack SO Ponte Vedra DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Susan Mago JR Nease 5:57.96 -
20 Hannah Jacobbe SO Creekside 6:03.29 -
21 Elliott Fluman JR St. Augustine 6:04.42 -
22 Genevieve Ernest FR Mandarin 6:04.55 -
23 Caitlyn Norfolk JR Matanzas 6:09.70 -
24 Anna Magruder JR Ridgeview 6:15.04 -
26 Queenly Xie SO Mandarin 6:16.31 -
27 Brynn Kniesley FR Fleming Island 6:22.48 -
28 Rachel Maxwell SR Bishop Kenny 6:24.36 -
29 Katherine Harlamor SO Fleming Island 6:24.48 -
30 Kiersten Bohm SR Bartram Trail 6:25.35 -
33 Karah McElhone SO St. Augustine 6:27.92 -
34 Kendall Mandt SR Fleming Island 6:28.62 -
36 Quinn Knehans JR Nease 6:29.89 -
37 Genevieve Mundy SO Matanzas 6:31.24 -
38 Kylie Maldonado SO Bartram Trail 6:32.04 -
40 Madilyn Hicks FR Mandarin 6:39.45 -
41 Lauren Marshall FR Matanzas 6:40.59 -
42 Tanya Thayver SO Ponte Vedra 6:45.02 -
44 Izabelle Young FR Bishop Kenny 6:52.76 -
  Marley Concha FR Menendez DNS   
  Elizabeth Riggs JR Episcopal DNS   
  Mackenize Glenn FR Episcopal DNS   
  Francesca Pece SO St. Augustine DNS   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyson Churchill JR Chiles 5:00.73 10
2 Elizabeth Iliff SO Creekside 5:12.11 8
3 Laci Watford FR University Christian 5:12.91 6
4 Mei Chiang FR Fleming Island 5:17.45 5
5 Olivia Miller SR Chiles 5:22.64 4
6 Blake Petrick SO Creekside 5:26.98 3
7 Lauren Schaudel FR Fleming Island 5:27.61 2
8 Megan Graser JR Creekside 5:30.13 1
9 Averie Brannigan FR Ponte Vedra 5:32.06 -
10 Marisa Kortright SO Fleming Island 5:32.27 -
11 Madison Manucy FR Nease 5:33.37 -
12 Grace Adams FR Fleming Island 5:33.74 -
13 Lindsay James SO Chiles 5:38.11 -
14 Sarah McMullin JR Ponte Vedra 5:43.56 -
15 Lucy Morfit SO Ponte Vedra 5:45.21 -
16 Caroline Smith JR Episcopal 5:53.54 -
17 Anne Caraher SR Ponte Vedra 5:55.32 -
19 Lauren Bolnick SO Creekside 5:58.53 -
25 Caroline Woolfolk SR St. Augustine 6:15.17 -
  Camille Ferron SR Mandarin DNS   
  Kelly Steffens JR Matanzas DNS