March 15, 2019
|
Creekside - St. Johns, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jesse Benavides FR Creekside 4:28.01 10
2 Antonio Romero SR Ponte Vedra 4:28.43 8
3 Joel Nesi SR Ridgeview 4:30.72 6
4 James Hayes SR St. Augustine 4:31.04 5
5 Justin Tackling JR Nease 4:34.14 4
6 Bradley Ball SO Nease 4:34.19 3
7 Parker Woodruff SR St. Augustine 4:39.86 2
8 Burch Greene SR Columbia 4:47.10 1
9 Grayson Gates SO St. Augustine 4:47.92 -
10 Jack McDade SO Fleming Island 4:48.63 -
11 William Lloyd SO Nease 4:48.89 -
12 Hawthorne Hay JR Chiles 4:49.31 -
13 Aiden Champagne SO Nease 4:50.87 -
14 Ryan Landeweer JR Nease 4:51.26 -
15 Quinn Remisiewicz FR Ponte Vedra 4:51.31 -
15 Taylor Hampson JR Nease 4:51.31 -
17 Michael Lyon SO Fleming Island 4:52.86 -
18 Maxwell Hornstein JR Matanzas 4:59.19 -
19 Joshua Hett SO St. Augustine 5:00.92 -
20 Alexander McCollum JR Columbia 5:02.46 -
21 Conor McElhone SR St. Augustine 5:04.06 -
22 Payne Johnson SO Matanzas 5:04.22 -
23 Justin Murray SR Bartram Trail 5:04.36 -
24 Brendan Fitzgerald JR Fleming Island 5:04.52 -
25 Justin Jens SR Bartram Trail 5:06.80 -
26 William Smith JR Matanzas 5:07.09 -
27 Ian Kelbert SO Menendez 5:07.19 -
28 Colin Lytle SO Ponte Vedra 5:07.32 -
29 Reese Schad JR Mandarin 5:09.49 -
30 Max Dedrick FR Mandarin 5:09.54 -
31 Adonay Almanzaenriquez SO St. Augustine 5:10.15 -
32 Daniel Boyce SR Creekside 5:12.71 -
33 Chance Zimmerman SO Ponte Vedra 5:14.70 -
34 Nick Reinker SO Ponte Vedra 5:15.02 -
35 Owen Darfler SO Fleming Island 5:16.74 -
36 Jackson Loehle JR Mandarin 5:18.40 -
37 Aiden Drainer FR Mandarin 5:18.42 -
38 Alexander Kihei SO Columbia 5:18.58 -
39 Shawn Williams FR Mandarin 5:19.08 -
40 William Watkins SO Ponte Vedra 5:19.46 -
41 Nathan Retzlaff FR Mandarin 5:19.79 -
42 David Telfer SO Matanzas 5:20.70 -
43 Michael Santos SR Mandarin 5:21.02 -
44 Luke Schmitt JR Mandarin 5:21.41 -
45 Joey Javurek JR Bishop Kenny 5:21.47 -
46 Zach Zmijski SR Fleming Island 5:21.92 -
47 Mitchell Conover JR Mandarin 5:22.69 -
48 James Brice FR Ponte Vedra 5:23.15 -
49 Shikhar Jhalani SR Mandarin 5:23.38 -
50 William Clark SO Menendez 5:27.37 -
51 James Eyler SR Mandarin 5:27.96 -
52 Austin Hughes SO Fleming Island 5:31.44 -
53 Chase Van Ginkel FR Fleming Island 5:32.99 -
54 Carson Candler JR Columbia 5:33.81 -
55 Lucas Cathey SR Ridgeview 5:35.19 -
56 Maclane Fisher JR Ponte Vedra 5:38.53 -
57 Jefferry Howard FR Menendez 5:39.40 -
58 Ashton Monk SO Ponte Vedra 5:41.96 -
59 Nick Vermillion FR Episcopal 5:42.52 -
60 Connor Henry SO Fleming Island 5:44.18 -
61 Luke Smith FR Episcopal 5:45.79 -
62 William Martin SO Ridgeview 5:46.87 -
63 Suryachandra Kura SR Bartram Trail 5:47.54 -
64 Aiden Davidson FR Columbia 5:48.75 -
65 Thomas Gallant SR Creekside 5:49.54 -
66 Alexzander Searles SO Ridgeview 5:52.57 -
67 Jarron Saulsberry FR Fleming Island 5:54.76 -
68 Vincent Ly SR Ridgeview 5:55.34 -
69 Dalen Lentz SO Menendez 5:55.93 -
70 Kevan Dabni FR Ridgeview 5:56.13 -
71 Marcus Marshall FR University Christian 6:08.85 -
  Joshua Cills SO Ponte Vedra DNF   
  James May SR Ponte Vedra DNF   
  Pasha Alghali 6 University Christian DNS   
  Charles Click SR Ridgeview DNS   
  Sam Courter SO Menendez DNS   
  George Joanos JR Matanzas DNS   
  Antonio Marshall 6 University Christian DNS   
  Ethan Heagle SO Fleming Island DNS   
  Nick Hoelscher SR Fleming Island DNS   
  Sam Coles SR Creekside DNS   
  Andrew Anderson SR Bartram Trail DNS   
  William Nash FR Episcopal DNS   
  Dinith Mendis SR Bishop Kenny DNS   
  Chandler Garcia SR Ponte Vedra DNS   
  Jack LaBorde JR Episcopal DNS   
  Luke Berna JR Nease DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 William Smith JR Matanzas 5:07.09 -
42 David Telfer SO Matanzas 5:20.70 -
54 Carson Candler JR Columbia 5:33.81 -
58 Ashton Monk SO Ponte Vedra 5:41.96 -
62 William Martin SO Ridgeview 5:46.87 -
64 Aiden Davidson FR Columbia 5:48.75 -
65 Thomas Gallant SR Creekside 5:49.54 -
66 Alexzander Searles SO Ridgeview 5:52.57 -
68 Vincent Ly SR Ridgeview 5:55.34 -
70 Kevan Dabni FR Ridgeview 5:56.13 -
71 Marcus Marshall FR University Christian 6:08.85 -
  Joshua Cills SO Ponte Vedra DNF   
  James May SR Ponte Vedra DNF   
  Jack LaBorde JR Episcopal DNS   
  Charles Click SR Ridgeview DNS   
  Antonio Marshall 6 University Christian DNS   
  Pasha Alghali 6 University Christian DNS   
  George Joanos JR Matanzas DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Chance Zimmerman SO Ponte Vedra 5:14.70 -
36 Jackson Loehle JR Mandarin 5:18.40 -
37 Aiden Drainer FR Mandarin 5:18.42 -
38 Alexander Kihei SO Columbia 5:18.58 -
39 Shawn Williams FR Mandarin 5:19.08 -
45 Joey Javurek JR Bishop Kenny 5:21.47 -
46 Zach Zmijski SR Fleming Island 5:21.92 -
48 James Brice FR Ponte Vedra 5:23.15 -
50 William Clark SO Menendez 5:27.37 -
51 James Eyler SR Mandarin 5:27.96 -
52 Austin Hughes SO Fleming Island 5:31.44 -
55 Lucas Cathey SR Ridgeview 5:35.19 -
56 Maclane Fisher JR Ponte Vedra 5:38.53 -
57 Jefferry Howard FR Menendez 5:39.40 -
59 Nick Vermillion FR Episcopal 5:42.52 -
60 Connor Henry SO Fleming Island 5:44.18 -
61 Luke Smith FR Episcopal 5:45.79 -
63 Suryachandra Kura SR Bartram Trail 5:47.54 -
67 Jarron Saulsberry FR Fleming Island 5:54.76 -
69 Dalen Lentz SO Menendez 5:55.93 -
  Dinith Mendis SR Bishop Kenny DNS   
  Ethan Heagle SO Fleming Island DNS   
  William Nash FR Episcopal DNS   
  Sam Courter SO Menendez DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Alexander McCollum JR Columbia 5:02.46 -
21 Conor McElhone SR St. Augustine 5:04.06 -
22 Payne Johnson SO Matanzas 5:04.22 -
23 Justin Murray SR Bartram Trail 5:04.36 -
24 Brendan Fitzgerald JR Fleming Island 5:04.52 -
27 Ian Kelbert SO Menendez 5:07.19 -
28 Colin Lytle SO Ponte Vedra 5:07.32 -
29 Reese Schad JR Mandarin 5:09.49 -
30 Max Dedrick FR Mandarin 5:09.54 -
31 Adonay Almanzaenriquez SO St. Augustine 5:10.15 -
32 Daniel Boyce SR Creekside 5:12.71 -
34 Nick Reinker SO Ponte Vedra 5:15.02 -
35 Owen Darfler SO Fleming Island 5:16.74 -
40 William Watkins SO Ponte Vedra 5:19.46 -
41 Nathan Retzlaff FR Mandarin 5:19.79 -
43 Michael Santos SR Mandarin 5:21.02 -
44 Luke Schmitt JR Mandarin 5:21.41 -
47 Mitchell Conover JR Mandarin 5:22.69 -
49 Shikhar Jhalani SR Mandarin 5:23.38 -
53 Chase Van Ginkel FR Fleming Island 5:32.99 -
  Andrew Anderson SR Bartram Trail DNS   
  Luke Berna JR Nease DNS   
  Nick Hoelscher SR Fleming Island DNS   
  Chandler Garcia SR Ponte Vedra DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jesse Benavides FR Creekside 4:28.01 10
2 Antonio Romero SR Ponte Vedra 4:28.43 8
3 Joel Nesi SR Ridgeview 4:30.72 6
4 James Hayes SR St. Augustine 4:31.04 5
5 Justin Tackling JR Nease 4:34.14 4
6 Bradley Ball SO Nease 4:34.19 3
7 Parker Woodruff SR St. Augustine 4:39.86 2
8 Burch Greene SR Columbia 4:47.10 1
9 Grayson Gates SO St. Augustine 4:47.92 -
10 Jack McDade SO Fleming Island 4:48.63 -
11 William Lloyd SO Nease 4:48.89 -
12 Hawthorne Hay JR Chiles 4:49.31 -
13 Aiden Champagne SO Nease 4:50.87 -
14 Ryan Landeweer JR Nease 4:51.26 -
15 Taylor Hampson JR Nease 4:51.31 -
15 Quinn Remisiewicz FR Ponte Vedra 4:51.31 -
17 Michael Lyon SO Fleming Island 4:52.86 -
18 Maxwell Hornstein JR Matanzas 4:59.19 -
19 Joshua Hett SO St. Augustine 5:00.92 -
25 Justin Jens SR Bartram Trail 5:06.80 -
  Sam Coles SR Creekside DNS