February 22, 2019
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 110 Hurdles Finals

W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Glenn Rodgers SR Fleming Island 14.77 10
2 Nathan Farrell JR Flagler Palm Coast 15.12 8
3 Yancey Guest SR Forest 15.59 6
4 Tallin Coates SR Flagler Palm Coast 16.05 5
5 Jalen Smith SO Mandarin 16.83 4
6 Tyrone Oneal JR Forest 16.88 3
7 Dashaun King SO Forest 17.72 2
  Ernest Jones JR Fleming Island DNS   

Boys' 110 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
  Arnong Kanya SO University (OC) 22.06 0.1
  Glenn Rodgers SR Fleming Island 14.76 -1.5
  Ernest Jones JR Fleming Island 16.29 0.1
  William McDonald FR Columbia 21.00 0.1
  Justin Negron SR DeLand 18.73 0.4
  Nathan Farrell JR Flagler Palm Coast 15.02 0.4
  Tallin Coates SR Flagler Palm Coast 16.26 -1.5
  Dashaun King SO Forest 17.47 0.4
  Tristan Johnson SR Forest 17.90 -1.5
  Tyrone Oneal JR Forest 16.75 -1.5
  Yancey Guest SR Forest 15.95 0.1
  Jalen Smith SO Mandarin 16.19 0.4
  Reeve Moorman SR Mandarin 18.15 -1.5
  Christian Brown JR St. Augustine 20.48 0.4
  Martin Kouadjo SR University (OC) 21.86 0.4
  Ivan Pavlov SR University (OC) 20.06 -1.5
  John Dahlberg SR Flagler Palm Coast NT -
  Noah Ruise JR Columbia NT -
  Deylynd Grant JR Buchholz DNF -
  Shyheim Brown SO Columbia DNS -
  Larry Collins JR Columbia DNS -
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 1
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Ivan Pavlov SR University (OC) 20.06
  Reeve Moorman SR Mandarin 18.15
  Tyrone Oneal JR Forest 16.75
  Tristan Johnson SR Forest 17.90
  Tallin Coates SR Flagler Palm Coast 16.26
  Glenn Rodgers SR Fleming Island 14.76
  Shyheim Brown SO Columbia DNS
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 2
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Martin Kouadjo SR University (OC) 21.86
  Christian Brown JR St. Augustine 20.48
  Jalen Smith SO Mandarin 16.19
  Dashaun King SO Forest 17.47
  Nathan Farrell JR Flagler Palm Coast 15.02
  Justin Negron SR DeLand 18.73
  Larry Collins JR Columbia DNS
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 3
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Arnong Kanya SO University (OC) 22.06
  Yancey Guest SR Forest 15.95
  William McDonald FR Columbia 21.00
  Ernest Jones JR Fleming Island 16.29
  John Dahlberg SR Flagler Palm Coast NT
  Noah Ruise JR Columbia NT
  Deylynd Grant JR Buchholz DNF