February 22, 2019
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cade Monk SR Buchholz 4:17.82 10
2 Aidan O'Gorman SR New Smyrna Beach 4:22.79 8
3 Jacob Miley SR Flagler Palm Coast 4:29.98 6
4 James Hayes SR St. Augustine 4:30.99 5
5 Alex Guy SR Keystone Heights 4:33.69 4
6 Parker Woodruff SR St. Augustine 4:34.42 3
7 Bradley Ball SO Nease 4:35.03 2
8 Shawn Gordon SR Flagler Palm Coast 4:38.92 1
9 Kiran Jaishankar SO Buchholz 4:39.49 -
10 Shane Brownrigg SR Seabreeze 4:44.37 -
11 Darnell Rooplal SO Atlantic (PO) 4:45.17 -
12 Burch Greene SR Columbia 4:46.69 -
13 Bailey Tucker JR Buchholz 4:48.78 -
14 Griffin Cooney SO New Smyrna Beach 4:49.78 -
15 Ashton Deriso SO Forest 4:51.23 -
16 Landon Opp JR Fleming Island 4:51.89 -
17 Alexander Barneski SO Flagler Palm Coast 4:52.37 -
18 Ethan Myrick FR DeLand 4:53.99 -
19 Peter Hopfe FR First Baptist (Bunnell) 4:54.19 -
20 Ryan Landeweer JR Nease 4:54.72 -
21 Taylor Hampson JR Nease 4:55.05 -
22 James Vuille-Kowing SO Seabreeze 4:55.37 -
23 Michael Lyon SO Fleming Island 4:57.01 -
24 Luke Alexander SO Buchholz 4:58.29 -
25 Jayden Scherer SO Fleming Island 4:58.75 -
26 Caleb Roberts SO DeLand 4:58.97 -
27 Dillon Wilson-Beck JR DeLand 4:59.35 -
28 Joshua Hyde JR Flagler Palm Coast 5:00.01 -
29 Alexander McCollum JR Columbia 5:00.50 -
30 Adam Dziergowski JR Mandarin 5:00.75 -
31 Grayson Gates SO St. Augustine 5:01.65 -
32 Seth Augustynowski SO Seabreeze 5:03.03 -
33 Dawson Dyer SR New Smyrna Beach 5:03.11 -
34 Aaron Griffis JR Seabreeze 5:04.43 -
35 Luke Norton JR New Smyrna Beach 5:04.93 -
36 Adam Adlrich SR Atlantic (PO) 5:06.53 -
37 John Brinkman JR Fleming Island 5:08.28 -
38 Benjamin Parry SO University (OC) 5:10.98 -
39 Diego Carrascosa FR Flagler Palm Coast 5:11.45 -
40 Chandler Bare JR University (OC) 5:11.81 -
41 Christian Rodriguez FR Seabreeze 5:12.19 -
42 Trent Crick SO Seabreeze 5:12.34 -
43 Luke Butler SR Mandarin 5:13.62 -
44 Jonathan Pritt SO Buchholz 5:13.87 -
45 Richard Lee SO DeLand 5:13.97 -
46 Nathan Retzlaff FR Mandarin 5:14.38 -
47 Max Dedrick FR Mandarin 5:14.66 -
48 Trenton Edly SR University (OC) 5:15.78 -
49 Tyler Shaw FR Keystone Heights 5:16.40 -
50 Jared Druhl JR Mandarin 5:16.72 -
51 Adonay Almanzaenriquez SO St. Augustine 5:17.93 -
52 Chase Van Ginkel FR Fleming Island 5:18.28 -
53 Zach Zmijski SR Fleming Island 5:19.04 -
54 Michael Santos SR Mandarin 5:22.36 -
55 Jake Frazier FR Buchholz 5:26.71 -
56 Eduardo Lopez JR Flagler Palm Coast 5:26.80 -
57 Max Fairchild JR Buchholz 5:29.31 -
58 Ethan Heagle SO Fleming Island 5:29.94 -
59 Jonah Reilly SO Mainland 5:30.64 -
60 Kim Heller JR Seabreeze 5:33.10 -
61 Joshua Thomson JR P. K. Yonge 5:34.77 -
62 Ethan Cabral FR Seabreeze 5:35.37 -
63 Bryan Soudrain FR Flagler Palm Coast 5:36.36 -
64 Logan Williams SR Keystone Heights 5:37.64 -
65 Gianfranco Tommaso JR University (OC) 5:38.10 -
66 Gordon Towers FR Buchholz 5:41.52 -
67 Morgan Donaldson SO New Smyrna Beach 5:42.22 -
68 Brandon Parker SO Forest 5:44.13 -
69 Arjon Abdurahman JR Mainland 5:44.91 -
70 Zachary Delong JR New Smyrna Beach 5:51.21 -
71 Brad Cordoma FR Flagler Palm Coast 6:02.31 -
72 Joshua Fosen JR Forest 6:04.91 -
73 Adam Sapp FR Keystone Heights 6:05.43 -
74 Daniel Romero FR University (OC) 6:05.83 -
75 Robert Lookingbill FR University (OC) 6:07.64 -
76 Gabriel Mansfield FR University (OC) 6:08.85 -
77 Aiden Davidson FR Columbia 6:11.64 -
78 Sheppard Wingate FR Keystone Heights 6:21.48 -
79 Grant Stevens SO Forest 6:38.54 -
  John Bazel FR New Smyrna Beach DNS   
  Logan Chastain SR Mandarin DNS   
  Alexander Kihei SO Columbia DNS   
  Kyle Reinheimer JR Ponte Vedra DNS   
  Michael Pari JR University (OC) DNS   
  William Davidson SR Ponte Vedra DNS   
  Luke Ouellette FR New Smyrna Beach DNS   
  Kevante Caldwell JR Atlantic (PO) DNS   
  Quinn Remisiewicz FR Ponte Vedra DNS   
  Gabe Cortez SR Atlantic (PO) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
49 Tyler Shaw FR Keystone Heights 5:16.40 -
59 Jonah Reilly SO Mainland 5:30.64 -
62 Ethan Cabral FR Seabreeze 5:35.37 -
63 Bryan Soudrain FR Flagler Palm Coast 5:36.36 -
64 Logan Williams SR Keystone Heights 5:37.64 -
69 Arjon Abdurahman JR Mainland 5:44.91 -
70 Zachary Delong JR New Smyrna Beach 5:51.21 -
71 Brad Cordoma FR Flagler Palm Coast 6:02.31 -
73 Adam Sapp FR Keystone Heights 6:05.43 -
74 Daniel Romero FR University (OC) 6:05.83 -
75 Robert Lookingbill FR University (OC) 6:07.64 -
76 Gabriel Mansfield FR University (OC) 6:08.85 -
77 Aiden Davidson FR Columbia 6:11.64 -
78 Sheppard Wingate FR Keystone Heights 6:21.48 -
79 Grant Stevens SO Forest 6:38.54 -
  Michael Pari JR University (OC) DNS   
  Gabe Cortez SR Atlantic (PO) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Luke Norton JR New Smyrna Beach 5:04.93 -
38 Benjamin Parry SO University (OC) 5:10.98 -
42 Trent Crick SO Seabreeze 5:12.34 -
45 Richard Lee SO DeLand 5:13.97 -
46 Nathan Retzlaff FR Mandarin 5:14.38 -
47 Max Dedrick FR Mandarin 5:14.66 -
48 Trenton Edly SR University (OC) 5:15.78 -
50 Jared Druhl JR Mandarin 5:16.72 -
52 Chase Van Ginkel FR Fleming Island 5:18.28 -
53 Zach Zmijski SR Fleming Island 5:19.04 -
55 Jake Frazier FR Buchholz 5:26.71 -
56 Eduardo Lopez JR Flagler Palm Coast 5:26.80 -
57 Max Fairchild JR Buchholz 5:29.31 -
58 Ethan Heagle SO Fleming Island 5:29.94 -
60 Kim Heller JR Seabreeze 5:33.10 -
65 Gianfranco Tommaso JR University (OC) 5:38.10 -
66 Gordon Towers FR Buchholz 5:41.52 -
67 Morgan Donaldson SO New Smyrna Beach 5:42.22 -
68 Brandon Parker SO Forest 5:44.13 -
72 Joshua Fosen JR Forest 6:04.91 -
  Alexander Kihei SO Columbia DNS   
  Luke Ouellette FR New Smyrna Beach DNS   
  Kevante Caldwell JR Atlantic (PO) DNS   
  John Bazel FR New Smyrna Beach DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Ashton Deriso SO Forest 4:51.23 -
17 Alexander Barneski SO Flagler Palm Coast 4:52.37 -
18 Ethan Myrick FR DeLand 4:53.99 -
20 Ryan Landeweer JR Nease 4:54.72 -
21 Taylor Hampson JR Nease 4:55.05 -
22 James Vuille-Kowing SO Seabreeze 4:55.37 -
23 Michael Lyon SO Fleming Island 4:57.01 -
24 Luke Alexander SO Buchholz 4:58.29 -
26 Caleb Roberts SO DeLand 4:58.97 -
27 Dillon Wilson-Beck JR DeLand 4:59.35 -
28 Joshua Hyde JR Flagler Palm Coast 5:00.01 -
29 Alexander McCollum JR Columbia 5:00.50 -
30 Adam Dziergowski JR Mandarin 5:00.75 -
32 Seth Augustynowski SO Seabreeze 5:03.03 -
37 John Brinkman JR Fleming Island 5:08.28 -
39 Diego Carrascosa FR Flagler Palm Coast 5:11.45 -
40 Chandler Bare JR University (OC) 5:11.81 -
41 Christian Rodriguez FR Seabreeze 5:12.19 -
43 Luke Butler SR Mandarin 5:13.62 -
44 Jonathan Pritt SO Buchholz 5:13.87 -
51 Adonay Almanzaenriquez SO St. Augustine 5:17.93 -
54 Michael Santos SR Mandarin 5:22.36 -
61 Joshua Thomson JR P. K. Yonge 5:34.77 -
  Logan Chastain SR Mandarin DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cade Monk SR Buchholz 4:17.82 10
2 Aidan O'Gorman SR New Smyrna Beach 4:22.79 8
3 Jacob Miley SR Flagler Palm Coast 4:29.98 6
4 James Hayes SR St. Augustine 4:30.99 5
5 Alex Guy SR Keystone Heights 4:33.69 4
6 Parker Woodruff SR St. Augustine 4:34.42 3
7 Bradley Ball SO Nease 4:35.03 2
8 Shawn Gordon SR Flagler Palm Coast 4:38.92 1
9 Kiran Jaishankar SO Buchholz 4:39.49 -
10 Shane Brownrigg SR Seabreeze 4:44.37 -
11 Darnell Rooplal SO Atlantic (PO) 4:45.17 -
12 Burch Greene SR Columbia 4:46.69 -
13 Bailey Tucker JR Buchholz 4:48.78 -
14 Griffin Cooney SO New Smyrna Beach 4:49.78 -
16 Landon Opp JR Fleming Island 4:51.89 -
19 Peter Hopfe FR First Baptist (Bunnell) 4:54.19 -
25 Jayden Scherer SO Fleming Island 4:58.75 -
31 Grayson Gates SO St. Augustine 5:01.65 -
33 Dawson Dyer SR New Smyrna Beach 5:03.11 -
34 Aaron Griffis JR Seabreeze 5:04.43 -
36 Adam Adlrich SR Atlantic (PO) 5:06.53 -
  Kyle Reinheimer JR Ponte Vedra DNS   
  Quinn Remisiewicz FR Ponte Vedra DNS   
  William Davidson SR Ponte Vedra DNS