February 8, 2019
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 300 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Trayvon Williams SR Palatka 34.84 30.66 37.98 25.79
2 Jacob Miley SR Flagler Palm Coast 35.24 36.30 26.08 32.42
3 Chadrick Richards SO Lake Brantley 35.40 25.49 25.14 40.01
4 Darrell Thomas SR Flagler Palm Coast 35.87 35.52 28.34 41.61
5 Morris Jeffers SO Flagler Palm Coast 36.51 44.55 29.94 34.32
6 Sage Keys SR Buchholz 36.62 32.96 32.60 46.51
7 Ken'Deric Morton JR Flagler Palm Coast 36.66 33.36 37.03 37.40
8 Nathan Farrell JR Flagler Palm Coast 36.80 31.28 28.34 39.01
9 Joab Francois SR Lake Brantley 37.14 36.77 40.12 35.66
10 Aaron Belboda SR University (OC) 37.45 34.46 34.46 47.57
11 Curt Gray SR Flagler Palm Coast 37.51 30.39 42.77 36.76
12 Gregory Richards SR Buchholz 37.81 43.49 35.92 33.28
13 John Dahlberg SR Flagler Palm Coast 37.82 28.37 26.86 33.66
14 Zachary Bell SR Paxon 37.93 37.93 29.97 46.66
15 Ryan Clark JR Flagler Palm Coast 37.96 36.45 45.94 46.69
16 Matthew Flint SO Flagler Palm Coast 38.01 40.67 42.58 39.91
17 Javarious Johnson SR Dr. Phillips 38.07 26.65 27.80 41.12
18 Jalen Donald JR Paxon 38.10 26.67 42.68 30.48
19 Deandre Daniels JR Buchholz 38.20 47.37 42.79 32.86
20 Abrie Williams JR Palatka 38.80 44.24 28.72 36.48
21 Timothy Quinn SR Satellite 39.19 32.53 50.17 30.96
22 Jason Chum JR Flagler Palm Coast 39.45 47.34 40.24 34.33
23 Wesley Magnell SR Flagler Palm Coast 39.69 35.73 37.71 50.01
24 Gabriel Jones FR Lake Brantley 39.88 51.85 47.46 37.49
25 Cole Leasure SO University (OC) 40.10 42.91 28.88 36.90
26 Richard Cabrales SO Dr. Phillips 40.16 30.53 50.61 32.94
27 Hayden Newman FR Palatka 40.22 51.08 33.39 37.41
28 Nathan Lewis JR Buchholz 40.28 37.06 38.27 32.23
29 Benjamin Knight SR Fernandina Beach 40.43 51.35 48.12 51.75
30 Teddrick Thomas JR Flagler Palm Coast 40.75 48.09 44.01 46.46
31 Joshua Rakovan JR Satellite 40.80 34.68 28.56 41.21
32 Reginald Lewis SR Buchholz 41.38 49.66 37.25 30.63
33 Drew Tomlin JR Satellite 41.41 36.03 36.86 38.52
34 Aiden Timberlake JR Dr. Phillips 41.69 34.61 52.12 47.11
35 Claude Wright SO Paxon 42.96 50.70 39.10 35.66
36 Derrick Martin SO Palatka 43.16 55.68 41.87 55.68
37 Joshua Smith JR Paxon 43.60 45.78 52.32 44.04
38 Arnucawn Kanya SR University (OC) 43.82 44.26 38.57 46.02
39 Riley Langworthy SO University (OC) 43.88 54.42 38.18 46.96
40 Cameron Thomason SR Buchholz 43.89 46.97 33.36 38.19
41 Noah Wick JR Satellite 44.13 46.78 43.25 33.54
42 Arnong Kanya SO University (OC) 45.12 46.48 36.55 54.15
43 Tre Smith SO Menendez 45.39 32.68 36.32 40.40
44 Shawn Smith SR Palatka 45.72 51.21 37.95 49.38
45 Hunter Williams SO University (OC) 48.45 49.42 52.33 50.39
46 Ethan Lamb SO Satellite 51.48 1:06.41 37.58 1:03.84
Boys' 300 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Morris Jeffers SO Flagler Palm Coast 37.97 36.51 31.40 39.80 28.12
6 Sage Keys SR Buchholz 42.12 36.62 25.64 34.79 43.58
11 Curt Gray SR Flagler Palm Coast 29.64 37.51 48.77 26.64 32.26
14 Zachary Bell SR Paxon 37.55 37.93 30.73 42.49 34.52
15 Ryan Clark JR Flagler Palm Coast 44.04 37.96 31.89 38.72 42.14
23 Wesley Magnell SR Flagler Palm Coast 34.93 39.69 49.22 49.62 50.81
Boys' 300 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
22 Jason Chum JR Flagler Palm Coast 41.03 50.11 28.41 39.45 44.98 39.45
24 Gabriel Jones FR Lake Brantley 51.05 32.31 45.47 39.88 40.28 39.09
30 Teddrick Thomas JR Flagler Palm Coast 52.98 28.53 41.57 40.75 36.27 35.46
Boys' 300 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Jalen Donald JR Paxon 38.10
20 Abrie Williams JR Palatka 38.80
28 Nathan Lewis JR Buchholz 40.28
43 Tre Smith SO Menendez 45.39
Boys' 300 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Gregory Richards SR Buchholz 35.55 41.60 37.06 37.81 27.61 40.08 26.85
16 Matthew Flint SO Flagler Palm Coast 39.91 48.28 30.41 38.01 36.11 34.97 30.41
27 Hayden Newman FR Palatka 30.97 45.85 29.36 40.22 41.43 32.18 35.40
31 Joshua Rakovan JR Satellite 43.25 39.17 36.32 40.80 37.95 48.96 33.46
34 Aiden Timberlake JR Dr. Phillips 43.36 45.45 46.70 41.69 47.11 35.44 33.77
45 Hunter Williams SO University (OC) 56.21 50.88 34.89 48.45 47.49 52.81 52.33
Boys' 300 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
19 Deandre Daniels JR Buchholz 42.41 38.20 48.90 37.06
25 Cole Leasure SO University (OC) 41.31 40.10 41.71 32.89
26 Richard Cabrales SO Dr. Phillips 38.56 40.16 28.52 49.40
36 Derrick Martin SO Palatka 40.14 43.16 47.48 41.01
37 Joshua Smith JR Paxon 49.27 43.60 45.35 36.19
39 Riley Langworthy SO University (OC) 44.32 43.88 53.54 45.64
41 Noah Wick JR Satellite 55.17 44.13 52.96 49.43
Boys' 300 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Javarious Johnson SR Dr. Phillips 41.12 38.84 43.02 38.07 38.07 30.46 28.94
32 Reginald Lewis SR Buchholz 34.76 51.73 40.56 35.18 41.38 42.63 53.80
40 Cameron Thomason SR Buchholz 39.51 40.38 37.75 47.84 43.89 57.06 53.11
44 Shawn Smith SR Palatka 42.07 58.07 50.75 33.84 45.72 53.04 53.50
46 Ethan Lamb SO Satellite 46.85 44.28 52.00 38.61 51.48 55.60 44.28
Boys' 300 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Aaron Belboda SR University (OC) 37.45
21 Timothy Quinn SR Satellite 39.19
29 Benjamin Knight SR Fernandina Beach 40.43
33 Drew Tomlin JR Satellite 41.41
35 Claude Wright SO Paxon 42.96
38 Arnucawn Kanya SR University (OC) 43.82
42 Arnong Kanya SO University (OC) 45.12