April 5, 2019
|
Charlotte FL - Punta Gorda, FL

Girls' 100 Meters Finals

W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Analise Lewis JR Bishop Verot 12.67 10
2 Annabelle Anderson Prater JR Charlotte 12.73 8
3 Kalyn Wiggins SO Manatee 13.00 6
4 Malaya Melancon JR First Baptist (Naples) 13.08 5
5 Kareine DeJean JR Charlotte 13.11 4
6 Tykiriah Thomas FR Charlotte 13.15 3
7 Amanda Lines SR First Baptist (Naples) 13.34 2
8 Gena Munn SO First Baptist (Naples) 13.66 1

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Annabelle Anderson Prater JR Charlotte 12.88 14.17 11.47 14.17 9.28 12.37
2 Analise Lewis JR Bishop Verot 12.92 13.31 9.44 12.02 16.02 16.54
3 Malaya Melancon JR First Baptist (Naples) 13.27 14.87 9.82 15.26 12.48 14.20
4 Kareine DeJean JR Charlotte 13.27 11.28 16.46 16.72 16.33 16.33
5 Kalyn Wiggins SO Manatee 13.35 11.49 9.75 10.82 16.56 12.15
6 Tykiriah Thomas FR Charlotte 13.42 15.97 10.74 10.34 10.47 15.84
7 Amanda Lines SR First Baptist (Naples) 13.49 11.74 15.79 11.07 14.17 15.79
8 Gena Munn SO First Baptist (Naples) 13.52 15.96 10.96 14.06 15.96 15.96
9 Deshanti Collins JR Manatee 13.56 16.41 16.95 13.16 16.82 15.73
10 Ella Sarnac SO Bishop Verot 13.57 9.77 15.88 15.07 10.32 9.91
11 Eleasha Williams SO Manatee 13.64 11.60 12.55 9.96 11.46 11.60
12 Kimberly Clerjuste SO Port Charlotte 14.04 18.12 11.38 17.27 15.03 12.64
13 Jasmine Simpson FR Bishop Verot 14.18 16.03 15.60 15.32 13.19 15.60
14 Payton Ziegler SO Canterbury (FM) 14.23 14.23 18.50 13.81 13.52 13.24
15 Rebecca Weir FR Seacrest Country Day 14.26 16.69 11.55 15.69 13.41 10.70
16 Lauren Ragazzone SO Lemon Bay 14.33 15.19 15.05 17.77 17.20 15.91
17 Suzie Linn JR Marco Island Academy 14.42 16.44 14.86 14.57 17.02 12.41
18 Erin Reeves JR Canterbury (FM) 14.46 17.07 14.03 15.48 16.34 14.90
19 Lily Park SO Community School (Naples) 14.59 14.59 11.09 10.95 14.30 12.55
20 Michelle Fleishaker JR Canterbury (FM) 14.73 14.00 13.26 18.71 12.08 12.67
21 Jalynn Rockymore SR Port Charlotte 14.83 11.42 14.24 14.39 12.16 14.98
22 Izabella Ferjiani SO Lemon Bay 14.83 18.39 11.27 12.91 11.57 13.05
23 Tori Thompson SR Port Charlotte 14.87 13.98 16.51 14.43 16.21 15.47
24 Victoria Fahnenmann FR Oasis 14.90 14.46 10.43 15.65 16.10 17.29
25 Mikyla McNealy 8 Community Christian (PC) 15.22 12.03 12.03 15.68 12.64 13.40
26 Kim Vu JR Seacrest Country Day 15.44 11.28 18.53 13.28 14.98 17.30
27 Ava Graziano JR Naples 15.49 16.27 19.68 17.20 19.83 17.04
28 Sagael Rislin SO Bayshore 15.55 12.60 12.13 16.95 16.18 16.18
29 Rachel Anderson 8 Community Christian (PC) 15.63 16.10 19.39 12.82 19.39 19.54
30 Jennifer Jaimies FR Bayshore 15.79 11.37 17.69 15.79 14.06 14.85
31 Amy Boll 8 Seacrest Country Day 15.82 14.87 15.19 19.78 16.46 17.88
32 Jessica Sink 8 Community Christian (PC) 16.19 11.34 11.82 16.36 17.33 15.55
33 Lexi Odenbach JR Lemon Bay 16.30 12.39 18.26 13.53 20.87 19.73
34 Elena Ibarra FR Bayshore 18.56 19.12 13.37 17.26 16.15 22.09
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: -3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Analise Lewis JR Bishop Verot 12.92
8 Gena Munn SO First Baptist (Naples) 13.52
11 Eleasha Williams SO Manatee 13.64
16 Lauren Ragazzone SO Lemon Bay 14.33
18 Erin Reeves JR Canterbury (FM) 14.46
30 Jennifer Jaimies FR Bayshore 15.79
32 Jessica Sink 8 Community Christian (PC) 16.19
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: -2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Annabelle Anderson Prater JR Charlotte 13.53 9.92 11.34 12.88 15.33
9 Deshanti Collins JR Manatee 13.84 12.07 16.28 13.56 12.75
13 Jasmine Simpson FR Bishop Verot 9.93 11.35 14.47 14.18 13.33
22 Izabella Ferjiani SO Lemon Bay 16.02 11.57 18.99 14.83 14.69
23 Tori Thompson SR Port Charlotte 10.71 12.64 13.83 14.87 12.35
28 Sagael Rislin SO Bayshore 15.87 16.33 12.60 15.55 13.07
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -3.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Malaya Melancon JR First Baptist (Naples) 13.27
6 Tykiriah Thomas FR Charlotte 13.42
7 Amanda Lines SR First Baptist (Naples) 13.49
14 Payton Ziegler SO Canterbury (FM) 14.23
15 Rebecca Weir FR Seacrest Country Day 14.26
17 Suzie Linn JR Marco Island Academy 14.42
29 Rachel Anderson 8 Community Christian (PC) 15.63
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Kalyn Wiggins SO Manatee 11.22 14.02 13.35 12.82 11.75
12 Kimberly Clerjuste SO Port Charlotte 15.59 10.11 14.04 11.24 15.87
20 Michelle Fleishaker JR Canterbury (FM) 15.18 12.23 14.73 14.59 19.15
21 Jalynn Rockymore SR Port Charlotte 14.83 13.50 14.83 18.84 16.32
25 Mikyla McNealy 8 Community Christian (PC) 14.46 14.62 15.22 11.27 18.12
27 Ava Graziano JR Naples 16.11 11.16 15.49 17.82 18.44
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Kareine DeJean JR Charlotte 15.00 16.86 16.99 16.33 13.27 13.67 15.80
10 Ella Sarnac SO Bishop Verot 14.66 17.10 13.44 11.13 13.57 9.77 11.13
19 Lily Park SO Community School (Naples) 15.32 16.05 12.70 17.95 14.59 18.68 13.86
24 Victoria Fahnenmann FR Oasis 15.05 12.07 11.78 14.61 14.90 14.61 14.31
26 Kim Vu JR Seacrest Country Day 13.75 13.13 18.53 19.77 15.44 17.61 12.05
31 Amy Boll 8 Seacrest Country Day 17.56 13.45 13.45 17.41 15.82 16.14 12.50
33 Lexi Odenbach JR Lemon Bay 12.39 20.71 16.47 12.07 16.30 16.63 11.74
34 Elena Ibarra FR Bayshore 21.35 20.23 22.46 23.76 18.56 19.31 17.26