March 29, 2019
|
Charlotte FL - Punta Gorda, FL

Girls' 100 Meters Finals

W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Analise Lewis JR Bishop Verot 12.43 10
2 Alexis Graham SO Braden River 12.72 8
3 Loren Brown SO Community School (Naples) 12.84 6
4 Tykiriah Thomas FR Charlotte 13.02 5
5 Madison Scott SR Riverview (Sarasota) 13.06 4
6 Ella Sarnac SO Bishop Verot 13.27 3
7 Dyana Donovan FR Charlotte 13.35 2

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Analise Lewis JR Bishop Verot 12.63 2.1
2 Tykiriah Thomas FR Charlotte 12.77 2.6
3 Alexis Graham SO Braden River 12.78 1.8
4 Loren Brown SO Community School (Naples) 12.83 3.6
5 Madison Scott SR Riverview (Sarasota) 12.94 2.1
6 Ella Sarnac SO Bishop Verot 12.97 3.7
7 Dyana Donovan FR Charlotte 13.19 3.6
8 Raja Arrington SO Booker 13.21 2.0
9 Tarkieshla Tanelus FR Barron Collier 13.22 2.6
10 Mercedes Collins JR North Port 13.28 2.4
11 Cherish Kelly SR South Fort Myers 13.36 2.6
12 Gabriella Gause SO Palmetto Ridge 13.45 2.0
13 Dominique Storr SO Booker 13.46 2.4
14 Shanice Linton JR Palmetto Ridge 13.56 1.8
15 Janaysha Maccou SR Gateway Charter 13.62 3.6
16 Carolina Verde JR Gulf Coast 13.63 2.1
17 Marie Philemont JR Palmetto Ridge 13.68 2.1
18 emily feliciano JR Island Coast 13.74 2.0
19 Suzie Linn JR Marco Island Academy 13.78 2.0
20 Morgan Bradford JR Canterbury (FM) 13.80 2.6
21 Katelyn Ambrose FR Canterbury (FM) 13.83 2.4
22 Jasmine Simpson FR Bishop Verot 13.84 3.7
23 Ellie Miller 6 Canterbury (FM) 13.98 3.6
24 Tauvolissia Smith SO North Port 14.17 2.0
25 Kahri Filiaggi-Watson 8 Gateway Charter 14.21 2.6
26 Kimberly Clerjuste SO Port Charlotte 14.24 2.4
27 Morgan Windsor SR Riverview (Sarasota) 14.40 1.8
28 Beverly Vendredy SR Island Coast 14.53 2.4
29 Jennifer Chavez JR Gulf Coast 14.56 1.8
30 Wildyana St. Jean SO North Port 14.58 1.8
31 Andrea Madariaga SR Seacrest Country Day 14.61 3.7
32 Ameijha Jones JR Port Charlotte 14.73 2.1
33 Tori Thompson SR Port Charlotte 14.79 2.0
34 Alexis Reyes Gipson SR Riverview (Sarasota) 14.84 3.6
35 Kim Vu JR Seacrest Country Day 14.88 3.6
36 Kelly Breuler SO Barron Collier 15.09 2.4
37 Camila Arce JR Barron Collier 15.09 1.8
38 Emily Hooper JR Gulf Coast 15.24 3.7
39 Janessa Hardison FR South Fort Myers 15.56 2.1
40 Angelia Gordan SO Lemon Bay 15.65 3.7
41 Grayce Robertson JR Lemon Bay 15.72 2.6
42 Karla Luis JR Oasis 15.79 2.4
43 Jessica Yates 6 Evangelical Christian 15.87 3.6
44 Kate Bronson SR Seacrest Country Day 16.61 2.4
45 Maleah Smith 6 Evangelical Christian 17.23 3.7
46 Macy Monge 6 Evangelical Christian 17.42 1.8
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Analise Lewis JR Bishop Verot 12.63
5 Madison Scott SR Riverview (Sarasota) 12.94
16 Carolina Verde JR Gulf Coast 13.63
17 Marie Philemont JR Palmetto Ridge 13.68
32 Ameijha Jones JR Port Charlotte 14.73
39 Janessa Hardison FR South Fort Myers 15.56
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Alexis Graham SO Braden River 12.78
14 Shanice Linton JR Palmetto Ridge 13.56
27 Morgan Windsor SR Riverview (Sarasota) 14.40
29 Jennifer Chavez JR Gulf Coast 14.56
30 Wildyana St. Jean SO North Port 14.58
37 Camila Arce JR Barron Collier 15.09
46 Macy Monge 6 Evangelical Christian 17.42
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: 3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Loren Brown SO Community School (Naples) 12.83
7 Dyana Donovan FR Charlotte 13.19
15 Janaysha Maccou SR Gateway Charter 13.62
23 Ellie Miller 6 Canterbury (FM) 13.98
34 Alexis Reyes Gipson SR Riverview (Sarasota) 14.84
35 Kim Vu JR Seacrest Country Day 14.88
43 Jessica Yates 6 Evangelical Christian 15.87
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: 3.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Ella Sarnac SO Bishop Verot 12.97
22 Jasmine Simpson FR Bishop Verot 13.84
31 Andrea Madariaga SR Seacrest Country Day 14.61
38 Emily Hooper JR Gulf Coast 15.24
40 Angelia Gordan SO Lemon Bay 15.65
45 Maleah Smith 6 Evangelical Christian 17.23
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Raja Arrington SO Booker 13.21
12 Gabriella Gause SO Palmetto Ridge 13.45
18 emily feliciano JR Island Coast 13.74
19 Suzie Linn JR Marco Island Academy 13.78
24 Tauvolissia Smith SO North Port 14.17
33 Tori Thompson SR Port Charlotte 14.79
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Tykiriah Thomas FR Charlotte 12.77
9 Tarkieshla Tanelus FR Barron Collier 13.22
11 Cherish Kelly SR South Fort Myers 13.36
20 Morgan Bradford JR Canterbury (FM) 13.80
25 Kahri Filiaggi-Watson 8 Gateway Charter 14.21
41 Grayce Robertson JR Lemon Bay 15.72
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Mercedes Collins JR North Port 13.28
13 Dominique Storr SO Booker 13.46
21 Katelyn Ambrose FR Canterbury (FM) 13.83
26 Kimberly Clerjuste SO Port Charlotte 14.24
28 Beverly Vendredy SR Island Coast 14.53
36 Kelly Breuler SO Barron Collier 15.09
42 Karla Luis JR Oasis 15.79
44 Kate Bronson SR Seacrest Country Day 16.61