February 28, 2019
|
Charlotte FL - Punta Gorda, FL

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 kylah Buckle FR North Port 58.30 10
2 Loren Brown SO Community School (Naples) 1:01.68 8
3 Gabrielle Mora SR Cape Coral 1:03.68 6
4 Savannah Beasley SO Estero 1:04.34 5
5 Emma Donato SR Lakewood Ranch 1:05.20 4
6 Megan Denny SR Fort Myers 1:05.68 3
7 Parmelie Andris SO Lely 1:05.84 2
8 Averie Coup FR Estero 1:06.28 1

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 kylah Buckle FR North Port 1:01.44
2 Loren Brown SO Community School (Naples) 1:03.07
3 Gabrielle Mora SR Cape Coral 1:03.40
4 Emma Donato SR Lakewood Ranch 1:05.21
5 Megan Denny SR Fort Myers 1:05.33
6 Savannah Beasley SO Estero 1:05.58
7 Parmelie Andris SO Lely 1:05.93
8 Averie Coup FR Estero 1:06.37
9 Shaliana Class JR Mariner 1:06.40
10 Victoria Simeone SR Charlotte 1:06.56
11 Gabriella Navas FR Fort Myers 1:06.62
12 Sarah Mendez JR North Port 1:06.99
13 Kalyn Uebelacker JR Charlotte 1:07.67
14 Nicole Prichard SO Lakewood Ranch 1:08.55
15 Katrina Lee SR Fort Myers 1:08.56
16 Savannah Lang JR Cape Coral 1:08.82
17 Serena Fox JR St. John Neumann 1:08.96
18 Charleze Borer SO North Port 1:09.11
19 Alana Lozada JR Mariner 1:09.29
20 Sarah Feliciano JR Island Coast 1:09.69
21 Kileigh Russel FR Estero 1:10.25
22 Alyssa Gallow SO Lakewood Ranch 1:10.32
23 Arianna Ponton-Johnson SR Cape Coral 1:10.79
24 Clare Donohue SR St. John Neumann 1:10.82
25 Laura Poelstra SR Lely 1:11.18
26 Olivia Chapin SO Charlotte 1:12.67
27 Kicha Pierre JR Island Coast 1:13.72
28 Regan Metzger SR St. John Neumann 1:13.99
29 Ferlande Merilus SO Lely 1:14.19
30 Madison Rassbach JR Imagine School 1:14.20
31 Denise Harteman SR Riverdale 1:14.96
32 Jasmin Valencia FR Riverdale 1:20.28
33 Amanda Luis SR Imagine School 1:22.99
34 Ashley Cruz JR Community School (Naples) 1:31.32
35 Divine Johnson FR Island Coast 1:41.71
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 kylah Buckle FR North Port 1:01.44
18 Charleze Borer SO North Port 1:09.11
25 Laura Poelstra SR Lely 1:11.18
26 Olivia Chapin SO Charlotte 1:12.67
32 Jasmin Valencia FR Riverdale 1:20.28
34 Ashley Cruz JR Community School (Naples) 1:31.32
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Gabrielle Mora SR Cape Coral 1:03.40
8 Averie Coup FR Estero 1:06.37
10 Victoria Simeone SR Charlotte 1:06.56
21 Kileigh Russel FR Estero 1:10.25
22 Alyssa Gallow SO Lakewood Ranch 1:10.32
29 Ferlande Merilus SO Lely 1:14.19
30 Madison Rassbach JR Imagine School 1:14.20
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Loren Brown SO Community School (Naples) 1:03.07
11 Gabriella Navas FR Fort Myers 1:06.62
12 Sarah Mendez JR North Port 1:06.99
15 Katrina Lee SR Fort Myers 1:08.56
20 Sarah Feliciano JR Island Coast 1:09.69
23 Arianna Ponton-Johnson SR Cape Coral 1:10.79
33 Amanda Luis SR Imagine School 1:22.99
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Parmelie Andris SO Lely 1:05.93
9 Shaliana Class JR Mariner 1:06.40
13 Kalyn Uebelacker JR Charlotte 1:07.67
14 Nicole Prichard SO Lakewood Ranch 1:08.55
17 Serena Fox JR St. John Neumann 1:08.96
27 Kicha Pierre JR Island Coast 1:13.72
35 Divine Johnson FR Island Coast 1:41.71
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Emma Donato SR Lakewood Ranch 1:05.21
5 Megan Denny SR Fort Myers 1:05.33
6 Savannah Beasley SO Estero 1:05.58
16 Savannah Lang JR Cape Coral 1:08.82
19 Alana Lozada JR Mariner 1:09.29
24 Clare Donohue SR St. John Neumann 1:10.82
28 Regan Metzger SR St. John Neumann 1:13.99
31 Denise Harteman SR Riverdale 1:14.96