March 22, 2019
|
South Sumter - Bushnell, FL
|
Timing: Athletic Scoring Providers

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dalton Brown SR Tavares 41.42 45.51 1:01.36 51.13 1:01.36 10
2 Okechukwu Nkwocha SR Lecanto 1:00.41 54.05 1:03.59 52.99 37.10 8
3 Andra Hart SR South Sumter 1:07.57 1:09.71 54.16 53.62 1:01.67 6
4 Dylan McCain JR Tampa Catholic 38.14 1:03.20 40.32 54.48 55.57 5
5 Davion Smith SO South Sumter 55.29 43.80 59.67 54.74 44.34 4
6 Parker Tallis JR Foundation Academy 44.80 51.99 1:10.24 55.30 1:10.24 3
7 James Phillips JR Lecanto 1:10.07 51.01 1:08.95 56.05 56.05 2
8 Mark Provost SR Citrus 47.76 54.67 1:02.15 57.54 1:07.33 1
9 Brandon Kasyanov SO Foundation Academy 1:01.21 57.64 55.86 59.42 1:01.80 -
10 Timothy Young JR Tampa Catholic 1:00.25 1:12.78 1:13.37 59.65 1:11.58 -
11 Garhett Miller SO South Sumter 1:17.28 1:09.49 41.93 59.90 53.32 -
12 Kenan Collignon JR Tavares 1:09.60 1:15.00 49.80 1:00.00 46.80 -
13 Paulin David FR Crystal River 48.11 1:08.55 46.91 1:00.13 1:10.36 -
14 Peter Ian Holzer SO Lecanto 1:10.99 44.29 54.00 1:00.67 57.03 -
15 Cullen van der Riet JR Foundation Academy 49.95 1:01.66 1:20.16 1:01.66 58.58 -
16 Cody Bishir FR Citrus 1:09.71 46.89 51.82 1:01.69 1:10.33 -
17 Terrell Snowden, Jr SO Wildwood 1:16.86 51.45 1:00.12 1:01.98 46.49 -
18 Colin Doyle JR Citrus 58.02 50.37 47.18 1:03.75 1:01.84 -
19 Bradley Davies SO Tavares 1:22.85 58.71 1:16.98 1:05.23 1:01.32 -
20 Caden Smith JR Pasco 1:22.32 57.21 1:17.44 1:09.76 51.63 -
21 Garion Pope JR SO Pasco 1:18.70 1:21.54 58.14 1:10.90 1:08.78 -
22 Andrew Tossoonian FR Tampa Catholic 1:27.46 55.16 1:34.55 1:18.79 1:39.28 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Kenan Collignon JR Tavares 1:00.00 1:16.80 -
17 Terrell Snowden, Jr SO Wildwood 1:01.98 1:11.90 -
20 Caden Smith JR Pasco 1:09.76 49.53 -
21 Garion Pope JR SO Pasco 1:10.90 1:08.07 -
22 Andrew Tossoonian FR Tampa Catholic 1:18.79 1:08.55 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Brandon Kasyanov SO Foundation Academy 59.42 -
13 Paulin David FR Crystal River 1:00.13 -
15 Cullen van der Riet JR Foundation Academy 1:01.66 -
16 Cody Bishir FR Citrus 1:01.69 -
18 Colin Doyle JR Citrus 1:03.75 -
19 Bradley Davies SO Tavares 1:05.23 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Dylan McCain JR Tampa Catholic 54.48 1:07.56 56.12 40.32 1:03.75 5
7 James Phillips JR Lecanto 56.05 1:02.78 1:02.22 56.61 1:10.07 2
8 Mark Provost SR Citrus 57.54 40.86 1:03.30 52.94 40.86 1
10 Timothy Young JR Tampa Catholic 59.65 1:09.79 1:08.60 47.13 1:15.16 -
11 Garhett Miller SO South Sumter 59.90 1:10.09 49.12 46.13 1:16.08 -
14 Peter Ian Holzer SO Lecanto 1:00.67 44.90 54.61 43.69 1:06.13 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Dalton Brown SR Tavares 1:01.36 51.13 10
2 Okechukwu Nkwocha SR Lecanto 1:01.47 52.99 8
3 Andra Hart SR South Sumter 38.61 53.62 6
5 Davion Smith SO South Sumter 54.74 54.74 4
6 Parker Tallis JR Foundation Academy 46.46 55.30 3