February 16, 2019
|
Ida Baker (Cape Coral) - Cape Coral, FL

Boys' 200 Meters Finals

W: -2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jarvis Jones JR Dunbar 22.49 10
2 Major Williams SR Dunbar 22.66 8
3 Marvens Merisier SO Fort Myers 22.74 6
4 Zavion Battle JR Dunbar 22.89 5
5 Jay Hurd SR Barron Collier 23.13 4
6 Djerwensky Desnor SO Golden Gate 23.64 3
7 James Sylvestre JR Naples 23.65 2
8 Percy Milledge JR Lehigh 25.47 1

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Major Williams SR Dunbar 23.08
2 Jarvis Jones JR Dunbar 23.15
3 Zavion Battle JR Dunbar 23.30
4 Marvens Merisier SO Fort Myers 23.72
5 Percy Milledge JR Lehigh 23.75
6 Jay Hurd SR Barron Collier 23.76
7 James Sylvestre JR Naples 23.86
8 Djerwensky Desnor SO Golden Gate 23.92
9 Tyge Davis JR Lehigh 23.99
10 Klayton Roth JR Riverdale 24.02
11 Mardan Ramirez SR Barron Collier 24.14
12 Konner Barrett 8 Canterbury (FM) 24.25
13 Guiscard Marcelin JR Fort Myers 24.35
14 Omarion Cooper SO Lehigh 24.36
15 Jaydin Feliz SR Cape Coral 24.37
16 John Coleus JR Fort Myers 24.65
17 Jason Deshommes JR Naples 24.66
18 Dominic Camarca SO Canterbury (FM) 24.84
19 Emmanuel Washington JR South Fort Myers 24.85
20 John Perez JR Naples 24.87
21 Hunter Jones SR Golden Gate 24.91
22 Shayne Hayes SR Oasis 24.91
23 Ryan Walrod JR Southwest Florida Christian 24.93
24 Nathan Castor FR South Fort Myers 24.97
25 Donald Jeanlouis FR Cape Coral 25.43
26 Cedric Thomas JR Cypress Lake 25.61
27 Aiden Thompson JR Estero 25.62
28 Alex Ferrer JR Ida Baker 25.63
29 Clayton Savinsky SR North Fort Myers 25.74
30 Joseph Martinez FR Bonita Springs 25.83
31 Travon Trotter JR Cypress Lake 25.84
32 Kenold Pierre SO Mariner 25.92
33 Blake Tankersly SR Community School (Naples) 25.95
34 Alex Gonzalez FR Canterbury (FM) 25.97
35 Sammuel Presmy JR North Fort Myers 26.10
36 Brett Reed JR North Fort Myers 26.23
37 Eraldi Mucka SO Gulf Coast 26.37
38 Justin Losapio FR Southwest Florida Christian 26.55
39 Daniel Regalado FR Bonita Springs 26.60
40 Brandon Adams JR Estero 26.71
41 Maximus Sime-Ainsworth SO Bonita Springs 26.72
42 William Miller FR Barron Collier 27.08
43 Hunter Iverson SR Ida Baker 27.09
44 Alex Alicea JR Mariner 27.88
45 Austin Redd FR Southwest Florida Christian 27.93
46 J'Andre Huffman SO South Fort Myers 28.53
47 Eddian Gonzalez JR Estero 28.57
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: -3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Major Williams SR Dunbar 23.08
8 Djerwensky Desnor SO Golden Gate 23.92
10 Klayton Roth JR Riverdale 24.02
26 Cedric Thomas JR Cypress Lake 25.61
36 Brett Reed JR North Fort Myers 26.23
41 Maximus Sime-Ainsworth SO Bonita Springs 26.72
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: -3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Zavion Battle JR Dunbar 23.30
15 Jaydin Feliz SR Cape Coral 24.37
18 Dominic Camarca SO Canterbury (FM) 24.84
21 Hunter Jones SR Golden Gate 24.91
43 Hunter Iverson SR Ida Baker 27.09
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: -2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Jarvis Jones JR Dunbar 23.15
33 Blake Tankersly SR Community School (Naples) 25.95
37 Eraldi Mucka SO Gulf Coast 26.37
46 J'Andre Huffman SO South Fort Myers 28.53
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: -3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jay Hurd SR Barron Collier 23.76
22 Shayne Hayes SR Oasis 24.91
28 Alex Ferrer JR Ida Baker 25.63
38 Justin Losapio FR Southwest Florida Christian 26.55
40 Brandon Adams JR Estero 26.71
44 Alex Alicea JR Mariner 27.88
47 Eddian Gonzalez JR Estero 28.57
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: -3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Tyge Davis JR Lehigh 23.99
19 Emmanuel Washington JR South Fort Myers 24.85
23 Ryan Walrod JR Southwest Florida Christian 24.93
29 Clayton Savinsky SR North Fort Myers 25.74
34 Alex Gonzalez FR Canterbury (FM) 25.97
45 Austin Redd FR Southwest Florida Christian 27.93
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Marvens Merisier SO Fort Myers 23.72
13 Guiscard Marcelin JR Fort Myers 24.35
16 John Coleus JR Fort Myers 24.65
20 John Perez JR Naples 24.87
30 Joseph Martinez FR Bonita Springs 25.83
32 Kenold Pierre SO Mariner 25.92
39 Daniel Regalado FR Bonita Springs 26.60
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: -2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Mardan Ramirez SR Barron Collier 24.14
14 Omarion Cooper SO Lehigh 24.36
17 Jason Deshommes JR Naples 24.66
31 Travon Trotter JR Cypress Lake 25.84
42 William Miller FR Barron Collier 27.08
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: -2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Percy Milledge JR Lehigh 23.75
7 James Sylvestre JR Naples 23.86
12 Konner Barrett 8 Canterbury (FM) 24.25
24 Nathan Castor FR South Fort Myers 24.97
25 Donald Jeanlouis FR Cape Coral 25.43
27 Aiden Thompson JR Estero 25.62
35 Sammuel Presmy JR North Fort Myers 26.10