March 27, 2019
|
King's Academy - West Palm Beach, FL
|
Timing: Servant Spirit Timing Services

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ted Twyman SR Benjamin School 4:38.17 10
2 Patrick Young JR Jupiter Christian 4:42.61 8
3 Cameron Dunn JR King's Academy 4:46.43 6
4 Zachariah John SO FAU High 5:03.38 5
5 Lukas Diaz SO Jupiter Christian 5:05.19 4
6 Sammy Galarza SO Atlantic Christian 5:06.84 3
7 Michael Deoliveira FR FAU High 5:10.68 2
8 Gavin Hart SO FAU High 5:10.78 1
9 Christopher Hobbs 8 King's Academy 5:13.76 -
10 Nicolas Raffinengo SO Oxbridge Academy 5:23.59 -
11 Ryan Mays FR FAU High 5:27.27 -
12 Justin Haine SO King's Academy 5:35.28 -
13 James Carr FR Benjamin School 5:35.49 -
14 Ryan Svopa SR Dreyfoos 5:43.18 -
15 Eduardo Rodriguez 8 Atlantic Christian 5:44.27 -
16 Jack Collins SR Dreyfoos 5:44.46 -
17 Jose Cabrera SO Glades Day 5:50.12 -
18 Zacharie Ayotte SO Boca Raton Christian 5:52.10 -
19 Carlos Fernandez SR Berean Christian 5:53.65 -
20 Logan Fyke 7 Berean Christian 5:54.54 -
21 Christian Goldman SO St. John Paul II 5:57.01 -
22 Cole Dalie SO King's Academy 5:59.22 -
23 Colby German 8 Benjamin School 6:04.36 -
24 Bradley Butzberger FR Berean Christian 6:06.82 -
25 Josiah Joseph 7 Jupiter Christian 6:16.20 -
26 Camilo Suiz FR Benjamin School 6:17.37 -
27 Aaron Kruppenbacher 7 Berean Christian 6:19.30 -
28 Will Sober FR Dreyfoos 6:22.23 -
29 Bradley Nichelson 8 Atlantic Christian 6:53.19 -
30 Jonathan Singer FR St. John Paul II 7:09.91 -
  Ian Noble SO St. Andrew's DNF   
  Espn LaRocca 7 Lake Worth Christian DNS   
  Arturo Campuzano 7 Lake Worth Christian DNS   
  Cooper Parry FR Jupiter Christian DNS   
  Andrew Swanson SR Atlantic Christian DNS   
  Bradley Calixte SO Inlet Grove DNS   
  Nicolai Rodriguez SO Oxbridge Academy DNS   
  Thomas Raymond SO Oxbridge Academy DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Ryan Svopa SR Dreyfoos 5:43.18 -
15 Eduardo Rodriguez 8 Atlantic Christian 5:44.27 -
16 Jack Collins SR Dreyfoos 5:44.46 -
18 Zacharie Ayotte SO Boca Raton Christian 5:52.10 -
20 Logan Fyke 7 Berean Christian 5:54.54 -
21 Christian Goldman SO St. John Paul II 5:57.01 -
22 Cole Dalie SO King's Academy 5:59.22 -
23 Colby German 8 Benjamin School 6:04.36 -
24 Bradley Butzberger FR Berean Christian 6:06.82 -
25 Josiah Joseph 7 Jupiter Christian 6:16.20 -
26 Camilo Suiz FR Benjamin School 6:17.37 -
27 Aaron Kruppenbacher 7 Berean Christian 6:19.30 -
28 Will Sober FR Dreyfoos 6:22.23 -
29 Bradley Nichelson 8 Atlantic Christian 6:53.19 -
30 Jonathan Singer FR St. John Paul II 7:09.91 -
  Arturo Campuzano 7 Lake Worth Christian DNS   
  Espn LaRocca 7 Lake Worth Christian DNS   
  Cooper Parry FR Jupiter Christian DNS   
  Bradley Calixte SO Inlet Grove DNS   
  Thomas Raymond SO Oxbridge Academy DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ted Twyman SR Benjamin School 4:38.17 10
2 Patrick Young JR Jupiter Christian 4:42.61 8
3 Cameron Dunn JR King's Academy 4:46.43 6
4 Zachariah John SO FAU High 5:03.38 5
5 Lukas Diaz SO Jupiter Christian 5:05.19 4
6 Sammy Galarza SO Atlantic Christian 5:06.84 3
7 Michael Deoliveira FR FAU High 5:10.68 2
8 Gavin Hart SO FAU High 5:10.78 1
9 Christopher Hobbs 8 King's Academy 5:13.76 -
10 Nicolas Raffinengo SO Oxbridge Academy 5:23.59 -
11 Ryan Mays FR FAU High 5:27.27 -
12 Justin Haine SO King's Academy 5:35.28 -
13 James Carr FR Benjamin School 5:35.49 -
17 Jose Cabrera SO Glades Day 5:50.12 -
19 Carlos Fernandez SR Berean Christian 5:53.65 -
  Ian Noble SO St. Andrew's DNF   
  Andrew Swanson SR Atlantic Christian DNS   
  Nicolai Rodriguez SO Oxbridge Academy DNS