March 1, 2019
|
The First Academy - Orlando, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Xiomara Malone JR Timber Creek 15.49 10
2 Helena Huyke FR Celebration 15.96 8
3 Giselle Archibald-Bowers SO Timber Creek 16.61 6
4 Destini Franklin JR Mainland 17.70 5
5 Aaliyah Vasquez JR Colonial 17.81 4
6 Ellie Erikson SR Lake Mary 18.10 3
7 Landy Joseph SR Jones 18.16 2
8 Jordan Singletary SO DeLand 18.38 1
9 Jourdon Cooper JR Mainland 18.76 -
10 Alexis Doll SO Lake Minneola 19.40 -
11 Payton Moore SR Winter Park 19.64 -
12 Beonni Smith SR East River 19.74 -
13 Mallory White JR Winter Park 19.81 -
14 Summer Klein JR Mainland 20.10 -
15 Justina Fiumara SR Lake Howell 20.12 -
16 Jaelyn Wilson SR Jones 20.20 -
17 Ashley Flay FR Lake Mary 21.02 -
18 Aliana Alvarado JR Colonial 21.03 -
19 Lirisha Corcino Millan SO Lake Howell 21.82 -
20 Aniyha Carr SO Lake Mary 21.83 -
21 Arianna Pichardo FR East River 21.85 -
22 Lylnya Cooper SO Lake Howell 22.27 -
23 Nyra Taylor SR Lake Minneola 22.75 -
24 Kiara Estrella JR Timber Creek 22.86 -
  Yessmary Rodriguez SO Colonial DNS   
  Hailee Rodgers SO Jones DNS   
  Nina Clarke SO Lake Minneola DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 1
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Xiomara Malone JR Timber Creek 15.49 10
2 Helena Huyke FR Celebration 15.96 8
3 Giselle Archibald-Bowers SO Timber Creek 16.61 6
4 Destini Franklin JR Mainland 17.70 5
5 Aaliyah Vasquez JR Colonial 17.81 4
6 Ellie Erikson SR Lake Mary 18.10 3
9 Jourdon Cooper JR Mainland 18.76 -
11 Payton Moore SR Winter Park 19.64 -
Girls' 100 Hurdles Section 2
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Landy Joseph SR Jones 18.16 2
13 Mallory White JR Winter Park 19.81 -
14 Summer Klein JR Mainland 20.10 -
15 Justina Fiumara SR Lake Howell 20.12 -
16 Jaelyn Wilson SR Jones 20.20 -
20 Aniyha Carr SO Lake Mary 21.83 -
  Yessmary Rodriguez SO Colonial DNS   
  Hailee Rodgers SO Jones DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 3
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Beonni Smith SR East River 19.74 -
17 Ashley Flay FR Lake Mary 21.02 -
19 Lirisha Corcino Millan SO Lake Howell 21.82 -
21 Arianna Pichardo FR East River 21.85 -
22 Lylnya Cooper SO Lake Howell 22.27 -
23 Nyra Taylor SR Lake Minneola 22.75 -
24 Kiara Estrella JR Timber Creek 22.86 -
Girls' 100 Hurdles Section 4
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jordan Singletary SO DeLand 18.38 1
10 Alexis Doll SO Lake Minneola 19.40 -
18 Aliana Alvarado JR Colonial 21.03 -
  Nina Clarke SO Lake Minneola DNS