March 16, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Ott JR George Jenkins 49.05 10
2 Jaden Rudolph JR George Jenkins 49.13 8
3 Dametrion Mallett JR Lake Wales 49.59 6
4 Emman Uel Shuler JR Lake Wales 51.38 5
5 Dannie Motley SO Bartow 51.61 4
6 Deandre Knighten SO Frostproof 52.81 3
7 Jaylan Bradshaw SR Haines City 53.20 2
8 Christopher Donaldson FR Auburndale 53.43 1

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Emman Uel Shuler JR Lake Wales 50.98
2 Dametrion Mallett JR Lake Wales 51.05
3 Jaden Rudolph JR George Jenkins 51.13
4 Dannie Motley SO Bartow 51.36
5 William Ott JR George Jenkins 51.44
6 Deandre Knighten SO Frostproof 51.71
7 Christopher Donaldson FR Auburndale 51.77
8 Jaylan Bradshaw SR Haines City 52.08
9 Malik Wallace SO Lake Gibson 52.20
10 Paul Maxwell SR Auburndale 52.29
11 Nathan Abram SR McKeel 52.68
12 Khedgen Willis SR Lake Region 52.79
13 Dammon Campbell SR Frostproof 52.80
14 Damian Del Rosario SR Ridge Community 52.95
15 Antwan Hall JR Winter Haven 53.22
16 Breilyn Sullivan SR George Jenkins 53.79
17 Kijani Henry SR McKeel 54.10
18 William Mosley JR George Jenkins 54.17
19 Joaquin Jackson FR Winter Haven 54.54
20 Josh Warren SR Winter Haven 54.68
21 Tyreek Hobbs SR Tenoroc 55.01
22 Christopher Laneau JR Mulberry 55.03
23 Chris Howard SR Lakeland 55.24
24 Saion Tollie SO Bartow 55.53
25 Joey Torres Colon JR Lake Wales 55.75
26 Essmal Reed SO Kathleen 56.02
27 Jokobi Nelson JR Kathleen 56.02
28 Edino Taylor SO Winter Haven 57.27
29 Jonathan Paul JR Haines City 57.42
30 Tyler Gomer SO Bartow 59.43
31 Raistlin Rivera SO McKeel 59.48
32 Dearrick Howard SR Fort Meade 59.87
33 Joey Cheshire FR Lakeland 59.88
34 Josue Etienne FR Lake Region 1:00.52
35 Ethan Haynes JR Discovery 1:00.58
36 Fernando Garcia JR Frostproof 1:01.22
37 Anthony Bruni JR Vanguard (LW) 1:03.36
38 Conner Bass JR McKeel 1:03.58
39 Dylan Ayer SO Vanguard (LW) 1:04.38
40 Carltavious Ferdinand JR Jordan Christian Prep 1:07.53
41 Taden Krzeminski FR Discovery 1:08.69
42 Antonio Maria FR Vanguard (LW) 1:12.95
43 Antrell Adamson FR Auburndale 1:20.25
  Timothy Graydon FR Bartow DNS
  O'neal Grant JR Discovery DNS
  Ivan Acosta SO Frostproof DNS
  Trevonti Andrews SO Jordan Christian Prep DNS
  Randy Campbell SO Fort Meade DNS
  Glen Berto SO Discovery DNS
  Kaleil Allen SR Bell Creek DNS
  Adam Mifsud FR Vanguard (LW) DNS
  Armani Pinkston JR Santa Fe Catholic DNS
  Ray Davis JR Santa Fe Catholic DNS
  Zack Hagerty SR Santa Fe Catholic DNS
  Isaiah Hudson JR Mulberry DNS
  Giovanni Villanueva JR Mulberry DNS
  Mehki Jackson SO Kathleen DNS
  Wisdom Johnson SR Fort Meade DNS
  Joel Ojeda SR Lake Gibson DNS
  Carson Hosegood SR Lakeland DNS
  Jaylen Rolle JR Lakeland DNS
  Josias Alvarez SR Lakeland Christian DNS
  Devonte Thomas SR Lake Region DNS
  Tyreese Williams SR Lake Region DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 William Ott JR George Jenkins 51.44
10 Paul Maxwell SR Auburndale 52.29
26 Essmal Reed SO Kathleen 56.02
35 Ethan Haynes JR Discovery 1:00.58
38 Conner Bass JR McKeel 1:03.58
40 Carltavious Ferdinand JR Jordan Christian Prep 1:07.53
  Carson Hosegood SR Lakeland DNS
  Mehki Jackson SO Kathleen DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Dametrion Mallett JR Lake Wales 51.05
11 Nathan Abram SR McKeel 52.68
25 Joey Torres Colon JR Lake Wales 55.75
  Glen Berto SO Discovery DNS
  Kaleil Allen SR Bell Creek DNS
  Ray Davis JR Santa Fe Catholic DNS
  Tyreese Williams SR Lake Region DNS
  Trevonti Andrews SO Jordan Christian Prep DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jaden Rudolph JR George Jenkins 51.13
20 Josh Warren SR Winter Haven 54.68
30 Tyler Gomer SO Bartow 59.43
34 Josue Etienne FR Lake Region 1:00.52
37 Anthony Bruni JR Vanguard (LW) 1:03.36
39 Dylan Ayer SO Vanguard (LW) 1:04.38
  Zack Hagerty SR Santa Fe Catholic DNS
  Joel Ojeda SR Lake Gibson DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Dannie Motley SO Bartow 51.36
13 Dammon Campbell SR Frostproof 52.80
18 William Mosley JR George Jenkins 54.17
27 Jokobi Nelson JR Kathleen 56.02
28 Edino Taylor SO Winter Haven 57.27
31 Raistlin Rivera SO McKeel 59.48
36 Fernando Garcia JR Frostproof 1:01.22
  Timothy Graydon FR Bartow DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Emman Uel Shuler JR Lake Wales 50.98
12 Khedgen Willis SR Lake Region 52.79
19 Joaquin Jackson FR Winter Haven 54.54
29 Jonathan Paul JR Haines City 57.42
43 Antrell Adamson FR Auburndale 1:20.25
  Isaiah Hudson JR Mulberry DNS
  Wisdom Johnson SR Fort Meade DNS
  Josias Alvarez SR Lakeland Christian DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Damian Del Rosario SR Ridge Community 52.95
16 Breilyn Sullivan SR George Jenkins 53.79
23 Chris Howard SR Lakeland 55.24
24 Saion Tollie SO Bartow 55.53
  O'neal Grant JR Discovery DNS
  Adam Mifsud FR Vanguard (LW) DNS
  Giovanni Villanueva JR Mulberry DNS
  Randy Campbell SO Fort Meade DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Deandre Knighten SO Frostproof 51.71
9 Malik Wallace SO Lake Gibson 52.20
21 Tyreek Hobbs SR Tenoroc 55.01
22 Christopher Laneau JR Mulberry 55.03
32 Dearrick Howard SR Fort Meade 59.87
  Armani Pinkston JR Santa Fe Catholic DNS
  Devonte Thomas SR Lake Region DNS
  Ivan Acosta SO Frostproof DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Christopher Donaldson FR Auburndale 51.77
8 Jaylan Bradshaw SR Haines City 52.08
15 Antwan Hall JR Winter Haven 53.22
17 Kijani Henry SR McKeel 54.10
33 Joey Cheshire FR Lakeland 59.88
41 Taden Krzeminski FR Discovery 1:08.69
42 Antonio Maria FR Vanguard (LW) 1:12.95
  Jaylen Rolle JR Lakeland DNS