March 16, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alicia Ruiz SO George Jenkins 58.72 10
2 Riniya Johnson JR Auburndale 59.63 8
3 Sydney Spaulding FR George Jenkins 1:02.75 6
4 Loreine Marrero Aquino SR Mulberry 1:03.22 5
5 Toniann Marshall FR Auburndale 1:05.49 4
6 Jayla Greene FR Lake Wales 1:05.97 3
7 Jo'Kierrea Kelly SO Kathleen 1:10.62 2
  Alana Bush JR Lake Gibson DNF   

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alicia Ruiz SO George Jenkins 58.40
2 Riniya Johnson JR Auburndale 59.19
3 Sydney Spaulding FR George Jenkins 1:01.46
4 Loreine Marrero Aquino SR Mulberry 1:02.96
5 Jayla Greene FR Lake Wales 1:02.97
6 Alana Bush JR Lake Gibson 1:03.94
7 Jo'Kierrea Kelly SO Kathleen 1:03.99
8 Toniann Marshall FR Auburndale 1:04.48
9 Dezarae Wright JR Kathleen 1:04.68
10 Hannah Shemansky SR Santa Fe Catholic 1:05.73
11 Deniasha Jordan SR Auburndale 1:05.85
12 Trinity Morrison JR Lake Wales 1:06.11
13 Laila Brown 8 Frostproof 1:06.75
14 Keia Strother JR Ridge Community 1:07.15
15 LaDale Eaves JR George Jenkins 1:07.42
16 Kenya Jamerson SO Winter Haven 1:07.91
17 Lakeisha Conliffe FR Auburndale 1:08.05
18 Savanna Newland 8 McKeel 1:08.40
19 Courtnie Stanley FR Bartow 1:08.89
20 Vanessa Duclos FR Winter Haven 1:08.94
21 Kadaysia Dash FR Lake Gibson 1:09.02
22 Ca 'Miele Handford JR Winter Haven 1:09.72
23 Maliyah Nichols SO Fort Meade 1:10.16
24 Keilah Tufino FR Ridge Community 1:11.29
25 Davena Campbell SO Frostproof 1:11.42
26 Hailey Colon FR Bartow 1:11.76
27 Destiny Deese JR Lakeland Christian 1:12.70
28 Aria Mcdaniels SR Haines City 1:12.75
29 Tamaria Thompson 8 Fort Meade 1:13.55
30 Vivian Streets SR Lakeland Christian 1:14.51
31 Kasaidy Montalvo SO Tenoroc 1:14.77
32 Berkley Holmes SO McKeel 1:15.22
33 Jayline Antoine FR Santa Fe Catholic 1:15.54
34 Hayley Swartz SO Lakeland 1:15.59
35 Nakyah Jordan SR Jordan Christian Prep 1:17.89
36 Shyann Barrett SO Frostproof 1:18.58
37 Layla Morse JR Lakeland 1:19.06
38 Monica Hernandez FR Lakeland 1:22.83
39 Olivia North SO Tenoroc 1:25.29
  Nakyah Jordan SR Jordan Christian Prep DNS
  Alexis McCants FR Lakeland DNS
  Michala Haggins JR Mulberry DNS
  Madeline Espina-Luke FR Mulberry DNS
  Tamera Brooks SR Haines City DNS
  Amiyah Lemmard 7 McKeel DNS
  Cora Nickless FR Discovery DNS
  Dashinik Bryant SO Kathleen DNS
  na leigha Hall FR Lake Region DNS
  Venessa Martin SR Lake Gibson DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alicia Ruiz SO George Jenkins 58.40
13 Laila Brown 8 Frostproof 1:06.75
20 Vanessa Duclos FR Winter Haven 1:08.94
34 Hayley Swartz SO Lakeland 1:15.59
38 Monica Hernandez FR Lakeland 1:22.83
39 Olivia North SO Tenoroc 1:25.29
  Dashinik Bryant SO Kathleen DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Sydney Spaulding FR George Jenkins 1:01.46
14 Keia Strother JR Ridge Community 1:07.15
17 Lakeisha Conliffe FR Auburndale 1:08.05
31 Kasaidy Montalvo SO Tenoroc 1:14.77
33 Jayline Antoine FR Santa Fe Catholic 1:15.54
  Madeline Espina-Luke FR Mulberry DNS
  na leigha Hall FR Lake Region DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Loreine Marrero Aquino SR Mulberry 1:02.96
16 Kenya Jamerson SO Winter Haven 1:07.91
23 Maliyah Nichols SO Fort Meade 1:10.16
28 Aria Mcdaniels SR Haines City 1:12.75
  Michala Haggins JR Mulberry DNS
  Tamera Brooks SR Haines City DNS
  Nakyah Jordan SR Jordan Christian Prep DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Riniya Johnson JR Auburndale 59.19
8 Toniann Marshall FR Auburndale 1:04.48
10 Hannah Shemansky SR Santa Fe Catholic 1:05.73
15 LaDale Eaves JR George Jenkins 1:07.42
21 Kadaysia Dash FR Lake Gibson 1:09.02
22 Ca 'Miele Handford JR Winter Haven 1:09.72
  Alexis McCants FR Lakeland DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Alana Bush JR Lake Gibson 1:03.94
7 Jo'Kierrea Kelly SO Kathleen 1:03.99
9 Dezarae Wright JR Kathleen 1:04.68
19 Courtnie Stanley FR Bartow 1:08.89
24 Keilah Tufino FR Ridge Community 1:11.29
  Cora Nickless FR Discovery DNS
  Venessa Martin SR Lake Gibson DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jayla Greene FR Lake Wales 1:02.97
12 Trinity Morrison JR Lake Wales 1:06.11
26 Hailey Colon FR Bartow 1:11.76
27 Destiny Deese JR Lakeland Christian 1:12.70
32 Berkley Holmes SO McKeel 1:15.22
  Amiyah Lemmard 7 McKeel DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Deniasha Jordan SR Auburndale 1:05.85
18 Savanna Newland 8 McKeel 1:08.40
25 Davena Campbell SO Frostproof 1:11.42
29 Tamaria Thompson 8 Fort Meade 1:13.55
30 Vivian Streets SR Lakeland Christian 1:14.51
35 Nakyah Jordan SR Jordan Christian Prep 1:17.89
36 Shyann Barrett SO Frostproof 1:18.58
37 Layla Morse JR Lakeland 1:19.06