April 6, 2019
|
Windermere - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Carter Rowe JR Windermere 1:59.96 10
2 Rudy Gatling JR Apopka 2:01.39 8
3 Shmael Jacques SR Olympia 2:02.00 6
4 Aaron Bracy JR Apopka 2:02.26 5
5 Jamal Slaven JR Olympia 2:02.78 4
6 Artise Lewis SR West Orange 2:03.95 3
7 Jhaniel Navarro Ortiz JR West Orange 2:08.18 2
8 Rajay Preddie JR West Orange 2:09.86 1
9 Noah Ellenback JR Windermere 2:09.86 -
10 Carl McKenzie SR Evans 2:11.68 -
11 Jesse Watson SO Ocoee 2:12.83 -
12 Dametrius Henry SO Evans 2:13.16 -
13 Jashar Carson JR Jones 2:14.45 -
14 Jacob Freeman JR Windermere 2:14.71 -
15 Jacquel Dean JR Dr. Phillips 2:15.22 -
16 Alexis Toledo SO Wekiva 2:15.84 -
17 Christian Vazquez SO Wekiva 2:16.04 -
18 Jehu Clarke JR Edgewater 2:18.49 -
19 Omarion Sherwood SO Ocoee 2:20.44 -
20 Daniel Manzella FR Dr. Phillips 2:21.08 -
21 Keon Williams SO Ocoee 2:24.67 -
22 John Carlo Lee SO Dr. Phillips 2:29.78 -
  Deshawn Primes SR Jones DNS   
  Isaiah Hands JR Evans DNS   
  Matthew Bush JR Wekiva DNS   
  Keshan Swain SO Edgewater DNS   
  Jevon Clarke JR Apopka DNS   
  Leron Sheppard SO Olympia DNS   
  Anton Watson SR Edgewater DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Carter Rowe JR Windermere 1:59.96 10
2 Rudy Gatling JR Apopka 2:01.39 8
3 Shmael Jacques SR Olympia 2:02.00 6
4 Aaron Bracy JR Apopka 2:02.26 5
5 Jamal Slaven JR Olympia 2:02.78 4
6 Artise Lewis SR West Orange 2:03.95 3
7 Jhaniel Navarro Ortiz JR West Orange 2:08.18 2
8 Rajay Preddie JR West Orange 2:09.86 1
9 Noah Ellenback JR Windermere 2:09.86 -
14 Jacob Freeman JR Windermere 2:14.71 -
16 Alexis Toledo SO Wekiva 2:15.84 -
17 Christian Vazquez SO Wekiva 2:16.04 -
  Matthew Bush JR Wekiva DNS   
  Deshawn Primes SR Jones DNS   
  Jevon Clarke JR Apopka DNS   
  Leron Sheppard SO Olympia DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Carl McKenzie SR Evans 2:11.68 -
11 Jesse Watson SO Ocoee 2:12.83 -
12 Dametrius Henry SO Evans 2:13.16 -
13 Jashar Carson JR Jones 2:14.45 -
15 Jacquel Dean JR Dr. Phillips 2:15.22 -
18 Jehu Clarke JR Edgewater 2:18.49 -
19 Omarion Sherwood SO Ocoee 2:20.44 -
20 Daniel Manzella FR Dr. Phillips 2:21.08 -
21 Keon Williams SO Ocoee 2:24.67 -
22 John Carlo Lee SO Dr. Phillips 2:29.78 -
  Keshan Swain SO Edgewater DNS   
  Anton Watson SR Edgewater DNS   
  Isaiah Hands JR Evans DNS