March 6, 2019
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Dinae Hemmings FR Seminole (Sanford) 13.22 10 0.8
2 Zaniyah Fye SO Seminole (Sanford) 13.61 8 0.8
3 Chardae Greene SO Lake Howell 13.68 6 0.3
4 Jaden Byrd SO Lake Howell 13.69 5 0.8
5 Arbrieanna Bryant FR Hagerty 13.99 4 0.3
6 Amilyah Robinson SO Lake Brantley 14.01 3 0.8
7 Nellysa Gaspar FR Lake Mary 14.10 2 0.8
8 Knielle Petty SO Lake Mary 14.28 1 0.9
9 Anya Spragg SO Lake Brantley 14.41 - 0.8
10 Felicia Wilks FR Oviedo 14.60 - 0.9
11 Mia Walker SO Lake Mary 14.67 - 0.3
12 Charnee Greene SO Lake Howell 14.68 - 0.9
13 Juliana Joseph FR Oviedo 14.70 - 1.6
14 J'aria Patterson FR Lake Brantley 15.05 - 0.9
15 JaNiya Upshaw FR Lake Mary 15.08 - 0.3
16 Brylan Gartman FR Lyman 15.30 - 0.9
17 Mecca-Alle Lindsey FR Hagerty 15.69 - 0.9
18 Maria Lowry FR Winter Springs 15.83 - 1.6
19 Eva Castillo SO Seminole (Sanford) 15.89 - 1.6
20 Ayden Chandler FR Oviedo 15.99 - 0.9
21 Cinnamon Creech FR Lake Howell 16.25 - 0.3
22 Alexis Carrion SO Winter Springs 16.37 - 0.3
23 Manaal Sheikh SO Seminole (Sanford) 16.74 - 1.6
24 Haley Waddell SO Winter Springs 16.85 - 0.9
25 Kiley Miller SO Winter Springs 16.90 - 0.3
26 Sarah Fitzpatrick FR Lyman 17.03 - 1.6
27 Bethany Champlin SO Hagerty 17.03 - 0.3
28 Rachal Segovia FR Lake Brantley 17.11 - 1.6
  Molly McGrath FR Hagerty DNS    -
  Karis Guilbeau FR Lyman DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dinae Hemmings FR Seminole (Sanford) 13.22 10
2 Zaniyah Fye SO Seminole (Sanford) 13.61 8
4 Jaden Byrd SO Lake Howell 13.69 5
6 Amilyah Robinson SO Lake Brantley 14.01 3
7 Nellysa Gaspar FR Lake Mary 14.10 2
9 Anya Spragg SO Lake Brantley 14.41 -
  Molly McGrath FR Hagerty DNS   
  Karis Guilbeau FR Lyman DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Knielle Petty SO Lake Mary 14.28 1
10 Felicia Wilks FR Oviedo 14.60 -
12 Charnee Greene SO Lake Howell 14.68 -
14 J'aria Patterson FR Lake Brantley 15.05 -
16 Brylan Gartman FR Lyman 15.30 -
17 Mecca-Alle Lindsey FR Hagerty 15.69 -
20 Ayden Chandler FR Oviedo 15.99 -
24 Haley Waddell SO Winter Springs 16.85 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Chardae Greene SO Lake Howell 13.68 6
5 Arbrieanna Bryant FR Hagerty 13.99 4
11 Mia Walker SO Lake Mary 14.67 -
15 JaNiya Upshaw FR Lake Mary 15.08 -
21 Cinnamon Creech FR Lake Howell 16.25 -
22 Alexis Carrion SO Winter Springs 16.37 -
25 Kiley Miller SO Winter Springs 16.90 -
27 Bethany Champlin SO Hagerty 17.03 -
Girls' 100 Meters Section 4
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Juliana Joseph FR Oviedo 14.70 -
18 Maria Lowry FR Winter Springs 15.83 -
19 Eva Castillo SO Seminole (Sanford) 15.89 -
23 Manaal Sheikh SO Seminole (Sanford) 16.74 -
26 Sarah Fitzpatrick FR Lyman 17.03 -
28 Rachal Segovia FR Lake Brantley 17.11 -

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Makayla Watson FR Lake Howell 27.09 10 0.1
2 Dinae Hemmings FR Seminole (Sanford) 27.30 8 0.1
3 Amira Ali SO Hagerty 27.75 6 0.1
4 Anya Spragg SO Lake Brantley 28.57 5 0.1
5 Jaden Byrd SO Lake Howell 28.95 4 0.1
6 Sarah Kanbara SO Oviedo 29.33 3 0.4
7 Amilyah Robinson SO Lake Brantley 29.77 2 0.1
8 Jasmine Jones FR Lyman 30.17 1 0.4
9 Nellysa Gaspar FR Lake Mary 30.32 - 0.5
10 Knielle Petty SO Lake Mary 30.43 - 0.4
11 Ainsley Compher FR Oviedo 30.76 - 0.4
12 Yarelis Santiago-Rodriguez FR Lake Howell 30.77 - 0.4
13 Charnee Greene SO Lake Howell 31.36 - 0.5
14 Roshna Cherugail Ramadoss SO Hagerty 31.63 - 0.5
15 Kaley Thurston FR Lake Brantley 31.90 - 0.5
16 Juliana Joseph FR Oviedo 32.12 - 0.4
17 Brylan Gartman FR Lyman 32.43 - 0.5
18 Alondra Oquendo FR Lyman 34.02 - 0.4
19 Izma Shakil SO Seminole (Sanford) 34.63 - 0.4
20 Alina Garib FR Winter Springs 34.72 - 0.4
21 Emma Huaman SO Winter Springs 35.28 - 0.4
22 Manaal Sheikh SO Seminole (Sanford) 35.81 - 0.4
23 Mecca-Alle Lindsey FR Hagerty 36.15 - 0.4
24 Sarah Fitzpatrick FR Lyman 36.47 - 0.4
25 Rachal Segovia FR Lake Brantley 39.72 - 0.4
26 Maggie Adams FR Winter Springs 39.92 - 0.4
27 Kiley Miller SO Winter Springs 40.79 - 0.5
  Mia Walker SO Lake Mary DNS    -
  Zaniyah Fye SO Seminole (Sanford) DNS    -
  Molly McGrath FR Hagerty DNS    -
  JaNiya Upshaw FR Lake Mary DNS    -
Girls' 200 Meters Section 1
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Makayla Watson FR Lake Howell 27.09 10
2 Dinae Hemmings FR Seminole (Sanford) 27.30 8
3 Amira Ali SO Hagerty 27.75 6
4 Anya Spragg SO Lake Brantley 28.57 5
5 Jaden Byrd SO Lake Howell 28.95 4
7 Amilyah Robinson SO Lake Brantley 29.77 2
  Molly McGrath FR Hagerty DNS   
  Zaniyah Fye SO Seminole (Sanford) DNS   
Girls' 200 Meters Section 2
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Sarah Kanbara SO Oviedo 29.33 3
10 Knielle Petty SO Lake Mary 30.43 -
16 Juliana Joseph FR Oviedo 32.12 -
18 Alondra Oquendo FR Lyman 34.02 -
20 Alina Garib FR Winter Springs 34.72 -
21 Emma Huaman SO Winter Springs 35.28 -
23 Mecca-Alle Lindsey FR Hagerty 36.15 -
25 Rachal Segovia FR Lake Brantley 39.72 -
Girls' 200 Meters Section 3
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jasmine Jones FR Lyman 30.17 1
11 Ainsley Compher FR Oviedo 30.76 -
12 Yarelis Santiago-Rodriguez FR Lake Howell 30.77 -
19 Izma Shakil SO Seminole (Sanford) 34.63 -
22 Manaal Sheikh SO Seminole (Sanford) 35.81 -
24 Sarah Fitzpatrick FR Lyman 36.47 -
26 Maggie Adams FR Winter Springs 39.92 -
  JaNiya Upshaw FR Lake Mary DNS   
Girls' 200 Meters Section 4
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Nellysa Gaspar FR Lake Mary 30.32 -
13 Charnee Greene SO Lake Howell 31.36 -
14 Roshna Cherugail Ramadoss SO Hagerty 31.63 -
15 Kaley Thurston FR Lake Brantley 31.90 -
17 Brylan Gartman FR Lyman 32.43 -
27 Kiley Miller SO Winter Springs 40.79 -
  Mia Walker SO Lake Mary DNS   

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Karis Guilbeau FR Lyman 1:03.47 10
2 Makayla Watson FR Lake Howell 1:03.65 8
3 Amira Ali SO Hagerty 1:04.25 6
4 Florence Onyiuke FR Seminole (Sanford) 1:06.71 5
5 Isabela Zapata SO Lake Howell 1:06.88 4
6 Naomi Flowers FR Winter Springs 1:06.99 3
7 Madison Gordon SO Lyman 1:07.34 2
8 Chardae Greene SO Lake Howell 1:09.12 1
9 Danielle Singer SO Oviedo 1:11.52 -
10 Paige Costanzo FR Lake Howell 1:11.58 -
11 Megan Lundstrum FR Hagerty 1:12.37 -
12 Adriana Singh FR Hagerty 1:12.71 -
13 Deidre Swain FR Seminole (Sanford) 1:12.89 -
14 Sarah Casey FR Lake Mary 1:14.07 -
15 Karina Juarez FR Lake Mary 1:14.69 -
16 J'aria Patterson FR Lake Brantley 1:15.12 -
17 Shannon Snead SO Lake Mary 1:15.52 -
18 Kaley Thurston FR Lake Brantley 1:16.40 -
19 Haley Waddell SO Winter Springs 1:18.58 -
20 Izma Shakil SO Seminole (Sanford) 1:22.74 -
21 Mackenzie Vanhees SO Lake Mary 1:27.62 -
22 Rachal Segovia FR Lake Brantley 1:29.21 -
  Anya Spragg SO Lake Brantley DNS   
  Allison Stromberg FR Seminole (Sanford) DNS   
  Hailey Hazelwood JR Hagerty DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Amira Ali SO Hagerty 1:04.25 6
4 Florence Onyiuke FR Seminole (Sanford) 1:06.71 5
6 Naomi Flowers FR Winter Springs 1:06.99 3
11 Megan Lundstrum FR Hagerty 1:12.37 -
12 Adriana Singh FR Hagerty 1:12.71 -
13 Deidre Swain FR Seminole (Sanford) 1:12.89 -
22 Rachal Segovia FR Lake Brantley 1:29.21 -
  Anya Spragg SO Lake Brantley DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Makayla Watson FR Lake Howell 1:03.65 8
5 Isabela Zapata SO Lake Howell 1:06.88 4
8 Chardae Greene SO Lake Howell 1:09.12 1
9 Danielle Singer SO Oviedo 1:11.52 -
10 Paige Costanzo FR Lake Howell 1:11.58 -
15 Karina Juarez FR Lake Mary 1:14.69 -
20 Izma Shakil SO Seminole (Sanford) 1:22.74 -
  Hailey Hazelwood JR Hagerty DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Karis Guilbeau FR Lyman 1:03.47 10
14 Sarah Casey FR Lake Mary 1:14.07 -
16 J'aria Patterson FR Lake Brantley 1:15.12 -
17 Shannon Snead SO Lake Mary 1:15.52 -
19 Haley Waddell SO Winter Springs 1:18.58 -
21 Mackenzie Vanhees SO Lake Mary 1:27.62 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Madison Gordon SO Lyman 1:07.34 2
18 Kaley Thurston FR Lake Brantley 1:16.40 -
  Allison Stromberg FR Seminole (Sanford) DNS   

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isabela Zapata SO Lake Howell 2:37.42 10
2 Lyra Winn SO Lake Mary 2:39.14 8
3 Jessica McCullen FR Lyman 2:42.40 6
4 Allison Stromberg FR Seminole (Sanford) 2:44.41 5
5 Amanda Medina-Torres SO Hagerty 2:52.65 4
6 Katerina Karamanis SO Seminole (Sanford) 2:55.30 3
7 Alondra Oquendo FR Lyman 2:57.22 2
8 Emilly Sander FR Lake Howell 3:07.61 1
9 Simone Shackleford SO Lake Mary 3:07.66 -
10 Charissa Thompson FR Hagerty 3:10.68 -
11 Sophie Sorrentino SO Seminole (Sanford) 3:14.41 -
12 Emma Huaman SO Winter Springs 3:14.70 -
13 Alexandra Ussery SO Lake Brantley 3:15.59 -
14 Victoria Park FR Lake Brantley 3:16.04 -
15 Kathe Wilken-Yoder SO Hagerty 3:17.80 -
16 Harmony Dillard FR Lake Brantley 3:38.67 -
17 Alexandria Licata FR Lake Howell 3:52.60 -
18 Mira Sedrak SO Oviedo 3:52.61 -
  Lily Confusione SO Lake Brantley DNS   
  Keegan Brace SO Lake Howell DNS   
  Brooke Perry SO Lake Mary DNS   
  Reese Esser FR Lake Mary DNS   
  Jasmine Hupton FR Lyman DNS   
  Zoe Oberschlake FR Lyman DNS   
  Julia Bouvier SO Hagerty DNS   
  Varsha Suresh FR Oviedo DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isabela Zapata SO Lake Howell 2:37.42 10
2 Lyra Winn SO Lake Mary 2:39.14 8
3 Jessica McCullen FR Lyman 2:42.40 6
4 Allison Stromberg FR Seminole (Sanford) 2:44.41 5
5 Amanda Medina-Torres SO Hagerty 2:52.65 4
6 Katerina Karamanis SO Seminole (Sanford) 2:55.30 3
9 Simone Shackleford SO Lake Mary 3:07.66 -
12 Emma Huaman SO Winter Springs 3:14.70 -
14 Victoria Park FR Lake Brantley 3:16.04 -
16 Harmony Dillard FR Lake Brantley 3:38.67 -
17 Alexandria Licata FR Lake Howell 3:52.60 -
  Lily Confusione SO Lake Brantley DNS   
  Reese Esser FR Lake Mary DNS   
  Keegan Brace SO Lake Howell DNS   
  Jasmine Hupton FR Lyman DNS   
  Zoe Oberschlake FR Lyman DNS   
  Julia Bouvier SO Hagerty DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Alondra Oquendo FR Lyman 2:57.22 2
8 Emilly Sander FR Lake Howell 3:07.61 1
10 Charissa Thompson FR Hagerty 3:10.68 -
11 Sophie Sorrentino SO Seminole (Sanford) 3:14.41 -
13 Alexandra Ussery SO Lake Brantley 3:15.59 -
15 Kathe Wilken-Yoder SO Hagerty 3:17.80 -
18 Mira Sedrak SO Oviedo 3:52.61 -
  Varsha Suresh FR Oviedo DNS   
  Brooke Perry SO Lake Mary DNS   

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Christina Labrato SO Lake Mary 5:50.83 10
2 Amalie Aune SO Oviedo 5:53.34 8
3 Kennedy Arterburn SO Winter Springs 6:06.85 6
4 Allison Stromberg FR Seminole (Sanford) 6:07.71 5
5 Bella Szynaka FR Winter Springs 6:10.47 4
6 Sarah Turner FR Winter Springs 6:12.52 3
7 Jasmine Hupton FR Lyman 6:15.01 2
8 Amanda Medina-Torres SO Hagerty 6:18.90 1
9 Abigail Halcom FR Winter Springs 6:20.15 -
10 Katerina Karamanis SO Seminole (Sanford) 6:24.07 -
11 Nikki Owji FR Oviedo 6:31.29 -
12 Charissa Thompson FR Hagerty 6:42.06 -
13 Lily Confusione SO Lake Brantley 6:49.75 -
14 Riley Ward FR Lake Mary 6:51.13 -
15 Kathe Wilken-Yoder SO Hagerty 6:53.83 -
16 Victoria Park FR Lake Brantley 7:01.53 -
17 Sina Homann SO Hagerty 7:03.56 -
18 Alexandra Ussery SO Lake Brantley 7:10.06 -
19 Brynna Della Cava SO Lake Mary 7:19.06 -
  Zoe Oberschlake FR Lyman DNS   
  Graham Dollar SO Lake Mary DNS   
  Danielle Fruhwirth FR Oviedo DNS   
  Mirabella Miranda SO Windermere Prep DNS   

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Caroline Wells FR Winter Springs 11:29.52 10
2 Sofia Lantz FR Lake Mary 12:22.59 8
3 Susie Doyle SO Winter Springs 12:24.18 6
4 Juliet St Angelo SO Lake Howell 12:27.31 5
5 Sydney Zulywitz FR Lake Mary 16:13.81 4
6 Isabella Miskiv FR Lake Mary 16:28.56 3
  Leola Broitman SO Oviedo DNS   

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Keyara Hillery FR Seminole (Sanford) 17.19 10 1.0
2 Aniyha Carr SO Lake Mary 18.96 8 1.0
3 Jessica Nolte SO Oviedo 19.79 6 1.0
4 Darya Grace Stiger FR Hagerty 20.21 5 1.0
5 Ashley Flay FR Lake Mary 20.36 4 1.0
6 Hali Fildes FR Hagerty 20.53 3 1.0
7 Emilly Sander FR Lake Howell 20.97 2 0.7
8 Taylor Sapp FR Lake Mary 21.05 1 0.7
9 Arieuna Williams FR Lake Howell 21.47 - 0.7
10 Emily Gagliardi SO Lake Mary 24.16 - 1.0
11 Hallie Yonker FR Hagerty 26.61 - 0.7
12 Lirisha Corcino Millan SO Lake Howell 28.17 - 0.7
  Alerie Parker SO Lake Brantley DNS    -
Girls' 100 Hurdles Section 1
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keyara Hillery FR Seminole (Sanford) 17.19 10
2 Aniyha Carr SO Lake Mary 18.96 8
3 Jessica Nolte SO Oviedo 19.79 6
4 Darya Grace Stiger FR Hagerty 20.21 5
5 Ashley Flay FR Lake Mary 20.36 4
6 Hali Fildes FR Hagerty 20.53 3
10 Emily Gagliardi SO Lake Mary 24.16 -
  Alerie Parker SO Lake Brantley DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 2
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Emilly Sander FR Lake Howell 20.97 2
8 Taylor Sapp FR Lake Mary 21.05 1
9 Arieuna Williams FR Lake Howell 21.47 -
11 Hallie Yonker FR Hagerty 26.61 -
12 Lirisha Corcino Millan SO Lake Howell 28.17 -

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keyara Hillery FR Seminole (Sanford) 51.07 10
2 Ashley Flay FR Lake Mary 52.84 8
3 Sydney Taggert FR Lyman 53.36 6
4 Jessica McCullen FR Lyman 53.66 5
5 Juliet St Angelo SO Lake Howell 54.50 4
6 Evie McIver SO Winter Springs 55.73 3
7 Rashanique Deoki SO Seminole (Sanford) 56.51 2
8 Hali Fildes FR Hagerty 56.97 1
9 Jessica Nolte SO Oviedo 57.39 -
10 Alerie Parker SO Lake Brantley 1:02.05 -
11 Darya Grace Stiger FR Hagerty 1:03.32 -
12 Arieuna Williams FR Lake Howell 1:05.06 -
13 Lirisha Corcino Millan SO Lake Howell 1:05.89 -
14 Hallie Yonker FR Hagerty 1:06.96 -
15 Maria Lowry FR Winter Springs 1:13.07 -
  Aniyha Carr SO Lake Mary NT   
  Emily Gagliardi SO Lake Mary DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keyara Hillery FR Seminole (Sanford) 51.07 10
2 Ashley Flay FR Lake Mary 52.84 8
5 Juliet St Angelo SO Lake Howell 54.50 4
6 Evie McIver SO Winter Springs 55.73 3
7 Rashanique Deoki SO Seminole (Sanford) 56.51 2
8 Hali Fildes FR Hagerty 56.97 1
9 Jessica Nolte SO Oviedo 57.39 -
  Emily Gagliardi SO Lake Mary DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Alerie Parker SO Lake Brantley 1:02.05 -
11 Darya Grace Stiger FR Hagerty 1:03.32 -
12 Arieuna Williams FR Lake Howell 1:05.06 -
13 Lirisha Corcino Millan SO Lake Howell 1:05.89 -
14 Hallie Yonker FR Hagerty 1:06.96 -
15 Maria Lowry FR Winter Springs 1:13.07 -
Girls' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Sydney Taggert FR Lyman 53.36 6
4 Jessica McCullen FR Lyman 53.66 5
  Aniyha Carr SO Lake Mary NT   

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Amilyah Robinson SO Lake Brantley 1.53m 5' 0.25" 10
  • 1.18
    P
  • 1.23
    P
  • 1.28
    P
  • 1.33
    P
  • 1.38
    P
  • 1.43
    P
  • 1.48
    P
  • 1.53
    O
  • 1.58
    XXX
2 Chardae Greene SO Lake Howell 1.43m 4' 8.25" 8
  • 1.18
    P
  • 1.23
    O
  • 1.28
    O
  • 1.33
    O
  • 1.38
    O
  • 1.43
    XO
  • 1.48
    XXX
3 Jessica Nolte SO Oviedo 1.43m 4' 8.25" 6
  • 1.18
    P
  • 1.23
    P
  • 1.28
    P
  • 1.33
    O
  • 1.38
    XO
  • 1.43
    XXO
  • 1.48
    XXX
4 Alerie Parker SO Lake Brantley 1.38m 4' 6.25" 5
  • 1.18
    P
  • 1.23
    P
  • 1.28
    P
  • 1.33
    XO
  • 1.38
    O
  • 1.43
    XXX
5 Juliet St Angelo SO Lake Howell 1.33m 4' 4.25" 4
  • 1.18
    O
  • 1.23
    O
  • 1.28
    O
  • 1.33
    O
  • 1.38
    XXX
6 Sarah Casey FR Lake Mary 1.33m 4' 4.25" 3
  • 1.18
    O
  • 1.23
    O
  • 1.28
    XO
  • 1.33
    XO
  • 1.38
    XXX
7 Selin Gelgen SO Lake Mary 1.28m 4' 2.25" 2
  • 1.18
    O
  • 1.23
    O
  • 1.28
    O
  • 1.33
    XXX
8 Trinity Gonzalez SO Lake Mary 1.23m 4' 0.5" 1
  • 1.18
    O
  • 1.23
    XXO
  • 1.28
    XXX
  Ayanna Thomas SO Seminole (Sanford) NH NH   
  Reese Esser FR Lake Mary NH NH   
  • 1.18
    XXX
  Bethany Champlin SO Hagerty NH NH   
  • 1.18
    XXX

Girls' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Emely Chhu SO Lake Howell 1.98m 6' 6" 10
  • 1.53
    O
  • 1.68
    O
  • 1.83
    O
  • 1.98
    XO
  • 2.13
    XXX
2 Hali Fildes FR Hagerty 1.68m 5' 6" 8
  • 1.53
    O
  • 1.68
    O
  • 1.83
    XXX
3 Hallie Yonker FR Hagerty 1.53m 5' 0.25" 6
  • 1.53
    O
  • 1.68
    XXX
  Sarah Turner FR Winter Springs NH NH   
  Bella Szynaka FR Winter Springs NH NH   
  Mackenzie Vanhees SO Lake Mary NH NH   
  Mercedez Moreno FR Lake Mary NH NH   
  Sarah Casey FR Lake Mary NH NH   
  Shannon Snead SO Lake Mary NH NH   

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Arbrieanna Bryant FR Hagerty 4.74m 15' 6.75" 10
  • 4.27  
  • 4.74  
  • 4.19  
2 Keyara Hillery FR Seminole (Sanford) 4.47m 14' 8" 8
  • 4.47  
  • 4.17  
  • 3.96  
3 Aniyha Carr SO Lake Mary 4.36m 14' 3.75" 6
  • 4.03  
  • 4.36  
  • 3.87  
4 Makayla Watson FR Lake Howell 4.21m 13' 9.75" 5
  • 4.21  
  • FOUL  
  • 4.11  
5 Taylor Sapp FR Lake Mary 4.07m 13' 4.25" 4
  • FOUL  
  • 4.07  
  • 4.04  
6 Kanya Smith SO Oviedo 4.04m 13' 3.25" 3
  • 4.00  
  • 3.76  
  • 4.04  
7 Juliana Joseph FR Oviedo 4.04m 13' 3.25" 2
  • FOUL  
  • 4.04  
  • 3.67  
8 Keturah Wright SO Hagerty 3.76m 12' 4" 1
  • 3.52  
  • 3.55  
  • 3.76  
9 Yarelis Santiago-Rodriguez FR Lake Howell 3.72m 12' 2.5" -
  • 3.35  
  • 3.60  
  • 3.72  
10 Roshna Cherugail Ramadoss SO Hagerty 3.65m 11' 11.75" -
  • 3.65  
  • 3.54  
  • 3.54  
11 Lirisha Corcino Millan SO Lake Howell 3.56m 11' 8.25" -
  • 3.56  
  • 3.37  
  • 3.26  
12 Manaal Sheikh SO Seminole (Sanford) 3.18m 10' 5.25" -
  • FOUL  
  • 3.08  
  • 3.18  
13 Ayden Chandler FR Oviedo 3.06m 10' 0.5" -
  • 2.84  
  • 3.06  
  • FOUL  
14 J'aria Patterson FR Lake Brantley 3.02m 9' 11" -
  • 3.02  
  • FOUL  
  • FOUL  
15 Izma Shakil SO Seminole (Sanford) 2.95m 9' 8.25" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 2.95  
16 Meadow Dorman FR Winter Springs 2.94m 9' 7.75" -
  • 2.83  
  • 2.82  
  • 2.94  
17 Karina Juarez FR Lake Mary 2.88m 9' 5.5" -
  • 2.88  
  • PASS  
  • PASS  
18 Cinnamon Creech FR Lake Howell 2.80m 9' 2.25" -
  • 2.72  
  • 2.80  
  • FOUL  
19 Selin Gelgen SO Lake Mary 2.77m 9' 1.25" -
  • 2.77  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Mikasia Linwood FR Winter Springs NM NM   
  Skye Lofton FR Oviedo NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  

Girls' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Taylor Sapp FR Lake Mary 9.70m 31' 10" 10
  • 9.60  
  • 9.70  
  • 9.59  
2 Chardae Greene SO Lake Howell 9.25m 30' 4.25" 8
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 9.25  
3 Alerie Parker SO Lake Brantley 9.14m 30' 0" 6
  • FOUL  
  • 9.00  
  • 9.14  
4 Ashley Flay FR Lake Mary 8.97m 29' 5.25" 5
  • 8.93  
  • 8.28  
  • 8.97  
5 Evie McIver SO Winter Springs 8.26m 27' 1.25" 4
  • 8.26  
  • 7.92  
  • 7.97  
6 Keturah Wright SO Hagerty 8.16m 26' 9.25" 3
  • 7.93  
  • 7.73  
  • 8.16  
7 Roshna Cherugail Ramadoss SO Hagerty 7.85m 25' 9.25" 2
  • 7.60  
  • 7.56  
  • 7.85  
8 Selin Gelgen SO Lake Mary 7.52m 24' 8.25" 1
  • 7.52  
  • FOUL  
  • 7.45  
  Eva Castillo SO Seminole (Sanford) NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Aniyha Carr SO Lake Mary NM NM   
  • PASS  
  • PASS  
  • PASS  
  Arbrieanna Bryant FR Hagerty NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Irma Watson Perez SO Seminole (Sanford) 9.97m 32' 8.5" 10
  • 9.97  
  • FOUL  
  • 9.43  
2 Christina Montique SO Hagerty 8.80m 28' 10.5" 8
  • FOUL  
  • 8.80  
  • FOUL  
3 Melody Bullock FR Lake Howell 8.43m 27' 8" 6
  • 8.36  
  • 8.13  
  • 8.43  
4 Cheyenne Washington SO Winter Springs 8.27m 27' 1.75" 5
  • 8.27  
  • 7.72  
  • 7.50  
5 Eryn Hartdegen SO Oviedo 7.04m 23' 1.25" 4
  • 7.04  
  • 6.75  
  • 6.48  
6 Jayla Woods SO Lake Mary 7.02m 23' 0.5" 3
  • 5.72  
  • FOUL  
  • 7.02  
7 Lama Elharake SO Oviedo 6.92m 22' 8.5" 2
  • 6.84  
  • 6.92  
  • 6.57  
8 Asia Waiters SO Seminole (Sanford) 6.69m 21' 11.5" 1
  • 6.50  
  • 6.69  
  • 6.53  
9 Sarah Kanbara SO Oviedo 6.69m 21' 11.5" -
  • FOUL  
  • 6.69  
  • 6.21  
10 Anjelica Sanders SO Seminole (Sanford) 6.33m 20' 9.25" -
  • 5.61  
  • 6.33  
  • 5.55  
11 Kailah Priant-Lalane SO Lake Brantley 6.27m 20' 7" -
  • 5.47  
  • FOUL  
  • 6.27  
12 Kalany Matos FR Lake Brantley 6.26m 20' 6.5" -
  • 5.75  
  • 6.26  
  • 5.87  
13 Isabella Ruiz FR Hagerty 6.06m 19' 10.75" -
  • FOUL  
  • 5.90  
  • 6.06  
14 Alexandria Licata FR Lake Howell 5.75m 18' 10.5" -
  • 5.07  
  • 5.00  
  • 5.75  
15 Cheyanne Kent FR Crooms 5.73m 18' 9.75" -
  • 5.42  
  • 5.73  
  • 5.34  
16 Mercedez Moreno FR Lake Mary 5.65m 18' 6.5" -
  • 5.47  
  • 5.45  
  • 5.65  
17 Jasmine Clarke-Campbell SO Lake Howell 5.56m 18' 3" -
  • 5.56  
  • 5.44  
  • 5.46  
18 Kaley Thurston FR Lake Brantley 5.53m 18' 1.75" -
  • 5.21  
  • 5.38  
  • 5.53  
19 Abrianna Cox SO Lake Brantley 5.45m 17' 10.75" -
  • 4.24  
  • 3.96  
  • 5.45  
20 Faith Marino SO Hagerty 5.42m 17' 9.5" -
  • 5.23  
  • 5.42  
  • 5.15  
  Keegan Brace SO Lake Howell NM NM   

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Irma Watson Perez SO Seminole (Sanford) 32.62m 107' 0" 10
  • FOUL  
  • 32.62  
  • 29.60  
2 Eryn Hartdegen SO Oviedo 21.64m 71' 0" 8
  • 17.65  
  • 21.64  
  • 21.16  
3 Melody Bullock FR Lake Howell 19.76m 64' 10" 6
  • 19.76  
  • 15.37  
  • 14.83  
4 Christina Montique SO Hagerty 19.65m 64' 6" 5
  • 19.65  
  • FOUL  
  • FOUL  
5 Sarah Kanbara SO Oviedo 18.67m 61' 3" 4
  • 16.08  
  • 18.67  
  • 17.86  
6 Jasmine Clarke-Campbell SO Lake Howell 18.31m 60' 1" 3
  • 16.78  
  • 18.31  
  • FOUL  
7 Alishba Choudry SO Oviedo 17.30m 56' 9" 2
  • 16.29  
  • FOUL  
  • 17.30  
8 Jayla Woods SO Lake Mary 15.56m 51' 0" 1
  • 13.84  
  • 13.62  
  • 15.56  
9 Anjelica Sanders SO Seminole (Sanford) 15.40m 50' 6" -
  • 15.40  
  • FOUL  
  • 14.40  
10 Faith Marino SO Hagerty 15.40m 50' 6" -
  • 15.40  
  • FOUL  
  • FOUL  
11 Mercedez Moreno FR Lake Mary 14.62m 47' 11" -
  • 14.62  
  • 13.75  
  • 12.33  
12 Cheyenne Washington SO Winter Springs 14.42m 47' 4" -
  • 14.26  
  • 14.42  
  • FOUL  
13 Isabella Ruiz FR Hagerty 14.24m 46' 9" -
  • 13.46  
  • 14.24  
  • 12.68  
14 Lama Elharake SO Oviedo 14.09m 46' 3" -
  • 14.09  
  • FOUL  
  • 12.42  
15 Evelyn Gomez FR Lake Brantley 13.99m 45' 11" -
  • 13.99  
  • FOUL  
  • FOUL  
16 Piper Salzer FR Lake Brantley 13.57m 44' 6" -
  • 11.94  
  • 13.57  
  • 11.15  
17 Daniela Pena FR Lake Brantley 12.28m 40' 3" -
  • 11.61  
  • 12.28  
  • 11.17  
18 Asia Waiters SO Seminole (Sanford) 11.92m 39' 1" -
  • FOUL  
  • 11.92  
  • 6.78  
19 Kaley Thurston FR Lake Brantley 10.85m 35' 7" -
  • 10.75  
  • FOUL  
  • 10.85  
20 Arieuna Williams FR Lake Howell 10.49m 34' 5" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.49  
21 Cheyanne Kent FR Crooms 8.05m 26' 5" -
  • FOUL  
  • 4.16  
  • 8.05  
  Keegan Brace SO Lake Howell NM NM   
  Madilynn Pierre SO Seminole (Sanford) NM NM