March 6, 2019
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Robert Matschner FR Winter Springs 2:08.73 10
2 Kevin Miranda FR Lake Mary 2:09.79 8
3 Gavin Puglisi SO Lyman 2:12.27 6
4 Reagan Eastlick FR Hagerty 2:20.74 5
5 Redwimy Noel SO Lake Brantley 2:21.49 4
6 Jacob Smith SO Hagerty 2:26.05 3
7 Ethan Puglisi FR Lyman 2:29.15 2
8 Jerry Castillo FR Lake Howell 2:29.64 1
9 Fady Nabih FR Winter Springs 2:31.02 -
10 Jack Middleton FR Lyman 2:34.01 -
11 Andrew Lester FR Lake Brantley 2:34.11 -
12 Alexander Plant FR Seminole (Sanford) 2:36.13 -
13 Trevor Duncan FR Lake Mary 2:37.65 -
14 Darius DeVult FR Lake Mary 2:38.14 -
15 Owen Francis FR Oviedo 2:48.02 -
16 Sebastian Peavy FR Lyman 2:48.04 -
17 Daniel Fandino SO Lake Mary 3:00.40 -
18 CALEB REGISTER SO Crooms 3:01.39 -
19 Evan Carrasquillo FR Hagerty 3:03.44 -
20 Michael Tepley FR Oviedo 3:18.09 -
21 Connor Densberger FR Oviedo 3:22.84 -
  Christian Silva FR Lake Brantley DNS   
  Jadon Pratt FR Lake Howell DNS   
  Trenton Walden FR Seminole (Sanford) DNS   
  Ty Eklund FR Winter Springs DNS   
  Darron Esquivel FR Oviedo DNS   
  Evan Nave FR Crooms DNS   
  Omar Drammeh SO Crooms DNS   
  Murhaf Hamed SO Hagerty DNS   
  Hunter Ingria SO Lake Howell DNS   
  Relamp Ramirez FR Lake Brantley DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Robert Matschner FR Winter Springs 2:08.73 10
2 Kevin Miranda FR Lake Mary 2:09.79 8
3 Gavin Puglisi SO Lyman 2:12.27 6
4 Reagan Eastlick FR Hagerty 2:20.74 5
6 Jacob Smith SO Hagerty 2:26.05 3
8 Jerry Castillo FR Lake Howell 2:29.64 1
9 Fady Nabih FR Winter Springs 2:31.02 -
10 Jack Middleton FR Lyman 2:34.01 -
11 Andrew Lester FR Lake Brantley 2:34.11 -
13 Trevor Duncan FR Lake Mary 2:37.65 -
14 Darius DeVult FR Lake Mary 2:38.14 -
19 Evan Carrasquillo FR Hagerty 3:03.44 -
21 Connor Densberger FR Oviedo 3:22.84 -
  Jadon Pratt FR Lake Howell DNS   
  Darron Esquivel FR Oviedo DNS   
  Relamp Ramirez FR Lake Brantley DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Redwimy Noel SO Lake Brantley 2:21.49 4
7 Ethan Puglisi FR Lyman 2:29.15 2
12 Alexander Plant FR Seminole (Sanford) 2:36.13 -
15 Owen Francis FR Oviedo 2:48.02 -
16 Sebastian Peavy FR Lyman 2:48.04 -
17 Daniel Fandino SO Lake Mary 3:00.40 -
18 CALEB REGISTER SO Crooms 3:01.39 -
20 Michael Tepley FR Oviedo 3:18.09 -
  Hunter Ingria SO Lake Howell DNS   
  Trenton Walden FR Seminole (Sanford) DNS   
  Ty Eklund FR Winter Springs DNS   
  Evan Nave FR Crooms DNS   
  Omar Drammeh SO Crooms DNS   
  Murhaf Hamed SO Hagerty DNS   
  Christian Silva FR Lake Brantley DNS