January 26, 2019
|
Calvary Christian (FtL) - Fort Lauderdale, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Roger Reyes   Miami Elite Track Club 2:01.01
2 Alec Collado   Miami Elite Track Club 2:02.95
3 Stanley Marcin   PAL of Hallandale Beach 2:07.55
4 Lance Grainger Junior Miami Elite Track Club 2:10.05
5 Felder Joseph SR Northeast (OP) 2:12.28
6 Heintz Durand FR Northeast (OP) 2:12.83
7 Rotchild Telsaint SO Northeast (OP) 2:12.87
8 Daniil Shakhov SR NSU University School 2:14.91
9 Aundre Hall SR Northeast (OP) 2:15.12
10 Rohan Hamilton SO Northeast (OP) 2:15.94
11 Carlos Catala   Miami Elite Track Club 2:16.03
12 Blake Stern SO NSU University School 2:18.63
13 Jorge Perez-Lacayo Freshman Unattached 2:18.64
14 Max Lipsky SO NSU University School 2:21.89
15 Orlando Carvajal   Miami Elite Track Club 2:23.76
16 Rumaldo Santos   Unattached 2:24.92
17 Jonathan Greenip SO NSU University School 2:25.53
18 Cameron Jones   PAL of Hallandale Beach 2:26.27
19 Nico Aulet 8 Miami Elite Track Club 2:29.49
20 Jeremy Kane SO NSU University School 2:29.60
21 Joshua Tovar   Miami Elite Track Club 2:29.73
22 Tyrese Sangsster   Unattached 2:32.00
23 Jahari Howell JR Northeast (OP) 2:32.33
24 Vinicius Babora   West Express Elite 2:40.68
25 Marco Navas   West Express Elite 2:45.04
26 Daniel Collier   West Express Elite 2:45.94
27 Michael Kern   West Express Elite 2:52.48
28 Andy Oropesa   Miami Elite Track Club 2:57.70
29 Julian Perez-Rice   Miami Elite Track Club 3:04.41
30 Alex Caballero   Miami Elite Track Club 3:32.95
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Roger Reyes   Miami Elite Track Club 2:01.01
2 Alec Collado   Miami Elite Track Club 2:02.95
3 Stanley Marcin   PAL of Hallandale Beach 2:07.55
4 Lance Grainger Junior Miami Elite Track Club 2:10.05
5 Felder Joseph SR Northeast (OP) 2:12.28
6 Heintz Durand FR Northeast (OP) 2:12.83
7 Rotchild Telsaint SO Northeast (OP) 2:12.87
9 Aundre Hall SR Northeast (OP) 2:15.12
10 Rohan Hamilton SO Northeast (OP) 2:15.94
11 Carlos Catala   Miami Elite Track Club 2:16.03
12 Blake Stern SO NSU University School 2:18.63
15 Orlando Carvajal   Miami Elite Track Club 2:23.76
17 Jonathan Greenip SO NSU University School 2:25.53
21 Joshua Tovar   Miami Elite Track Club 2:29.73
22 Tyrese Sangsster   Unattached 2:32.00
23 Jahari Howell JR Northeast (OP) 2:32.33
26 Daniel Collier   West Express Elite 2:45.94
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Daniil Shakhov SR NSU University School 2:14.91
13 Jorge Perez-Lacayo Freshman Unattached 2:18.64
14 Max Lipsky SO NSU University School 2:21.89
16 Rumaldo Santos   Unattached 2:24.92
18 Cameron Jones   PAL of Hallandale Beach 2:26.27
19 Nico Aulet 8 Miami Elite Track Club 2:29.49
20 Jeremy Kane SO NSU University School 2:29.60
24 Vinicius Babora   West Express Elite 2:40.68
25 Marco Navas   West Express Elite 2:45.04
27 Michael Kern   West Express Elite 2:52.48
28 Andy Oropesa   Miami Elite Track Club 2:57.70
29 Julian Perez-Rice   Miami Elite Track Club 3:04.41
30 Alex Caballero   Miami Elite Track Club 3:32.95