February 23, 2019
|
Windermere - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyia Green FR Olympia 59.56 10
2 Hannah Jones FR Apopka 1:01.25 8
3 Lauren Guthrie JR Olympia 1:01.31 6
4 Jetzymar Rivera JR Osceola (Kissimmee) 1:01.86 5
5 Ariana Rivers SO Ocoee 1:01.95 4
6 Jade Kelly FR Olympia 1:01.96 3
7 Paquisha Eutsey SR Oak Ridge 1:01.99 2
8 Zy'Kerriah Croker SO Ocoee 1:03.37 1
9 Anya Spragg SO Lake Brantley 1:03.80 -
10 Michelle Gunn SO Boone 1:04.41 -
11 Davida Russell FR Apopka 1:05.35 -
12 Myla Pierce FR West Orange 1:06.06 -
13 Marina Brown SO Edgewater 1:06.23 -
14 Dania Fernandez SR Windermere Prep 1:06.65 -
15 Jordyn Bradley SO Apopka 1:07.01 -
16 Tyshonne Tollie JR Bartow 1:07.18 -
17 Cadeeja Pennant SR Lake Brantley 1:07.19 -
18 Dezha Walker SR Osceola (Kissimmee) 1:07.19 -
19 Adeena Ademu John JR Windermere 1:08.20 -
20 Scharmensey Fine SO University (Orlando) 1:08.25 -
21 Sagan Simmons SR Edgewater 1:08.32 -
22 Naika Metellus JR Oak Ridge 1:08.58 -
23 Achante Daniels JR Ocoee 1:09.05 -
24 Ana Mendez SO Osceola (Kissimmee) 1:10.22 -
25 Amelia Vasquez JR Windermere 1:10.54 -
26 Alana Bush JR Lake Gibson 1:10.72 -
27 Sheintah Artison SR Windermere 1:11.11 -
28 Hailey Colon FR Bartow 1:11.35 -
29 Alisha Vanterpool JR Lake Brantley 1:11.40 -
30 Sarai Cruz FR Boone 1:11.66 -
31 Alba Rivas SO South Lake 1:12.08 -
32 Madelyn Vargas FR East Ridge 1:12.41 -
33 Ann Joe Henry FR Oak Ridge 1:14.54 -
34 Taylor Wikoff SR Villages 1:14.68 -
35 Maiya Aguiar JR West Orange 1:16.13 -
36 Citlaly Fernandez SO South Lake 1:16.69 -
37 Caitlin Farrell FR East Ridge 1:17.22 -
38 Casye Johnson SO South Lake 1:18.36 -
39 Jalia Harris FR Bartow 1:19.51 -
40 Abby Frye FR Villages 1:20.73 -
41 Seleena Shelton FR West Orange 1:21.51 -
  Anna Spell FR Villages DNS   
  Kadaysia Dash FR Lake Gibson DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyia Green FR Olympia 59.56 10
2 Hannah Jones FR Apopka 1:01.25 8
3 Lauren Guthrie JR Olympia 1:01.31 6
4 Jetzymar Rivera JR Osceola (Kissimmee) 1:01.86 5
5 Ariana Rivers SO Ocoee 1:01.95 4
6 Jade Kelly FR Olympia 1:01.96 3
8 Zy'Kerriah Croker SO Ocoee 1:03.37 1
9 Anya Spragg SO Lake Brantley 1:03.80 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Michelle Gunn SO Boone 1:04.41 -
11 Davida Russell FR Apopka 1:05.35 -
14 Dania Fernandez SR Windermere Prep 1:06.65 -
18 Dezha Walker SR Osceola (Kissimmee) 1:07.19 -
19 Adeena Ademu John JR Windermere 1:08.20 -
23 Achante Daniels JR Ocoee 1:09.05 -
25 Amelia Vasquez JR Windermere 1:10.54 -
29 Alisha Vanterpool JR Lake Brantley 1:11.40 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Myla Pierce FR West Orange 1:06.06 -
13 Marina Brown SO Edgewater 1:06.23 -
15 Jordyn Bradley SO Apopka 1:07.01 -
17 Cadeeja Pennant SR Lake Brantley 1:07.19 -
21 Sagan Simmons SR Edgewater 1:08.32 -
24 Ana Mendez SO Osceola (Kissimmee) 1:10.22 -
27 Sheintah Artison SR Windermere 1:11.11 -
31 Alba Rivas SO South Lake 1:12.08 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Tyshonne Tollie JR Bartow 1:07.18 -
26 Alana Bush JR Lake Gibson 1:10.72 -
35 Maiya Aguiar JR West Orange 1:16.13 -
36 Citlaly Fernandez SO South Lake 1:16.69 -
38 Casye Johnson SO South Lake 1:18.36 -
41 Seleena Shelton FR West Orange 1:21.51 -
  Kadaysia Dash FR Lake Gibson DNS   
  Anna Spell FR Villages DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Paquisha Eutsey SR Oak Ridge 1:01.99 2
20 Scharmensey Fine SO University (Orlando) 1:08.25 -
22 Naika Metellus JR Oak Ridge 1:08.58 -
32 Madelyn Vargas FR East Ridge 1:12.41 -
33 Ann Joe Henry FR Oak Ridge 1:14.54 -
37 Caitlin Farrell FR East Ridge 1:17.22 -
39 Jalia Harris FR Bartow 1:19.51 -
40 Abby Frye FR Villages 1:20.73 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Hailey Colon FR Bartow 1:11.35 -
30 Sarai Cruz FR Boone 1:11.66 -
34 Taylor Wikoff SR Villages 1:14.68 -