February 23, 2019
|
Windermere - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Hannah Douglas SO Olympia 12.13 10 -1.5
2 Alliann Johnson JR Osceola (Kissimmee) 12.16 8 -1.5
3 Alliyah Allwood SR Ocoee 12.36 6 -1.5
4 Jade Blake JR Olympia 12.48 5 -1.5
5 Sophia Jordan SO Boone 12.61 4 0.3
6 Miracle Johnson FR Ocoee 12.62 3 -1.5
7 Kayla McKenzie SR Apopka 12.83 2 0.3
8 Shaliyah Brown JR Windermere 13.16 1 -1.5
9 Treazu’re Sims FR University (Orlando) 13.17 - +0.0
10 Tishana Townsend JR Ocoee 13.25 - 0.3
11 Linette Fernandez SR University (Orlando) 13.30 - 0.3
12 Paquisha Eutsey SR Oak Ridge 13.37 - -0.3
13 Andrea Outlaw SO Bartow 13.38 - 2.0
14 Azarian Smith JR Bartow 13.45 - +0.0
15 Jessica Doreste FR West Orange 13.48 - -0.3
16 Carly'Asia Spikes SR Olympia 13.53 - -1.5
17 Breniea Smith SR Edgewater 13.56 - -0.3
18 Jaeda Ray SR Osceola (Kissimmee) 13.57 - -0.3
19 Daniella Paolicelli JR Boone 13.60 - -0.3
20 Aneicia Jenkins JR Apopka 13.62 - 0.3
21 Anaya Gibson SO University (Orlando) 13.70 - +0.0
22 Sarah Strange FR Boone 13.73 - -0.3
23 Kutia Sinclair JR East Ridge 13.75 - -0.7
24 J'lae Alexander FR Lake Gibson 13.79 - -0.7
25 Amari Sims SO Windermere 13.80 - -0.7
26 Nakiana Pena SR Lake Brantley 13.86 - 0.3
27 Glorianna Echevarria FR East Ridge 14.15 - 0.6
28 Alerie Parker SO Lake Brantley 14.20 - -0.3
29 A'Sha Shepard SO Osceola (Kissimmee) 14.24 - -0.7
30 Claribel Hernandez FR Villages 14.26 - -0.7
31 Seleena Shelton FR West Orange 14.30 - 0.6
32 Halie Jenkins JR Lake Brantley 14.33 - -0.3
33 Courtnie Stanley FR Bartow 14.35 - 2.0
34 Rashida Thomas SO East Ridge 14.35 - 0.6
35 Jala Dudley JR Villages 14.44 - 0.6
36 Davida Russell FR Apopka 14.48 - -0.7
37 Lateaka Lorde JR Oak Ridge 14.50 - 0.6
38 Abigail Smith SO Edgewater 14.52 - 0.6
39 Amaia Hurst JR South Lake 14.55 - -0.7
40 Desiree Roman FR Lake Gibson 14.71 - 0.6
41 Thaddea Williams FR West Orange 14.71 - 2.0
42 Sabrina Humphrey SR Windermere Prep 15.10 - 0.6
43 Jazmine Scott SO South Lake 15.16 - 2.0
44 Marya Tawam SR Windermere Prep 15.59 - 2.0
  Jhanel Gordon SR Oak Ridge DNS    -
  Zaria Russell JR Villages DNS    -
  Shayla Jones SO South Lake DNS    -
  Saniah Fuller SR Windermere DNS    -
  India Hollis FR Edgewater DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hannah Douglas SO Olympia 12.13 10
2 Alliann Johnson JR Osceola (Kissimmee) 12.16 8
3 Alliyah Allwood SR Ocoee 12.36 6
4 Jade Blake JR Olympia 12.48 5
6 Miracle Johnson FR Ocoee 12.62 3
8 Shaliyah Brown JR Windermere 13.16 1
16 Carly'Asia Spikes SR Olympia 13.53 -
  Jhanel Gordon SR Oak Ridge DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Sophia Jordan SO Boone 12.61 4
7 Kayla McKenzie SR Apopka 12.83 2
10 Tishana Townsend JR Ocoee 13.25 -
11 Linette Fernandez SR University (Orlando) 13.30 -
20 Aneicia Jenkins JR Apopka 13.62 -
26 Nakiana Pena SR Lake Brantley 13.86 -
  Saniah Fuller SR Windermere DNS   
  Zaria Russell JR Villages DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Paquisha Eutsey SR Oak Ridge 13.37 -
15 Jessica Doreste FR West Orange 13.48 -
17 Breniea Smith SR Edgewater 13.56 -
18 Jaeda Ray SR Osceola (Kissimmee) 13.57 -
19 Daniella Paolicelli JR Boone 13.60 -
22 Sarah Strange FR Boone 13.73 -
28 Alerie Parker SO Lake Brantley 14.20 -
32 Halie Jenkins JR Lake Brantley 14.33 -
Girls' 100 Meters Section 4
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Kutia Sinclair JR East Ridge 13.75 -
24 J'lae Alexander FR Lake Gibson 13.79 -
25 Amari Sims SO Windermere 13.80 -
29 A'Sha Shepard SO Osceola (Kissimmee) 14.24 -
30 Claribel Hernandez FR Villages 14.26 -
36 Davida Russell FR Apopka 14.48 -
39 Amaia Hurst JR South Lake 14.55 -
  India Hollis FR Edgewater DNS   
Girls' 100 Meters Section 5
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Glorianna Echevarria FR East Ridge 14.15 -
31 Seleena Shelton FR West Orange 14.30 -
34 Rashida Thomas SO East Ridge 14.35 -
35 Jala Dudley JR Villages 14.44 -
37 Lateaka Lorde JR Oak Ridge 14.50 -
38 Abigail Smith SO Edgewater 14.52 -
40 Desiree Roman FR Lake Gibson 14.71 -
42 Sabrina Humphrey SR Windermere Prep 15.10 -
Girls' 100 Meters Section 6
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Andrea Outlaw SO Bartow 13.38 -
33 Courtnie Stanley FR Bartow 14.35 -
41 Thaddea Williams FR West Orange 14.71 -
43 Jazmine Scott SO South Lake 15.16 -
44 Marya Tawam SR Windermere Prep 15.59 -
  Shayla Jones SO South Lake DNS   
Girls' 100 Meters Section 7
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Treazu’re Sims FR University (Orlando) 13.17 -
14 Azarian Smith JR Bartow 13.45 -
21 Anaya Gibson SO University (Orlando) 13.70 -