February 23, 2019
|
Windermere - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 . Yirmyah SR Apopka 40.69 10
2 Joseph Stravato JR West Orange 41.56 8
3 Adrian Burgos SR Lyman 42.28 6
4 Roderick Horton FR Boone 43.07 5
5 Gabriel Amadis Gonzalez SR Osceola (Kissimmee) 43.19 4
6 Willie Cutliff SO Ocoee 43.40 3
7 Jacob Akinwotu JR Olympia 43.59 2
8 Anthony Joseph FR Apopka 43.86 1
9 Sam Nyarady SR Olympia 44.04 -
10 Joshwa Jerelds JR Windermere 44.31 -
11 Austin Chilton SR West Orange 44.77 -
12 Nacari Heron JR Windermere 44.82 -
13 Miles Butterfield FR Lake Brantley 45.54 -
14 Parker Breeze JR Boone 46.76 -
15 Brent Bryant JR Villages 47.04 -
16 Demitri Michel SO East Ridge 47.14 -
17 Quillian Conway SR Ocoee 47.65 -
18 Kaiden Bittinger SO Lake Brantley 47.88 -
19 Karlos Neymour SR East Ridge 47.95 -
20 Jayden Williams FR Windermere Prep 48.76 -
21 Tyler Nelson JR Ocoee 49.35 -
22 Justin Theophile SO East Ridge 50.20 -
23 Justin Kirtland SR Windermere Prep 52.24 -
24 Matthew Saporito SO Villages 52.63 -
25 Ryan Antalek SR Lake Brantley 53.18 -
26 Charles Jackson SR Edgewater 54.25 -
27 Keandre Smith SO South Lake 54.32 -
28 Arnold Ogerio FR Villages 54.52 -
  Lexus Jones SO West Orange DNS   
  Jessie Drain JR Windermere DNS   
  Colbian Williams JR Lake Gibson DNS   
  Jack Pierrot JR Apopka DNS   
  Jacarrio Williams FR Oak Ridge DNS   
  Smensky Innocent FR South Lake DNS   
  Morris Williams FR Edgewater DNS   
  Micah Hurst SR Olympia DNS   
  Glenroy Campbell Jr JR Edgewater DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 . Yirmyah SR Apopka 40.69 10
2 Joseph Stravato JR West Orange 41.56 8
3 Adrian Burgos SR Lyman 42.28 6
5 Gabriel Amadis Gonzalez SR Osceola (Kissimmee) 43.19 4
11 Austin Chilton SR West Orange 44.77 -
15 Brent Bryant JR Villages 47.04 -
22 Justin Theophile SO East Ridge 50.20 -
  Micah Hurst SR Olympia DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jacob Akinwotu JR Olympia 43.59 2
8 Anthony Joseph FR Apopka 43.86 1
9 Sam Nyarady SR Olympia 44.04 -
10 Joshwa Jerelds JR Windermere 44.31 -
12 Nacari Heron JR Windermere 44.82 -
  Jessie Drain JR Windermere DNS   
  Jack Pierrot JR Apopka DNS   
  Lexus Jones SO West Orange DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Miles Butterfield FR Lake Brantley 45.54 -
14 Parker Breeze JR Boone 46.76 -
17 Quillian Conway SR Ocoee 47.65 -
18 Kaiden Bittinger SO Lake Brantley 47.88 -
19 Karlos Neymour SR East Ridge 47.95 -
21 Tyler Nelson JR Ocoee 49.35 -
28 Arnold Ogerio FR Villages 54.52 -
  Morris Williams FR Edgewater DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Demitri Michel SO East Ridge 47.14 -
20 Jayden Williams FR Windermere Prep 48.76 -
23 Justin Kirtland SR Windermere Prep 52.24 -
24 Matthew Saporito SO Villages 52.63 -
25 Ryan Antalek SR Lake Brantley 53.18 -
26 Charles Jackson SR Edgewater 54.25 -
27 Keandre Smith SO South Lake 54.32 -
  Glenroy Campbell Jr JR Edgewater DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Roderick Horton FR Boone 43.07 5
6 Willie Cutliff SO Ocoee 43.40 3
  Colbian Williams JR Lake Gibson DNS   
  Smensky Innocent FR South Lake DNS   
  Jacarrio Williams FR Oak Ridge DNS