February 23, 2019
|
Windermere - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Amaya Ugarte JR Windermere 5.48m 17' 11.75" 10
  • 5.30  
  • 5.48  
  • 5.42  
2 Jakarra Phillips SO Bartow 5.21m 17' 1.25" 8
  • 5.21  
  • FOUL  
  • 4.93  
3 Saniah Fuller SR Windermere 5.16m 16' 11.25" 6
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.16  
4 Cairah Riley SO Olympia 4.92m 16' 1.75" 5
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.92  
5 Lauren Guthrie JR Olympia 4.85m 15' 11" 4
  • FOUL  
  • 4.85  
  • 4.85  
6 Michelle Gunn SO Boone 4.82m 15' 9.75" 3
  • 4.82  
  • 3.91  
  • 4.38  
7 Madi Sprowls SO Villages 4.81m 15' 9.5" 2
  • 4.81  
  • 4.22  
  • FOUL  
8 Zakhia Henderson SO East Ridge 4.79m 15' 8.75" 1
  • FOUL  
  • 4.49  
  • 4.79  
9 Shaliyah Brown JR Windermere 4.69m 15' 4.75" -
  • 4.69  
  • 3.90  
  • 4.49  
10 Nakiana Pena SR Lake Brantley 4.69m 15' 4.75" -
  • FOUL  
  • 4.69  
  • 4.32  
11 Dezha Walker SR Osceola (Kissimmee) 4.65m 15' 3.25" -
  • 4.65  
  • FOUL  
  • 4.01  
12 Ashley Moody SO Bartow 4.63m 15' 2.25" -
  • 4.63  
  • 4.01  
  • FOUL  
13 Jordian Phillips SR Olympia 4.57m 15' 0" -
  • 4.57  
  • 4.51  
  • 4.25  
14 Calli Ann Small SR Lake Gibson 4.56m 14' 11.5" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.56  
15 Jaricellis Martinez JR Lake Brantley 4.52m 14' 10" -
  • 4.51  
  • 4.52  
  • 4.21  
16 Natasha March SR Windermere Prep 4.51m 14' 9.75" -
  • 4.51  
  • 4.41  
  • 4.33  
17 A'Sha Shepard SO Osceola (Kissimmee) 4.46m 14' 7.75" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.46  
18 Shanaiyah Wright SR Osceola (Kissimmee) 4.39m 14' 5" -
  • 4.30  
  • 4.39  
  • 4.17  
19 Tierney Underwood SO University (Orlando) 4.33m 14' 2.5" -
  • 4.33  
  • 4.31  
  • 4.22  
20 Haiven Dryden FR Boone 4.32m 14' 2.25" -
  • 3.85  
  • 4.32  
  • 4.23  
21 Lauri Givens FR Ocoee 4.22m 13' 10.25" -
  • FOUL  
  • 4.22  
  • FOUL  
22 Ta’Metria Graydon SO Bartow 4.16m 13' 7.75" -
  • FOUL  
  • 4.16  
  • 4.14  
23 Linette Fernandez SR University (Orlando) 4.00m 13' 1.5" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.00  
24 Taylor Wikoff SR Villages 3.95m 12' 11.5" -
  • 3.95  
  • 3.85  
  • 3.89  
25 Amaia Hurst JR South Lake 3.90m 12' 9.5" -
  • FOUL  
  • 3.83  
  • 3.90  
26 Aiyanna Hicks FR Ocoee 3.86m 12' 8" -
  • FOUL  
  • 3.86  
  • 3.85  
27 Shayla Jones SO South Lake 3.86m 12' 8" -
  • FOUL  
  • 3.23  
  • 3.86  
28 India Hollis FR Edgewater 3.53m 11' 7" -
  • 3.53  
  • FOUL  
  • FOUL  
29 Megan Powder JR Lake Gibson 3.46m 11' 4.25" -
  • 3.46  
  • 3.16  
  • 3.37  
30 Abby Frye FR Villages 3.46m 11' 4.25" -
  • FOUL  
  • 3.36  
  • 3.46  
31 Lyndsey Huizenga SR Windermere Prep 3.30m 10' 10" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 3.30  
  Suveda Ramakrishna FR Windermere Prep NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Journey Williams FR South Lake NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Zakaria Smothers SO Apopka NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Ana Pena JR Lake Brantley NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Carlaysia Underwood FR Lake Gibson NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Jalaea Smith FR Boone NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  M'Nya Williams JR Edgewater NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Gabrielle Brice SR Edgewater NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Jada Thomas FR Ocoee NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Girls' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Amaya Ugarte JR Windermere 5.48m 17' 11.75" 10
2 Jakarra Phillips SO Bartow 5.21m 17' 1.25" 8
3 Saniah Fuller SR Windermere 5.16m 16' 11.25" 6
4 Cairah Riley SO Olympia 4.92m 16' 1.75" 5
5 Lauren Guthrie JR Olympia 4.85m 15' 11" 4
6 Michelle Gunn SO Boone 4.82m 15' 9.75" 3
7 Madi Sprowls SO Villages 4.81m 15' 9.5" 2
8 Zakhia Henderson SO East Ridge 4.79m 15' 8.75" 1
9 Shaliyah Brown JR Windermere 4.69m 15' 4.75" -
11 Dezha Walker SR Osceola (Kissimmee) 4.65m 15' 3.25" -
12 Ashley Moody SO Bartow 4.63m 15' 2.25" -
13 Jordian Phillips SR Olympia 4.57m 15' 0" -
14 Calli Ann Small SR Lake Gibson 4.56m 14' 11.5" -
15 Jaricellis Martinez JR Lake Brantley 4.52m 14' 10" -
17 A'Sha Shepard SO Osceola (Kissimmee) 4.46m 14' 7.75" -
18 Shanaiyah Wright SR Osceola (Kissimmee) 4.39m 14' 5" -
22 Ta’Metria Graydon SO Bartow 4.16m 13' 7.75" -
23 Linette Fernandez SR University (Orlando) 4.00m 13' 1.5" -
28 India Hollis FR Edgewater 3.53m 11' 7" -
  Ana Pena JR Lake Brantley NM NM   
Girls' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
10 Nakiana Pena SR Lake Brantley 4.69m 15' 4.75" -
16 Natasha March SR Windermere Prep 4.51m 14' 9.75" -
19 Tierney Underwood SO University (Orlando) 4.33m 14' 2.5" -
20 Haiven Dryden FR Boone 4.32m 14' 2.25" -
21 Lauri Givens FR Ocoee 4.22m 13' 10.25" -
24 Taylor Wikoff SR Villages 3.95m 12' 11.5" -
25 Amaia Hurst JR South Lake 3.90m 12' 9.5" -
26 Aiyanna Hicks FR Ocoee 3.86m 12' 8" -
27 Shayla Jones SO South Lake 3.86m 12' 8" -
29 Megan Powder JR Lake Gibson 3.46m 11' 4.25" -
30 Abby Frye FR Villages 3.46m 11' 4.25" -
31 Lyndsey Huizenga SR Windermere Prep 3.30m 10' 10" -
  Suveda Ramakrishna FR Windermere Prep NM NM   
  Zakaria Smothers SO Apopka NM NM   
  Jalaea Smith FR Boone NM NM   
  M'Nya Williams JR Edgewater NM NM   
  Gabrielle Brice SR Edgewater NM NM   
  Carlaysia Underwood FR Lake Gibson NM NM   
  Jada Thomas FR Ocoee NM NM   
  Journey Williams FR South Lake NM NM