March 5, 2019
|
Boynton Beach HS - Boynton Beach, FL
|
Timing: Mogo Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nicolas Pieroni JR Seminole Ridge 2:07.40 10
2 Mathew Beliard JR Boca Raton 2:08.26 8
3 James D'Aout JR Atlantic (Delray) 2:09.25 6
4 Tristan Drautz SO Boca Raton 2:09.30 5
5 Jessie Hill SR Pahokee 2:15.70 4
6 Keyshawn Winder SO Royal Palm Beach 2:17.12 3
7 Omar Nezifort JR Palm Beach Lakes 2:17.65 2
8 Jephthe Gedeon SO Palm Beach Lakes 2:18.40 1
9 Charles Bush SR Atlantic (Delray) 2:18.62 -
10 Braden Frazee SR Boca Raton 2:19.47 -
11 Marc Eldgi Pierre SO Lake Worth 2:19.89 -
12 Eugene Santa JR Royal Palm Beach 2:19.92 -
13 Elijah Smith 7 Pahokee 2:21.64 -
14 Santos Rumaldo SR Lake Worth 2:22.27 -
15 Kwanzi Walker JR Royal Palm Beach 2:24.33 -
16 Jansen Noel SO Boynton Beach 2:24.47 -
17 Matthew Seibel FR West Boca Raton 2:25.17 -
18 Adam Sharabi FR West Boca Raton 2:25.52 -
19 Ivan Martinez SO Glades Central 2:25.72 -
20 Braydon Shaw SR West Boca Raton 2:26.30 -
21 Fabio Louis JR Glades Central 2:29.14 -
22 Errol Reid SO Lake Worth 2:31.10 -
23 Jarryd Romero SR Jupiter 2:31.40 -
24 Destyn Bradshaw SO Boynton Beach 2:31.67 -
25 Nicolai Rodriguez SO Oxbridge Academy 2:33.44 -
26 Kyler Gerard SR Olympic Heights 2:34.44 -
27 Christopher Jean-Louis SR Olympic Heights 2:35.96 -
28 Jonathan Trujillo SO Olympic Heights 2:42.27 -
29 luderson dorsainv FR Boynton Beach 3:00.30 -
30 Bradley Nichelson 8 Atlantic Christian 3:10.01 -
  Terrance Corretier SR Atlantic (Delray) NT   
  Jeremiah Brown SO Glades Central NT   
  Oliver Novotny FR Oxbridge Academy NT   
  Nicolas Raffinengo SO Oxbridge Academy NT   
  Adrain Brown JR Pahokee NT   
  Brandon Perez JR John I. Leonard NT   
  Sergio Gaston 8 Atlantic Christian NT   
  Dorrien Hoskins SR Palm Beach Lakes NT   
  Christian Plourde FR Jupiter NT   
  Jacari Dixon SR Atlantic Christian NT   
  Billy Bates SO Jupiter NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Elijah Smith 7 Pahokee 2:21.64 -
16 Jansen Noel SO Boynton Beach 2:24.47 -
19 Ivan Martinez SO Glades Central 2:25.72 -
20 Braydon Shaw SR West Boca Raton 2:26.30 -
21 Fabio Louis JR Glades Central 2:29.14 -
23 Jarryd Romero SR Jupiter 2:31.40 -
24 Destyn Bradshaw SO Boynton Beach 2:31.67 -
25 Nicolai Rodriguez SO Oxbridge Academy 2:33.44 -
26 Kyler Gerard SR Olympic Heights 2:34.44 -
27 Christopher Jean-Louis SR Olympic Heights 2:35.96 -
28 Jonathan Trujillo SO Olympic Heights 2:42.27 -
29 luderson dorsainv FR Boynton Beach 3:00.30 -
30 Bradley Nichelson 8 Atlantic Christian 3:10.01 -
  Terrance Corretier SR Atlantic (Delray) NT   
  Billy Bates SO Jupiter NT   
  Christian Plourde FR Jupiter NT   
  Sergio Gaston 8 Atlantic Christian NT   
  Oliver Novotny FR Oxbridge Academy NT   
  Nicolas Raffinengo SO Oxbridge Academy NT   
  Jacari Dixon SR Atlantic Christian NT   
  Jeremiah Brown SO Glades Central NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nicolas Pieroni JR Seminole Ridge 2:07.40 10
2 Mathew Beliard JR Boca Raton 2:08.26 8
3 James D'Aout JR Atlantic (Delray) 2:09.25 6
4 Tristan Drautz SO Boca Raton 2:09.30 5
5 Jessie Hill SR Pahokee 2:15.70 4
6 Keyshawn Winder SO Royal Palm Beach 2:17.12 3
7 Omar Nezifort JR Palm Beach Lakes 2:17.65 2
8 Jephthe Gedeon SO Palm Beach Lakes 2:18.40 1
9 Charles Bush SR Atlantic (Delray) 2:18.62 -
10 Braden Frazee SR Boca Raton 2:19.47 -
11 Marc Eldgi Pierre SO Lake Worth 2:19.89 -
12 Eugene Santa JR Royal Palm Beach 2:19.92 -
14 Santos Rumaldo SR Lake Worth 2:22.27 -
15 Kwanzi Walker JR Royal Palm Beach 2:24.33 -
17 Matthew Seibel FR West Boca Raton 2:25.17 -
18 Adam Sharabi FR West Boca Raton 2:25.52 -
22 Errol Reid SO Lake Worth 2:31.10 -
  Brandon Perez JR John I. Leonard NT   
  Dorrien Hoskins SR Palm Beach Lakes NT   
  Adrain Brown JR Pahokee NT