January 12, 2019
|
Houston-Yeoman FH (Banked) - Houston, TX
|
200m (Banked)

Boys' 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ryan Martin Senior WY83B8 6.80
2 Bryson Stubblefield   Greater Houston Track Club 6.94
3 Lance Broome Senior Prototype 7.06
4 Zion Gordon   FKElite 7.06
5 Cameron Harris Senior FKElite 7.07
6 Donovan Smith Senior Unattached 7.43

Boys' 60 Meters Semifinals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ryan Martin Senior WY83B8 6.81
2 Bryson Stubblefield   Greater Houston Track Club 6.89
3 Donovan Smith Senior Unattached 6.94
4 Caleb Boger   CL Stars Dallas 6.97
5 Seth Texada Senior Unattached 6.97
6 Cameron Harris Senior FKElite 6.97
7 Zion Gordon   FKElite 6.98
8 Lance Broome Senior Prototype 6.99
9 Dylan Brown   Track Life University (DPAL) 7.00
10 Javon Rawlins   Elite PerformanceTC 7.01
11 Kelvin Leon Senior Alief Elsik 7.04
12 Jalon Williams Sophomore Grand Prairie Flash 7.07
13 Kameron Quinn   Team Quest 7.08
14 DeAnthony Nervis Junior Unattached 7.08
15 Isaiah Teer Junior Performance Track Club 7.09
16 Nazzio John   San Antonio Heat TC 7.09
17 Drequan Crawford   San Antonio Blazers 7.10
18 Warrick Baker   Texas Storm Track Club 7.11
19 Montaye Dawson Sophomore Unattached 7.11
20 Jalen Smith Senior Unattached 7.12
21 David Foster   Greater Houston Track Club 7.13
22 Todias Walker   Unattached 7.14
23 Everett Tippins   Cy-Fair Running Ravens 7.15
24 Carlton Guidry   C.L. Athletic Stars 7.15
25 Dejuan Ross Junior Scotlandville 7.18
25 Alvin Martin Sophomore Greater Houston Track Club 7.18
27 Ian Wheeler Senior St. Thomas 7.18
28 Monty Thompson Sophomore Unattached 7.24
29 Kofi Forson   Team Quest 7.29
  Nathaniel McRae Senior Unattached FS
Boys' 60 Meters Semifinals Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ryan Martin Senior WY83B8 6.81
7 Zion Gordon   FKElite 6.98
10 Javon Rawlins   Elite PerformanceTC 7.01
11 Kelvin Leon Senior Alief Elsik 7.04
13 Kameron Quinn   Team Quest 7.08
22 Todias Walker   Unattached 7.14
29 Kofi Forson   Team Quest 7.29
Boys' 60 Meters Semifinals Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Bryson Stubblefield   Greater Houston Track Club 6.89
8 Lance Broome Senior Prototype 6.99
21 David Foster   Greater Houston Track Club 7.13
23 Everett Tippins   Cy-Fair Running Ravens 7.15
25 Alvin Martin Sophomore Greater Houston Track Club 7.18
28 Monty Thompson Sophomore Unattached 7.24
  Nathaniel McRae Senior Unattached FS
Boys' 60 Meters Semifinals Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Caleb Boger   CL Stars Dallas 6.97
6 Cameron Harris Senior FKElite 6.97
12 Jalon Williams Sophomore Grand Prairie Flash 7.07
15 Isaiah Teer Junior Performance Track Club 7.09
17 Drequan Crawford   San Antonio Blazers 7.10
18 Warrick Baker   Texas Storm Track Club 7.11
25 Dejuan Ross Junior Scotlandville 7.18
27 Ian Wheeler Senior St. Thomas 7.18
Boys' 60 Meters Semifinals Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Donovan Smith Senior Unattached 6.94
5 Seth Texada Senior Unattached 6.97
9 Dylan Brown   Track Life University (DPAL) 7.00
14 DeAnthony Nervis Junior Unattached 7.08
16 Nazzio John   San Antonio Heat TC 7.09
19 Montaye Dawson Sophomore Unattached 7.11
20 Jalen Smith Senior Unattached 7.12
24 Carlton Guidry   C.L. Athletic Stars 7.15

Boys' 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ryan Martin Senior WY83B8 6.87
2 Caleb Boger   CL Stars Dallas 6.91
3 Donovan Smith Senior Unattached 6.93
4 Bryson Stubblefield   Greater Houston Track Club 6.93
5 Nathaniel McRae Senior Unattached 6.96
6 Seth Texada Senior Unattached 6.96
7 Cameron Harris Senior FKElite 7.01
8 Javon Rawlins   Elite PerformanceTC 7.02
9 Zion Gordon   FKElite 7.02
10 Jalon Williams Sophomore Grand Prairie Flash 7.04
11 Dylan Brown   Track Life University (DPAL) 7.04
12 Lance Broome Senior Prototype 7.05
13 Frank Royal Senior St. Christophers 7.06
14 DeAnthony Nervis Junior Unattached 7.08
15 Isaiah Teer Junior Performance Track Club 7.08
16 Kameron Quinn   Team Quest 7.09
17 Kelvin Leon Senior Alief Elsik 7.11
18 Drequan Crawford   San Antonio Blazers 7.11
19 Carlton Guidry   C.L. Athletic Stars 7.13
20 Monty Thompson Sophomore Unattached 7.14
21 Everett Tippins   Cy-Fair Running Ravens 7.15
22 Nazzio John   San Antonio Heat TC 7.18
23 Ian Wheeler Senior St. Thomas 7.19
24 Todias Walker   Unattached 7.20
25 Kofi Forson   Team Quest 7.21
26 Warrick Baker   Texas Storm Track Club 7.22
27 Montaye Dawson Sophomore Unattached 7.23
28 Alvin Martin Sophomore Greater Houston Track Club 7.23
29 David Foster   Greater Houston Track Club 7.23
30 Jalen Smith Senior Unattached 7.23
31 Dejuan Ross Junior Scotlandville 7.24
32 Reid Vincent   BEAST Sprint Club 7.24
33 Nazhir Carter   Team Quest 7.25
34 Julian Jaime Senior Unattached 7.26
35 Gavin Bonsu   One Nation Athletics 7.26
36 Lezzerrick Thomas Senior Scotlandville 7.26
37 Kofi Agyei   Premier Performance Athletics 7.28
38 Deion Burks   Track Life University (DPAL) 7.28
39 Daryus Durham Senior Unattached 7.29
40 Jaysaun Smith   Team Quest 7.30
41 Deon McIver   C.L. Athletic Stars 7.30
42 Elijah Colbert   CL Stars Dallas 7.30
43 Deandre Exford Sophomore Killeen Shoemaker 7.31
44 Caleb Molo Senior Unattached 7.31
45 Isom Williams   Hallmark Track Club 7.31
46 Devontay Kennedy   Hallmark Track Club 7.32
47 Nicholas Williams Senior Scotlandville 7.32
48 Ralph Donaldson   Track Life University (DPAL) 7.32
49 Dante Proctor   Fit Sports Performance 7.33
49 James Ware   gpstriders 7.33
51 Rodney Webber Freshman Leander Spartans 7.33
52 Aeneas McClure Senior Unattached 7.33
53 Christian Fulcher   Team Quest 7.33
54 Cody Grant   Lancaster lightning YTC 7.34
55 Legend Grigsby   C.L. Athletic Stars 7.34
56 Tsegaya Fazarro   Hallmark Track Club 7.35
57 Demetrice Johnson Senior Scotlandville 7.35
58 Andrew McBribe   Team Supreme 7.35
59 Makil Gammage   New Image Trainging Group LA 7.36
60 Jacorey McAdams   Premier Performance Athletics 7.36
61 William Perry   Team Quest 7.36
62 James Jallah   Unattached 7.36
63 curtis johnson III Sophomore Unattached 7.37
64 Tavares Duckett II   TX Rollas 7.38
65 Miguel Flores Junior CSI Select Track Club 7.38
66 Mason Anthony   FKElite 7.38
67 Philip-Edward Walton Junior Unattached 7.39
68 Daniel Mitre Sophomore Leander Spartans 7.39
69 Emerson Walton Junior Roe Blaze 7.40
70 Spencer Williams   Texas Thunder Track Club 7.41
71 Joseph Kolda   Road Runner Run Club 7.41
72 Hunter Gates Senior Joaquin 7.41
73 AJ Polk   Team Supreme 7.42
74 Christian Fell   Hallmark Track Club 7.43
75 nathan franco Junior Saginaw Elite 7.43
76 Erich Esqueda Junior Prototype 7.44
77 Bobby Gonzales   Victory Track Club 7.44
78 roberto capa Senior Saginaw Elite 7.44
79 Joel Lewis   C.L. Athletic Stars 7.45
80 D’Andre Johnson   Lancaster lightning YTC 7.45
81 Connor Bragg Junior Joaquin 7.45
82 Michael Young   CL Stars Dallas 7.46
83 Amir Batiste Sophomore Killeen Shoemaker 7.46
84 Lurico Jr Deboest   Cypress Longhorns 7.47
85 Nickalus Carr   Lancaster lightning YTC 7.47
86 Jonathan Jackson   N. Dallas Athletic Association 7.47
86 Hedges Onye-Franklin   Houston Visions Track Club 7.47
88 Massimo Garcia   Elev8 Track Club 7.48
89 Malique Harris   Dash Track Club 7.49
90 Maxwell Hydes   Road Runner Run Club 7.49
91 Tyler Johnson Junior Unattached 7.49
92 Chad Allen Senior Lutheran South 7.50
93 Vincent Fedele Freshman St. Dominic Savio 7.50
94 Gunner Nelson Junior Joaquin 7.50
95 Warren Mason   Team Quest 7.50
96 ANDRE Williams   360 Elite Speed 7.51
96 Trey East   L.C. Express Track Club 7.51
98 Will Skinner   Mavericks 7.52
99 Bryce McIntyre Junior Cypress Longhorns 7.52
100 oluwasemiloore(Will) ikutiminu   N. Dallas Athletic Association 7.52
101 Jeremiah Gentry   Texas Heat TC 7.53
102 Tim Carr   Chilton Track Club 7.55
103 Matt Carter   Leander Spartans 7.56
104 Jeffrey Nickerson   Chilton Track Club 7.56
105 Charles Shelling Sophomore 180TvT 7.57
106 Zach Pryor Freshman G3 Athletics 7.57
107 William Timothy Senior Premier Performance Athletics 7.58
108 Samadhi Soph   New Image Trainging Group LA 7.59
109 Obiajulu Onyeachonam Senior TexasHurricanes YTC 7.59
110 Garfield Stanley   Greater Houston Track Club 7.59
111 Jonathan Porter   Xtreme Force TC 7.60
112 Palmer Powell   Road Runner Run Club 7.60
113 Lusekelo Mwamukonda   3D Athletics Club MMXV 7.61
114 Montrail Cushionberry   Tribe of Judah 7.61
115 Aaron Booe   Flight Gold 7.63
116 Jacob Warner   Knights Track Club 7.63
116 Matthew Rogers Junior Austin Sprint Club 7.63
116 Beau Psencik Junior Lutheran South 7.63
119 Desmond Lewis   Tribe of Judah 7.63
120 isaiah capricciuolo Senior Saginaw Elite 7.64
121 Kameron Hatcher   Speed City Elite Track Club 7.64
122 Grant Celestine Sophomore Prototype 7.64
123 Jarred Longoria   Elev8 Track Club 7.65
124 Michael Endres   Victory Track Club 7.66
125 Marcelo Carrizales Senior Orange Crush 7.66
126 Eric Grant JR Senior Unattached 7.66
127 Joey Ondrejik Sophomore Austin Sprint Club 7.67
128 Tomadric Jessie   Iconic Track Club 7.67
129 Everett Haven Freshman Pro2type 7.70
130 Jeremy Brown Freshman Legacy Christian Academy 7.70
131 Michael Jax Junior Prototype 7.70
132 Brian Portugal   Team Quest 7.70
133 Mathew Huyghue   One Nation Athletics 7.72
133 Billy Williams Sophomore Atascocita Titans Track Club 7.72
135 Curtis Miller   Dioko 7.74
136 Nickoli Benkert Senior Summit Christian (Austin) 7.74
137 Josh Yu   True Buzz Track Club 7.78
138 JaBraylan Douglas   Team Supreme 7.78
139 Carson Isaac   Team Connect Track Club 7.79
139 Aloye Oshotse   Mavericks 7.79
141 Timothy Waters   Frisco Jets Elite 7.82
142 Denzel Hinds Sophomore Unattached 7.82
143 Guillermo Garcia   Elev8 Track Club 7.82
144 Emery Ogah Junior Austin Sprint Club 7.83
144 Alwyn Stewart   Dash Track Club 7.83
146 Ty Howard   Road Runner Run Club 7.84
147 Brock Foster   G3 ATHLETICS 7.85
148 Evan Spivey   N. Dallas Athletic Association 7.85
149 Derrick Copeland   Frisco Jets Elite 7.87
150 jonathan griggs   Greater Houston Track Club 7.87
151 Elijah Conley   Lancaster lightning YTC 7.89
152 Landon Nesbitt Sophomore TexasHurricanes YTC 7.92
153 Victor Davis   FPR SPEED 7.95
154 Joseph Moseby   Houston Christian Track Club 7.98
155 Jose Collins Sophomore Prototype 7.99
156 shawn attard Junior Saginaw Elite 7.99
157 Zachary Shanklin Sophomore Unattached 8.04
158 Kweisi Harris   Unattached 8.05
159 Quentin Zhuang Freshman St. Dominic Savio 8.10
160 Yadi Agah Freshman Dioko 8.13
161 Dylan Volpe Freshman Prototype 8.29
162 james vester   Speed City Elite Track Club 8.44
163 Will Hughes   G3 ATHLETICS 8.59
164 Cobe Isaac   Team Connect Track Club 8.60
165 Chapman Wendell Freshman Legacy Christian Academy 8.71
166 richard sloan Senior Prototype 8.92
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Dylan Brown   Track Life University (DPAL) 7.04
25 Kofi Forson   Team Quest 7.21
63 curtis johnson III Sophomore Unattached 7.37
75 nathan franco Junior Saginaw Elite 7.43
77 Bobby Gonzales   Victory Track Club 7.44
98 Will Skinner   Mavericks 7.52
115 Aaron Booe   Flight Gold 7.63
116 Matthew Rogers Junior Austin Sprint Club 7.63
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
33 Nazhir Carter   Team Quest 7.25
81 Connor Bragg Junior Joaquin 7.45
86 Hedges Onye-Franklin   Houston Visions Track Club 7.47
95 Warren Mason   Team Quest 7.50
110 Garfield Stanley   Greater Houston Track Club 7.59
139 Carson Isaac   Team Connect Track Club 7.79
139 Aloye Oshotse   Mavericks 7.79
144 Alwyn Stewart   Dash Track Club 7.83
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
30 Jalen Smith Senior Unattached 7.23
42 Elijah Colbert   CL Stars Dallas 7.30
60 Jacorey McAdams   Premier Performance Athletics 7.36
102 Tim Carr   Chilton Track Club 7.55
107 William Timothy Senior Premier Performance Athletics 7.58
128 Tomadric Jessie   Iconic Track Club 7.67
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Monty Thompson Sophomore Unattached 7.14
44 Caleb Molo Senior Unattached 7.31
59 Makil Gammage   New Image Trainging Group LA 7.36
72 Hunter Gates Senior Joaquin 7.41
94 Gunner Nelson Junior Joaquin 7.50
132 Brian Portugal   Team Quest 7.70
157 Zachary Shanklin Sophomore Unattached 8.04
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Carlton Guidry   C.L. Athletic Stars 7.13
31 Dejuan Ross Junior Scotlandville 7.24
32 Reid Vincent   BEAST Sprint Club 7.24
61 William Perry   Team Quest 7.36
96 ANDRE Williams   360 Elite Speed 7.51
163 Will Hughes   G3 ATHLETICS 8.59
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Zion Gordon   FKElite 7.02
23 Ian Wheeler Senior St. Thomas 7.19
80 D’Andre Johnson   Lancaster lightning YTC 7.45
90 Maxwell Hydes   Road Runner Run Club 7.49
111 Jonathan Porter   Xtreme Force TC 7.60
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Donovan Smith Senior Unattached 6.93
35 Gavin Bonsu   One Nation Athletics 7.26
101 Jeremiah Gentry   Texas Heat TC 7.53
108 Samadhi Soph   New Image Trainging Group LA 7.59
147 Brock Foster   G3 ATHLETICS 7.85
152 Landon Nesbitt Sophomore TexasHurricanes YTC 7.92
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
68 Daniel Mitre Sophomore Leander Spartans 7.39
74 Christian Fell   Hallmark Track Club 7.43
79 Joel Lewis   C.L. Athletic Stars 7.45
109 Obiajulu Onyeachonam Senior TexasHurricanes YTC 7.59
114 Montrail Cushionberry   Tribe of Judah 7.61
160 Yadi Agah Freshman Dioko 8.13
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Isaiah Teer Junior Performance Track Club 7.08
21 Everett Tippins   Cy-Fair Running Ravens 7.15
38 Deion Burks   Track Life University (DPAL) 7.28
73 AJ Polk   Team Supreme 7.42
100 oluwasemiloore(Will) ikutiminu   N. Dallas Athletic Association 7.52
131 Michael Jax Junior Prototype 7.70
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Caleb Boger   CL Stars Dallas 6.91
22 Nazzio John   San Antonio Heat TC 7.18
56 Tsegaya Fazarro   Hallmark Track Club 7.35
84 Lurico Jr Deboest   Cypress Longhorns 7.47
116 Beau Psencik Junior Lutheran South 7.63
127 Joey Ondrejik Sophomore Austin Sprint Club 7.67
143 Guillermo Garcia   Elev8 Track Club 7.82
148 Evan Spivey   N. Dallas Athletic Association 7.85
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Javon Rawlins   Elite PerformanceTC 7.02
17 Kelvin Leon Senior Alief Elsik 7.11
62 James Jallah   Unattached 7.36
70 Spencer Williams   Texas Thunder Track Club 7.41
86 Jonathan Jackson   N. Dallas Athletic Association 7.47
162 james vester   Speed City Elite Track Club 8.44
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
36 Lezzerrick Thomas Senior Scotlandville 7.26
40 Jaysaun Smith   Team Quest 7.30
76 Erich Esqueda Junior Prototype 7.44
92 Chad Allen Senior Lutheran South 7.50
137 Josh Yu   True Buzz Track Club 7.78
161 Dylan Volpe Freshman Prototype 8.29
164 Cobe Isaac   Team Connect Track Club 8.60
166 richard sloan Senior Prototype 8.92
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ryan Martin Senior WY83B8 6.87
41 Deon McIver   C.L. Athletic Stars 7.30
66 Mason Anthony   FKElite 7.38
122 Grant Celestine Sophomore Prototype 7.64
124 Michael Endres   Victory Track Club 7.66
125 Marcelo Carrizales Senior Orange Crush 7.66
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Nathaniel McRae Senior Unattached 6.96
57 Demetrice Johnson Senior Scotlandville 7.35
116 Jacob Warner   Knights Track Club 7.63
120 isaiah capricciuolo Senior Saginaw Elite 7.64
136 Nickoli Benkert Senior Summit Christian (Austin) 7.74
149 Derrick Copeland   Frisco Jets Elite 7.87
154 Joseph Moseby   Houston Christian Track Club 7.98
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 15
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Bryson Stubblefield   Greater Houston Track Club 6.93
13 Frank Royal Senior St. Christophers 7.06
28 Alvin Martin Sophomore Greater Houston Track Club 7.23
49 James Ware   gpstriders 7.33
51 Rodney Webber Freshman Leander Spartans 7.33
54 Cody Grant   Lancaster lightning YTC 7.34
133 Mathew Huyghue   One Nation Athletics 7.72
150 jonathan griggs   Greater Houston Track Club 7.87
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 16
PL NAME YEAR TEAM TIME
43 Deandre Exford Sophomore Killeen Shoemaker 7.31
48 Ralph Donaldson   Track Life University (DPAL) 7.32
55 Legend Grigsby   C.L. Athletic Stars 7.34
78 roberto capa Senior Saginaw Elite 7.44
146 Ty Howard   Road Runner Run Club 7.84
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 17
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Cameron Harris Senior FKElite 7.01
45 Isom Williams   Hallmark Track Club 7.31
91 Tyler Johnson Junior Unattached 7.49
103 Matt Carter   Leander Spartans 7.56
135 Curtis Miller   Dioko 7.74
144 Emery Ogah Junior Austin Sprint Club 7.83
153 Victor Davis   FPR SPEED 7.95
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 18
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Kameron Quinn   Team Quest 7.09
18 Drequan Crawford   San Antonio Blazers 7.11
29 David Foster   Greater Houston Track Club 7.23
89 Malique Harris   Dash Track Club 7.49
93 Vincent Fedele Freshman St. Dominic Savio 7.50
138 JaBraylan Douglas   Team Supreme 7.78
151 Elijah Conley   Lancaster lightning YTC 7.89
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 19
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Jalon Williams Sophomore Grand Prairie Flash 7.04
24 Todias Walker   Unattached 7.20
37 Kofi Agyei   Premier Performance Athletics 7.28
52 Aeneas McClure Senior Unattached 7.33
67 Philip-Edward Walton Junior Unattached 7.39
119 Desmond Lewis   Tribe of Judah 7.63
156 shawn attard Junior Saginaw Elite 7.99
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 20
PL NAME YEAR TEAM TIME
27 Montaye Dawson Sophomore Unattached 7.23
69 Emerson Walton Junior Roe Blaze 7.40
85 Nickalus Carr   Lancaster lightning YTC 7.47
99 Bryce McIntyre Junior Cypress Longhorns 7.52
141 Timothy Waters   Frisco Jets Elite 7.82
159 Quentin Zhuang Freshman St. Dominic Savio 8.10
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 21
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Lance Broome Senior Prototype 7.05
26 Warrick Baker   Texas Storm Track Club 7.22
83 Amir Batiste Sophomore Killeen Shoemaker 7.46
104 Jeffrey Nickerson   Chilton Track Club 7.56
133 Billy Williams Sophomore Atascocita Titans Track Club 7.72
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 22
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 DeAnthony Nervis Junior Unattached 7.08
46 Devontay Kennedy   Hallmark Track Club 7.32
53 Christian Fulcher   Team Quest 7.33
105 Charles Shelling Sophomore 180TvT 7.57
123 Jarred Longoria   Elev8 Track Club 7.65
165 Chapman Wendell Freshman Legacy Christian Academy 8.71
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 23
PL NAME YEAR TEAM TIME
49 Dante Proctor   Fit Sports Performance 7.33
65 Miguel Flores Junior CSI Select Track Club 7.38
82 Michael Young   CL Stars Dallas 7.46
96 Trey East   L.C. Express Track Club 7.51
112 Palmer Powell   Road Runner Run Club 7.60
129 Everett Haven Freshman Pro2type 7.70
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 24
PL NAME YEAR TEAM TIME
47 Nicholas Williams Senior Scotlandville 7.32
58 Andrew McBribe   Team Supreme 7.35
64 Tavares Duckett II   TX Rollas 7.38
88 Massimo Garcia   Elev8 Track Club 7.48
106 Zach Pryor Freshman G3 Athletics 7.57
155 Jose Collins Sophomore Prototype 7.99
158 Kweisi Harris   Unattached 8.05
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 25
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Seth Texada Senior Unattached 6.96
39 Daryus Durham Senior Unattached 7.29
126 Eric Grant JR Senior Unattached 7.66
130 Jeremy Brown Freshman Legacy Christian Academy 7.70
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 26
PL NAME YEAR TEAM TIME
34 Julian Jaime Senior Unattached 7.26
71 Joseph Kolda   Road Runner Run Club 7.41
113 Lusekelo Mwamukonda   3D Athletics Club MMXV 7.61
121 Kameron Hatcher   Speed City Elite Track Club 7.64
142 Denzel Hinds Sophomore Unattached 7.82

Boys' 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Lance Broome Senior Prototype 21.53
2 Nathaniel McRae Senior Unattached 21.68
3 Caleb Boger   CL Stars Dallas 21.73
4 Ryan Martin Senior WY83B8 22.16
5 JORDAN JOYNER   360 Elite Speed 22.31
6 Kennedy Harrison   Lancaster lightning YTC 22.54
7 Darian Sankey Senior AW1 Elite 22.89
8 Joshua Hill Senior Unattached 23.83
Boys' 200 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 JORDAN JOYNER   360 Elite Speed 22.31
7 Darian Sankey Senior AW1 Elite 22.89
8 Joshua Hill Senior Unattached 23.83
Boys' 200 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Lance Broome Senior Prototype 21.53
2 Nathaniel McRae Senior Unattached 21.68
3 Caleb Boger   CL Stars Dallas 21.73
4 Ryan Martin Senior WY83B8 22.16
6 Kennedy Harrison   Lancaster lightning YTC 22.54

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Caleb Boger   CL Stars Dallas 21.77
2 Nathaniel McRae Senior Unattached 21.94
3 Lance Broome Senior Prototype 22.01
4 Ryan Martin Senior WY83B8 22.04
5 Christopher Ford   CL Stars Dallas 22.05
6 Frank Royal Senior St. Christophers 22.06
7 Kennedy Harrison   Lancaster lightning YTC 22.11
8 Isaiah Teer Junior Performance Track Club 22.32
9 JORDAN JOYNER   360 Elite Speed 22.36
10 Donovan Smith Senior Unattached 22.53
11 Joshua Hill Senior Unattached 22.59
12 Darian Sankey Senior AW1 Elite 22.63
13 Julian Jaime Senior Unattached 22.64
14 Javon Rawlins   Elite PerformanceTC 22.66
15 Warrick Baker   Texas Storm Track Club 22.75
16 Chad Bryant Sophomore Takeoff 22.75
17 Matthias Petterway   Buffalo's Run TC 22.76
18 Nazzio John   San Antonio Heat TC 22.84
19 Trey Grant Junior Unattached 22.86
20 Devontay Kennedy   Hallmark Track Club 22.86
21 Kameron Quinn   Team Quest 22.86
22 Reid Vincent   BEAST Sprint Club 22.89
23 Dylan Brown   Track Life University (DPAL) 22.90
24 Jalon Williams Sophomore Grand Prairie Flash 22.90
25 Monty Thompson Sophomore Unattached 22.91
26 Alvin Martin Sophomore Greater Houston Track Club 22.92
27 Kofi Forson   Team Quest 22.94
28 Jeremiah Daniels Senior Unattached 22.95
29 Shay Schaffner   Xtreme Force TC 22.95
30 William Perry   Team Quest 22.97
31 Seth Texada Senior Unattached 23.00
32 Jordan Collins Senior Texas City 23.05
33 JeVaughn Stanley Junior Alief Elsik 23.07
34 Jaysaun Smith   Team Quest 23.17
35 Andre Saffore   Track Life University (DPAL) 23.18
36 Christian Derrick   Eagles Elite 23.21
37 jaleel scott Junior Unattached 23.22
38 Miguel Flores Junior CSI Select Track Club 23.25
39 Ronnie Habbeshaw   Xtreme Force TC 23.27
40 Drequan Crawford   San Antonio Blazers 23.28
41 Christian Fell   Hallmark Track Club 23.31
42 Cannon Moore   Team Supreme 23.37
43 Jacob Jenkins Senior Xtreme Force TC 23.37
44 Jacob Williams Senior Team Quest 23.40
45 DeMari Walker Senior Unattached 23.40
46 Trey East   L.C. Express Track Club 23.43
47 Bryce McIntyre Junior Cypress Longhorns 23.43
48 Devonta Miles   Texas Greyhounds 23.44
49 Daniel Mitre Sophomore Leander Spartans 23.49
50 Nazhir Carter   Team Quest 23.51
51 Dayondre Williamson Senior Unattached 23.53
52 Hedges Onye-Franklin   Houston Visions Track Club 23.53
53 Dorian Craven   Duncanville Tigers 23.54
54 Kelly Robinson Senior Leander Spartans 23.56
55 Moneray Baldwin Sophomore Killeen Shoemaker 23.57
56 Charles Beckworth III   Greater Houston Track Club 23.58
57 Gavin Bonsu   One Nation Athletics 23.59
58 David Foster   Greater Houston Track Club 23.59
59 Donavan Hackett   Eagles Elite 23.63
60 roberto capa Senior Saginaw Elite 23.64
61 Hunter Gates Senior Joaquin 23.64
62 AJ Polk   Team Supreme 23.67
63 Todias Walker   Unattached 23.67
64 Spencer Williams   Texas Thunder Track Club 23.68
65 Lurico Jr Deboest   Cypress Longhorns 23.68
66 Nickalus Carr   Lancaster lightning YTC 23.68
67 Kip Love Senior Unattached 23.69
68 Zach Pryor Freshman G3 Athletics 23.69
69 Jacorey McAdams   Premier Performance Athletics 23.71
70 Christian Fulcher   Team Quest 23.73
71 Daryl Cooper   Eagles Elite 23.75
72 D’Andre Johnson   Lancaster lightning YTC 23.76
73 Philip-Edward Walton Junior Unattached 23.77
74 Eric Grant JR Senior Unattached 23.79
75 Gabriel Meyer Junior St. Louis 23.82
76 Romeo Yancy   Texas Storm Track Club 23.83
77 nathan franco Junior Saginaw Elite 23.84
78 Connor Bragg Junior Joaquin 23.90
79 Tsegaya Fazarro   Hallmark Track Club 23.91
80 Deshawn McCubbins Sophomore Killeen Shoemaker 23.92
81 Kofi Agyei   Premier Performance Athletics 23.93
82 Legend Grigsby   C.L. Athletic Stars 23.96
83 Aime Torbert   San Antonio Blazers 23.98
84 Zion Turner   Eagles Elite 23.99
85 Isom Williams   Hallmark Track Club 24.02
86 Kobe Hayes Junior Unattached 24.03
87 Antawan Patterson   Speed Legion 24.03
88 Joseph Kolda   Road Runner Run Club 24.04
89 Jaylon Giles Senior Team Quest 24.05
90 Denzel Hinds Sophomore Unattached 24.07
91 William Timothy Senior Premier Performance Athletics 24.09
92 James Jallah   Unattached 24.09
93 Maxwell Hydes   Road Runner Run Club 24.10
94 Cody Grant   Lancaster lightning YTC 24.11
95 Aaron Carr   Eagles Elite 24.13
96 Kalon Denson Freshman Unattached 24.14
97 Travis Sena   Team Quest 24.15
98 Jordan Adams Senior Austin HoneyBadgers Track Club 24.16
99 Trey Mitchell   Xtreme Force TC 24.17
100 Aeneas McClure Senior Unattached 24.18
101 Michael Young   CL Stars Dallas 24.19
102 Warren Mason   Team Quest 24.24
103 Jonathan Jackson   N. Dallas Athletic Association 24.24
104 Lusekelo Mwamukonda   3D Athletics Club MMXV 24.25
105 Elijah Colbert   CL Stars Dallas 24.27
106 Davonte Alexander Junior Richmond Elite YTC 24.28
107 Joel Lewis   C.L. Athletic Stars 24.28
108 Will Skinner   Mavericks 24.33
109 Desmond Lewis   Tribe of Judah 24.38
110 Jaelen Bolder   Xtreme Force TC 24.43
111 Simieon Stafford Sophomore Killeen Shoemaker 24.44
112 Gunner Nelson Junior Joaquin 24.45
113 Jomauri Murray   Duncanville Tigers 24.45
114 Derrick Copeland   Frisco Jets Elite 24.48
115 Marcelo Carrizales Senior Orange Crush 24.48
116 Andrew Leahy Sophomore The Woodlands Christian School 24.49
117 Alex Lopez Sophomore Orange Crush 24.54
118 Joey Ondrejik Sophomore Austin Sprint Club 24.59
119 Tomoso Brown   N. Dallas Athletic Association 24.59
120 melvin monet jr   San Antonio Heat TC 24.59
121 Obiajulu Onyeachonam Senior TexasHurricanes YTC 24.61
122 Matt Carter   Leander Spartans 24.63
123 Jalynn Randle Sophomore Unattached 24.66
124 Caleb Owens Junior Greater Houston Track Clu 24.69
125 James Ware   gpstriders 24.71
126 Emmanuel Booker   San Antonio Blazers 24.71
127 Maurice Moore   Lancaster lightning YTC 24.73
128 oluwasemiloore(Will) ikutiminu   N. Dallas Athletic Association 24.76
129 Josh Yu   True Buzz Track Club 24.79
130 Jeremiah Gentry   Texas Heat TC 24.80
131 Tomadric Jessie   Iconic Track Club 24.82
132 Emery Ogah Junior Austin Sprint Club 24.85
133 Nicholas Granados Senior Unattached 24.88
134 isaiah capricciuolo Senior Saginaw Elite 24.89
135 Vincent Fedele Freshman St. Dominic Savio 24.92
136 Montrail Cushionberry   Tribe of Judah 24.97
137 Brian Portugal   Team Quest 25.00
138 Donavan Drouin Senior Xtreme Force TC 25.03
139 CHRISTOPHER KYSER   360 Elite Speed 25.05
140 Spencer Bryant Sophomore Takeoff 25.08
141 Damaurie Gustave   San Antonio Heat TC 25.11
142 Jonathan Porter   Xtreme Force TC 25.18
143 Terrell Simpson   Xtreme Force TC 25.19
144 Alexander Pena Senior Speed City Elite Track Club 25.21
145 ISAIAH SCROGGINS   360 Elite Speed 25.25
146 Amryn Williams Senior Richmond Elite YTC 25.27
147 Brock Foster   G3 ATHLETICS 25.27
148 Joel Wilkerson Senior San Antonio Blazers 25.27
149 King Grimm   Xtreme Force TC 25.28
150 Elijah Conley   Lancaster lightning YTC 25.31
151 Deonte Jones   Texas FACES 25.32
152 Jeremy Brown Freshman Legacy Christian Academy 25.34
153 Javier Tomlin   5HillsTrack 25.35
154 Jaydon Phillips Junior Hill Country Comets 25.39
155 Palmer Powell   Road Runner Run Club 25.40
156 Anthony Landry III Junior Unattached 25.42
157 Evan Spivey   N. Dallas Athletic Association 25.50
158 shawn attard Junior Saginaw Elite 25.62
159 Tommy Paulson Sophomore Orange Crush 25.62
160 Alwyn Stewart   Dash Track Club 25.63
161 Ty Howard   Road Runner Run Club 25.63
162 Carson Isaac   Team Connect Track Club 25.75
162 Jahlil Smith   Frisco Jets Elite 25.75
164 Dylan Jenkins   Xtreme Force TC 25.81
165 Siddart Puthankattil   Xtreme Force TC 25.83
166 Landon Nesbitt Sophomore TexasHurricanes YTC 25.87
167 Kaleb Winn   Xtreme Force TC 25.96
168 Timothy Waters   Frisco Jets Elite 25.96
169 Dylan Volpe Freshman Prototype 25.98
170 Devon Mares   Texas Thunder Track Club 26.03
171 Connor Buchanan Junior St. Dominic Savio 26.15
172 Zachary Shanklin Sophomore Unattached 26.19
173 jonathan griggs   Greater Houston Track Club 26.22
174 Quentin Zhuang Freshman St. Dominic Savio 26.39
175 Adrian Wilson Jr   5HillsTrack 26.47
176 Victor Davis   FPR SPEED 26.59
177 Kweisi Harris   Unattached 26.68
178 Yadi Agah Freshman Dioko 26.85
179 james vester   Speed City Elite Track Club 27.37
180 Will Hughes   G3 ATHLETICS 27.38
181 Chapman Wendell Freshman Legacy Christian Academy 28.21
182 Cobe Isaac   Team Connect Track Club 28.32
183 David Joseph   C.L. Athletic Stars 32.98
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
60 roberto capa Senior Saginaw Elite 23.64
89 Jaylon Giles Senior Team Quest 24.05
138 Donavan Drouin Senior Xtreme Force TC 25.03
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
32 Jordan Collins Senior Texas City 23.05
90 Denzel Hinds Sophomore Unattached 24.07
114 Derrick Copeland   Frisco Jets Elite 24.48
162 Carson Isaac   Team Connect Track Club 25.75
166 Landon Nesbitt Sophomore TexasHurricanes YTC 25.87
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
52 Hedges Onye-Franklin   Houston Visions Track Club 23.53
76 Romeo Yancy   Texas Storm Track Club 23.83
79 Tsegaya Fazarro   Hallmark Track Club 23.91
82 Legend Grigsby   C.L. Athletic Stars 23.96
117 Alex Lopez Sophomore Orange Crush 24.54
135 Vincent Fedele Freshman St. Dominic Savio 24.92
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Chad Bryant Sophomore Takeoff 22.75
36 Christian Derrick   Eagles Elite 23.21
87 Antawan Patterson   Speed Legion 24.03
110 Jaelen Bolder   Xtreme Force TC 24.43
144 Alexander Pena Senior Speed City Elite Track Club 25.21
161 Ty Howard   Road Runner Run Club 25.63
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
62 AJ Polk   Team Supreme 23.67
65 Lurico Jr Deboest   Cypress Longhorns 23.68
66 Nickalus Carr   Lancaster lightning YTC 23.68
106 Davonte Alexander Junior Richmond Elite YTC 24.28
126 Emmanuel Booker   San Antonio Blazers 24.71
154 Jaydon Phillips Junior Hill Country Comets 25.39
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
54 Kelly Robinson Senior Leander Spartans 23.56
94 Cody Grant   Lancaster lightning YTC 24.11
100 Aeneas McClure Senior Unattached 24.18
103 Jonathan Jackson   N. Dallas Athletic Association 24.24
127 Maurice Moore   Lancaster lightning YTC 24.73
175 Adrian Wilson Jr   5HillsTrack 26.47
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Christopher Ford   CL Stars Dallas 22.05
43 Jacob Jenkins Senior Xtreme Force TC 23.37
44 Jacob Williams Senior Team Quest 23.40
75 Gabriel Meyer Junior St. Louis 23.82
122 Matt Carter   Leander Spartans 24.63
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Kennedy Harrison   Lancaster lightning YTC 22.11
13 Julian Jaime Senior Unattached 22.64
160 Alwyn Stewart   Dash Track Club 25.63
180 Will Hughes   G3 ATHLETICS 27.38
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Jalon Williams Sophomore Grand Prairie Flash 22.90
74 Eric Grant JR Senior Unattached 23.79
123 Jalynn Randle Sophomore Unattached 24.66
148 Joel Wilkerson Senior San Antonio Blazers 25.27
151 Deonte Jones   Texas FACES 25.32
171 Connor Buchanan Junior St. Dominic Savio 26.15
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Ryan Martin Senior WY83B8 22.04
41 Christian Fell   Hallmark Track Club 23.31
108 Will Skinner   Mavericks 24.33
155 Palmer Powell   Road Runner Run Club 25.40
164 Dylan Jenkins   Xtreme Force TC 25.81
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Javon Rawlins   Elite PerformanceTC 22.66
64 Spencer Williams   Texas Thunder Track Club 23.68
97 Travis Sena   Team Quest 24.15
143 Terrell Simpson   Xtreme Force TC 25.19
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
49 Daniel Mitre Sophomore Leander Spartans 23.49
67 Kip Love Senior Unattached 23.69
96 Kalon Denson Freshman Unattached 24.14
102 Warren Mason   Team Quest 24.24
125 James Ware   gpstriders 24.71
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
46 Trey East   L.C. Express Track Club 23.43
111 Simieon Stafford Sophomore Killeen Shoemaker 24.44
119 Tomoso Brown   N. Dallas Athletic Association 24.59
129 Josh Yu   True Buzz Track Club 24.79
174 Quentin Zhuang Freshman St. Dominic Savio 26.39
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
37 jaleel scott Junior Unattached 23.22
48 Devonta Miles   Texas Greyhounds 23.44
85 Isom Williams   Hallmark Track Club 24.02
98 Jordan Adams Senior Austin HoneyBadgers Track Club 24.16
145 ISAIAH SCROGGINS   360 Elite Speed 25.25
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 15
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Nazzio John   San Antonio Heat TC 22.84
71 Daryl Cooper   Eagles Elite 23.75
152 Jeremy Brown Freshman Legacy Christian Academy 25.34
176 Victor Davis   FPR SPEED 26.59
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 16
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Joshua Hill Senior Unattached 22.59
69 Jacorey McAdams   Premier Performance Athletics 23.71
78 Connor Bragg Junior Joaquin 23.90
124 Caleb Owens Junior Greater Houston Track Clu 24.69
137 Brian Portugal   Team Quest 25.00
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 17
PL NAME YEAR TEAM TIME
47 Bryce McIntyre Junior Cypress Longhorns 23.43
51 Dayondre Williamson Senior Unattached 23.53
112 Gunner Nelson Junior Joaquin 24.45
142 Jonathan Porter   Xtreme Force TC 25.18
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 18
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Lance Broome Senior Prototype 22.01
39 Ronnie Habbeshaw   Xtreme Force TC 23.27
68 Zach Pryor Freshman G3 Athletics 23.69
105 Elijah Colbert   CL Stars Dallas 24.27
146 Amryn Williams Senior Richmond Elite YTC 25.27
157 Evan Spivey   N. Dallas Athletic Association 25.50
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 19
PL NAME YEAR TEAM TIME
59 Donavan Hackett   Eagles Elite 23.63
73 Philip-Edward Walton Junior Unattached 23.77
88 Joseph Kolda   Road Runner Run Club 24.04
91 William Timothy Senior Premier Performance Athletics 24.09
99 Trey Mitchell   Xtreme Force TC 24.17
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 20
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Matthias Petterway   Buffalo's Run TC 22.76
109 Desmond Lewis   Tribe of Judah 24.38
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 21
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Donovan Smith Senior Unattached 22.53
104 Lusekelo Mwamukonda   3D Athletics Club MMXV 24.25
107 Joel Lewis   C.L. Athletic Stars 24.28
115 Marcelo Carrizales Senior Orange Crush 24.48
150 Elijah Conley   Lancaster lightning YTC 25.31
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 22
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Devontay Kennedy   Hallmark Track Club 22.86
33 JeVaughn Stanley Junior Alief Elsik 23.07
116 Andrew Leahy Sophomore The Woodlands Christian School 24.49
139 CHRISTOPHER KYSER   360 Elite Speed 25.05
179 james vester   Speed City Elite Track Club 27.37
182 Cobe Isaac   Team Connect Track Club 28.32
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 23
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Kameron Quinn   Team Quest 22.86
70 Christian Fulcher   Team Quest 23.73
83 Aime Torbert   San Antonio Blazers 23.98
86 Kobe Hayes Junior Unattached 24.03
118 Joey Ondrejik Sophomore Austin Sprint Club 24.59
177 Kweisi Harris   Unattached 26.68
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 24
PL NAME YEAR TEAM TIME
35 Andre Saffore   Track Life University (DPAL) 23.18
77 nathan franco Junior Saginaw Elite 23.84
95 Aaron Carr   Eagles Elite 24.13
153 Javier Tomlin   5HillsTrack 25.35
181 Chapman Wendell Freshman Legacy Christian Academy 28.21
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 25
PL NAME YEAR TEAM TIME
45 DeMari Walker Senior Unattached 23.40
50 Nazhir Carter   Team Quest 23.51
80 Deshawn McCubbins Sophomore Killeen Shoemaker 23.92
162 Jahlil Smith   Frisco Jets Elite 25.75
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 26
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Isaiah Teer Junior Performance Track Club 22.32
25 Monty Thompson Sophomore Unattached 22.91
72 D’Andre Johnson   Lancaster lightning YTC 23.76
130 Jeremiah Gentry   Texas Heat TC 24.80
169 Dylan Volpe Freshman Prototype 25.98
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 27
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Dylan Brown   Track Life University (DPAL) 22.90
57 Gavin Bonsu   One Nation Athletics 23.59
140 Spencer Bryant Sophomore Takeoff 25.08
168 Timothy Waters   Frisco Jets Elite 25.96
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 28
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Frank Royal Senior St. Christophers 22.06
15 Warrick Baker   Texas Storm Track Club 22.75
56 Charles Beckworth III   Greater Houston Track Club 23.58
120 melvin monet jr   San Antonio Heat TC 24.59
170 Devon Mares   Texas Thunder Track Club 26.03
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 29
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Jeremiah Daniels Senior Unattached 22.95
30 William Perry   Team Quest 22.97
101 Michael Young   CL Stars Dallas 24.19
132 Emery Ogah Junior Austin Sprint Club 24.85
134 isaiah capricciuolo Senior Saginaw Elite 24.89
178 Yadi Agah Freshman Dioko 26.85
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 30
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Nathaniel McRae Senior Unattached 21.94
53 Dorian Craven   Duncanville Tigers 23.54
149 King Grimm   Xtreme Force TC 25.28
167 Kaleb Winn   Xtreme Force TC 25.96
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 31
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Reid Vincent   BEAST Sprint Club 22.89
27 Kofi Forson   Team Quest 22.94
63 Todias Walker   Unattached 23.67
81 Kofi Agyei   Premier Performance Athletics 23.93
84 Zion Turner   Eagles Elite 23.99
147 Brock Foster   G3 ATHLETICS 25.27
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 32
PL NAME YEAR TEAM TIME
38 Miguel Flores Junior CSI Select Track Club 23.25
92 James Jallah   Unattached 24.09
136 Montrail Cushionberry   Tribe of Judah 24.97
158 shawn attard Junior Saginaw Elite 25.62
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 33
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Darian Sankey Senior AW1 Elite 22.63
34 Jaysaun Smith   Team Quest 23.17
93 Maxwell Hydes   Road Runner Run Club 24.10
165 Siddart Puthankattil   Xtreme Force TC 25.83
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 34
PL NAME YEAR TEAM TIME
40 Drequan Crawford   San Antonio Blazers 23.28
58 David Foster   Greater Houston Track Club 23.59
131 Tomadric Jessie   Iconic Track Club 24.82
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 35
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Trey Grant Junior Unattached 22.86
42 Cannon Moore   Team Supreme 23.37
55 Moneray Baldwin Sophomore Killeen Shoemaker 23.57
128 oluwasemiloore(Will) ikutiminu   N. Dallas Athletic Association 24.76
133 Nicholas Granados Senior Unattached 24.88
172 Zachary Shanklin Sophomore Unattached 26.19
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 36
PL NAME YEAR TEAM TIME
26 Alvin Martin Sophomore Greater Houston Track Club 22.92
29 Shay Schaffner   Xtreme Force TC 22.95
156 Anthony Landry III Junior Unattached 25.42
183 David Joseph   C.L. Athletic Stars 32.98
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 37
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Caleb Boger   CL Stars Dallas 21.77
31 Seth Texada Senior Unattached 23.00
121 Obiajulu Onyeachonam Senior TexasHurricanes YTC 24.61
173 jonathan griggs   Greater Houston Track Club 26.22
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 38
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 JORDAN JOYNER   360 Elite Speed 22.36
61 Hunter Gates Senior Joaquin 23.64
113 Jomauri Murray   Duncanville Tigers 24.45
141 Damaurie Gustave   San Antonio Heat TC 25.11
159 Tommy Paulson Sophomore Orange Crush 25.62

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Moyo Oyebamiji Senior Prototype 49.04
2 Joshua Hill Senior Unattached 49.34
3 Cameron Brown Senior Jacobs Sports Academy 49.89
4 Connor Washington Sophomore Jacobs Sports Academy 49.89
5 Auhmad Robinson   Eagles Elite 50.17
6 Jairus Harris Senior AW1 Elite 50.79
7 Michael Samba   Greater Houston Track Club 50.88
8 Taylor Chaney   Premier Performance Athletics 51.02
9 Christian Corral Senior Unattached 51.42
10 El-hadj malick Diop Senior AW1 Elite 51.42
11 Jacob Williams Senior Team Quest 51.60
12 Dante Proctor   Fit Sports Performance 51.78
Boys' 400 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Auhmad Robinson   Eagles Elite 50.17
7 Michael Samba   Greater Houston Track Club 50.88
9 Christian Corral Senior Unattached 51.42
11 Jacob Williams Senior Team Quest 51.60
Boys' 400 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Connor Washington Sophomore Jacobs Sports Academy 49.89
8 Taylor Chaney   Premier Performance Athletics 51.02
10 El-hadj malick Diop Senior AW1 Elite 51.42
12 Dante Proctor   Fit Sports Performance 51.78
Boys' 400 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Moyo Oyebamiji Senior Prototype 49.04
2 Joshua Hill Senior Unattached 49.34
3 Cameron Brown Senior Jacobs Sports Academy 49.89
6 Jairus Harris Senior AW1 Elite 50.79

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Moyo Oyebamiji Senior Prototype 48.88
2 Joshua Hill Senior Unattached 49.84
3 Jairus Harris Senior AW1 Elite 50.04
4 Cameron Brown Senior Jacobs Sports Academy 50.21
5 El-hadj malick Diop Senior AW1 Elite 50.25
6 Connor Washington Sophomore Jacobs Sports Academy 50.25
7 Dante Proctor   Fit Sports Performance 50.32
8 Taylor Chaney   Premier Performance Athletics 50.44
9 Jacob Williams Senior Team Quest 50.49
10 Auhmad Robinson   Eagles Elite 50.54
11 Michael Samba   Greater Houston Track Club 50.65
12 Christian Corral Senior Unattached 50.81
13 Patrick Johnson II Senior Unattached 50.90
14 Trey Grant Junior Unattached 51.06
15 Cam!ron Douglas   Junior Speedster 51.12
16 Chase Roberts   Texas Storm Track Club 51.14
17 Alejandro Rodriuez Junior South Texas Speed 51.22
18 Daniel Armstrong   BeastMode T&F 51.27
19 Jailyn Smiley   Junior Speedster 51.30
20 Eric Prier Senior Richmond Elite YTC 51.54
21 Jorden Kelley   Junior Speedster 51.55
22 DeAnthony Nervis Junior Unattached 51.81
23 Chad Bryant Sophomore Takeoff 51.91
24 David Berly   Houston Visions Track Club 51.92
25 DeMari Walker Senior Unattached 51.92
26 Elijah Bean Sophomore Track Houston 51.94
27 Lennard Marshall   New Image Trainging Group LA 52.00
28 Ronnie Habbeshaw   Xtreme Force TC 52.11
29 Jordan Adams Senior Austin HoneyBadgers Track Club 52.32
30 Kip Love Senior Unattached 52.38
31 Shay Schaffner   Xtreme Force TC 52.40
32 Muhammad Jammeh   Track Life University (DPAL) 52.44
33 Jonathan Williams Senior Richmond Elite YTC 52.49
34 Cameron Pressler Senior Unattached 52.53
35 Tyreek Davis Sophomore Killeen Shoemaker 52.64
36 roberto capa Senior Saginaw Elite 52.64
37 Charles Beckworth III   Greater Houston Track Club 52.65
38 Jaysaun Smith   Team Quest 52.69
39 Aime Torbert   San Antonio Blazers 52.70
40 Kelly Robinson Senior Leander Spartans 52.79
41 Antonio Nava Sophomore Unattached 52.95
42 Donavon Jackson Junior Byrd, C.E. 52.98
43 Hunter Evans   D2R 53.07
44 richard sloan Senior Prototype 53.26
45 James Daugherty Junior ERI Stars 53.29
46 Christopher Murray   Fit Sports Performance 53.39
47 Erich Esqueda Junior Prototype 53.43
48 Rodney Webber Freshman Leander Spartans 53.49
49 Trey Mitchell   Xtreme Force TC 53.52
50 Dorian Craven   Duncanville Tigers 53.55
51 Josiah Granderson Junior Unattached 53.73
52 Khari Harris   Duncanville Tigers 54.04
53 Jaylon Giles Senior Team Quest 54.05
54 Caleb Owens Junior Greater Houston Track Clu 54.09
55 LaDann Thomas Senior Byrd, C.E. 54.10
56 Kaiy Matthews   Knights Track Club 54.18
57 Bristen Tate Senior Scotlandville 54.19
58 John Sisson   Knights Track Club 54.22
59 Jeremiah Umbogo   Eagles Elite 54.24
60 Jose Collins Sophomore Prototype 54.29
61 William Perry   Team Quest 54.29
62 King Grimm   Xtreme Force TC 54.42
63 Jeremiah Tomlin   5HillsTrack 54.50
64 Eric Wilkinson   Texas Storm Track Club 54.50
65 Mario Demerson   Eagles Elite 54.51
66 Isaiah Denmon Senior Buffalo's Run TC 54.53
67 Micaiah Wanza   Unattached 54.57
68 Preston Perkins   Great Esteem Track Club 54.69
69 Benjamin Kilpatrick   Chilton Track Club 54.71
70 Joshua Garza   Xtreme Force TC 54.92
71 benjamin hinojosa Senior Unattached 54.94
72 Alex Francisco   Xtreme Force TC 55.06
73 Levi Premer   New Image Trainging Group LA 55.13
74 Kameron Farmer Senior Leander Spartans 55.15
75 Ja'Ray Barnes   Greater Houston Track Club 55.22
76 Courtlyn Dickey   World Class Sprinters 55.23
77 Kenlee Hudson   San Antonio Blazers 55.35
78 Aloye Oshotse   Mavericks 55.35
79 Emmanuel Booker   San Antonio Blazers 55.39
80 Alexander Pena Senior Speed City Elite Track Club 55.42
81 Maurice Sanders   Northside Striders 55.50
82 Jared Christopher Junior Unattached 55.57
83 Chuuky Hines   Northside Striders 55.59
84 Kazziah Douglas Senior Killeen Shoemaker 55.69
85 Kameron Hatcher   Speed City Elite Track Club 55.76
86 Michael Jax Junior Prototype 55.80
87 CORDE CUMMINGS   360 Elite Speed 55.81
88 Donavan Drouin Senior Xtreme Force TC 55.86
89 Devon Mares   Texas Thunder Track Club 56.02
90 isaiah capricciuolo Senior Saginaw Elite 56.19
91 Konner Earnest Sophomore Unattached 56.25
92 Jarred Longoria   Elev8 Track Club 56.29
93 Kalon Denson Freshman Unattached 56.35
94 Jaydon Phillips Junior Hill Country Comets 56.41
95 Garfield Stanley   Greater Houston Track Club 56.47
96 Jovosisier Cofield   Duncanville Tigers 56.48
97 Javier Tomlin   5HillsTrack 56.49
98 Jared Beasley   Winners Edge 56.56
99 Nolan Diers Junior Greater Houston Track Clu 56.67
100 Chandler Pickett Senior Texas City 56.74
101 Roderick Short Senior Mansfield 56.87
102 Curtis Miller   Dioko 56.90
103 Hector Bernal   Xtreme Force TC 57.02
104 Terrell Simpson   Xtreme Force TC 57.03
105 Daryl Summage   New Image Trainging Group LA 57.26
106 Donyea Jarmon Senior Northside Striders 57.36
107 Deonte Jones   Texas FACES 57.43
108 Robert Brooks Sophomore Furosity Track Club 57.49
109 Tomoso Brown   N. Dallas Athletic Association 57.51
110 santos flores   Speed City Elite Track Club 57.56
111 Robert Trevino Senior Unattached 57.68
112 Anthony Landry III Junior Unattached 57.75
113 Nazhir Carter   Team Quest 57.76
114 Juan Castro Sophomore Unattached 57.95
115 Jordan Ballard   5HillsTrack 57.98
116 Arnoldo Rodriguez   Texas Cyclone 58.12
117 Evan Spivey   N. Dallas Athletic Association 58.22
118 Maurice Moore   Lancaster lightning YTC 58.42
119 Clifton Batiste, III   Greater Houston Track Club 58.44
120 Tristin Barron Senior Lutheran South 58.85
121 Lawrence Han   Greater Houston Track Club 59.30
122 daunte flores   Speed City Elite Track Club 59.44
123 Joseph Thorpe   C.L. Athletic Stars 59.46
124 Joel Wilkerson Senior San Antonio Blazers 59.90
125 Lynton Edwards Freshman Greater Houston Track Club 1:00.21
126 Cole Carlson   Fit Sports Performance 1:00.24
127 Jahlil Smith   Frisco Jets Elite 1:00.29
128 David Smith   Quantum Athletics T.C. 1:00.77
129 Josh Yu   True Buzz Track Club 1:01.03
130 ISAIAH SCROGGINS   360 Elite Speed 1:01.23
131 Wolley (PO) Tuala   New Image Trainging Group LA 1:01.54
132 Benito Mardsen   N. Dallas Athletic Association 1:04.75
133 Trajdon Haynes   San Antonio Heat TC 1:05.31
134 Cobe Isaac   Team Connect Track Club 1:07.12
135 Kevin Berry Senior Duncanville Tigers 1:07.52
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
37 Charles Beckworth III   Greater Houston Track Club 52.65
61 William Perry   Team Quest 54.29
70 Joshua Garza   Xtreme Force TC 54.92
124 Joel Wilkerson Senior San Antonio Blazers 59.90
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Jacob Williams Senior Team Quest 50.49
50 Dorian Craven   Duncanville Tigers 53.55
76 Courtlyn Dickey   World Class Sprinters 55.23
103 Hector Bernal   Xtreme Force TC 57.02
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 DeAnthony Nervis Junior Unattached 51.81
74 Kameron Farmer Senior Leander Spartans 55.15
89 Devon Mares   Texas Thunder Track Club 56.02
113 Nazhir Carter   Team Quest 57.76
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jairus Harris Senior AW1 Elite 50.04
35 Tyreek Davis Sophomore Killeen Shoemaker 52.64
72 Alex Francisco   Xtreme Force TC 55.06
95 Garfield Stanley   Greater Houston Track Club 56.47
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Chad Bryant Sophomore Takeoff 51.91
26 Elijah Bean Sophomore Track Houston 51.94
132 Benito Mardsen   N. Dallas Athletic Association 1:04.75
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
52 Khari Harris   Duncanville Tigers 54.04
115 Jordan Ballard   5HillsTrack 57.98
135 Kevin Berry Senior Duncanville Tigers 1:07.52
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Moyo Oyebamiji Senior Prototype 48.88
31 Shay Schaffner   Xtreme Force TC 52.40
60 Jose Collins Sophomore Prototype 54.29
73 Levi Premer   New Image Trainging Group LA 55.13
79 Emmanuel Booker   San Antonio Blazers 55.39
111 Robert Trevino Senior Unattached 57.68
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Chase Roberts   Texas Storm Track Club 51.14
39 Aime Torbert   San Antonio Blazers 52.70
68 Preston Perkins   Great Esteem Track Club 54.69
85 Kameron Hatcher   Speed City Elite Track Club 55.76
127 Jahlil Smith   Frisco Jets Elite 1:00.29
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Cam!ron Douglas   Junior Speedster 51.12
41 Antonio Nava Sophomore Unattached 52.95
114 Juan Castro Sophomore Unattached 57.95
130 ISAIAH SCROGGINS   360 Elite Speed 1:01.23
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 David Berly   Houston Visions Track Club 51.92
25 DeMari Walker Senior Unattached 51.92
34 Cameron Pressler Senior Unattached 52.53
62 King Grimm   Xtreme Force TC 54.42
67 Micaiah Wanza   Unattached 54.57
104 Terrell Simpson   Xtreme Force TC 57.03
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Christian Corral Senior Unattached 50.81
46 Christopher Murray   Fit Sports Performance 53.39
51 Josiah Granderson Junior Unattached 53.73
101 Roderick Short Senior Mansfield 56.87
128 David Smith   Quantum Athletics T.C. 1:00.77
129 Josh Yu   True Buzz Track Club 1:01.03
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
81 Maurice Sanders   Northside Striders 55.50
93 Kalon Denson Freshman Unattached 56.35
110 santos flores   Speed City Elite Track Club 57.56
134 Cobe Isaac   Team Connect Track Club 1:07.12
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
38 Jaysaun Smith   Team Quest 52.69
55 LaDann Thomas Senior Byrd, C.E. 54.10
63 Jeremiah Tomlin   5HillsTrack 54.50
119 Clifton Batiste, III   Greater Houston Track Club 58.44
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Michael Samba   Greater Houston Track Club 50.65
30 Kip Love Senior Unattached 52.38
59 Jeremiah Umbogo   Eagles Elite 54.24
83 Chuuky Hines   Northside Striders 55.59
116 Arnoldo Rodriguez   Texas Cyclone 58.12
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 15
PL NAME YEAR TEAM TIME
42 Donavon Jackson Junior Byrd, C.E. 52.98
82 Jared Christopher Junior Unattached 55.57
99 Nolan Diers Junior Greater Houston Track Clu 56.67
109 Tomoso Brown   N. Dallas Athletic Association 57.51
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 16
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Trey Grant Junior Unattached 51.06
19 Jailyn Smiley   Junior Speedster 51.30
29 Jordan Adams Senior Austin HoneyBadgers Track Club 52.32
45 James Daugherty Junior ERI Stars 53.29
77 Kenlee Hudson   San Antonio Blazers 55.35
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 17
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Cameron Brown Senior Jacobs Sports Academy 50.21
7 Dante Proctor   Fit Sports Performance 50.32
17 Alejandro Rodriuez Junior South Texas Speed 51.22
40 Kelly Robinson Senior Leander Spartans 52.79
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 18
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Auhmad Robinson   Eagles Elite 50.54
118 Maurice Moore   Lancaster lightning YTC 58.42
122 daunte flores   Speed City Elite Track Club 59.44
123 Joseph Thorpe   C.L. Athletic Stars 59.46
133 Trajdon Haynes   San Antonio Heat TC 1:05.31
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 19
PL NAME YEAR TEAM TIME
27 Lennard Marshall   New Image Trainging Group LA 52.00
78 Aloye Oshotse   Mavericks 55.35
97 Javier Tomlin   5HillsTrack 56.49
105 Daryl Summage   New Image Trainging Group LA 57.26
107 Deonte Jones   Texas FACES 57.43
126 Cole Carlson   Fit Sports Performance 1:00.24
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 20
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Connor Washington Sophomore Jacobs Sports Academy 50.25
75 Ja'Ray Barnes   Greater Houston Track Club 55.22
120 Tristin Barron Senior Lutheran South 58.85
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 21
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Daniel Armstrong   BeastMode T&F 51.27
21 Jorden Kelley   Junior Speedster 51.55
58 John Sisson   Knights Track Club 54.22
90 isaiah capricciuolo Senior Saginaw Elite 56.19
102 Curtis Miller   Dioko 56.90
125 Lynton Edwards Freshman Greater Houston Track Club 1:00.21
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 22
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Taylor Chaney   Premier Performance Athletics 50.44
57 Bristen Tate Senior Scotlandville 54.19
84 Kazziah Douglas Senior Killeen Shoemaker 55.69
91 Konner Earnest Sophomore Unattached 56.25
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 23
PL NAME YEAR TEAM TIME
32 Muhammad Jammeh   Track Life University (DPAL) 52.44
43 Hunter Evans   D2R 53.07
86 Michael Jax Junior Prototype 55.80
108 Robert Brooks Sophomore Furosity Track Club 57.49
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 24
PL NAME YEAR TEAM TIME
33 Jonathan Williams Senior Richmond Elite YTC 52.49
44 richard sloan Senior Prototype 53.26
71 benjamin hinojosa Senior Unattached 54.94
98 Jared Beasley   Winners Edge 56.56
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 25
PL NAME YEAR TEAM TIME
66 Isaiah Denmon Senior Buffalo's Run TC 54.53
80 Alexander Pena Senior Speed City Elite Track Club 55.42
94 Jaydon Phillips Junior Hill Country Comets 56.41
96 Jovosisier Cofield   Duncanville Tigers 56.48
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 26
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Ronnie Habbeshaw   Xtreme Force TC 52.11
65 Mario Demerson   Eagles Elite 54.51
69 Benjamin Kilpatrick   Chilton Track Club 54.71
131 Wolley (PO) Tuala   New Image Trainging Group LA 1:01.54
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 27
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Patrick Johnson II Senior Unattached 50.90
36 roberto capa Senior Saginaw Elite 52.64
56 Kaiy Matthews   Knights Track Club 54.18
121 Lawrence Han   Greater Houston Track Club 59.30
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 28
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Eric Prier Senior Richmond Elite YTC 51.54
48 Rodney Webber Freshman Leander Spartans 53.49
112 Anthony Landry III Junior Unattached 57.75
117 Evan Spivey   N. Dallas Athletic Association 58.22
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 29
PL NAME YEAR TEAM TIME
49 Trey Mitchell   Xtreme Force TC 53.52
53 Jaylon Giles Senior Team Quest 54.05
64 Eric Wilkinson   Texas Storm Track Club 54.50
87 CORDE CUMMINGS   360 Elite Speed 55.81
88 Donavan Drouin Senior Xtreme Force TC 55.86
92 Jarred Longoria   Elev8 Track Club 56.29
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 30
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Joshua Hill Senior Unattached 49.84
5 El-hadj malick Diop Senior AW1 Elite 50.25
47 Erich Esqueda Junior Prototype 53.43
54 Caleb Owens Junior Greater Houston Track Clu 54.09
100 Chandler Pickett Senior Texas City 56.74
106 Donyea Jarmon Senior Northside Striders 57.36

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Collin Williams Senior Richmond Elite YTC 1:57.56
2 Issac Hastings Senior Unattached 1:57.74
3 Owen Likins Junior Unattached 2:00.36
4 Jaden Thompson   After Burner Track Club 2:00.58
5 Jaden Callaway   After Burner Track Club 2:00.84
6 Ian Prior   Winners Edge 2:01.24
7 LaDann Thomas Senior Byrd, C.E. 2:02.69
8 David Berly   Houston Visions Track Club 2:03.03
9 Antonio Nava Sophomore Unattached 2:03.56
10 Nestor Martinez   Houston Visions Track Club 2:04.14
11 Daniel Morales   Xtreme Force TC 2:04.26
12 Jaylon Jacobs Senior Unattached 2:04.45
13 Trevon Levingston Jr   Junior Speedster 2:04.72
14 Douglas Parsley   Mavericks 2:05.34
15 Levi Premer   New Image Trainging Group LA 2:05.53
16 Cody Fountain   Victory Track Club 2:05.77
17 Hunter Herrera Senior South Texas Speed 2:06.28
18 Reuben Dotson Junior TexasHurricanes YTC 2:06.61
19 Davis Thames   Mavericks 2:06.78
20 Jacques Alexander   trackdynamite 2:07.00
21 River Hill Sophomore TexasTitans Track 2:07.34
22 Deveonte Torns   Road Runner Run Club 2:07.51
23 Jerald Thompson   C.L. Athletic Stars 2:07.67
24 Roel Ayala,Jr Junior Unattached 2:07.69
25 James Daugherty Junior ERI Stars 2:07.70
26 Luke Abad Freshman Unattached 2:07.70
27 Christopher Thames   Track Life University (DPAL) 2:07.72
28 Joshua Garza   Xtreme Force TC 2:07.81
29 Justyn Whisnant Sophomore TexasTitans Track 2:08.08
30 Alex Chambliss Freshman Jacobs Sports Academy 2:08.30
31 Kobe Hayes Junior Unattached 2:08.34
32 Jaron Smith   Houston Visions Track Club 2:08.56
33 Tyler Gabriel   South Austin Steel 2:08.58
34 Harley Branch Junior TexasTitans Track 2:08.68
35 Jeremiah Tomlin   5HillsTrack 2:08.80
36 Anthony Stephens Senior Unattached 2:08.87
37 Kyle Puckett   Mavericks 2:08.90
38 Colby Nall   Knights Track Club 2:08.95
39 Thomas Robledo Senior Unattached 2:09.58
40 Roman Vazquez Junior TexasTitans Track 2:09.76
41 Jesse Chuey Hernandez   Texas Greyhounds 2:10.03
42 Kenny Wojtowicz   Knights Track Club 2:10.04
43 Josh Dixon Junior Jacobs Sports Academy 2:10.40
44 Ty'Rik Ty'Rik   trackdynamite 2:10.68
45 Kenlee Hudson   San Antonio Blazers 2:10.83
46 Payne Bates   Celerity Performance 2:11.30
47 Josiah Granderson Junior Unattached 2:11.43
48 Kameron Hatcher   Speed City Elite Track Club 2:11.69
49 Felipe Ramirez   Knights Track Club 2:11.86
50 Travis Gibson Sophomore Renaissance Academy 2:11.91
51 Caleb Martin Sophomore Huffman Hargrave 2:12.15
52 Preston Perkins   Great Esteem Track Club 2:12.26
53 Tyler Marcheli Senior Richmond Elite YTC 2:12.42
54 Anthony Wyrick   After Burner Track Club 2:12.45
55 Brett Odom Senior The Woodlands Christian School 2:12.48
56 Marco Jonsson   After Burner Track Club 2:12.51
57 Tyler Egger Senior Unattached 2:13.03
58 Justin Winters Junior Killeen Shoemaker 2:13.15
59 Khari Harris   Duncanville Tigers 2:13.31
60 Mason Elmore   N. Dallas Athletic Association 2:13.38
61 Trent Wells Freshman Byrd, C.E. 2:13.39
62 Jovosisier Cofield   Duncanville Tigers 2:14.02
63 Loren Avila Senior TexasTitans Track 2:14.13
64 Fernando Martinez Senior Unattached 2:14.14
65 Micah Garcia   Mustang Track and Field 2:14.30
66 Bryer Atkinson   Road Runner Run Club 2:14.42
67 hunter masters Sophomore Unattached 2:14.55
68 Jeffery Pierce   D2R 2:15.85
69 Zyan Booker Senior Scotlandville 2:16.19
70 Evan Likins Freshman Unattached 2:16.58
71 Jose Sanchez Junior TexasTitans Track 2:16.77
72 Roderick Short Senior Mansfield 2:17.13
73 Axavier Landry Sophomore Unattached 2:17.20
74 Juan Torres Sophomore TexasTitans Track 2:17.29
75 Maddux Bodin Freshman Jacobs Sports Academy 2:17.30
76 Jorden Kelley   Junior Speedster 2:17.48
77 Eric Holmes   After Burner Track Club 2:17.49
78 Maurice Sanders   Northside Striders Elite 2:17.62
79 Clifton Batiste, III   Greater Houston Track Club 2:18.01
80 Najm Muhammad   Texas FACES 2:18.01
81 Robert Brooks Sophomore Furosity Track Club 2:19.11
82 Miles Webster Junior St. Dominic Savio 2:19.20
83 santos flores   Speed City Elite Track Club 2:19.24
84 Alex Francisco   Xtreme Force TC 2:19.28
85 Nolan Diers Junior Greater Houston Track Clu 2:19.68
86 XZAVIER JAMES   360 Elite Speed 2:19.75
87 BRANDON HAUB   360 Elite Speed 2:19.93
88 Andrew Sayre Junior TexasTitans Track 2:20.04
89 Jared Christopher Junior Unattached 2:20.83
90 Ethan Holston   Texas Stallions TC 2:20.88
91 Javier Gallegos   Dynasty Track Club 2:22.22
92 Jordan Ballard   5HillsTrack 2:22.22
93 Gabriel Montenegro Sophomore TexasTitans Track 2:22.73
94 Kevin Berry Senior Duncanville Tigers 2:23.17
95 Hans Tweeten   Xtreme Force TC 2:23.65
96 Hector Bernal   Xtreme Force TC 2:23.70
97 Rex Pantoja   3D Athletics Club MMXV 2:26.11
98 Allen Tabb Freshman Huffman Hargrave 2:26.26
99 Brennan Clark Freshman Legacy Christian Academy 2:26.72
100 David Duncan   Cool running Elite track club 2:26.98
101 Kaleb Berry Sophomore Duncanville Tigers 2:27.01
102 Marshall Pate Junior TexasTitans Track 2:27.30
103 Esteban Avila   ALL AMERICAN TRACK 2:27.36
104 Merrick Peeples   620 Running 2:28.04
105 Carter Hutton Freshman Legacy Christian Academy 2:28.57
106 Daniel Montenegro Sophomore TexasTitans Track 2:28.66
107 Brandon Del Rio Sophomore St. Dominic Savio 2:30.25
108 Roberto Torres Junior TexasTitans Track 2:32.20
109 Wesley Shumake Freshman TexasTitans Track 2:35.21
110 Lawrence Han   Greater Houston Track Club 2:36.51
111 Josh Waters Junior Summit Christian (Austin) 2:36.88
112 Benito Mardsen   N. Dallas Athletic Association 2:38.44
113 Anthony Zuniga   trackdynamite 2:43.10
114 Trajdon Haynes   San Antonio Heat TC 2:43.88
115 Sean Sayre Freshman TexasTitans Track 2:46.67
  Matthew Smith   Pure Speed Performance TC DNF
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Issac Hastings Senior Unattached 1:57.74
28 Joshua Garza   Xtreme Force TC 2:07.81
74 Juan Torres Sophomore TexasTitans Track 2:17.29
78 Maurice Sanders   Northside Striders Elite 2:17.62
84 Alex Francisco   Xtreme Force TC 2:19.28
86 XZAVIER JAMES   360 Elite Speed 2:19.75
87 BRANDON HAUB   360 Elite Speed 2:19.93
103 Esteban Avila   ALL AMERICAN TRACK 2:27.36
107 Brandon Del Rio Sophomore St. Dominic Savio 2:30.25
109 Wesley Shumake Freshman TexasTitans Track 2:35.21
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Hunter Herrera Senior South Texas Speed 2:06.28
18 Reuben Dotson Junior TexasHurricanes YTC 2:06.61
22 Deveonte Torns   Road Runner Run Club 2:07.51
35 Jeremiah Tomlin   5HillsTrack 2:08.80
82 Miles Webster Junior St. Dominic Savio 2:19.20
90 Ethan Holston   Texas Stallions TC 2:20.88
92 Jordan Ballard   5HillsTrack 2:22.22
93 Gabriel Montenegro Sophomore TexasTitans Track 2:22.73
95 Hans Tweeten   Xtreme Force TC 2:23.65
96 Hector Bernal   Xtreme Force TC 2:23.70
98 Allen Tabb Freshman Huffman Hargrave 2:26.26
100 David Duncan   Cool running Elite track club 2:26.98
108 Roberto Torres Junior TexasTitans Track 2:32.20
112 Benito Mardsen   N. Dallas Athletic Association 2:38.44
115 Sean Sayre Freshman TexasTitans Track 2:46.67
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jaden Callaway   After Burner Track Club 2:00.84
45 Kenlee Hudson   San Antonio Blazers 2:10.83
66 Bryer Atkinson   Road Runner Run Club 2:14.42
68 Jeffery Pierce   D2R 2:15.85
75 Maddux Bodin Freshman Jacobs Sports Academy 2:17.30
80 Najm Muhammad   Texas FACES 2:18.01
88 Andrew Sayre Junior TexasTitans Track 2:20.04
89 Jared Christopher Junior Unattached 2:20.83
99 Brennan Clark Freshman Legacy Christian Academy 2:26.72
104 Merrick Peeples   620 Running 2:28.04
105 Carter Hutton Freshman Legacy Christian Academy 2:28.57
106 Daniel Montenegro Sophomore TexasTitans Track 2:28.66
111 Josh Waters Junior Summit Christian (Austin) 2:36.88
  Matthew Smith   Pure Speed Performance TC DNF
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 River Hill Sophomore TexasTitans Track 2:07.34
54 Anthony Wyrick   After Burner Track Club 2:12.45
65 Micah Garcia   Mustang Track and Field 2:14.30
69 Zyan Booker Senior Scotlandville 2:16.19
70 Evan Likins Freshman Unattached 2:16.58
71 Jose Sanchez Junior TexasTitans Track 2:16.77
73 Axavier Landry Sophomore Unattached 2:17.20
79 Clifton Batiste, III   Greater Houston Track Club 2:18.01
81 Robert Brooks Sophomore Furosity Track Club 2:19.11
97 Rex Pantoja   3D Athletics Club MMXV 2:26.11
102 Marshall Pate Junior TexasTitans Track 2:27.30
110 Lawrence Han   Greater Houston Track Club 2:36.51
114 Trajdon Haynes   San Antonio Heat TC 2:43.88
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
29 Justyn Whisnant Sophomore TexasTitans Track 2:08.08
34 Harley Branch Junior TexasTitans Track 2:08.68
40 Roman Vazquez Junior TexasTitans Track 2:09.76
50 Travis Gibson Sophomore Renaissance Academy 2:11.91
55 Brett Odom Senior The Woodlands Christian School 2:12.48
56 Marco Jonsson   After Burner Track Club 2:12.51
57 Tyler Egger Senior Unattached 2:13.03
63 Loren Avila Senior TexasTitans Track 2:14.13
72 Roderick Short Senior Mansfield 2:17.13
77 Eric Holmes   After Burner Track Club 2:17.49
94 Kevin Berry Senior Duncanville Tigers 2:23.17
101 Kaleb Berry Sophomore Duncanville Tigers 2:27.01
Boys' 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Cody Fountain   Victory Track Club 2:05.77
19 Davis Thames   Mavericks 2:06.78
24 Roel Ayala,Jr Junior Unattached 2:07.69
26 Luke Abad Freshman Unattached 2:07.70
36 Anthony Stephens Senior Unattached 2:08.87
37 Kyle Puckett   Mavericks 2:08.90
39 Thomas Robledo Senior Unattached 2:09.58
41 Jesse Chuey Hernandez   Texas Greyhounds 2:10.03
46 Payne Bates   Celerity Performance 2:11.30
52 Preston Perkins   Great Esteem Track Club 2:12.26
Boys' 800 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Antonio Nava Sophomore Unattached 2:03.56
15 Levi Premer   New Image Trainging Group LA 2:05.53
25 James Daugherty Junior ERI Stars 2:07.70
27 Christopher Thames   Track Life University (DPAL) 2:07.72
30 Alex Chambliss Freshman Jacobs Sports Academy 2:08.30
33 Tyler Gabriel   South Austin Steel 2:08.58
38 Colby Nall   Knights Track Club 2:08.95
42 Kenny Wojtowicz   Knights Track Club 2:10.04
47 Josiah Granderson Junior Unattached 2:11.43
49 Felipe Ramirez   Knights Track Club 2:11.86
51 Caleb Martin Sophomore Huffman Hargrave 2:12.15
53 Tyler Marcheli Senior Richmond Elite YTC 2:12.42
61 Trent Wells Freshman Byrd, C.E. 2:13.39
62 Jovosisier Cofield   Duncanville Tigers 2:14.02
67 hunter masters Sophomore Unattached 2:14.55
Boys' 800 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Daniel Morales   Xtreme Force TC 2:04.26
14 Douglas Parsley   Mavericks 2:05.34
20 Jacques Alexander   trackdynamite 2:07.00
23 Jerald Thompson   C.L. Athletic Stars 2:07.67
31 Kobe Hayes Junior Unattached 2:08.34
43 Josh Dixon Junior Jacobs Sports Academy 2:10.40
44 Ty'Rik Ty'Rik   trackdynamite 2:10.68
58 Justin Winters Junior Killeen Shoemaker 2:13.15
59 Khari Harris   Duncanville Tigers 2:13.31
60 Mason Elmore   N. Dallas Athletic Association 2:13.38
64 Fernando Martinez Senior Unattached 2:14.14
83 santos flores   Speed City Elite Track Club 2:19.24
85 Nolan Diers Junior Greater Houston Track Clu 2:19.68
113 Anthony Zuniga   trackdynamite 2:43.10
Boys' 800 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Owen Likins Junior Unattached 2:00.36
4 Jaden Thompson   After Burner Track Club 2:00.58
6 Ian Prior   Winners Edge 2:01.24
10 Nestor Martinez   Houston Visions Track Club 2:04.14
91 Javier Gallegos   Dynasty Track Club 2:22.22
Boys' 800 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Collin Williams Senior Richmond Elite YTC 1:57.56
7 LaDann Thomas Senior Byrd, C.E. 2:02.69
8 David Berly   Houston Visions Track Club 2:03.03
12 Jaylon Jacobs Senior Unattached 2:04.45
13 Trevon Levingston Jr   Junior Speedster 2:04.72
32 Jaron Smith   Houston Visions Track Club 2:08.56
48 Kameron Hatcher   Speed City Elite Track Club 2:11.69
76 Jorden Kelley   Junior Speedster 2:17.48

Boys' Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Owen Likins Junior Unattached 4:23.86
2 Kobe Yepez   Winners Edge 4:25.52
3 Kevin Baez Senior Unattached 4:25.69
4 Eli Peveto Senior LCM running club 4:28.88
5 Alec Wright   Montgomery Running Club 4:29.24
6 Efrain Lira Senior WTX 4:29.65
7 Alan Elbanna Senior Unattached 4:30.07
8 Hayden Gray   Winners Edge 4:30.66
9 Jaime Vega Senior Unattached 4:32.18
10 Nathaniel Zapata Senior Unattached 4:32.49
11 Jose Gonzalez   Zoom Elite TC 4:34.56
12 Justin Duffy   Unattached 4:35.78
13 Abraham Avila-Martinez Junior San Juan Diego Catholic 4:35.83
14 Jaden Callaway   After Burner Track Club 4:36.24
15 Griffin Neal   South Austin Steel 4:38.48
16 Brandon Hutto Senior Unattached 4:39.27
17 Justice Artisst Senior Dioko 4:39.89
18 Max Warrick Senior South Austin Steel 4:40.25
19 Jeremias Serrano Velez Senior Killeen Shoemaker 4:40.34
20 Allen England Senior Byrd, C.E. 4:40.84
21 Martin Trevino Senior Unattached 4:41.08
22 Kael Kirk Senior Unattached 4:41.66
23 Jaxson Lafeber   Winners Edge 4:42.14
24 Habtamu Geta Senior Unattached 4:42.20
25 Alex Speer   Winners Edge 4:42.36
26 Immanuel Edwards   620 Running 4:42.80
27 Luke Watkins   Montgomery Running Club 4:42.82
28 Nick Cisneros Senior Unattached 4:43.22
29 Austin Grendel Senior Unattached 4:43.28
30 Cody Fountain   Victory Track Club 4:44.12
31 Samuel Navarro   Northside Striders 4:44.16
32 Hunter Herrera Senior South Texas Speed 4:45.44
33 Ruben Rojas Betanzos Freshman Unattached 4:45.54
34 Devin Duran   Celerity Performance 4:45.58
35 Spencer Boykin   Winners Edge 4:45.67
36 Dan Lerma   Zoom Elite TC 4:45.76
37 Noah Jones   Zoom Elite TC 4:46.48
38 Tiras Pie Junior Unattached 4:47.02
39 Daniel Garraway   Winners Edge 4:47.14
40 Jacob Reynolds   Winners Edge 4:47.24
41 Paul Sherrill Junior Summit Christian (Austin) 4:47.28
42 Deveonte Torns   Road Runner Run Club 4:48.19
43 Nestor Martinez   Houston Visions Track Club 4:48.45
44 Davis Thames   Mavericks 4:48.47
45 Luke Abad Freshman Unattached 4:48.63
46 Edwin Zamudio Junior Luling 4:49.15
47 Anthony Stephens Senior Unattached 4:49.76
48 Matthew Riojas   After Burner Track Club 4:50.31
49 Thomas Robledo Senior Unattached 4:50.64
50 Jason Williams Junior Jacobs Sports Academy 4:50.76
51 Sean Gambrell   Texas Cyclone 4:50.99
52 Jacob Krupa Senior Unattached 4:51.15
53 Harley Branch Junior TexasTitans Track 4:52.36
54 Daniel Morales   Xtreme Force TC 4:53.26
55 Colton Stunkard Junior Texas City 4:53.45
56 Murtuzah Khan   Winners Edge 4:54.07
57 Gabriel Embree Junior Unattached 4:54.07
58 Blazek Skucius Junior St. Thomas 4:54.91
59 hunter masters Sophomore Unattached 4:54.95
60 Joseph Romero Freshman St. Thomas 4:55.05
61 Emilio Castaneda Sophomore St. Thomas 4:56.32
62 Lafayette Collins Senior Scotlandville 4:56.55
63 Idol Ramon Junior Unattached 4:56.70
64 Franco Melhado   Winners Edge 4:56.99
65 Shelton Wade Senior Unattached 4:57.01
66 Jason Huerta   Winners Edge 4:57.05
67 Ricky Tolentino   Winners Edge 4:57.22
68 Emannuel Galdino   FPR SPEED 4:57.41
69 Aidan Vocke Sophomore Unattached 4:57.47
70 Aden Gonzales Junior Luling 4:57.97
71 Wyatt Oliver   Texas Cyclone 4:58.02
72 Tyler Marcheli Senior Richmond Elite YTC 4:58.74
73 Payne Bates   Celerity Performance 4:58.86
74 Nicholas Chandler Junior St. Thomas 4:59.16
75 Lenin Blanco Junior Unattached 4:59.40
76 Jacob Meek Senior Unattached 4:59.55
77 Trent Wells Freshman Byrd, C.E. 5:00.37
78 Spencer Gambrell   Texas Cyclone 5:01.24
79 Bryer Atkinson   Road Runner Run Club 5:01.55
80 Jorge Guerra   Zoom Elite TC 5:02.27
81 Marcos Vega   Winners Edge 5:03.29
82 Justyn Whisnant Sophomore TexasTitans Track 5:03.52
83 Kamal Jalal   FPR SPEED 5:03.57
84 Lorenzo Simental   Winners Edge 5:03.62
85 Mitchell Harper   FPR SPEED 5:03.96
86 Steven Fitch   Winners Edge 5:04.19
87 Pierce Ederle Sophomore Unattached 5:04.48
88 Jose Garcia   Winners Edge 5:04.64
89 Adrian Cantu   Zoom Elite TC 5:05.01
90 Xavier Cerda   Northside Striders 5:05.62
91 Juan Torres Sophomore TexasTitans Track 5:05.73
92 Kyle Puckett   Mavericks 5:05.97
93 Kellan Frickell   Winners Edge 5:06.12
94 Jacob Heflin Senior Richmond Elite YTC 5:06.32
95 Nathan Elkins   Winners Edge 5:07.19
96 Loren Avila Senior TexasTitans Track 5:07.24
97 Lucorein Deboest   Cypress Longhorns 5:07.51
98 Evan Likins Freshman Unattached 5:07.62
99 Zachary Dennison   Temple Flyers TC 5:07.64
100 Daniel Gerlach Sophomore St. Thomas 5:08.33
101 BRANDON HAUB   360 Elite Speed 5:08.52
102 Isaiah Garza Junior St. Thomas 5:08.74
103 Marco Jonsson   After Burner Track Club 5:09.50
104 Christian Espinoza   Victory Track Club 5:11.24
105 Eric Holmes   After Burner Track Club 5:11.95
106 Esteban Avila   ALL AMERICAN TRACK 5:12.17
107 Joe Cruz   Winners Edge 5:12.45
108 Joseph Cox Senior South Austin Steel 5:12.92
109 Joseph Ramos Senior Alief Elsik 5:13.06
110 XZAVIER JAMES   360 Elite Speed 5:13.77
111 Landen Overton Senior Unattached 5:14.23
112 Gabriel Montenegro Sophomore TexasTitans Track 5:15.60
113 Kyle Rzasnicki Junior St. Thomas 5:15.86
114 Micah Garcia   Mustang Track and Field 5:17.34
115 Hansen Zhang Senior South Austin Steel 5:18.62
116 Miles Webster Junior St. Dominic Savio 5:20.48
117 Blake Goodwin Freshman Texas City 5:21.12
118 Roberto Torres Junior TexasTitans Track 5:21.69
119 David Duncan   Cool running Elite track club 5:21.87
120 Axavier Landry Sophomore Unattached 5:22.06
121 Maddux Bodin Freshman Jacobs Sports Academy 5:22.71
122 Shane Brelinsky Junior St. Thomas 5:23.27
123 Arnoldo Rodriguez   Texas Cyclone 5:23.83
124 Coby Carter   Northside Striders 5:23.83
125 Rory Gremillion Sophomore St. Thomas 5:24.22
126 Merrick Peeples   620 Running 5:24.56
127 Christian Yeathermon   Texas Cyclone 5:25.15
128 Sinclair Gould Junior Killeen Shoemaker 5:25.42
129 Jeffery Pierce   D2R 5:25.49
130 Timothy O'Beirne Freshman St. Dominic Savio 5:25.93
131 Marshall Pate Junior TexasTitans Track 5:26.23
132 Najm Muhammad   Texas FACES 5:28.32
133 Miguel Ruiz   Zoom Elite TC 5:29.29
134 Austin Tinsley Freshman Huffman Hargrave 5:29.68
135 Nathan Orf   Cool running Elite track club 5:31.62
136 Logan Tinsley Freshman Huffman Hargrave 5:31.91
137 Angel Garcia   Zoom Elite TC 5:32.99
138 Nixson Alberto Senior Alief Elsik 5:33.38
139 DaMante McBride   Texas Thunder Track Club 5:34.21
140 Cameron Turner   Texas Cyclone 5:34.58
141 Mohamed Brmaji Senior Alief Elsik 5:39.30
142 Wesley Shumake Freshman TexasTitans Track 5:43.24
143 Abraham Gonzales Sophomore Luling 5:49.76
144 Sean Jackson Senior Killeen Shoemaker 5:49.88
145 Anthony Gonzalez Sophomore Luling 5:50.44
146 Jacob Timmons   trackdynamite 5:59.40
147 Sean Sayre Freshman TexasTitans Track 6:03.32
148 Coriek Fields   N. Dallas Athletic Association 6:10.12
149 Tyler Williams   5HillsTrack 6:58.61
  Jaron Smith   Houston Visions Track Club DNF
  Jesus Osorio Sophomore Luling DNF
Boys' Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
32 Hunter Herrera Senior South Texas Speed 4:45.44
55 Colton Stunkard Junior Texas City 4:53.45
68 Emannuel Galdino   FPR SPEED 4:57.41
83 Kamal Jalal   FPR SPEED 5:03.57
85 Mitchell Harper   FPR SPEED 5:03.96
101 BRANDON HAUB   360 Elite Speed 5:08.52
106 Esteban Avila   ALL AMERICAN TRACK 5:12.17
110 XZAVIER JAMES   360 Elite Speed 5:13.77
112 Gabriel Montenegro Sophomore TexasTitans Track 5:15.60
114 Micah Garcia   Mustang Track and Field 5:17.34
117 Blake Goodwin Freshman Texas City 5:21.12
121 Maddux Bodin Freshman Jacobs Sports Academy 5:22.71
129 Jeffery Pierce   D2R 5:25.49
144 Sean Jackson Senior Killeen Shoemaker 5:49.88
148 Coriek Fields   N. Dallas Athletic Association 6:10.12
Boys' Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
54 Daniel Morales   Xtreme Force TC 4:53.26
97 Lucorein Deboest   Cypress Longhorns 5:07.51
105 Eric Holmes   After Burner Track Club 5:11.95
115 Hansen Zhang Senior South Austin Steel 5:18.62
118 Roberto Torres Junior TexasTitans Track 5:21.69
122 Shane Brelinsky Junior St. Thomas 5:23.27
124 Coby Carter   Northside Striders 5:23.83
125 Rory Gremillion Sophomore St. Thomas 5:24.22
130 Timothy O'Beirne Freshman St. Dominic Savio 5:25.93
132 Najm Muhammad   Texas FACES 5:28.32
139 DaMante McBride   Texas Thunder Track Club 5:34.21
142 Wesley Shumake Freshman TexasTitans Track 5:43.24
146 Jacob Timmons   trackdynamite 5:59.40
147 Sean Sayre Freshman TexasTitans Track 6:03.32
149 Tyler Williams   5HillsTrack 6:58.61
Boys' Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
86 Steven Fitch   Winners Edge 5:04.19
88 Jose Garcia   Winners Edge 5:04.64
91 Juan Torres Sophomore TexasTitans Track 5:05.73
93 Kellan Frickell   Winners Edge 5:06.12
98 Evan Likins Freshman Unattached 5:07.62
100 Daniel Gerlach Sophomore St. Thomas 5:08.33
102 Isaiah Garza Junior St. Thomas 5:08.74
103 Marco Jonsson   After Burner Track Club 5:09.50
108 Joseph Cox Senior South Austin Steel 5:12.92
113 Kyle Rzasnicki Junior St. Thomas 5:15.86
116 Miles Webster Junior St. Dominic Savio 5:20.48
119 David Duncan   Cool running Elite track club 5:21.87
126 Merrick Peeples   620 Running 5:24.56
134 Austin Tinsley Freshman Huffman Hargrave 5:29.68
135 Nathan Orf   Cool running Elite track club 5:31.62
136 Logan Tinsley Freshman Huffman Hargrave 5:31.91
137 Angel Garcia   Zoom Elite TC 5:32.99
143 Abraham Gonzales Sophomore Luling 5:49.76
145 Anthony Gonzalez Sophomore Luling 5:50.44
Boys' Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
67 Ricky Tolentino   Winners Edge 4:57.22
71 Wyatt Oliver   Texas Cyclone 4:58.02
72 Tyler Marcheli Senior Richmond Elite YTC 4:58.74
80 Jorge Guerra   Zoom Elite TC 5:02.27
81 Marcos Vega   Winners Edge 5:03.29
84 Lorenzo Simental   Winners Edge 5:03.62
94 Jacob Heflin Senior Richmond Elite YTC 5:06.32
95 Nathan Elkins   Winners Edge 5:07.19
99 Zachary Dennison   Temple Flyers TC 5:07.64
104 Christian Espinoza   Victory Track Club 5:11.24
107 Joe Cruz   Winners Edge 5:12.45
111 Landen Overton Senior Unattached 5:14.23
131 Marshall Pate Junior TexasTitans Track 5:26.23
133 Miguel Ruiz   Zoom Elite TC 5:29.29
140 Cameron Turner   Texas Cyclone 5:34.58
141 Mohamed Brmaji Senior Alief Elsik 5:39.30
Boys' Mile Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
30 Cody Fountain   Victory Track Club 4:44.12
31 Samuel Navarro   Northside Striders 4:44.16
43 Nestor Martinez   Houston Visions Track Club 4:48.45
59 hunter masters Sophomore Unattached 4:54.95
60 Joseph Romero Freshman St. Thomas 4:55.05
61 Emilio Castaneda Sophomore St. Thomas 4:56.32
64 Franco Melhado   Winners Edge 4:56.99
66 Jason Huerta   Winners Edge 4:57.05
69 Aidan Vocke Sophomore Unattached 4:57.47
74 Nicholas Chandler Junior St. Thomas 4:59.16
76 Jacob Meek Senior Unattached 4:59.55
87 Pierce Ederle Sophomore Unattached 5:04.48
89 Adrian Cantu   Zoom Elite TC 5:05.01
90 Xavier Cerda   Northside Striders 5:05.62
120 Axavier Landry Sophomore Unattached 5:22.06
127 Christian Yeathermon   Texas Cyclone 5:25.15
138 Nixson Alberto Senior Alief Elsik 5:33.38
Boys' Mile Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Kael Kirk Senior Unattached 4:41.66
26 Immanuel Edwards   620 Running 4:42.80
34 Devin Duran   Celerity Performance 4:45.58
36 Dan Lerma   Zoom Elite TC 4:45.76
37 Noah Jones   Zoom Elite TC 4:46.48
42 Deveonte Torns   Road Runner Run Club 4:48.19
44 Davis Thames   Mavericks 4:48.47
45 Luke Abad Freshman Unattached 4:48.63
49 Thomas Robledo Senior Unattached 4:50.64
51 Sean Gambrell   Texas Cyclone 4:50.99
52 Jacob Krupa Senior Unattached 4:51.15
56 Murtuzah Khan   Winners Edge 4:54.07
58 Blazek Skucius Junior St. Thomas 4:54.91
63 Idol Ramon Junior Unattached 4:56.70
65 Shelton Wade Senior Unattached 4:57.01
73 Payne Bates   Celerity Performance 4:58.86
92 Kyle Puckett   Mavericks 5:05.97
109 Joseph Ramos Senior Alief Elsik 5:13.06
123 Arnoldo Rodriguez   Texas Cyclone 5:23.83
128 Sinclair Gould Junior Killeen Shoemaker 5:25.42
Boys' Mile Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Justice Artisst Senior Dioko 4:39.89
21 Martin Trevino Senior Unattached 4:41.08
23 Jaxson Lafeber   Winners Edge 4:42.14
25 Alex Speer   Winners Edge 4:42.36
28 Nick Cisneros Senior Unattached 4:43.22
29 Austin Grendel Senior Unattached 4:43.28
33 Ruben Rojas Betanzos Freshman Unattached 4:45.54
50 Jason Williams Junior Jacobs Sports Academy 4:50.76
70 Aden Gonzales Junior Luling 4:57.97
75 Lenin Blanco Junior Unattached 4:59.40
77 Trent Wells Freshman Byrd, C.E. 5:00.37
78 Spencer Gambrell   Texas Cyclone 5:01.24
79 Bryer Atkinson   Road Runner Run Club 5:01.55
96 Loren Avila Senior TexasTitans Track 5:07.24
  Jesus Osorio Sophomore Luling DNF
  Jaron Smith   Houston Visions Track Club DNF
Boys' Mile Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Hayden Gray   Winners Edge 4:30.66
12 Justin Duffy   Unattached 4:35.78
13 Abraham Avila-Martinez Junior San Juan Diego Catholic 4:35.83
15 Griffin Neal   South Austin Steel 4:38.48
16 Brandon Hutto Senior Unattached 4:39.27
18 Max Warrick Senior South Austin Steel 4:40.25
24 Habtamu Geta Senior Unattached 4:42.20
27 Luke Watkins   Montgomery Running Club 4:42.82
35 Spencer Boykin   Winners Edge 4:45.67
38 Tiras Pie Junior Unattached 4:47.02
39 Daniel Garraway   Winners Edge 4:47.14
40 Jacob Reynolds   Winners Edge 4:47.24
41 Paul Sherrill Junior Summit Christian (Austin) 4:47.28
46 Edwin Zamudio Junior Luling 4:49.15
47 Anthony Stephens Senior Unattached 4:49.76
48 Matthew Riojas   After Burner Track Club 4:50.31
53 Harley Branch Junior TexasTitans Track 4:52.36
57 Gabriel Embree Junior Unattached 4:54.07
62 Lafayette Collins Senior Scotlandville 4:56.55
82 Justyn Whisnant Sophomore TexasTitans Track 5:03.52
Boys' Mile Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Owen Likins Junior Unattached 4:23.86
2 Kobe Yepez   Winners Edge 4:25.52
3 Kevin Baez Senior Unattached 4:25.69
4 Eli Peveto Senior LCM running club 4:28.88
5 Alec Wright   Montgomery Running Club 4:29.24
6 Efrain Lira Senior WTX 4:29.65
7 Alan Elbanna Senior Unattached 4:30.07
9 Jaime Vega Senior Unattached 4:32.18
10 Nathaniel Zapata Senior Unattached 4:32.49
11 Jose Gonzalez   Zoom Elite TC 4:34.56
14 Jaden Callaway   After Burner Track Club 4:36.24
19 Jeremias Serrano Velez Senior Killeen Shoemaker 4:40.34
20 Allen England Senior Byrd, C.E. 4:40.84

Boys' 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Owen Likins Junior Unattached 9:03.66
2 Habtamu Geta Senior Unattached 9:03.81
3 River Hill Sophomore TexasTitans Track 9:16.61
4 Eric Pineda Sophomore Unattached 9:17.21
5 Martin Trevino Senior Unattached 9:23.10
6 Travis Gibson Sophomore Renaissance Academy 9:25.34
7 Peyton Pluenneke Junior Huffman Hargrave 9:32.46
8 Immanuel Edwards   620 Running 9:34.80
9 Roman Vazquez Junior TexasTitans Track 9:36.49
10 Jacob Krupa Senior Unattached 9:40.03
11 Kael Kirk Senior Unattached 9:46.11
12 Raul Lopez Junior Unattached 9:47.14
13 Jose Sanchez Junior TexasTitans Track 9:51.25
14 Aidan Vocke Sophomore Unattached 10:01.98
15 Jacob Kuta Junior Huffman Hargrave 10:04.03
16 Luke Abad Freshman Unattached 10:04.74
17 Justice Artisst Senior Dioko 10:12.11
18 William Smith   After Burner Track Club 10:16.28
19 Noah Layne Senior Huffman Hargrave 10:26.45
20 Devin Duran   Celerity Performance 10:28.42
21 Daniel Montenegro Sophomore TexasTitans Track 10:43.02
22 Evan Likins Freshman Unattached 10:44.56
23 Andrew Sayre Junior TexasTitans Track 10:44.96
24 Mitchell Harper   FPR SPEED 10:53.41
25 Kamal Jalal   FPR SPEED 11:01.69
26 Nathan Orf   Cool running Elite track club 11:19.29
27 DaMante McBride   Texas Thunder Track Club 11:23.60
28 Ryan Lopez   Texas Cyclone 11:32.37
29 Zachary Kuta Freshman Huffman Hargrave 11:41.71
30 Ruben Garcia Sophomore Huffman Hargrave 11:44.89
31 Emannuel Galdino   FPR SPEED 11:48.30
Boys' 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Justice Artisst Senior Dioko 10:12.11
18 William Smith   After Burner Track Club 10:16.28
20 Devin Duran   Celerity Performance 10:28.42
21 Daniel Montenegro Sophomore TexasTitans Track 10:43.02
22 Evan Likins Freshman Unattached 10:44.56
24 Mitchell Harper   FPR SPEED 10:53.41
25 Kamal Jalal   FPR SPEED 11:01.69
26 Nathan Orf   Cool running Elite track club 11:19.29
27 DaMante McBride   Texas Thunder Track Club 11:23.60
28 Ryan Lopez   Texas Cyclone 11:32.37
29 Zachary Kuta Freshman Huffman Hargrave 11:41.71
30 Ruben Garcia Sophomore Huffman Hargrave 11:44.89
31 Emannuel Galdino   FPR SPEED 11:48.30
Boys' 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Owen Likins Junior Unattached 9:03.66
2 Habtamu Geta Senior Unattached 9:03.81
3 River Hill Sophomore TexasTitans Track 9:16.61
4 Eric Pineda Sophomore Unattached 9:17.21
5 Martin Trevino Senior Unattached 9:23.10
6 Travis Gibson Sophomore Renaissance Academy 9:25.34
7 Peyton Pluenneke Junior Huffman Hargrave 9:32.46
8 Immanuel Edwards   620 Running 9:34.80
9 Roman Vazquez Junior TexasTitans Track 9:36.49
10 Jacob Krupa Senior Unattached 9:40.03
11 Kael Kirk Senior Unattached 9:46.11
12 Raul Lopez Junior Unattached 9:47.14
13 Jose Sanchez Junior TexasTitans Track 9:51.25
14 Aidan Vocke Sophomore Unattached 10:01.98
15 Jacob Kuta Junior Huffman Hargrave 10:04.03
16 Luke Abad Freshman Unattached 10:04.74
19 Noah Layne Senior Huffman Hargrave 10:26.45
23 Andrew Sayre Junior TexasTitans Track 10:44.96

Boys' 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 RYAN WILLIAMS   360 Elite Speed 8.03
2 Zion Gordon   FKElite 8.07
3 Cameron Harris Senior FKElite 8.09
4 Matthias Petterway   Buffalo's Run TC 8.32
5 nathan franco Junior Saginaw Elite 8.33
6 Mason Anthony   FKElite 8.48
7 Jakobe Bussey Senior Unattached 8.56
8 Jean Paul Cesar Pierre   The Woodlands Runners 8.61

Boys' 60 Hurdles Semifinals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Zion Gordon   FKElite 8.02
2 Cameron Harris Senior FKElite 8.06
3 RYAN WILLIAMS   360 Elite Speed 8.07
4 Jakobe Bussey Senior Unattached 8.21
5 Jean Paul Cesar Pierre   The Woodlands Runners 8.29
6 Matthias Petterway   Buffalo's Run TC 8.34
7 nathan franco Junior Saginaw Elite 8.34
8 Mason Anthony   FKElite 8.36
9 Jodary McGowen Senior Jacobs Sports Academy 8.36
10 Devan Groves Junior Killeen Shoemaker 8.40
11 Zachery Maeker   L.C. Express Track Club 8.53
12 Parker Dodd Senior Unattached 8.55
13 KADEN SMITH   360 Elite Speed 8.59
14 Zach Neuman   The Woodlands Runners 8.61
15 Connor Spencer Junior Unattached 8.63
16 Cogan Derousselle   C.L. Athletic Stars 8.65
Boys' 60 Hurdles Semifinals Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Cameron Harris Senior FKElite 8.06
3 RYAN WILLIAMS   360 Elite Speed 8.07
4 Jakobe Bussey Senior Unattached 8.21
9 Jodary McGowen Senior Jacobs Sports Academy 8.36
10 Devan Groves Junior Killeen Shoemaker 8.40
12 Parker Dodd Senior Unattached 8.55
14 Zach Neuman   The Woodlands Runners 8.61
16 Cogan Derousselle   C.L. Athletic Stars 8.65
Boys' 60 Hurdles Semifinals Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Zion Gordon   FKElite 8.02
5 Jean Paul Cesar Pierre   The Woodlands Runners 8.29
6 Matthias Petterway   Buffalo's Run TC 8.34
7 nathan franco Junior Saginaw Elite 8.34
8 Mason Anthony   FKElite 8.36
11 Zachery Maeker   L.C. Express Track Club 8.53
13 KADEN SMITH   360 Elite Speed 8.59
15 Connor Spencer Junior Unattached 8.63

Boys' 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Zion Gordon   FKElite 8.07
2 Cameron Harris Senior FKElite 8.12
3 RYAN WILLIAMS   360 Elite Speed 8.33
4 nathan franco Junior Saginaw Elite 8.35
5 Mason Anthony   FKElite 8.36
6 Jakobe Bussey Senior Unattached 8.37
7 Cogan Derousselle   C.L. Athletic Stars 8.46
8 KADEN SMITH   360 Elite Speed 8.47
9 Zachery Maeker   L.C. Express Track Club 8.51
10 Parker Dodd Senior Unattached 8.52
11 Jodary McGowen Senior Jacobs Sports Academy 8.53
12 Jean Paul Cesar Pierre   The Woodlands Runners 8.56
13 Matthias Petterway   Buffalo's Run TC 8.60
14 Devan Groves Junior Killeen Shoemaker 8.63
15 Zach Neuman   The Woodlands Runners 8.66
16 Connor Spencer Junior Unattached 8.71
17 Dayondre Williamson Senior Unattached 8.72
18 Treveon Lindon Junior Alief Elsik 8.73
19 Jomauri Murray   Duncanville Tigers 8.77
20 Jordan Coates-McBride Junior Bay Area Road Warriors 8.78
21 shawn attard Junior Saginaw Elite 8.81
22 Brandon Lewis   Texas Storm Track Club 8.84
23 Tim Carr   Chilton Track Club 8.88
23 Keyshawn Limbrick Senior Buffalo's Run TC 8.88
25 Gabe Field Junior Unattached 8.92
26 Aaron Davis Freshman Unattached 8.92
27 Donyea Jarmon Senior Northside Striders 9.15
28 Marcelo Carrizales Senior Orange Crush 9.17
29 Donnell Matthews Sophomore Scotlandville 9.23
30 Kameron Farmer Senior Leander Spartans 9.29
31 Aaron Booe   Flight Gold 9.34
32 Tommy Paulson Sophomore Orange Crush 9.46
33 Trajan Armstrong   Houston Christian Track Club 9.50
34 Denzel Hinds Sophomore Unattached 9.54
35 Mohamed Salama Senior Takeoff 9.57
36 Luis Garza   Elite Sports Performance 9.59
37 Victor Segovia   ALL AMERICAN TRACK 9.69
38 Adrian Wilson Jr   5HillsTrack 9.70
39 Horace Walker Senior George Ranch High School 9.90
40 Robert Trevino Senior Unattached 10.14
41 Kaleb Winn   Xtreme Force TC 10.44
42 Cole Carlson   Fit Sports Performance 10.51
43 Tayvon McManemy   I-Train University 11.02
44 Cody Comacho Sophomore Killeen Shoemaker 11.20
45 Jaydon Phillips Junior Hill Country Comets 11.59
46 Chandler Smith Senior Lutheran South 11.91
47 Anthony Taylor   New Image Trainging Group LA 14.07
Boys' 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 KADEN SMITH   360 Elite Speed 8.47
9 Zachery Maeker   L.C. Express Track Club 8.51
16 Connor Spencer Junior Unattached 8.71
25 Gabe Field Junior Unattached 8.92
30 Kameron Farmer Senior Leander Spartans 9.29
42 Cole Carlson   Fit Sports Performance 10.51
44 Cody Comacho Sophomore Killeen Shoemaker 11.20
Boys' 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 RYAN WILLIAMS   360 Elite Speed 8.33
7 Cogan Derousselle   C.L. Athletic Stars 8.46
12 Jean Paul Cesar Pierre   The Woodlands Runners 8.56
21 shawn attard Junior Saginaw Elite 8.81
22 Brandon Lewis   Texas Storm Track Club 8.84
38 Adrian Wilson Jr   5HillsTrack 9.70
45 Jaydon Phillips Junior Hill Country Comets 11.59
Boys' 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Parker Dodd Senior Unattached 8.52
14 Devan Groves Junior Killeen Shoemaker 8.63
23 Keyshawn Limbrick Senior Buffalo's Run TC 8.88
26 Aaron Davis Freshman Unattached 8.92
37 Victor Segovia   ALL AMERICAN TRACK 9.69
Boys' 60 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Mason Anthony   FKElite 8.36
6 Jakobe Bussey Senior Unattached 8.37
17 Dayondre Williamson Senior Unattached 8.72
27 Donyea Jarmon Senior Northside Striders 9.15
31 Aaron Booe   Flight Gold 9.34
Boys' 60 Hurdles Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 nathan franco Junior Saginaw Elite 8.35
19 Jomauri Murray   Duncanville Tigers 8.77
23 Tim Carr   Chilton Track Club 8.88
29 Donnell Matthews Sophomore Scotlandville 9.23
32 Tommy Paulson Sophomore Orange Crush 9.46
41 Kaleb Winn   Xtreme Force TC 10.44
Boys' 60 Hurdles Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Jodary McGowen Senior Jacobs Sports Academy 8.53
28 Marcelo Carrizales Senior Orange Crush 9.17
33 Trajan Armstrong   Houston Christian Track Club 9.50
34 Denzel Hinds Sophomore Unattached 9.54
46 Chandler Smith Senior Lutheran South 11.91
47 Anthony Taylor   New Image Trainging Group LA 14.07
Boys' 60 Hurdles Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Cameron Harris Senior FKElite 8.12
13 Matthias Petterway   Buffalo's Run TC 8.60
15 Zach Neuman   The Woodlands Runners 8.66
18 Treveon Lindon Junior Alief Elsik 8.73
35 Mohamed Salama Senior Takeoff 9.57
36 Luis Garza   Elite Sports Performance 9.59
40 Robert Trevino Senior Unattached 10.14
Boys' 60 Hurdles Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Zion Gordon   FKElite 8.07
20 Jordan Coates-McBride Junior Bay Area Road Warriors 8.78
39 Horace Walker Senior George Ranch High School 9.90
43 Tayvon McManemy   I-Train University 11.02

Boys' 4 x 200 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME
1 Track Life University (DPAL) A Deion Burks, Ralph Donaldson, Dylan Brown, Muhammad Jammeh 1:30.59
2 C.L. Athletic Stars A Garrett Wilkins, Carlton Guidry, Jaquez White, Deon McIver 1:30.91
3 Scotlandville A Nicholas Williams, Lezzerrick Thomas, Demetrice Johnson, Dejuan Ross 1:31.73
4 Eagles Elite A Auhmad Robinson, Christian Derrick, Jeremiah Umbogo, Mario Demerson 1:31.75
5 Greater Houston Track Club A Bryson Stubblefield, Alvin Martin, David Foster, Daniel Okeya 1:32.48
6 Richmond Elite YTC A Eric Prier, Collin Williams, Jonathan Williams, Davonte Alexander 1:33.43
7 Texas Storm Track Club A Warrick Baker, Chase Roberts, Romeo Yancy, Eric Wilkinson 1:33.50
8 New Image Trainging Group LA A Lennard Marshall, Anthony Taylor, Makil Gammage, Samadhi Soph 1:33.71
9 Junior Speedster A Trevon Levingston Jr, Cam!ron Douglas, Sean Wilson, Jailyn Smiley 1:33.76
10 Xtreme Force TC A Trey Mitchell, Shay Schaffner, Jacob Jenkins, Jaelen Bolder 1:33.94
11 Eagles Elite
(B>)
B Zion Turner, Daryl Cooper, Aaron Carr, Donavan Hackett 1:33.98
12 C.L. Athletic Stars
(B>)
B Cogan Derousselle, Legend Grigsby, Jerald Thompson, Aisosa Imasuen 1:34.01
13 Killeen Shoemaker A Deshawn McCubbins, Simieon Stafford, Deandre Exford, Moneray Baldwin 1:34.32
14 Houston Sterling A Kameron Bryd, Vernon Mosley, Jashaun Foster, Frank Brown 1:34.82
15 360 Elite Speed A Garvin Tolbert Jr, Ryan Williams, Andre Williams, Jordan Joyner 1:35.29
16 Texas Greyhounds A Dadrien Thomas, Devonta Miles, Jesse Chuey Hernandez, Bobby Johnson 1:36.16
17 Mavericks A Collin Fullen, Will Skinner, Aloye Oshotse, August Windham 1:36.44
18 Lutheran South A Chad Allen, Peyton Soderstrom, Nick Chowdury, Daniel Hutchins 1:38.87
19 Xtreme Force TC
(B>)
B King Grimm, Siddart Puthankattil, Jonathan Porter, Donavan Drouin 1:39.21
20 Xtreme Force TC
(C>)
C Kaleb Winn, Dylan Jenkins, Terrell Simpson, Hans Tweeten 1:45.02
21 Alief Elsik A TyIrvin Walker, Treveon Lindon, Kelvin Leon, JeVaughn Stanley 1:46.54
Boys' 4 x 200 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
2 C.L. Athletic Stars Wilkins, Guidry, White, McIver 1:30.91
11 Eagles Elite
(B>)
Turner, Cooper, Carr, Hackett 1:33.98
18 Lutheran South Allen, Soderstrom, Chowdury, Hutchins 1:38.87
20 Xtreme Force TC
(C>)
Winn, Jenkins, Simpson, Tweeten 1:45.02
Boys' 4 x 200 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
3 Scotlandville Williams, Thomas, Johnson, Ross 1:31.73
12 C.L. Athletic Stars
(B>)
Derousselle, Grigsby, Thompson, Imasuen 1:34.01
15 360 Elite Speed Tolbert Jr, Williams, Williams, Joyner 1:35.29
19 Xtreme Force TC
(B>)
Grimm, Puthankattil, Porter, Drouin 1:39.21
Boys' 4 x 200 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME
4 Eagles Elite Robinson, Derrick, Umbogo, Demerson 1:31.75
5 Greater Houston Track Club Stubblefield, Martin, Foster, Okeya 1:32.48
13 Killeen Shoemaker McCubbins, Stafford, Exford, Baldwin 1:34.32
17 Mavericks Fullen, Skinner, Oshotse, Windham 1:36.44
Boys' 4 x 200 Relay Section 5
PL TEAM ATHLETES TIME
6 Richmond Elite YTC Prier, Williams, Williams, Alexander 1:33.43
9 Junior Speedster Levingston Jr, Douglas, Wilson, Smiley 1:33.76
16 Texas Greyhounds Thomas, Miles, Hernandez, Johnson 1:36.16
21 Alief Elsik Walker, Lindon, Leon, Stanley 1:46.54
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
5 The Woodlands Runners Cesar Pierre, Kretchmer, Morales, Neuman 3:32.99
6 Scotlandville Matthews, Tate, Booker, Williams 3:35.20
10 Dynasty Track Club Johnson, Terry, Taylor, Whitehead 3:39.24
11 Xtreme Force TC
(B>)
Grimm, Francisco, Garza, Morales 3:39.25
13 Scotlandville
(B>)
King, Ross, Thomas 3:44.44

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Carter Bajoit Junior Unattached 6' 6" 1.98m
2 Noah Trevino Senior Unattached 6' 2" 1.87m
3 Garrett Valencik Senior Northwest Flyers 6' 2" 1.87m
4 Jack Teheng Sophomore Unattached 6' 0" 1.82m
5 Dezmond Lawrence Senior Proskills 5' 10" 1.77m
6 Peyton Soderstrom Senior Lutheran South 5' 10" 1.77m
7 Travis Sena   Team Quest 5' 10" 1.77m
8 Daniel Hutchins Senior Lutheran South 5' 10" 1.77m
9 Connor Buchanan Junior St. Dominic Savio 5' 6" 1.67m
9 Curtis Miller   Dioko 5' 6" 1.67m
11 Jalan Rivers Sophomore Track Houston 5' 6" 1.67m
  Deonte Jones   Texas FACES NH NH

Boys' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Eli Odinet Junior Lafayette High 15' 0" 4.57m
2 Christyan Sampy Senior Unattached 15' 0" 4.57m
3 Gabe Gilfillan Junior Unattached 15' 0" 4.57m
4 Mason Schrade Senior Unattached 14' 6" 4.41m
4 Hayden Barrios Junior Unattached 14' 6" 4.41m
6 Sam Sanders Junior Mac Vault Pole Vault Acad 14' 6" 4.41m
7 Ben Conacher   Bay Area Pole Vault Academy 14' 6" 4.41m
8 Braedon Maddox Senior MAC Vault 14' 0" 4.26m
9 JACOB THOMAS Freshman West Athletics 14' 0" 4.26m
10 Dylan German   Bay Area Pole Vault Academy 14' 0" 4.26m
11 Reid Foster Junior MacVault - enter at 13’0” 13' 6" 4.11m
12 James Christian Kitto Sophomore Unattached 13' 6" 4.11m
13 Grey Martinez   Bay Area Pole Vault Academy 13' 6" 4.11m
14 August Windham   Mavericks 13' 0" 3.96m
14 Levi Duron Senior Bay Area Pole Vault Academy 13' 0" 3.96m
16 Joel Espitia Junior Pasadena Rayburn 13' 0" 3.96m
17 Colton Rhodes Freshman Unattached 12' 6" 3.81m
17 Ian Wheeler Senior St. Thomas 12' 6" 3.81m
19 Clay Horn   Bay Area Pole Vault Academy 12' 0" 3.65m
19 Justin Brannon   Bay Area Pole Vault Academy 12' 0" 3.65m
21 Micah Collins Senior Bay Area Pole Vault Academy 11' 6" 3.50m
21 Austin Minson   Bay Area Pole Vault Academy 11' 6" 3.50m
23 Nathan Allen   Bay Area Pole Vault Academy 11' 6" 3.50m
24 Tyler Hunter   Bay Area Pole Vault Academy 11' 6" 3.50m
25 Curtis Miller   Dioko 11' 0" 3.35m
  Will Saxman   Bay Area Pole Vault Academy NH NH
  Chase Ollenburger Senior Mac Vault Academy NH NH
  John Mercadante Junior MAC Vault NH NH

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Arris Hodge III Senior Airhouston 22' 5" 6.83m
2 Frank Royal Senior St. Christophers 22' 5" 6.83m
3 GARVIN TOLBERT JR   360 Elite Speed 22' 1" 6.73m
4 Brandon King Junior Unattached 22' 0" 6.70m
5 Jacob Williams Senior Team Quest 21' 10" 6.65m
6 Reid Vincent   BEAST Sprint Club 21' 0" 6.40m
7 Earl Pugh III   Unattached 20' 11" 6.37m
8 KADEN SMITH   360 Elite Speed 20' 9.5" 6.33m
9 Bryce McIntyre Junior Cypress Longhorns 20' 4" 6.19m
10 MARVIN WALFORD   360 Elite Speed 20' 3.5" 6.18m
11 Frank Mason IV   Northwest Flyers 20' 3" 6.17m
12 Caleb Malbrough Junior Unattached 20' 1" 6.12m
13 Cameron Davis   Duncanville Tigers 20' 0" 6.09m
14 Reginald King Sophomore Scotlandville 19' 11.5" 6.08m
15 Antoine Duckett   TX Rollas 19' 9.5" 6.03m
16 Tristan Clay Senior Killeen Shoemaker 19' 8" 5.99m
17 Noah Arnold Senior Unattached 19' 7.5" 5.98m
18 Malique Harris   Dash Track Club 19' 5" 5.91m
19 Victor Segovia   ALL AMERICAN TRACK 19' 5" 5.91m
20 Joel Barrera Senior Unattached 19' 3" 5.86m
21 Marco Gaujardo   South Texas Speed 19' 2" 5.84m
22 Everett Tippins   Cy-Fair Running Ravens 18' 11" 5.76m
23 Bryce Vilaysane Senior Unattached 18' 9" 5.71m
24 Curtis Miller   Dioko 18' 8" 5.68m
25 Trey Thomas Sophomore Houston Sterling 18' 7" 5.66m
26 Mohamed Salama Senior Takeoff 18' 6" 5.63m
27 Nicholas Drayden   Mercury Track and Field Club 18' 1.5" 5.52m
28 Travis Sena   Team Quest 17' 11.5" 5.47m
29 Zach Pryor Freshman G3 Athletics 17' 9.5" 5.42m
30 Joseph Moseby   Houston Christian Track Club 17' 8.5" 5.39m
31 Zion Norris   Track Houston 17' 8" 5.38m
32 Spencer Bryant Sophomore Takeoff 17' 8" 5.38m
33 Trajan Armstrong   Houston Christian Track Club 17' 4" 5.28m
34 Miguel Flores Junior CSI Select Track Club 17' 0" 5.18m
35 David Smith   Quantum Athletics T.C. 16' 8.75" 5.09m
36 JUSTICE CHANEY   360 Elite Speed 16' 7" 5.05m
37 Yadi Agah Freshman Dioko 16' 5" 5.00m
38 Brock Foster   G3 ATHLETICS 16' 0" 4.87m
39 Will Hughes   G3 ATHLETICS 15' 5.5" 4.71m
40 Carson Isaac   Team Connect Track Club 15' 3" 4.64m
41 Tayvon McManemy   I-Train University 15' 3" 4.64m
  John Lancelin Junior Unattached FOUL NM

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 DeAndre Stapleton Jr   Duncanville Tigers 49' 5.5" 15.07m
2 Nicholas Drayden   Mercury Track and Field Club 46' 4.5" 14.13m
3 Frank Mason IV   Northwest Flyers 45' 11" 13.99m
4 Jacob Jenkins Senior Xtreme Force TC 45' 10" 13.96m
5 Caleb Malbrough Junior Unattached 45' 9" 13.94m
6 Brandon King Junior Unattached 44' 9.5" 13.65m
7 Cameron Davis   Duncanville Tigers 44' 7" 13.58m
8 Amryn Williams Senior Richmond Elite YTC 43' 9" 13.33m
9 MARVIN WALFORD   360 Elite Speed 43' 9" 13.33m
10 Abraham Omoruyi   Unattached 43' 7.5" 13.29m
11 Reginald King Sophomore Scotlandville 42' 11" 13.08m
12 Dezmond Lawrence Senior Proskills 42' 10.5" 13.06m
13 Marco Gaujardo   South Texas Speed 42' 8.5" 13.01m
14 Noah Arnold Senior Unattached 42' 6" 12.95m
15 Bryce Vilaysane Senior Unattached 42' 4" 12.90m
16 Arris Hodge III Senior Airhouston 42' 1.5" 12.83m
17 Jalen Womack Senior Scotlandville 42' 0.5" 12.81m
18 Nick Chowdury Junior Lutheran South 41' 5.5" 12.63m
19 Tyler Quiett Senior Scotlandville 40' 9" 12.42m
20 Victor Segovia   ALL AMERICAN TRACK 40' 3.5" 12.28m
21 Michael Endres   Victory Track Club 40' 0" 12.19m
22 Jonathan Jackson   N. Dallas Athletic Association 39' 2" 11.93m
23 JUSTICE CHANEY   360 Elite Speed 37' 3.5" 11.36m
  Micah Dobson   MACKTRACK ELITE SJ&RC FOUL NM
  Yadi Agah Freshman Dioko FOUL NM
  Lynton Edwards Freshman Greater Houston Track Club FOUL NM

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Patrick Piperi Senior Unattached 65' 1" 19.83m
2 Bryce Foster Sophomore All American Throwers 62' 1" 18.92m
3 kyle stulce Senior Unattached 62' 1" 18.92m
4 Maurice Westmoreland   nw flyers throwers 56' 5" 17.19m
5 Sean Stavinoha Senior Unattached 55' 5" 16.89m
6 Brayden Hodgest Junior CL Athletic Stars Track Club D 55' 0" 16.76m
7 Diego Trevino Senior Unattached 53' 7" 16.33m
8 Kevin Kindt Junior Unattached 53' 2" 16.20m
9 Corey Preusse Senior Hill Country Comets 50' 0" 15.24m
10 Eli Carter Junior St. Thomas 49' 7" 15.11m
11 Seth Murray   Team Quest 47' 8" 14.52m
12 Trameil Cotton Junior Houston Sterling 47' 7" 14.50m
13 Garrett Poor   nw flyers throwers 45' 2" 13.76m
14 Christopher Agnew   nw flyers throwers 43' 2" 13.15m
15 Gabe Degollado Senior Lutheran South 39' 6" 12.03m
16 Lance McLaren Freshman All American Throwers 37' 3" 11.35m
17 Lucas Cummings Freshman Leander Spartans 36' 1" 10.99m
18 Mohamed Salama Senior Takeoff 35' 0" 10.66m
19 Tomoso Brown   N. Dallas Athletic Association 33' 10" 10.31m
20 CORDE CUMMINGS   360 Elite Speed 33' 7" 10.23m
21 Aiden Abucejo   Leander Spartans 31' 1" 9.47m
22 Marcus Johnson Jr. Freshman Unattached 30' 3" 9.22m
  John Estrada Senior Unattached FOUL NM
  Adam Ikenberry Senior Unattached FOUL NM
  Chase Harrell Senior Unattached FOUL NM
  alessio pirruccio Senior Unattached FOUL NM
  Reid Sims Sophomore Unattached FOUL NM