January 12, 2019
|
Houston-Yeoman FH (Banked) - Houston, TX
|
200m (Banked)

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cierra Wash   D2R 56.56
2 Sarah Akpan   FPR SPEED 58.05
3 Alexandria Ruth   stampede elite track 58.06
4 Hali Murphy Freshman St. Dominic Savio 58.21
5 Jackeria Woodkins   Texas Storm Track Club 58.76
6 Yasmine Steele Junior Prototype 59.04
7 Zoe Iwu   After Burner Track Club 59.43
8 Ivana Cecchetti Junior Unattached 59.99
Girls' 400 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Sarah Akpan   FPR SPEED 58.05
6 Yasmine Steele Junior Prototype 59.04
7 Zoe Iwu   After Burner Track Club 59.43
8 Ivana Cecchetti Junior Unattached 59.99
Girls' 400 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cierra Wash   D2R 56.56
3 Alexandria Ruth   stampede elite track 58.06
4 Hali Murphy Freshman St. Dominic Savio 58.21
5 Jackeria Woodkins   Texas Storm Track Club 58.76

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kennedy Wade Sophomore TexasHurricanes YTC 57.45
2 Hali Murphy Freshman St. Dominic Savio 57.49
3 Cesley Williams   stampede elite track 57.55
4 Liah Collins   Team Quest 57.57
5 Alexandria Ruth   stampede elite track 57.60
6 Jai'lynn smith   stampede elite track 57.66
7 Cierra Wash   D2R 58.05
8 Jackeria Woodkins   Texas Storm Track Club 58.13
9 Sarah Akpan   FPR SPEED 58.22
10 Yasmine Steele Junior Prototype 58.27
11 Ivana Cecchetti Junior Unattached 58.32
12 Zoe Iwu   After Burner Track Club 58.58
13 Imani Jackson   Track Life University (DPAL) 58.91
14 Rayah Wynn Sophomore Wings 59.02
15 Jenaia Williams Freshman ERI Stars 59.12
16 Makayla Flakes   Northside Striders 59.20
17 Leeah Burr   Track Life University (DPAL) 59.44
18 Breanna Clark   Texas Cyclone 59.51
19 Chardae Overstreet   Living Word 59.66
20 Nia Sims   Northwest Flyers 59.66
21 Aniyah Mance-Edwards Senior Columbia Track Club 59.70
22 Lesley Conway   Cypress Longhorns 59.96
23 Reagan Mahoney Junior Takeoff 1:00.21
24 Cameryn Boykin Senior Team Quest 1:00.21
25 MaKaila Williams Freshman Richmond Elite YTC 1:00.35
26 Abigail Bendle   Great Esteem Track Club 1:00.37
27 Emerald Jacobs Junior Houston Cypress Ridge 1:00.41
28 Celisa Cook   CreekCrew 1:00.43
29 Kayla Ford   trackdynamite 1:00.46
30 Thalia Wilson Senior Team Quest 1:00.51
31 Morgan Cossey   Track Houston 1:00.54
32 Madison Savoy   Track Houston 1:00.58
33 Daphne Matthews Sophomore Unattached 1:00.67
34 Jasir Miller   After Burner Track Club 1:00.67
35 Kelechi Agbara   After Burner Track Club 1:00.70
36 Goddess Woodard Junior Alief Elsik 1:00.72
37 Destiny Muckelroy Senior TexasHurricanes YTC 1:00.72
38 Sophia Akpan   FPR SPEED 1:00.79
39 Kelsey Scott   After Burner Track Club 1:00.87
40 Briandrias Rhodes   Speed City Elite Track Club 1:00.91
41 Kamiliah Brown   trackdynamite 1:00.99
42 aja wells Sophomore Saginaw Elite 1:01.17
43 Aerial Williams Junior TexasHurricanes YTC 1:01.20
44 Chardie Vanzandt Junior Wings 1:01.25
45 Jasmine Taylor Senior Alief Elsik 1:01.40
46 Marissa Agee   Team Quest 1:01.58
47 Victory Ifah Senior Austin HoneyBadgers Track Club 1:01.58
48 Jailey Shelton Freshman BeastMode T&F 1:01.58
49 Samaiya O'dneal Senior D2R 1:01.79
50 Kaiel Kimble Sophomore Unattached 1:01.80
51 Sydni Lewis   Team Quest 1:01.86
52 Macy Burnham   Xtreme Force TC 1:01.91
53 Jacari Tate   Xtreme Force TC 1:01.97
54 Rachel Horowitz   Texas Heat TC 1:01.98
55 Trenity Pierce   D2R 1:02.04
56 makiya underwood Senior Saginaw Elite 1:02.10
57 Oluwaseum Sulaiman   Houston Visions Track Club 1:02.11
58 Bethany Hopkins Senior Legacy Christian Academy 1:02.23
59 Alexis Taylor Senior Dioko 1:02.24
60 Raniya Laneau   Xtreme Force TC 1:02.33
61 Tumi Onaleye   Track Houston 1:02.35
62 Cecelia Rogers   Xtreme Force TC 1:02.41
63 Sydnee Jolivette Junior Dioko 1:02.42
64 Kamrin Hooks Senior Captain Shreve 1:02.44
65 Michelle Mayor Junior Dioko 1:02.45
66 Iesha Jenkins   Team Supreme 1:02.60
67 Jaela Hingle Senior Killeen Shoemaker 1:03.02
68 Abria Paul   Speed Legion 1:03.06
69 Paige Davis Sophomore Richmond Elite YTC 1:03.21
70 Ellee Bartholomew Junior St. Dominic Savio 1:03.25
71 Amor Sheffield   After Burner Track Club 1:03.30
72 Kinsie Huggins Senior Unattached 1:03.32
73 Clarissa Smith Sophomore Unattached 1:03.58
74 Peyton VanCourt   Track Houston 1:03.59
75 Sommer Smith   trackdynamite 1:03.59
76 Reed Granger   N. Dallas Athletic Association 1:03.63
77 Ariel Young Junior Unattached 1:03.68
78 MaKenna Schroeder Senior L.C. Express Track Club 1:03.96
79 ZYEN SMOOT   360 Elite Speed 1:04.03
80 Marianna Evans   Xtreme Force TC 1:04.09
81 Victoria Ho Sophomore Unattached 1:04.09
82 Arianna Garcia   Tribe of Judah 1:04.09
83 Briana Brown Senior Unattached 1:04.17
84 Paige Carter   gpstriders 1:04.17
85 Esperance Ndri   Xtreme Force TC 1:04.17
86 SARAH CLIFFORD CLIFFORD   360 Elite Speed 1:04.20
87 Valeria Guzman Junior Incarnate Word (Houston) 1:04.23
88 Jasmin Johnson-Neal   Dallas Elite Track Club 1:04.32
89 Brianna Pantoja   3D Athletics Club MMXV 1:04.33
90 Lena Horowitz   Texas Heat TC 1:04.34
91 Joy Baxter   Fit Sports Performance 1:04.38
92 Johrdyn Tarpeh Freshman Unattached 1:04.39
93 Morgan Guillory   Fit Sports Performance 1:04.41
94 Tess Frazer   Texas Heat TC 1:04.62
95 Niyah Brown   Xtreme Force TC 1:04.71
96 Anora Lee Freshman Incarnate Word (Houston) 1:04.90
97 Reanna Hines   Northside Striders 1:04.96
98 Jayla Henderson   San Antonio Heat TC 1:05.05
99 Ajai Samples   CreekCrew 1:05.16
100 Diamond Milton   gpstriders 1:05.17
101 Nazzerene Kitcher   San Antonio Blazers 1:05.26
102 Sydney Rector   Team Quest 1:05.27
103 Island Blanche Junior Unattached 1:05.31
104 Karlie Powell   Team Quest 1:05.36
105 Princess Holmes   Fit Sports Performance 1:05.48
106 Autumn Wickcliff Freshman Atascocita Titans Track Club 1:05.54
107 Daylyn Gilbert   Texas Heat TC 1:05.63
108 Kaliyah Frank Junior TexasHurricanes YTC 1:05.83
109 Ariana Lopez   trackdynamite 1:05.83
110 Ayana Smith Freshman Unattached 1:06.01
111 Tatianna Cano   San Antonio Blazers 1:06.32
112 Alyssa Coffey   Xtreme Force TC 1:06.34
113 Lauryn Patterson Freshman Richmond Elite YTC 1:06.37
114 Veronica Myles Junior Killeen Shoemaker 1:06.42
115 Lena Madison Smith   Team Supreme 1:06.49
116 Ah'Taryn Mack   San Antonio Heat TC 1:06.54
117 Malaya Thorpe   5HillsTrack 1:06.64
118 Jaida Smith Sophomore Richmond Elite YTC 1:06.94
119 Kennedy Hartman   Austin HoneyBadgers Track Club 1:06.97
120 Taylor Washington   Team Quest 1:06.98
121 Jada Sleet Senior Team Quest 1:07.14
122 Janya Hunt   Texas Storm Track Club 1:07.26
123 Raven House   My Stars Track Club 1:07.33
124 Destiny Lewis   N. Dallas Athletic Association 1:07.45
125 Jade Ceasar   Northwest Flyers 1:07.45
126 Eve Nguyen   Texas Heat TC 1:07.50
127 Jada Lucas   FPR SPEED 1:07.57
128 Janicia Rogers   Unattached 1:07.75
129 Angelica Bernal   Xtreme Force TC 1:07.78
130 Jennifer Obi   trackdynamite 1:07.83
131 Kyla Peeples   620 Running 1:07.84
132 Shayla Mortel   Team Quest 1:07.97
133 Abrianna Orona   Xtreme Force TC 1:07.99
134 Saniya Anderson   Xtreme Force TC 1:08.17
135 Sydney McCallum Senior Team Quest 1:08.21
136 Chloe Lewis Freshman Waller 1:08.30
137 Alexia Webster   Houston Visions Track Club 1:08.44
138 Jessica Casas   Victory Track Club 1:08.60
139 Makahyla Parker   San Antonio Blazers 1:08.84
140 Shamiso Zihumo   Team Quest 1:09.08
141 Kaitlin Glasco   Texas Storm Track Club 1:09.37
142 Peyton Lewis   Team Quest 1:09.53
143 TRINITY COLBERT   360 Elite Speed 1:09.74
144 Jayla Hamilton Junior Killeen Shoemaker 1:09.84
145 Jaelyn Williams   XPRESS TRACK CLUB 1:09.89
146 Danna Garcia Junior Houston Cypress Ridge 1:10.11
147 Jordan Trail   Super S.T.A.R.Z. 1:10.27
148 Kendall Griffin Junior Unattached 1:10.48
149 Chloe Scott Sophomore ERI Stars 1:10.77
150 Hallie Stewart   Track Houston 1:10.96
151 Aliya Beechum   Great Esteem Track Club 1:11.48
152 Kenya Horton   Texas Storm Track Club 1:11.61
153 Luella Benkert Freshman Summit Christian (Austin) 1:11.68
154 Kayln Love   Frisco Jets Elite 1:12.05
155 Lanell Dequir   Houston Visions Track Club 1:12.50
156 Tianna Delgado   Unattached 1:12.76
157 Tamia Brady   Xtreme Force TC 1:12.98
158 Makayla Berroud Freshman Unattached 1:13.18
159 Anyah Durhand   Texas Storm Track Club 1:13.70
160 Emily Chaires Freshman Incarnate Word (Houston) 1:14.20
161 NICOLE HOSKINS   360 Elite Speed 1:14.30
162 Kayla Fulton   Iconic Track Club 1:14.39
163 Olivia Makanga Junior Houston Cypress Ridge 1:14.85
164 Tamina Russell Junior Killeen Shoemaker 1:15.16
165 Aude Fotso Sophomore Unattached 1:15.39
166 Sanaa Lewis Sophomore Richmond Elite YTC 1:15.78
167 Dana Nda Freshman Richmond Elite YTC 1:16.39
168 Kenndi Lewis Freshman Atascocita Titans Track Club 1:16.57
169 Randy Mcbride Sophomore Incarnate Word (Houston) 1:16.69
170 Aubrey Bumpus   Austin Sprint Club 1:16.79
171 Jada Johnson   Team Quest 1:18.12
172 Reilly Hamlett Freshman Waller 1:20.07
173 Kayte Durflinger Sophomore Waller 1:20.99
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Aniyah Mance-Edwards Senior Columbia Track Club 59.70
26 Abigail Bendle   Great Esteem Track Club 1:00.37
133 Abrianna Orona   Xtreme Force TC 1:07.99
153 Luella Benkert Freshman Summit Christian (Austin) 1:11.68
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Nia Sims   Northwest Flyers 59.66
59 Alexis Taylor Senior Dioko 1:02.24
63 Sydnee Jolivette Junior Dioko 1:02.42
113 Lauryn Patterson Freshman Richmond Elite YTC 1:06.37
145 Jaelyn Williams   XPRESS TRACK CLUB 1:09.89
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
49 Samaiya O'dneal Senior D2R 1:01.79
58 Bethany Hopkins Senior Legacy Christian Academy 1:02.23
105 Princess Holmes   Fit Sports Performance 1:05.48
144 Jayla Hamilton Junior Killeen Shoemaker 1:09.84
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
32 Madison Savoy   Track Houston 1:00.58
71 Amor Sheffield   After Burner Track Club 1:03.30
102 Sydney Rector   Team Quest 1:05.27
137 Alexia Webster   Houston Visions Track Club 1:08.44
148 Kendall Griffin Junior Unattached 1:10.48
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
33 Daphne Matthews Sophomore Unattached 1:00.67
76 Reed Granger   N. Dallas Athletic Association 1:03.63
127 Jada Lucas   FPR SPEED 1:07.57
135 Sydney McCallum Senior Team Quest 1:08.21
156 Tianna Delgado   Unattached 1:12.76
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Jackeria Woodkins   Texas Storm Track Club 58.13
10 Yasmine Steele Junior Prototype 58.27
87 Valeria Guzman Junior Incarnate Word (Houston) 1:04.23
91 Joy Baxter   Fit Sports Performance 1:04.38
104 Karlie Powell   Team Quest 1:05.36
126 Eve Nguyen   Texas Heat TC 1:07.50
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Cierra Wash   D2R 58.05
24 Cameryn Boykin Senior Team Quest 1:00.21
116 Ah'Taryn Mack   San Antonio Heat TC 1:06.54
143 TRINITY COLBERT   360 Elite Speed 1:09.74
162 Kayla Fulton   Iconic Track Club 1:14.39
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Imani Jackson   Track Life University (DPAL) 58.91
67 Jaela Hingle Senior Killeen Shoemaker 1:03.02
83 Briana Brown Senior Unattached 1:04.17
114 Veronica Myles Junior Killeen Shoemaker 1:06.42
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 MaKaila Williams Freshman Richmond Elite YTC 1:00.35
39 Kelsey Scott   After Burner Track Club 1:00.87
131 Kyla Peeples   620 Running 1:07.84
146 Danna Garcia Junior Houston Cypress Ridge 1:10.11
151 Aliya Beechum   Great Esteem Track Club 1:11.48
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jai'lynn smith   stampede elite track 57.66
54 Rachel Horowitz   Texas Heat TC 1:01.98
84 Paige Carter   gpstriders 1:04.17
106 Autumn Wickcliff Freshman Atascocita Titans Track Club 1:05.54
125 Jade Ceasar   Northwest Flyers 1:07.45
149 Chloe Scott Sophomore ERI Stars 1:10.77
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Alexandria Ruth   stampede elite track 57.60
11 Ivana Cecchetti Junior Unattached 58.32
35 Kelechi Agbara   After Burner Track Club 1:00.70
77 Ariel Young Junior Unattached 1:03.68
85 Esperance Ndri   Xtreme Force TC 1:04.17
163 Olivia Makanga Junior Houston Cypress Ridge 1:14.85
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
82 Arianna Garcia   Tribe of Judah 1:04.09
96 Anora Lee Freshman Incarnate Word (Houston) 1:04.90
154 Kayln Love   Frisco Jets Elite 1:12.05
158 Makayla Berroud Freshman Unattached 1:13.18
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
31 Morgan Cossey   Track Houston 1:00.54
41 Kamiliah Brown   trackdynamite 1:00.99
171 Jada Johnson   Team Quest 1:18.12
172 Reilly Hamlett Freshman Waller 1:20.07
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Hali Murphy Freshman St. Dominic Savio 57.49
45 Jasmine Taylor Senior Alief Elsik 1:01.40
52 Macy Burnham   Xtreme Force TC 1:01.91
110 Ayana Smith Freshman Unattached 1:06.01
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 15
PL NAME YEAR TEAM TIME
30 Thalia Wilson Senior Team Quest 1:00.51
48 Jailey Shelton Freshman BeastMode T&F 1:01.58
73 Clarissa Smith Sophomore Unattached 1:03.58
94 Tess Frazer   Texas Heat TC 1:04.62
138 Jessica Casas   Victory Track Club 1:08.60
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 16
PL NAME YEAR TEAM TIME
36 Goddess Woodard Junior Alief Elsik 1:00.72
66 Iesha Jenkins   Team Supreme 1:02.60
95 Niyah Brown   Xtreme Force TC 1:04.71
109 Ariana Lopez   trackdynamite 1:05.83
123 Raven House   My Stars Track Club 1:07.33
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 17
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Celisa Cook   CreekCrew 1:00.43
34 Jasir Miller   After Burner Track Club 1:00.67
38 Sophia Akpan   FPR SPEED 1:00.79
70 Ellee Bartholomew Junior St. Dominic Savio 1:03.25
118 Jaida Smith Sophomore Richmond Elite YTC 1:06.94
134 Saniya Anderson   Xtreme Force TC 1:08.17
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 18
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Cesley Williams   stampede elite track 57.55
101 Nazzerene Kitcher   San Antonio Blazers 1:05.26
103 Island Blanche Junior Unattached 1:05.31
107 Daylyn Gilbert   Texas Heat TC 1:05.63
140 Shamiso Zihumo   Team Quest 1:09.08
160 Emily Chaires Freshman Incarnate Word (Houston) 1:14.20
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 19
PL NAME YEAR TEAM TIME
55 Trenity Pierce   D2R 1:02.04
69 Paige Davis Sophomore Richmond Elite YTC 1:03.21
78 MaKenna Schroeder Senior L.C. Express Track Club 1:03.96
169 Randy Mcbride Sophomore Incarnate Word (Houston) 1:16.69
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 20
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kennedy Wade Sophomore TexasHurricanes YTC 57.45
72 Kinsie Huggins Senior Unattached 1:03.32
120 Taylor Washington   Team Quest 1:06.98
152 Kenya Horton   Texas Storm Track Club 1:11.61
168 Kenndi Lewis Freshman Atascocita Titans Track Club 1:16.57
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 21
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Rayah Wynn Sophomore Wings 59.02
60 Raniya Laneau   Xtreme Force TC 1:02.33
61 Tumi Onaleye   Track Houston 1:02.35
88 Jasmin Johnson-Neal   Dallas Elite Track Club 1:04.32
136 Chloe Lewis Freshman Waller 1:08.30
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 22
PL NAME YEAR TEAM TIME
40 Briandrias Rhodes   Speed City Elite Track Club 1:00.91
44 Chardie Vanzandt Junior Wings 1:01.25
119 Kennedy Hartman   Austin HoneyBadgers Track Club 1:06.97
130 Jennifer Obi   trackdynamite 1:07.83
132 Shayla Mortel   Team Quest 1:07.97
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 23
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Lesley Conway   Cypress Longhorns 59.96
50 Kaiel Kimble Sophomore Unattached 1:01.80
75 Sommer Smith   trackdynamite 1:03.59
93 Morgan Guillory   Fit Sports Performance 1:04.41
99 Ajai Samples   CreekCrew 1:05.16
157 Tamia Brady   Xtreme Force TC 1:12.98
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 24
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Chardae Overstreet   Living Word 59.66
56 makiya underwood Senior Saginaw Elite 1:02.10
64 Kamrin Hooks Senior Captain Shreve 1:02.44
173 Kayte Durflinger Sophomore Waller 1:20.99
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 25
PL NAME YEAR TEAM TIME
51 Sydni Lewis   Team Quest 1:01.86
68 Abria Paul   Speed Legion 1:03.06
79 ZYEN SMOOT   360 Elite Speed 1:04.03
97 Reanna Hines   Northside Striders 1:04.96
139 Makahyla Parker   San Antonio Blazers 1:08.84
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 26
PL NAME YEAR TEAM TIME
92 Johrdyn Tarpeh Freshman Unattached 1:04.39
115 Lena Madison Smith   Team Supreme 1:06.49
167 Dana Nda Freshman Richmond Elite YTC 1:16.39
170 Aubrey Bumpus   Austin Sprint Club 1:16.79
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 27
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Reagan Mahoney Junior Takeoff 1:00.21
53 Jacari Tate   Xtreme Force TC 1:01.97
81 Victoria Ho Sophomore Unattached 1:04.09
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 28
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Sarah Akpan   FPR SPEED 58.22
15 Jenaia Williams Freshman ERI Stars 59.12
90 Lena Horowitz   Texas Heat TC 1:04.34
108 Kaliyah Frank Junior TexasHurricanes YTC 1:05.83
141 Kaitlin Glasco   Texas Storm Track Club 1:09.37
150 Hallie Stewart   Track Houston 1:10.96
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 29
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Breanna Clark   Texas Cyclone 59.51
100 Diamond Milton   gpstriders 1:05.17
121 Jada Sleet Senior Team Quest 1:07.14
165 Aude Fotso Sophomore Unattached 1:15.39
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 30
PL NAME YEAR TEAM TIME
29 Kayla Ford   trackdynamite 1:00.46
42 aja wells Sophomore Saginaw Elite 1:01.17
62 Cecelia Rogers   Xtreme Force TC 1:02.41
124 Destiny Lewis   N. Dallas Athletic Association 1:07.45
166 Sanaa Lewis Sophomore Richmond Elite YTC 1:15.78
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 31
PL NAME YEAR TEAM TIME
43 Aerial Williams Junior TexasHurricanes YTC 1:01.20
65 Michelle Mayor Junior Dioko 1:02.45
142 Peyton Lewis   Team Quest 1:09.53
147 Jordan Trail   Super S.T.A.R.Z. 1:10.27
161 NICOLE HOSKINS   360 Elite Speed 1:14.30
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 32
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Liah Collins   Team Quest 57.57
46 Marissa Agee   Team Quest 1:01.58
57 Oluwaseum Sulaiman   Houston Visions Track Club 1:02.11
111 Tatianna Cano   San Antonio Blazers 1:06.32
129 Angelica Bernal   Xtreme Force TC 1:07.78
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 33
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Leeah Burr   Track Life University (DPAL) 59.44
47 Victory Ifah Senior Austin HoneyBadgers Track Club 1:01.58
74 Peyton VanCourt   Track Houston 1:03.59
86 SARAH CLIFFORD CLIFFORD   360 Elite Speed 1:04.20
155 Lanell Dequir   Houston Visions Track Club 1:12.50
164 Tamina Russell Junior Killeen Shoemaker 1:15.16
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 34
PL NAME YEAR TEAM TIME
80 Marianna Evans   Xtreme Force TC 1:04.09
89 Brianna Pantoja   3D Athletics Club MMXV 1:04.33
159 Anyah Durhand   Texas Storm Track Club 1:13.70
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 35
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Zoe Iwu   After Burner Track Club 58.58
37 Destiny Muckelroy Senior TexasHurricanes YTC 1:00.72
98 Jayla Henderson   San Antonio Heat TC 1:05.05
117 Malaya Thorpe   5HillsTrack 1:06.64
128 Janicia Rogers   Unattached 1:07.75
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 36
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Makayla Flakes   Northside Striders 59.20
27 Emerald Jacobs Junior Houston Cypress Ridge 1:00.41
112 Alyssa Coffey   Xtreme Force TC 1:06.34
122 Janya Hunt   Texas Storm Track Club 1:07.26