March 9, 2019
|
Clearwater - Clearwater, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Amaya Kier SR Largo 12.15 10 1.1
2 Sophie Haag 8 Carrollwood 12.44 8 1.1
3 Tah'trhea Brown SR St. Petersburg 12.53 6 1.1
4 Yessenia Everhart JR Gibbs 12.61 5 1.1
5 Kailah Gosa JR Tampa Bay Tech 12.62 4 1.1
6 Alexis Graham SO Braden River 12.70 3 1.1
7 Tyjai Johnson JR Tampa Bay Tech 12.84 2 1.1
8 Nyah Mathis SR Pinellas Park 12.87 1 1.2
9 Renee Jones SO Largo 12.92 - 1.7
10 Janaya Davis-Gainer FR St. Petersburg 12.93 - 1.2
11 Dianisty Bolden SR Largo 13.00 - 1.2
12 Amber Kubler SR Calvary Christian (Clr) 13.02 - 1.2
13 Dilynn Blair FR Palm Harbor University 13.05 - 2.4
14 Ashliona Martin JR Tampa Bay Tech 13.13 - 1.2
15 Trinity O'Neal SO Boca Ciega 13.16 - 1.7
16 Raja Arrington SO Booker 13.17 - 1.7
17 Amsy Takeli SO Tampa Bay Tech 13.29 - 1.2
18 Marquiciona Denson SO Countryside 13.32 - 2.3
19 Serenity Capel FR Springstead 13.35 - 1.7
20 Lauren Reese SR Calvary Christian (Clr) 13.42 - 2.4
21 Kimora Early JR St. Petersburg 13.43 - 2.3
22 Demari Andrade SO Newsome 13.45 - 2.3
23 Kylie Cimillo FR Palm Harbor University 13.46 - 3.0
24 Alexa Sweigart SR St. Petersburg 13.47 - 2.4
25 Bella Gheesling FR Tarpon Springs 13.61 - 1.7
26 Dominique Storr SO Booker 13.62 - 1.2
27 Madison Doletzky SR Calvary Christian (Clr) 13.64 - 2.4
28 Shatori Woods JR Boca Ciega 13.67 - 2.4
29 Jada Scott FR Palmetto 13.69 - 2.4
30 Faith Dixon JR Countryside 13.79 - 2.3
31 Gianna Johnson FR Newsome 13.81 - 3.0
32 Demi Lance Dionela JR Braden River 13.84 - 2.3
33 Aaliyah Williams SO Dixie Hollins 13.88 - 2.3
34 Olivia Deloach SR Springstead 13.88 - 2.2
35 Sa'Maria Dunbar FR Gibbs 13.90 - 2.4
36 Kyshore Albert SR Gibbs 13.91 - 4.1
37 Taylor Butler FR Pinellas Park 13.99 - 2.2
38 Imani Allen JR Boca Ciega 14.01 - 2.2
39 Jameria Cook JR Booker 14.04 - 3.0
40 Halle Romerhaus FR Calvary Christian (Clr) 14.04 - 2.3
41 Leshawn Barber FR St. Petersburg Catholic 14.08 - 2.3
42 Naimah Muhammad SO Gibbs 14.09 - 2.2
43 Amya Hall SO Booker 14.18 - 4.1
44 Marquavia Evans FR Northeast (SP) 14.23 - 3.0
45 Mia Beaubrun JR Palmetto 14.32 - 1.1
46 Aliece Ahenhora-Bediako JR Dixie Hollins 14.33 - 3.0
47 Meadow Harting JR Dixie Hollins 14.37 - 3.0
48 Zariah Kier FR Largo 14.41 - 2.2
49 Aaliyah Flores FR Osceola (Seminole) 14.44 - 2.8
50 Michelle Fegan FR Riverview (Sarasota) 14.50 - 4.1
51 Antoiniya Smith JR Countryside 14.52 - 3.0
52 Tyler Bryant JR Palmetto 14.54 - 2.4
53 Stephanie Triantafillou SO Springstead 14.56 - 2.2
54 Alexis Reyes Gipson SR Riverview (Sarasota) 14.69 - 4.1
55 Rachel Armstead FR Osceola (Seminole) 14.79 - 2.8
56 Skylin Spencer JR Mitchell 14.93 - 2.8
57 Mckensie Myers JR Mitchell 14.95 - 2.8
58 Maddie Miniati 8 Carrollwood 15.15 - 4.1
59 Nilmarie Soto SR Clearwater 15.18 - 3.2
60 Lena Rose Steimle SO St. Petersburg Catholic 15.22 - 2.8
61 Daniella Marrero SO Hardee 15.45 - 3.2
62 Indya Benjamin FR Clearwater 15.58 - 2.8
63 Marianne Canete SO Countryside 15.82 - 3.2
64 Olivia Senentz FR St. Petersburg Catholic 15.91 - 3.2
65 Tamara Thomas SR Clearwater 15.97 - 3.2
66 Grace Christiansen SO Mitchell 16.05 - 3.2
67 Laura Acevedo-Bernal SO St. Petersburg Catholic 16.12 - 3.2
68 Valissa Richardson SR Clearwater 16.35 - 2.8
  Courtney Anderson FR Palmetto FS    -
  Madeline Larue SR Braden River DNS    -
  Madisen Paster SO East Lake DNS    -
  Kourtnee Gray 7 Bell Creek DNS    -
  Rosalene Jean SO Newsome DNS    -
  Kennedy Stepongzi SO Mitchell DNS    -
  Rhiannon Koomen FR Riverview (Sarasota) DNS    -
  Myuana Stone SO Northeast (SP) DNS    -
  Daizyana Simmons JR Northeast (SP) DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Amaya Kier SR Largo 12.15 12.15 10
2 Sophie Haag 8 Carrollwood 12.44 11.32 8
3 Tah'trhea Brown SR St. Petersburg 12.53 12.03 6
4 Yessenia Everhart JR Gibbs 12.61 14.63 5
5 Kailah Gosa JR Tampa Bay Tech 12.62 15.27 4
6 Alexis Graham SO Braden River 12.70 14.61 3
7 Tyjai Johnson JR Tampa Bay Tech 12.84 14.51 2
45 Mia Beaubrun JR Palmetto 14.32 10.74 -
Girls' 100 Meters Section 2
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Nyah Mathis SR Pinellas Park 11.72 12.87 16.35 12.62 12.23 14.93 14.68 1
10 Janaya Davis-Gainer FR St. Petersburg 12.68 12.93 14.49 14.49 13.06 9.44 15.26 -
11 Dianisty Bolden SR Largo 12.09 13.00 14.43 9.49 16.25 12.22 12.48 -
12 Amber Kubler SR Calvary Christian (Clr) 13.15 13.02 10.81 12.76 11.98 11.07 10.81 -
14 Ashliona Martin JR Tampa Bay Tech 13.66 13.13 14.32 13.40 13.40 12.35 14.71 -
17 Amsy Takeli SO Tampa Bay Tech 16.35 13.29 16.08 11.17 15.29 16.35 15.82 -
26 Dominique Storr SO Booker 12.81 13.62 10.08 13.35 15.94 17.03 11.72 -
  Madisen Paster SO East Lake DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Renee Jones SO Largo 12.92 12.28 15.90 9.69 15.77 12.92 9.05 -
15 Trinity O'Neal SO Boca Ciega 11.85 15.27 11.19 10.66 11.45 13.16 9.74 -
16 Raja Arrington SO Booker 15.81 12.52 12.12 15.94 14.10 13.17 13.70 -
19 Serenity Capel FR Springstead 10.15 9.62 10.15 11.89 15.89 13.35 12.29 -
25 Bella Gheesling FR Tarpon Springs 14.57 14.43 14.84 16.06 14.43 13.61 10.89 -
  Courtney Anderson FR Palmetto FS FS FS FS FS FS FS   
  Kourtnee Gray 7 Bell Creek DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Daizyana Simmons JR Northeast (SP) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
13 Dilynn Blair FR Palm Harbor University 13.05 12.79 14.10 13.45 -
20 Lauren Reese SR Calvary Christian (Clr) 13.42 9.67 11.81 15.03 -
24 Alexa Sweigart SR St. Petersburg 13.47 15.09 14.28 12.40 -
27 Madison Doletzky SR Calvary Christian (Clr) 13.64 15.28 14.33 17.74 -
28 Shatori Woods JR Boca Ciega 13.67 9.85 17.64 11.62 -
29 Jada Scott FR Palmetto 13.69 11.78 9.72 10.55 -
35 Sa'Maria Dunbar FR Gibbs 13.90 17.38 10.57 15.57 -
52 Tyler Bryant JR Palmetto 14.54 18.03 14.69 13.09 -
Girls' 100 Meters Section 5
W: 2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
18 Marquiciona Denson SO Countryside 15.46 9.46 13.32 -
21 Kimora Early JR St. Petersburg 15.18 11.55 13.43 -
22 Demari Andrade SO Newsome 14.53 15.74 13.45 -
30 Faith Dixon JR Countryside 15.17 14.07 13.79 -
32 Demi Lance Dionela JR Braden River 13.84 13.43 13.84 -
33 Aaliyah Williams SO Dixie Hollins 17.63 10.55 13.88 -
40 Halle Romerhaus FR Calvary Christian (Clr) 15.73 16.71 14.04 -
41 Leshawn Barber FR St. Petersburg Catholic 15.63 16.76 14.08 -
Girls' 100 Meters Section 6
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
34 Olivia Deloach SR Springstead 15.69 13.88 14.72 9.72 16.94 12.91 -
37 Taylor Butler FR Pinellas Park 17.35 13.99 15.53 18.19 12.73 11.90 -
38 Imani Allen JR Boca Ciega 16.40 14.01 14.15 17.52 12.89 15.70 -
42 Naimah Muhammad SO Gibbs 17.62 14.09 10.15 15.22 10.57 14.52 -
48 Zariah Kier FR Largo 11.10 14.41 16.29 17.73 17.30 12.40 -
53 Stephanie Triantafillou SO Springstead 15.15 14.56 18.06 16.75 16.89 13.40 -
  Myuana Stone SO Northeast (SP) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Rosalene Jean SO Newsome DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 7
W: 3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Kylie Cimillo FR Palm Harbor University 14.00 16.69 13.46 11.31 15.75 -
31 Gianna Johnson FR Newsome 16.99 13.54 13.81 13.81 12.02 -
39 Jameria Cook JR Booker 12.50 14.61 14.04 17.55 12.36 -
44 Marquavia Evans FR Northeast (SP) 11.67 16.80 14.23 13.24 14.09 -
46 Aliece Ahenhora-Bediako JR Dixie Hollins 11.75 10.89 14.33 14.76 15.48 -
47 Meadow Harting JR Dixie Hollins 13.08 17.39 14.37 11.79 14.95 -
51 Antoiniya Smith JR Countryside 11.04 12.64 14.52 16.99 17.28 -
  Rhiannon Koomen FR Riverview (Sarasota) DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 8
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
49 Aaliyah Flores FR Osceola (Seminole) 15.60 11.27 14.44 -
55 Rachel Armstead FR Osceola (Seminole) 15.24 15.39 14.79 -
56 Skylin Spencer JR Mitchell 13.59 18.07 14.93 -
57 Mckensie Myers JR Mitchell 19.14 12.26 14.95 -
60 Lena Rose Steimle SO St. Petersburg Catholic 16.90 19.18 15.22 -
62 Indya Benjamin FR Clearwater 13.71 15.58 15.58 -
68 Valissa Richardson SR Clearwater 20.61 11.61 16.35 -
  Madeline Larue SR Braden River DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 9
W: 3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
59 Nilmarie Soto SR Clearwater 15.49 12.15 15.18 13.51 17.76 -
61 Daniella Marrero SO Hardee 10.82 11.44 15.45 19.93 18.39 -
63 Marianne Canete SO Countryside 19.78 16.93 15.82 19.62 13.61 -
64 Olivia Senentz FR St. Petersburg Catholic 20.69 15.91 15.91 12.41 17.51 -
65 Tamara Thomas SR Clearwater 11.34 11.50 15.97 14.22 17.25 -
66 Grace Christiansen SO Mitchell 16.54 11.40 16.05 17.82 19.42 -
67 Laura Acevedo-Bernal SO St. Petersburg Catholic 14.35 15.16 16.12 16.29 20.48 -
  Kennedy Stepongzi SO Mitchell DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 10
W: 4.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
36 Kyshore Albert SR Gibbs 15.31 13.91 17.81 -
43 Amya Hall SO Booker 12.06 14.18 17.30 -
50 Michelle Fegan FR Riverview (Sarasota) 11.02 14.50 10.15 -
54 Alexis Reyes Gipson SR Riverview (Sarasota) 11.46 14.69 12.93 -
58 Maddie Miniati 8 Carrollwood 15.76 15.15 15.31 -