Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
Calvary Christian Invitational 2019
April 4, 2019
|
Calvary Christian (Clr) - Clearwater, FL
>
Filter by Team
Academy Lakes (F)
Berkeley Prep (F)
Bishop McLaughlin (F)
Calvary Christian (Clr) (F)
Canterbury (SP) (F)
Carrollwood (F)
Clearwater Central Catholic (F)
Evangelical Christian (F)
Holy Names (F)
Master's Academy (Oviedo) (F)
Pepin Academy (F)
Seffner Christian (F)
Shorecrest Prep (F)
St. John Neumann (F)
St. Stephens Episcopal (F)
Tampa Bay HEAT (F)
Tampa Prep (F)
Girls' 1600 Meters
Top↑
PL
NAME
YEAR
TEAM
TIME
TIME
TIME
SC
1
Callie Friske
SR
Calvary Christian (Clr)
5:21.75
5:57.15
5:31.41
10
2
Greta Dieck
SR
Holy Names
5:38.90
7:03.63
7:00.24
8
3
Elizabeth Wetmore
SR
Evangelical Christian
5:41.34
4:53.56
6:22.30
6
4
Anna McDermott
FR
Berkeley Prep
5:47.13
4:34.24
6:46.15
5
5
Danielle Smith
JR
Calvary Christian (Clr)
5:48.73
6:41.04
4:35.50
4
6
Ava Povich
8
Evangelical Christian
5:49.05
5:49.05
4:21.79
3
7
Ava Wyant
7
Master's Academy (Oviedo)
5:56.05
6:24.54
5:09.77
2
8
Madeline Rodriguez
SO
Holy Names
5:56.24
4:30.75
6:49.68
1
9
Ayla Johnston
SR
St. Stephens Episcopal
5:56.52
4:13.13
5:20.87
-
10
Abbey Ramos
JR
Berkeley Prep
5:56.94
5:14.11
7:29.75
-
11
Sabrina Aboud
FR
Shorecrest Prep
6:01.55
6:59.40
6:12.40
-
12
Claire Armstrong
JR
Berkeley Prep
6:04.55
6:33.72
5:31.74
-
13
Rachel Knazavich
JR
Tampa Bay HEAT
6:05.48
5:10.66
4:34.11
-
14
Tori Stone
SR
Tampa Prep
6:16.60
5:42.71
5:54.01
-
15
Isabel Gaffney
SO
Clearwater Central Catholic
6:16.71
5:12.67
8:05.96
-
16
Nicole Grant
JR
Clearwater Central Catholic
6:23.77
5:18.53
5:30.05
-
17
Madison Kline
FR
St. John Neumann
6:25.40
8:09.46
7:30.92
-
18
Katelyn Chau
JR
Holy Names
6:30.34
5:04.47
4:48.86
-
19
Kristin Rood
JR
Clearwater Central Catholic
6:34.60
5:59.09
7:41.69
-
20
Lesley McKenzie
8
Seffner Christian
6:35.30
5:12.29
4:56.48
-
21
Abby Armstrong
8
Berkeley Prep
6:37.20
6:21.32
6:17.34
-
22
Sarah Schnur
SO
St. Stephens Episcopal
6:42.00
7:14.16
7:14.16
-
23
Skyler Carlson
FR
Clearwater Central Catholic
6:42.70
6:50.76
5:10.08
-
24
Maria Spoor
FR
Clearwater Central Catholic
6:50.70
7:19.45
8:21.06
-
25
Kaylee Sibelle
SO
Carrollwood
6:57.70
7:56.18
7:06.06
-
26
Holly Niggebrugge
FR
Bishop McLaughlin
7:01.60
7:39.55
5:41.50
-
27
Lauren Slifer
SR
Clearwater Central Catholic
7:02.20
5:41.99
6:45.32
-
28
Miranda Heaps
FR
Clearwater Central Catholic
7:20.40
8:44.08
5:17.09
-
29
Aryana Hashemian
JR
Berkeley Prep
7:22.60
5:36.38
8:51.12
-
30
Susana Bao
JR
Bishop McLaughlin
7:29.60
7:02.63
5:50.69
-
31
Hannah Fowler
SO
Academy Lakes
7:33.00
6:52.23
5:30.69
-
32
Alice Hao
FR
Bishop McLaughlin
7:34.10
5:40.58
7:11.40
-
33
Kaleigh Williams
JR
Pepin Academy
8:34.60
10:53.55
7:43.14
-
34
Claire Miller
FR
Carrollwood
8:43.90
7:46.28
7:09.60
-
35
Julia Zager
SO
Carrollwood
8:51.70
10:06.14
10:32.73
-
Sofia Torres-Gomez
SO
Master's Academy (Oviedo)
NT
NT
NT
Sarah Messemer
FR
Master's Academy (Oviedo)
NT
NT
NT
Stephanie Boktor
SO
Master's Academy (Oviedo)
NT
NT
NT
Jessica Winters
SR
Master's Academy (Oviedo)
NT
NT
NT
Alyssa Lasala
JR
Master's Academy (Oviedo)
NT
NT
NT
Caroline Pope
FR
St. Stephens Episcopal
NT
NT
NT
Rike Kemmerich
JR
Canterbury (SP)
NT
NT
NT
Valentina Salazar
FR
Calvary Christian (Clr)
NT
NT
NT
Tiana Luangsouphom
JR
Calvary Christian (Clr)
NT
NT
NT
Gabriella Serrano
SO
Master's Academy (Oviedo)
NT
NT
NT
Hannah Keith
JR
Calvary Christian (Clr)
DNF
DNF
DNF
Juli Arcaro
SR
Berkeley Prep
DNS
DNS
DNS
Maria Castro
SR
Master's Academy (Oviedo)
DNS
DNS
DNS
Leah Schlossberg
FR
St. Stephens Episcopal
DNS
DNS
DNS
Isabelle Saunders
JR
Shorecrest Prep
DNS
DNS
DNS
Reagan Quilty
SR
Shorecrest Prep
DNS
DNS
DNS
Josephine Garba
SR
Tampa Prep
DNS
DNS
DNS
Lauren Lamoutte
JR
Holy Names
DNS
DNS
DNS
Kathryn Johnson
SO
Academy Lakes
DNS
DNS
DNS
Girls' 1600 Meters Section 1
PL
NAME
YEAR
TEAM
TIME
TIME
SC
1
Callie Friske
SR
Calvary Christian (Clr)
5:21.75
6:58.28
10
2
Greta Dieck
SR
Holy Names
5:38.90
4:20.96
8
3
Elizabeth Wetmore
SR
Evangelical Christian
5:41.34
7:16.92
6
4
Anna McDermott
FR
Berkeley Prep
5:47.13
5:47.13
5
5
Danielle Smith
JR
Calvary Christian (Clr)
5:48.73
7:19.40
4
6
Ava Povich
8
Evangelical Christian
5:49.05
6:58.86
3
7
Ava Wyant
7
Master's Academy (Oviedo)
5:56.05
6:45.90
2
8
Madeline Rodriguez
SO
Holy Names
5:56.24
7:18.18
1
9
Ayla Johnston
SR
St. Stephens Episcopal
5:56.52
5:38.70
-
10
Abbey Ramos
JR
Berkeley Prep
5:56.94
6:36.21
-
11
Sabrina Aboud
FR
Shorecrest Prep
6:01.55
5:43.48
-
12
Claire Armstrong
JR
Berkeley Prep
6:04.55
6:19.14
-
13
Rachel Knazavich
JR
Tampa Bay HEAT
6:05.48
7:55.13
-
15
Isabel Gaffney
SO
Clearwater Central Catholic
6:16.71
8:09.73
-
16
Nicole Grant
JR
Clearwater Central Catholic
6:23.77
7:29.01
-
18
Katelyn Chau
JR
Holy Names
6:30.34
8:07.93
-
Kathryn Johnson
SO
Academy Lakes
DNS
DNS
Lauren Lamoutte
JR
Holy Names
DNS
DNS
Josephine Garba
SR
Tampa Prep
DNS
DNS
Reagan Quilty
SR
Shorecrest Prep
DNS
DNS
Isabelle Saunders
JR
Shorecrest Prep
DNS
DNS
Juli Arcaro
SR
Berkeley Prep
DNS
DNS
Maria Castro
SR
Master's Academy (Oviedo)
DNS
DNS
Leah Schlossberg
FR
St. Stephens Episcopal
DNS
DNS
Girls' 1600 Meters Section 2
PL
NAME
YEAR
TEAM
TIME
TIME
SC
14
Tori Stone
SR
Tampa Prep
6:16.60
6:58.03
-
17
Madison Kline
FR
St. John Neumann
6:25.40
5:46.86
-
19
Kristin Rood
JR
Clearwater Central Catholic
6:34.60
7:29.85
-
20
Lesley McKenzie
8
Seffner Christian
6:35.30
6:51.12
-
21
Abby Armstrong
8
Berkeley Prep
6:37.20
6:17.34
-
22
Sarah Schnur
SO
St. Stephens Episcopal
6:42.00
8:18.48
-
23
Skyler Carlson
FR
Clearwater Central Catholic
6:42.70
6:14.52
-
24
Maria Spoor
FR
Clearwater Central Catholic
6:50.70
8:25.17
-
25
Kaylee Sibelle
SO
Carrollwood
6:57.70
7:52.00
-
26
Holly Niggebrugge
FR
Bishop McLaughlin
7:01.60
5:28.85
-
27
Lauren Slifer
SR
Clearwater Central Catholic
7:02.20
6:15.76
-
28
Miranda Heaps
FR
Clearwater Central Catholic
7:20.40
6:53.98
-
29
Aryana Hashemian
JR
Berkeley Prep
7:22.60
8:15.72
-
30
Susana Bao
JR
Bishop McLaughlin
7:29.60
7:25.11
-
31
Hannah Fowler
SO
Academy Lakes
7:33.00
6:43.17
-
32
Alice Hao
FR
Bishop McLaughlin
7:34.10
8:10.43
-
33
Kaleigh Williams
JR
Pepin Academy
8:34.60
10:38.11
-
34
Claire Miller
FR
Carrollwood
8:43.90
7:30.56
-
35
Julia Zager
SO
Carrollwood
8:51.70
10:54.00
-
Valentina Salazar
FR
Calvary Christian (Clr)
NT
NT
Tiana Luangsouphom
JR
Calvary Christian (Clr)
NT
NT
Gabriella Serrano
SO
Master's Academy (Oviedo)
NT
NT
Rike Kemmerich
JR
Canterbury (SP)
NT
NT
Caroline Pope
FR
St. Stephens Episcopal
NT
NT
Stephanie Boktor
SO
Master's Academy (Oviedo)
NT
NT
Sarah Messemer
FR
Master's Academy (Oviedo)
NT
NT
Jessica Winters
SR
Master's Academy (Oviedo)
NT
NT
Alyssa Lasala
JR
Master's Academy (Oviedo)
NT
NT
Sofia Torres-Gomez
SO
Master's Academy (Oviedo)
NT
NT
Hannah Keith
JR
Calvary Christian (Clr)
DNF
DNF