March 15, 2019
|
Lake Highland Prep - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Shenya Patrice SO Timber Creek 12.62 10 -0.6
2 Reathasia Outler JR Boone 13.33 8 -0.6
3 Samantha Kahn JR Lake Highland Prep 13.57 6 -0.6
4 Jadera Williams FR Timber Creek 13.60 5 -0.6
5 Kathryn Robinson 8 Lake Highland Prep 13.66 4 -0.6
6 Daniella Galeano SO Bishop Moore 13.68 3 -0.6
7 Sagie-May Dorcely FR Bishop Moore 13.72 2 -2.0
8 Jaden Byrd SO Lake Howell 13.73 1 -2.0
9 Breanna Alexander SR Victory Christian (LL) 13.77 - -2.0
10 Emily Estrella JR Timber Creek 14.07 - -2.0
11 Valmary Nunez SO Tavares 14.12 - +0.0
12 Issy Pita FR Victory Christian (LL) 14.18 - -2.0
13 Ashley Wilder SR Lake Howell 14.37 - 0.1
14 Yarelis Santiago-Rodriguez FR Lake Howell 14.43 - 0.1
15 Macy Johnson FR Lake Highland Prep 14.75 - 0.1
16 Cansas Ribble JR Tavares 15.02 - -2.0
17 Taylor Eury SO Tavares 15.06 - +0.0
18 Nheemie Pierre-Remy FR Bishop Moore 15.40 - 0.1
19 Lirisha Corcino Millan SO Lake Howell 15.53 - +0.0
20 Claire Parsons FR Geneva School 16.55 - +0.0
21 Haley Waddell SO Winter Springs 16.66 - +0.0
22 Kiley Miller SO Winter Springs 17.03 - +0.0
  Grace Newsome SO Bishop Moore DNS    -
  Shamere Harvey FR Astronaut DNS    -
  Ivanna Moreno SR Winter Springs DNS    -
  Alina Garib FR Winter Springs DNS    -
  Sandra Serran JR Tavares DNS    -
  Janya Jones SO Victory Christian (LL) DNS    -
  Sophia Jordan SO Boone DNS    -
  Ariyana Brown SO Lake Howell DNS    -
  Mia Ostopovich JR Astronaut DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shenya Patrice SO Timber Creek 12.62 10
2 Reathasia Outler JR Boone 13.33 8
3 Samantha Kahn JR Lake Highland Prep 13.57 6
4 Jadera Williams FR Timber Creek 13.60 5
5 Kathryn Robinson 8 Lake Highland Prep 13.66 4
6 Daniella Galeano SO Bishop Moore 13.68 3
  Sophia Jordan SO Boone DNS   
  Mia Ostopovich JR Astronaut DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Sagie-May Dorcely FR Bishop Moore 13.72 2
8 Jaden Byrd SO Lake Howell 13.73 1
9 Breanna Alexander SR Victory Christian (LL) 13.77 -
10 Emily Estrella JR Timber Creek 14.07 -
12 Issy Pita FR Victory Christian (LL) 14.18 -
16 Cansas Ribble JR Tavares 15.02 -
  Grace Newsome SO Bishop Moore DNS   
  Shamere Harvey FR Astronaut DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Ashley Wilder SR Lake Howell 14.37 -
14 Yarelis Santiago-Rodriguez FR Lake Howell 14.43 -
15 Macy Johnson FR Lake Highland Prep 14.75 -
18 Nheemie Pierre-Remy FR Bishop Moore 15.40 -
  Ariyana Brown SO Lake Howell DNS   
  Janya Jones SO Victory Christian (LL) DNS   
  Sandra Serran JR Tavares DNS   
  Ivanna Moreno SR Winter Springs DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Valmary Nunez SO Tavares 14.12 -
17 Taylor Eury SO Tavares 15.06 -
19 Lirisha Corcino Millan SO Lake Howell 15.53 -
20 Claire Parsons FR Geneva School 16.55 -
21 Haley Waddell SO Winter Springs 16.66 -
22 Kiley Miller SO Winter Springs 17.03 -
  Alina Garib FR Winter Springs DNS