February 23, 2019
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 100 Meters Finals

W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anquinterriana Smith SR Rockledge 12.04 10
2 Rayanna Mathis FR Dr. Phillips 12.30 8
3 Derica Gibson SR John Carroll 12.49 6
4 Shakaeja Dore SO Dr. Phillips 12.54 5
5 Tykira Glasco FR Rockledge 12.55 4
6 Davine Cambell SR Colonial 12.68 3
7 Ebone Fortilien SR Dr. Phillips 12.84 2
8 Alandi Jacobs SR Liberty 30.00 1

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
  Julie Hicks SO Harmony 12.91 2.9
  Kayla Blackwood SR St. Cloud 14.57 2.5
  Rosemanie Mertune JR St. Cloud 13.51 1.8
  Janaiya Warren SR St. Cloud 14.79 3.6
  Syniah Johnson JR Space Coast 13.35 2.0
  Shanyah Wright FR Space Coast 15.18 2.5
  Madison Webster SO Space Coast 13.81 3.6
  Arden Wallman JR Winter Park 14.44 1.8
  Emily Parrish JR Winter Park 13.63 2.5
  Kanya Smith SO Oviedo 13.96 3.6
  Anquinterriana Smith SR Rockledge 12.09 2.1
  Ayania Smiley JR Rockledge 13.04 2.5
  Tykira Glasco FR Rockledge 12.62 1.8
  Aubrie White FR Harmony 13.62 2.5
  Reigan Pellegrino SO Harmony 13.36 3.6
  Ebone Fortilien SR Dr. Phillips 12.53 3.6
  Rayanna Mathis FR Dr. Phillips 12.49 2.0
  Shakaeja Dore SO Dr. Phillips 12.52 1.8
  Derica Gibson SR John Carroll 12.54 2.9
  Lillyanna Bienz JR John Carroll 14.02 2.5
  Geliya Rivera-Sears SO John Carroll 13.58 2.9
  Diamonte Henry JR Kathleen 14.40 2.0
  Gwen Guillaume SO Ridge Community 13.72 1.8
  Jakira Leatherwood SO Ridge Community 13.61 2.0
  Davine Cambell SR Colonial 12.73 2.0
  Mia Arenas FR Cypress Creek 15.10 3.6
  Claire Solomon FR Cypress Creek 14.77 2.0
  Danisha Daniels FR Cypress Creek 15.10 2.9
  Antonia MacCormack SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.66 2.1
  Noelani Callender JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.47 3.6
  Bethany Newton SR Parkhurst Academy 16.56 1.8
  Kristen Schweitzer SR Parkhurst Academy 15.53 2.9
  Arianna Bailey SO Colonial 14.05 3.6
  Arianna Slater FR Lake Nona 13.10 2.1
  Brianna Jacobs SR Lake Nona 13.36 2.0
  Keia Strother JR Ridge Community 14.29 1.8
  Nyidjah Ives FR Liberty 13.22 1.8
  Alandi Jacobs SR Liberty 12.74 2.5
  Emilie Edouard JR Liberty 12.96 2.0
  Lensa Badolato 7 Holy Trinity 14.31 2.9
  Esha Patel JR Holy Trinity 14.87 2.1
  Maya Collins 7 Holy Trinity 13.33 2.1
  Vianney Ojeda FR Lake Nona 13.72 2.1
  Faith LaBoy JR Parkhurst Academy 15.87 2.1
  Alysa Whetro SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS -
  Brandy Strine SO Oasis Christian Academy DNS -
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Faith LaBoy JR Parkhurst Academy 15.87
  Antonia MacCormack SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.66
  Arianna Slater FR Lake Nona 13.10
  Vianney Ojeda FR Lake Nona 13.72
  Maya Collins 7 Holy Trinity 13.33
  Esha Patel JR Holy Trinity 14.87
  Anquinterriana Smith SR Rockledge 12.09
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: 2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Kristen Schweitzer SR Parkhurst Academy 15.53
  Danisha Daniels FR Cypress Creek 15.10
  Lensa Badolato 7 Holy Trinity 14.31
  Geliya Rivera-Sears SO John Carroll 13.58
  Derica Gibson SR John Carroll 12.54
  Julie Hicks SO Harmony 12.91
  Alysa Whetro SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Alandi Jacobs SR Liberty 12.74
  Emily Parrish JR Winter Park 13.63
  Shanyah Wright FR Space Coast 15.18
  Kayla Blackwood SR St. Cloud 14.57
  Ayania Smiley JR Rockledge 13.04
  Lillyanna Bienz JR John Carroll 14.02
  Aubrie White FR Harmony 13.62
  Brandy Strine SO Oasis Christian Academy DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: 3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Noelani Callender JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.47
  Mia Arenas FR Cypress Creek 15.10
  Arianna Bailey SO Colonial 14.05
  Kanya Smith SO Oviedo 13.96
  Madison Webster SO Space Coast 13.81
  Janaiya Warren SR St. Cloud 14.79
  Ebone Fortilien SR Dr. Phillips 12.53
  Reigan Pellegrino SO Harmony 13.36
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Bethany Newton SR Parkhurst Academy 16.56
  Nyidjah Ives FR Liberty 13.22
  Keia Strother JR Ridge Community 14.29
  Gwen Guillaume SO Ridge Community 13.72
  Arden Wallman JR Winter Park 14.44
  Rosemanie Mertune JR St. Cloud 13.51
  Tykira Glasco FR Rockledge 12.62
  Shakaeja Dore SO Dr. Phillips 12.52
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Claire Solomon FR Cypress Creek 14.77
  Davine Cambell SR Colonial 12.73
  Brianna Jacobs SR Lake Nona 13.36
  Emilie Edouard JR Liberty 12.96
  Jakira Leatherwood SO Ridge Community 13.61
  Syniah Johnson JR Space Coast 13.35
  Diamonte Henry JR Kathleen 14.40
  Rayanna Mathis FR Dr. Phillips 12.49