March 13, 2019
|
Trinity Prep - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Weston Baptiste SO Montverde Academy 49.34 10
2 Francisco Zhou SR Lake Highland Prep 52.52 8
3 Roberto Alvarez SR Mount Dora 52.74 6
4 Carlos Galvan-Santos SR Bishop Moore 53.22 5
5 Ian Tirado Bocanegra SR Winter Park 53.46 4
6 Mark Van De Meene JR Winter Park 53.96 3
7 Marvin Holifield SR Lake Mary Prep 54.42 2
8 Khalid Elmatbagi JR Oviedo 54.60 1
9 Lawens Joachim FR Winter Park 54.65 -
10 Tomas Gayoso SR Master's Academy (Oviedo) 56.01 -
11 Soloman Miller FR Lake Highland Prep 56.55 -
12 Christopher Vitito FR Montverde Academy 57.67 -
13 Antonio Roberts JR Seminole (Sanford) 57.69 -
14 Dwayne Biggham SR Jones 57.93 -
15 John Shircliff SO Bishop Moore 58.21 -
16 Sammy Vega FR Master's Academy (Oviedo) 58.99 -
17 Joseph Santana SR Mount Dora 59.08 -
18 Justin L'Heureux SO Hagerty 59.27 -
19 Joseph Miller JR Geneva School 59.37 -
20 Johnny Graham JR Circle Christian 1:00.37 -
21 Leland Eggleston SO Bishop Moore 1:00.98 -
22 Sean Collazo FR Tavares 1:01.82 -
23 Xavier Driscoll JR Trinity Prep 1:02.68 -
24 Alex Vihlen FR Lake Mary Prep 1:03.88 -
25 Taha Ahmad SO Lake Highland Prep 1:04.14 -
26 Eliot Barat SR Hagerty 1:05.19 -
27 Jacob Capps JR Circle Christian 1:06.39 -
28 Sahil Patel FR Oviedo 1:08.75 -
29 Liam Loftus SR Tavares 1:09.45 -
30 Ronnie DuRant FR Mount Dora 1:23.52 -
  Jordan Porter SO Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Lionel Matos SR Lake Mary Prep DNS   
  Quentin Risbrook SR Lake Mary Prep DNS   
  Lucas Pontes-Reis SR Lake Mary Prep DNS   
  Sajhon Islam JR Hagerty DNS   
  Cesar White JR Geneva School DNS   
  Zachary Welch SO Tavares DNS   
  Bennett O'Connor SO Trinity Prep DNS   
  Justin Bigney JR Trinity Prep DNS   
  Andrew Hynes SO Circle Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Weston Baptiste SO Montverde Academy 49.34 10
2 Francisco Zhou SR Lake Highland Prep 52.52 8
3 Roberto Alvarez SR Mount Dora 52.74 6
4 Carlos Galvan-Santos SR Bishop Moore 53.22 5
5 Ian Tirado Bocanegra SR Winter Park 53.46 4
6 Mark Van De Meene JR Winter Park 53.96 3
8 Khalid Elmatbagi JR Oviedo 54.60 1
  Lionel Matos SR Lake Mary Prep DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Marvin Holifield SR Lake Mary Prep 54.42 2
9 Lawens Joachim FR Winter Park 54.65 -
10 Tomas Gayoso SR Master's Academy (Oviedo) 56.01 -
11 Soloman Miller FR Lake Highland Prep 56.55 -
12 Christopher Vitito FR Montverde Academy 57.67 -
18 Justin L'Heureux SO Hagerty 59.27 -
  Cesar White JR Geneva School DNS   
  Justin Bigney JR Trinity Prep DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Antonio Roberts JR Seminole (Sanford) 57.69 -
17 Joseph Santana SR Mount Dora 59.08 -
19 Joseph Miller JR Geneva School 59.37 -
20 Johnny Graham JR Circle Christian 1:00.37 -
22 Sean Collazo FR Tavares 1:01.82 -
24 Alex Vihlen FR Lake Mary Prep 1:03.88 -
  Jordan Porter SO Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Bennett O'Connor SO Trinity Prep DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Sammy Vega FR Master's Academy (Oviedo) 58.99 -
23 Xavier Driscoll JR Trinity Prep 1:02.68 -
25 Taha Ahmad SO Lake Highland Prep 1:04.14 -
27 Jacob Capps JR Circle Christian 1:06.39 -
28 Sahil Patel FR Oviedo 1:08.75 -
30 Ronnie DuRant FR Mount Dora 1:23.52 -
  Lucas Pontes-Reis SR Lake Mary Prep DNS   
  Andrew Hynes SO Circle Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Dwayne Biggham SR Jones 57.93 -
15 John Shircliff SO Bishop Moore 58.21 -
21 Leland Eggleston SO Bishop Moore 1:00.98 -
26 Eliot Barat SR Hagerty 1:05.19 -
29 Liam Loftus SR Tavares 1:09.45 -
  Quentin Risbrook SR Lake Mary Prep DNS   
  Sajhon Islam JR Hagerty DNS   
  Zachary Welch SO Tavares DNS