March 13, 2019
|
Trinity Prep - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Benton Anderson SR Winter Park 2:00.55 10
2 Josh Gillis SO Master's Academy (Oviedo) 2:02.48 8
3 Joshua Walton JR Lake Highland Prep 2:03.75 6
4 Jai Phillips JR Lake Highland Prep 2:04.37 5
5 Adam Mastrobouno SR Hagerty 2:06.16 4
6 Ty Kenoyer JR Lake Highland Prep 2:06.84 3
7 Armani Grimaud JR Montverde Academy 2:07.46 2
8 Deshawn Primes SR Jones 2:07.74 1
9 Fernando Fuentes-Diaz JR Mount Dora 2:09.18 -
10 Adrian Barreto SR Hagerty 2:10.90 -
11 Luke Howell SR Jones 2:11.56 -
12 Fernando Santiago FR Winter Park 2:11.81 -
13 Weston Baptiste SO Montverde Academy 2:12.93 -
14 Jashar Carson JR Jones 2:13.58 -
15 Jonah Woodbine SO Master's Academy (Oviedo) 2:13.60 -
16 Christopher Haak SR Circle Christian 2:14.66 -
17 Edgar Deming SR Winter Park 2:15.01 -
18 Grey Gibson FR Geneva School 2:15.26 -
19 Dylan Rivera SO Mount Dora 2:16.08 -
20 Luke Hedrick SO Bishop Moore 2:17.09 -
21 Martin White SO Geneva School 2:17.18 -
22 William Cook SO Montverde Academy 2:17.82 -
23 Matthew Ahl FR Trinity Prep 2:19.28 -
24 James Munro SR Hagerty 2:19.32 -
25 Frank Garcia FR Mount Dora 2:19.39 -
26 Prescott Da Vitoria Lobo SR Trinity Prep 2:19.74 -
27 Jeffrey Hill SO Trinity Prep 2:19.87 -
28 Nick Shafer SO Geneva School 2:20.51 -
29 Raphael Bacchus JR Seminole (Sanford) 2:21.34 -
30 Noah Atwell FR Circle Christian 2:21.99 -
31 Jacob Gulde JR Bishop Moore 2:22.73 -
32 Brandon Trenta FR Bishop Moore 2:29.26 -
33 Bradley Davies SO Tavares 2:30.36 -
34 Ethan Stiles JR Seminole (Sanford) 2:30.83 -
35 Michael Kirwan FR Circle Christian 2:32.35 -
36 Zhane Rodriguez SO Master's Academy (Oviedo) 2:34.05 -
37 Owen Francis FR Oviedo 2:42.82 -
38 Vijay Mooloo FR Tavares 2:52.49 -
  Nick Brinkman SO Oviedo DNS   
  Owen Taylor SO Oviedo DNS   
  Jacob Friend JR Seminole (Sanford) DNS   
  Michael Gavin SR Lake Mary Prep DNS   
  Zac Davis SR Lake Mary Prep DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Benton Anderson SR Winter Park 2:00.55 10
2 Josh Gillis SO Master's Academy (Oviedo) 2:02.48 8
3 Joshua Walton JR Lake Highland Prep 2:03.75 6
4 Jai Phillips JR Lake Highland Prep 2:04.37 5
5 Adam Mastrobouno SR Hagerty 2:06.16 4
6 Ty Kenoyer JR Lake Highland Prep 2:06.84 3
7 Armani Grimaud JR Montverde Academy 2:07.46 2
8 Deshawn Primes SR Jones 2:07.74 1
9 Fernando Fuentes-Diaz JR Mount Dora 2:09.18 -
10 Adrian Barreto SR Hagerty 2:10.90 -
11 Luke Howell SR Jones 2:11.56 -
13 Weston Baptiste SO Montverde Academy 2:12.93 -
15 Jonah Woodbine SO Master's Academy (Oviedo) 2:13.60 -
23 Matthew Ahl FR Trinity Prep 2:19.28 -
26 Prescott Da Vitoria Lobo SR Trinity Prep 2:19.74 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Fernando Santiago FR Winter Park 2:11.81 -
14 Jashar Carson JR Jones 2:13.58 -
16 Christopher Haak SR Circle Christian 2:14.66 -
17 Edgar Deming SR Winter Park 2:15.01 -
18 Grey Gibson FR Geneva School 2:15.26 -
19 Dylan Rivera SO Mount Dora 2:16.08 -
20 Luke Hedrick SO Bishop Moore 2:17.09 -
21 Martin White SO Geneva School 2:17.18 -
22 William Cook SO Montverde Academy 2:17.82 -
24 James Munro SR Hagerty 2:19.32 -
25 Frank Garcia FR Mount Dora 2:19.39 -
28 Nick Shafer SO Geneva School 2:20.51 -
30 Noah Atwell FR Circle Christian 2:21.99 -
  Jacob Friend JR Seminole (Sanford) DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Jeffrey Hill SO Trinity Prep 2:19.87 -
29 Raphael Bacchus JR Seminole (Sanford) 2:21.34 -
31 Jacob Gulde JR Bishop Moore 2:22.73 -
32 Brandon Trenta FR Bishop Moore 2:29.26 -
33 Bradley Davies SO Tavares 2:30.36 -
34 Ethan Stiles JR Seminole (Sanford) 2:30.83 -
35 Michael Kirwan FR Circle Christian 2:32.35 -
36 Zhane Rodriguez SO Master's Academy (Oviedo) 2:34.05 -
37 Owen Francis FR Oviedo 2:42.82 -
38 Vijay Mooloo FR Tavares 2:52.49 -
  Nick Brinkman SO Oviedo DNS   
  Michael Gavin SR Lake Mary Prep DNS   
  Zac Davis SR Lake Mary Prep DNS   
  Owen Taylor SO Oviedo DNS