March 13, 2019
|
Trinity Prep - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Daimone MCCalla-Clark SR Seminole (Sanford) 17.24 10 0.2
2 Eden Sorensen SR Lake Highland Prep 17.50 8 -1.9
3 Landy Joseph SR Jones 18.26 6 -1.9
4 Payton Moore SR Winter Park 18.53 5 -1.9
5 Madelyn Mavrofrides SR Bishop Moore 18.64 4 -1.9
6 Hannah Moury SO Circle Christian 18.75 3 -1.9
7 Hannah Yared FR Trinity Prep 19.40 2 -0.3
8 Emily Kissenberth JR Master's Academy (Oviedo) 19.55 1 0.2
9 Darya Grace Stiger FR Hagerty 19.74 - -1.9
10 Hailee Rodgers SO Jones 19.77 - -0.3
11 Valerie Kureya SR Trinity Prep 19.90 - -0.3
12 Caroline Avery SR Trinity Prep 20.13 - -1.9
13 Diana Mukoie-Carcamo SO Master's Academy (Oviedo) 20.15 - -0.3
14 Rebecca Gehrer SR Hagerty 20.58 - -0.3
15 Wilson Jaelyn SR Jones 21.06 - -1.1
16 Alexa West SR Bishop Moore 21.09 - -0.3
17 Safiyah Tobgy JR Hagerty 21.28 - -0.3
18 Erika Wright SR Tavares 21.35 - -0.3
19 Avery Richey JR Trinity Prep 21.79 - 0.2
20 Amanda Martinez SR Master's Academy (Oviedo) 22.54 - 0.2
21 Brianna Brasko SO Bishop Moore 23.27 - -1.1
22 Adrice Galloway JR Oviedo 23.62 - 0.2
23 Sydney Durias FR Mount Dora 23.63 - -1.1
24 Eve Welch FR Tavares 24.36 - 0.2
25 Elayzha Thomas JR Seminole (Sanford) 25.31 - 0.2
  Natifah Davis SR Seminole (Sanford) DNF    -
  Isabella Tabbenor FR Trinity Prep DNS    -
  Mallory White SO Winter Park DNS    -
  Angel King FR Mount Dora DNS    -
Girls' 100 Hurdles Section 1
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Eden Sorensen SR Lake Highland Prep 17.50 8
3 Landy Joseph SR Jones 18.26 6
4 Payton Moore SR Winter Park 18.53 5
5 Madelyn Mavrofrides SR Bishop Moore 18.64 4
6 Hannah Moury SO Circle Christian 18.75 3
9 Darya Grace Stiger FR Hagerty 19.74 -
12 Caroline Avery SR Trinity Prep 20.13 -
  Mallory White SO Winter Park DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 2
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Hannah Yared FR Trinity Prep 19.40 2
10 Hailee Rodgers SO Jones 19.77 -
11 Valerie Kureya SR Trinity Prep 19.90 -
13 Diana Mukoie-Carcamo SO Master's Academy (Oviedo) 20.15 -
14 Rebecca Gehrer SR Hagerty 20.58 -
16 Alexa West SR Bishop Moore 21.09 -
17 Safiyah Tobgy JR Hagerty 21.28 -
18 Erika Wright SR Tavares 21.35 -
Girls' 100 Hurdles Section 3
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Daimone MCCalla-Clark SR Seminole (Sanford) 17.24 10
8 Emily Kissenberth JR Master's Academy (Oviedo) 19.55 1
19 Avery Richey JR Trinity Prep 21.79 -
20 Amanda Martinez SR Master's Academy (Oviedo) 22.54 -
22 Adrice Galloway JR Oviedo 23.62 -
24 Eve Welch FR Tavares 24.36 -
25 Elayzha Thomas JR Seminole (Sanford) 25.31 -
  Isabella Tabbenor FR Trinity Prep DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 4
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Wilson Jaelyn SR Jones 21.06 -
21 Brianna Brasko SO Bishop Moore 23.27 -
23 Sydney Durias FR Mount Dora 23.63 -
  Natifah Davis SR Seminole (Sanford) DNF   
  Angel King FR Mount Dora DNS