March 9, 2019
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Harrison Fultz Senior Starr's Mill 1:57.06 10
2 Tylan Christopher JR Leesburg 1:58.86 8
3 Alex Miranda SR St. Cloud 1:59.63 6
4 Joesem Torres Colon SO Lake Wales 2:00.37 5
5 Jared Falchook FR Celebration 2:00.50 4
6 Dennis Quolke SR Rockledge 2:00.91 3
7 Thomas Townley JR George Jenkins 2:01.10 2
8 Anthony Dimarco JR Wiregrass Ranch 2:01.70 1
9 Shmael Jacques SR Olympia 2:01.90 -
10 Gabriel Curtis SR Mount Dora Christian 2:02.12 -
11 Jevon Clarke JR Apopka 2:02.29 -
12 Landon Morales FR Lake Wales 2:03.30 -
13 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 2:03.57 -
14 William Kline SR Lakewood 2:03.90 -
15 Jesus Clemente JR Lake Nona 2:04.00 -
16 Jaxon Reed JR Lake Minneola 2:04.22 -
17 Tommy Hindy Junior Starr's Mill 2:04.48 -
18 Alejandro Medina SR Wiregrass Ranch 2:04.50 -
19 Rudy Gatling JR Apopka 2:04.73 -
20 Alex Morales Ramos JR Wiregrass Ranch 2:05.40 -
21 Josue Reyes SR Wharton 2:05.65 -
22 Jamal Slaven JR Olympia 2:05.70 -
23 Leron Sheppard SO Olympia 2:05.75 -
24 Gavin Bendross FR George Jenkins 2:05.79 -
25 Kenneth Williams SR Lake Nona 2:06.25 -
26 Aaron Bracy JR Apopka 2:06.40 -
26 Johnnie Salter SR George Jenkins 2:06.40 -
28 Hunter Snell SR Kathleen 2:06.51 -
29 Seth Miller Junior Starr's Mill 2:06.60 -
30 William Troupe SR Leesburg 2:06.65 -
31 Andrew Carrera SR St. Cloud 2:07.25 -
32 Wayne Harvey Iii SR Cocoa 2:07.59 -
33 Joey Torres Colon JR Lake Wales 2:08.40 -
34 Javoras Jackson SR Lakewood 2:09.01 -
35 Matthew Bush JR Wekiva 2:09.35 -
36 Mario Tullis JR Winter Haven 2:09.81 -
37 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 2:10.00 -
38 Micah Forsythe SO Leesburg 2:10.03 -
39 Christian Vazquez SO Wekiva 2:10.10 -
40 Max Faryga JR Lake Minneola 2:10.66 -
41 Manuel Ramos JR Lake Nona 2:11.08 -
42 Anthony Suarez JR New Dimensions 2:11.14 -
43 Jesse Watson SO Ocoee 2:12.94 -
44 Edward Abisada JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:13.01 -
45 Omarion Sherwood SO Ocoee 2:13.21 -
46 Elijah Jackson SR Wekiva 2:14.41 -
47 Sean Johnson SO First Academy (Orlando) 2:14.59 -
48 Hunter Oppedal SR Harmony 2:15.67 -
49 Julian Borerro FR Lake Minneola 2:16.03 -
50 Caleb Henry SR First Academy (Orlando) 2:16.12 -
51 Tyler Martin SO Winter Haven 2:17.11 -
52 Eric Feacher SR Winter Haven 2:17.27 -
53 Allen Cox JR First Academy (Orlando) 2:17.53 -
54 James Wakefield JR Mount Dora Christian 2:18.20 -
55 Nikolas Gibson SO Mount Dora Christian 2:18.31 -
56 Andrew Roney JR Celebration 2:19.00 -
57 Keon Williams SO Ocoee 2:20.46 -
58 Juan Soto JR Osceola (Kissimmee) 2:20.82 -
59 Conner Yi FR Harmony 2:21.45 -
60 Youseff Sadek SR Harmony 2:22.81 -
61 Reyson Mercier SO Auburndale 2:23.96 -
62 Jeremiah Mahogany SR Kathleen 2:25.39 -
63 Felipe Marques Fernandes SO Windermere Prep 2:27.51 -
64 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:27.70 -
65 Brady Hopkins JR Wharton 2:28.18 -
66 Vincenzo Prezioso JR Cocoa 2:28.62 -
67 Shannon Felton FR Lakewood 2:31.17 -
68 Jordy Velazquez SO Auburndale 2:32.55 -
69 Carlos Viera SO Kathleen 2:32.80 -
70 Tyler Heminger JR Cocoa 2:37.58 -
71 Dylan Zavala JR New Dimensions 3:01.69 -
  Carl McKenzie SR Evans DQ   
  Joshua Morain SR Evans DNS   
  Alexis Carrasco JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Yonas Sauers JR Alonso DNS   
  Isaiah Hands JR Evans DNS   
  Solomon Lefleur SO Auburndale DNS   
  Cole Parnell SR Lake Brantley DNS   
  Boiriancorv "Brian" Deyant SR New Dimensions DNS   
  Neikerson Buckmaster FR Rockledge DNS   
  Troy Smith SR Rockledge DNS   
  Daniel Sherlock JR Lake Brantley DNS   
  Marshall Copeland SR Lake Brantley DNS   
  Raekwon Hopkins FR Alonso DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Kenneth Williams SR Lake Nona 2:06.25 -
39 Christian Vazquez SO Wekiva 2:10.10 -
48 Hunter Oppedal SR Harmony 2:15.67 -
54 James Wakefield JR Mount Dora Christian 2:18.20 -
56 Andrew Roney JR Celebration 2:19.00 -
59 Conner Yi FR Harmony 2:21.45 -
60 Youseff Sadek SR Harmony 2:22.81 -
61 Reyson Mercier SO Auburndale 2:23.96 -
63 Felipe Marques Fernandes SO Windermere Prep 2:27.51 -
65 Brady Hopkins JR Wharton 2:28.18 -
68 Jordy Velazquez SO Auburndale 2:32.55 -
69 Carlos Viera SO Kathleen 2:32.80 -
70 Tyler Heminger JR Cocoa 2:37.58 -
71 Dylan Zavala JR New Dimensions 3:01.69 -
  Carl McKenzie SR Evans DQ   
  Joshua Morain SR Evans DNS   
  Alexis Carrasco JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Marshall Copeland SR Lake Brantley DNS   
  Boiriancorv "Brian" Deyant SR New Dimensions DNS   
  Isaiah Hands JR Evans DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Mario Tullis JR Winter Haven 2:09.81 -
38 Micah Forsythe SO Leesburg 2:10.03 -
42 Anthony Suarez JR New Dimensions 2:11.14 -
44 Edward Abisada JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:13.01 -
45 Omarion Sherwood SO Ocoee 2:13.21 -
49 Julian Borerro FR Lake Minneola 2:16.03 -
50 Caleb Henry SR First Academy (Orlando) 2:16.12 -
51 Tyler Martin SO Winter Haven 2:17.11 -
52 Eric Feacher SR Winter Haven 2:17.27 -
53 Allen Cox JR First Academy (Orlando) 2:17.53 -
55 Nikolas Gibson SO Mount Dora Christian 2:18.31 -
57 Keon Williams SO Ocoee 2:20.46 -
58 Juan Soto JR Osceola (Kissimmee) 2:20.82 -
62 Jeremiah Mahogany SR Kathleen 2:25.39 -
67 Shannon Felton FR Lakewood 2:31.17 -
  Solomon Lefleur SO Auburndale DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Leron Sheppard SO Olympia 2:05.75 -
24 Gavin Bendross FR George Jenkins 2:05.79 -
28 Hunter Snell SR Kathleen 2:06.51 -
32 Wayne Harvey Iii SR Cocoa 2:07.59 -
34 Javoras Jackson SR Lakewood 2:09.01 -
35 Matthew Bush JR Wekiva 2:09.35 -
37 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 2:10.00 -
40 Max Faryga JR Lake Minneola 2:10.66 -
41 Manuel Ramos JR Lake Nona 2:11.08 -
43 Jesse Watson SO Ocoee 2:12.94 -
46 Elijah Jackson SR Wekiva 2:14.41 -
47 Sean Johnson SO First Academy (Orlando) 2:14.59 -
66 Vincenzo Prezioso JR Cocoa 2:28.62 -
  Daniel Sherlock JR Lake Brantley DNS   
  Neikerson Buckmaster FR Rockledge DNS   
  Raekwon Hopkins FR Alonso DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Jared Falchook FR Celebration 2:00.50 4
7 Thomas Townley JR George Jenkins 2:01.10 2
9 Shmael Jacques SR Olympia 2:01.90 -
12 Landon Morales FR Lake Wales 2:03.30 -
14 William Kline SR Lakewood 2:03.90 -
15 Jesus Clemente JR Lake Nona 2:04.00 -
18 Alejandro Medina SR Wiregrass Ranch 2:04.50 -
20 Alex Morales Ramos JR Wiregrass Ranch 2:05.40 -
22 Jamal Slaven JR Olympia 2:05.70 -
26 Aaron Bracy JR Apopka 2:06.40 -
26 Johnnie Salter SR George Jenkins 2:06.40 -
29 Seth Miller Junior Starr's Mill 2:06.60 -
33 Joey Torres Colon JR Lake Wales 2:08.40 -
64 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:27.70 -
  Cole Parnell SR Lake Brantley DNS   
  Yonas Sauers JR Alonso DNS   
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Harrison Fultz Senior Starr's Mill 1:57.06 10
2 Tylan Christopher JR Leesburg 1:58.86 8
3 Alex Miranda SR St. Cloud 1:59.63 6
4 Joesem Torres Colon SO Lake Wales 2:00.37 5
6 Dennis Quolke SR Rockledge 2:00.91 3
8 Anthony Dimarco JR Wiregrass Ranch 2:01.70 1
10 Gabriel Curtis SR Mount Dora Christian 2:02.12 -
11 Jevon Clarke JR Apopka 2:02.29 -
13 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 2:03.57 -
16 Jaxon Reed JR Lake Minneola 2:04.22 -
17 Tommy Hindy Junior Starr's Mill 2:04.48 -
19 Rudy Gatling JR Apopka 2:04.73 -
21 Josue Reyes SR Wharton 2:05.65 -
30 William Troupe SR Leesburg 2:06.65 -
31 Andrew Carrera SR St. Cloud 2:07.25 -
  Troy Smith SR Rockledge DNS